خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 12 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 169
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ادیسون نمایش پست ها
      تو قرآن آیه لا اکراه فی الدین هم هستا ٬٬ وظیفه فقط امر به معروف و نهی از منکره درصورتی که جواب بده نه اجبار

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin ZD نمایش پست ها
      تو قرآن آیه لا اکراه فی الدین هم هستا ٬٬ وظیفه فقط امر به معروف و نهی از منکره درصورتی که جواب بده نه اجبار

من درست منظورتون و متوجه نشدم
      ایشون کسی و اجبار به حجاب نکردند یعنی اصلا نمیتونستند ک این کارو کنن با توجه به سن کمشون
      ولی اگه منظور اینه ک حجاب یک چیز شخصیه باید بگم که اصلا اینطور نیست هر شخصی هم در مقابل خودش مسئولیت داره و هم دیگران وقتی کسی بی حجاب باشه دیگرانم به گناه میکشه دیگه اقایون که نمی تونن چشاشون و ببندن و راه برن !! یک سری گناه ها هس ک فقط دامن گیر خود فرد lمیشه و اون شخص باید در اون دنیا ج بده ب منم مربوط نیس ولی گناهی ک تمام جامعه رو می گیره و مثل یک ویروس فلج کننده است و مگه میشه جلوشو نگرفت ؟!!!!!!!!!!

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من درست منظورتون و متوجه نشدم
      ایشون کسی و اجبار به حجاب نکردند یعنی اصلا نمیتونستند ک این کارو کنن با توجه به سن کمشون
      ولی اگه منظور اینه ک حجاب یک چیز شخصیه باید بگم که اصلا اینطور نیست هر شخصی هم در مقابل خودش مسئولیت داره و هم دیگران وقتی کسی بی حجاب باشه دیگرانم به گناه میکشه دیگه اقایون که نمی تونن چشاشون و ببندن و راه برن !! یک سری گناه ها هس ک فقط دامن گیر خود فرد lمیشه و اون شخص باید در اون دنیا ج بده ب منم مربوط نیس ولی گناهی ک تمام جامعه رو می گیره و مثل یک ویروس فلج کننده است و مگه میشه جلوشو نگرفت ؟!!!!!!!!!!
      منظور من اینه که وظیفه ی ما امر به معروف و نهی از منکره و یکی از شرایطش اینه که این کارمون اثر داشته باشه
      و اجبار باید طبق قانون و تحت نظر حاکم شرعی باشه نه این که بری به هرروز به یکی بگی حجابتو رعایت کن و جواب همیشگی نه رو بگیری

نرود میخ آهنین در سنگ

4. Top | #34
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin ZD نمایش پست ها
      منظور من اینه که وظیفه ی ما امر به معروف و نهی از منکره و یکی از شرایطش اینه که این کارمون اثر داشته باشه
      و اجبار باید طبق قانون و تحت نظر حاکم شرعی باشه نه این که بری به هرروز به یکی بگی حجابتو رعایت کن و جواب همیشگی نه رو بگیری

نرود میخ آهنین در سنگ

بله نمیشه رفت و مجبور کرد ولی یادتون باشه اونجا مکان عمومیه مدرسه بوده و اون فرد نمیخواسته گناه کنه باید چشماشو میبسته؟! یا این که همرنگ جماعت میشده و خودشو به اون شرایط وفق میداده؟! ب نظر من داشته وظیفه در مقابل خودشو انجام میداده و میخواسته تا اونجا که میتونه از گناه فاصله بگیره چون همون پسر کوچیکه امروز مرد فردا میشده و اگه اون چشما امروز بدی و ببینن فردا یه امر خیلی عادی میشه و اون حیا و یا بهتر اون غیرته از بین میرفته...
      ویرایش توسط sahel. : 21 تیر 1393 در ساعت 02:00

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ensany نمایش پست ها
      غیر ضروری!!!!!!مممممم خوب!

غیر ضروری یعنی دلیلی نداره یه دختر خانوم وقتای بیکاریش وقت بزاره کلی شال و کلاه کنه با دوستش بره کافی شاپ!

میتونه دوستشو صدا بزنه خونه با هم تو اتاقشون همون کارو بکنن!

یعنی یه دختر خانوم برای خرید اقلام مدرسه (به طور مثال) هر روز نمیره یکشو بخره! یه بار با اولیاش میره میخره تموم میشه!

غیر ضروری یعنی تو جمعی که مثلا 90% مرد هستن (اگه غیر ضروری باشه )لازم نیست شما برین1

غیر ضروری یعنی اینکه به هیچ وجه شما نباید وقتی نا محرم تو خونه هست صداتون رو بالا ببرید و حرفای به اصطلاح تحریک کننده بزنید!

نکته(برخی از جوونا به هیچ وجه کنترل خودشون رو ندارن و حتی با صدای نا محرم هم تحریک میشن)

غیر ضروری یعنی اینکه! لازم نیست شما با همدانشگاهی پسرتون دو ساعت در مورد ریش و سبیل استاد صحبت کنی!

لازم نیست پاشی اخر ترم باهاشون بری اردو!

حالا بچه های انجمن ما پاکدامنن!

به نقل از یکی از استادان ارجمند!(در یکی از اردوهای اخر ترمی کلی داروی ضد بارداری کشف شده بود!)

و.......
      يه مرتبه بفرمايين كلا بشينيم خونه ديگه ؟!‌؟!
      كافي شاپ نريم ؟‌))
      يني در عصر حجر داريم زندگي ميكنيما
      واقعا بخاطر همين چيزاس كه زندگي تو ايران رو نميتونم تحمل بكنم
      به شما چه اخه .... !
      I love all the stars in the sky, but they are nothing compared to the ones in your eyes

Hesam

6. Top | #36
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Afsane-IN نمایش پست ها
      يه مرتبه بفرمايين كلا بشينيم خونه ديگه ؟!‌؟!
      كافي شاپ نريم ؟‌))
      يني در عصر حجر داريم زندگي ميكنيما
      واقعا بخاطر همين چيزاس كه زندگي تو ايران رو نميتونم تحمل بكنم
      به شما چه اخه .... !
      ایشون نگفتن کلا بشینید خونه فقط غیر ضروری ها رو گفتن ک کاملا حرفشون مورد قبوله ولی در کل در هنگام بیرون رفتنم باید یک خانم در کمال حیا ، متانت و وقار بره بیرون ک حتی در رفت و امد یه نفرم نتونه بهشون تیکه بندازه چ برسه ب ...
      ک البته این برای حفظ شخصیت ، احترام و سلامتیه خود شخص بهتره...
      هرچی کمتر در معرض دید نامحرمان باشه احساس بهتر و روحیه ی لطیف تری خواهد داشت

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

ویرایش توسط sahel. : 21 تیر 1393 در ساعت 03:32

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خدا قبل از این که ما رو مذکر یا مونث بیافرینه انسان افریده انسان!ریشه خیلی ازمشکلات نگاه جنسیت زده هست!میدونید با حذف خانم ها از یک محیط اجتماعی و کاری و...در دراز مدت برخلاف تصور خیلی ها نه تنها اون محیط امن نمیشه صد برابر ناامن تر میشه!نمونش استادیوم های فوتبال که با حذف خانواده ها حتی برای خیلی از افایون هم نا امنه!
      به شخصه با تقلید کورکورانه بعضی دختر پسرا از مدل های ارایش و لباسی که بعضیاشون مال ادم های هرزه اروپاییه نه ادم های تحصیلکرده ونجیب یا حتی معمولیشون! کاملا مخالفم. دختر بیل گیتس رو ببینید یا دختر های دانشجو غربی حجاب ندارن اما پوشش و ارایششون چقدر سادس وکاملا در شان یه دانشجو اگه تو ایران بودن به خاطر صورت های ساده و دخترونشون حتما بهشون میگفتن امل!واسه خانم های محجبه که حجاب برتر دارن و باطنشونم مثل ظاهرشون متین و با وقاره احترام خیلی خیلی خیلی زیادی قایلم!ولی همین دانشجو هایی که مثال زدم ازیه عده از افراد محجبه در ایران عفیف ترن!

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      همه ی نظرات خوندم .....

1. نگاه کن مسئله از بی حجابی و... گذشته .. چرا توی زمان قدیم این طور چیزا نبود ؟؟؟

به خاطر این که پسر تا 16 سالش میشد سریع براش زن میگرفتن <نمیزاشتن به اون مرحله برسه که بره gf پیدا کنه و **** >

2.الان هی من و تو بیایم و بگیم حجاب ، چه اتفاقی میخواد بیوفته ؟؟هیچی

3. تمایل دو طرف برای این کار <دختر و پسر > برای این کار خیلی زیاد شده ، خیلی ...

4. نمونه هاش رو میگم خودتون قضاوت کنید که ما بچه ها داریم چی کار میکنیم

1.طرف 6 یا 7 سالش بود داشت فیلم*** نگاه میکرد < آخه خدایی ما بیایم به این بچه چی بگیم ..نه واقعا چی بگیم بهش ، این اصلا نمیدونه این کارا چیه ، اون موقع داره نگاش میکنه ،، واقعیت اینه که همه ی دختر پسرا این طور فیلم ها رو دیدن ، اما من میگم موقعش باید نگاه کنه ، موقعش هم زمان 17 یا 18 سالگییه ، اگر توی این سن هم نگاه نکنه دوستاش میارن و بهش نشون میدن ، <تقصیر خودش نیست .... حقیقت اینه ...
      2.نگاه کن حرف زدن دختر و پسر باهم ،، با منظور شده ... <موندم چی بگم>

3. دختر 17 سالشه ، ببین چه جوری آرایش کرده !!! ابرو هاش رو چه طور برداشته !!! خوب هر کی بهش نگاه کنه ، یه ساعت طول میکشه << البته بعضی از پسرا هم .....>

4. معلم ما میاد سر کلاس صحبت جنسی میکنه ، از سیر تا پیازش هم میگه ...< خوب این یکی خودت قضاوت کن >

5. < دیگه چی بگم .................................. هر چی بگم و بگی ،، همینه که هست ، بدتر هم میشه ، ، در آینده ای نه چندان دور میگن دختر و پسر هر جوری که خواست بگرده و این یعنی ......!!!!!!!!!!

و حکایت باز هم هست ، منتها این جا نمیشه گفت ،، تا همین جایی که گفتم زیادی گفتم ،، در صحبت دوستانی که میگن توی اتوبوس ******* ... بگم که این تازه یه نمونه کوچکشه ...........

در آخر موندم که چی بگم ...............:yahoo (21):
      سر انجام که باید در خاک رفت / خوش آن کس که پاک آمد و پاک رفت

9. Top | #39
      sbr
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط بیتا1233 نمایش پست ها
      والا دیگه نصیحت دیگه اثر نداره به خدا قسم خواستم دوست خواهرمو که 1سال ازم کوچیک تر رو از افکار خیلی بدش منصرف کنم
      یعنی من احساس کردم منو حقیر میشمورده
      بابا فرهنگ غرب تو خون و گوشتشون نفوذ کرده
      به نظر من :
      چون ما وظیفه امر به معروف و نهی از منکر رو انجام ندادیم فرهنگ غرب رفته توی خون و گوشتشون ( شعار نمیدم هااااااااااااا )
      الان هم باید بیشتر این وظیفه رو انجام بدیم البته با روش درست!!!!!!!!!!!
      ************** اللهم عجل لولیک الفرج**************

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sbr نمایش پست ها
      به نظر من :
      چون ما وظیفه امر به معروف و نهی از منکر رو انجام ندادیم فرهنگ غرب رفته توی خون و گوشتشون ( شعار نمیدم هااااااااااااا )
      الان هم باید بیشتر این وظیفه رو انجام بدیم البته با روش درست!!!!!!!!!!!
      دختر داییم و پسر خالم با وضع افتضاحی میرن بیرون ولی کو گوش بدهکار با این که از من کوچیکترن ولی اصلا حرف گوش نمیکنن همش با دوس دختر دوس پسراشونن دلم نمیاد بگم اینا فامیلن با من مثلا الان ماه رمضون هیچ کی روزه نمیگیره با بهانه های خیلی کوچیک یکی میگه چربی خون دارم یکی دیگه میگه معدم درد میکنه یکی دیگه میگه سنگ کلیه دارم والا اینا که من میبینم از منم سالم ترن ولی فک میکنن فقط همین دنیاس کلی نصیحت کن کلی با رفتار ، کردار دیگه به هر روشی متوسل شدم انگار نه انگار همش زیر سر این ماهواره س ب نظر من خانواده ها با دستای خودشون جگر گوشه هاشون و سیاه بخت میکنن وقتی این بچه ها میشنن پای این چرندیات و همش بدی و خیانت و ادم کشی و روابط نامشروع و نگاه میکنن میخوای اخر عاقبتش چی بشه من ک اینقد گفتم زبونم مو در اورد همش تقصیر این پدر و مادراست واقعا من نمیدونم مادری ک خودش حجابشو رعایت میکنه ولی دخترش با وضع واقعا تاسف باری میاد بیرون این حجابش براش چه خاصیتی داره اخه یکی نمیگه بابا بچه رو باید تربیت کرد کو گوش بدهکار...هی

11. Top | #41
      sbr
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دختر داییم و پسر خالم با وضع افتضاحی میرن بیرون ولی کو گوش بدهکار با این که از من کوچیکترن ولی اصلا حرف گوش نمیکنن همش با دوس دختر دوس پسراشونن دلم نمیاد بگم اینا فامیلن با من مثلا الان ماه رمضون هیچ کی روزه نمیگیره با بهانه های خیلی کوچیک یکی میگه چربی خون دارم یکی دیگه میگه معدم درد میکنه یکی دیگه میگه سنگ کلیه دارم والا اینا که من میبینم از منم سالم ترن ولی فک میکنن فقط همین دنیاس کلی نصیحت کن کلی با رفتار ، کردار دیگه به هر روشی متوسل شدم انگار نه انگار همش زیر سر این ماهواره س ب نظر من خانواده ها با دستای خودشون جگر گوشه هاشون و سیاه بخت میکنن وقتی این بچه ها میشنن پای این چرندیات و همش بدی و خیانت و ادم کشی و روابط نامشروع و نگاه میکنن میخوای اخر عاقبتش چی بشه من ک اینقد گفتم زبونم مو در اورد همش تقصیر این پدر و مادراست واقعا من نمیدونم مادری ک خودش حجابشو رعایت میکنه ولی دخترش با وضع واقعا تاسف باری میاد بیرون این حجابش براش چه خاصیتی داره اخه یکی نمیگه بابا بچه رو باید تربیت کرد کو گوش بدهکار...هی
      درسته
      اما ما تا اونجا که میتونیم باید بگیم
      واقعا ماهواره (شبکه های غیر استانی) یعنی بدبختی یعنی رفیق شدن با شیطان یعنی نابودی زندگی آخرت
      متاسفانه یکی از بزرگترین مشکلات اینه که مردم فک میکنن به روز بودن یعنی فرهنگ غرب!!!
      به قول مجتبی رمضانی : امروزه مردم غیرت میدن و عشق تمدن میخرند
      خیلی خیلی زورم میاد وقتی میبینم یه نفر داره راه گناه رو پیش میگیره!
      اینکه خانواده تربیت اصلی رو داره کاملا درسته ( ما توی استان خوزستانیم خیلی گرمه قبل از ماه رمضان رفته بودم نانوایی یه دختر خانم که حدودا 13 سالش بود اومد خیلی حجاب خوبی داشت معلوم بود خیلی فهمیدس تند تند هم چک میکرد که نکنه یه موقع حجابش بد شده باشه !! معلوم بود که خانواده فهمیده‌ای داره اون لحظه افتخار کردم که با این چنین افرادی هموطن هستم )
      اگه خانواده درست تربیت کنه معلومه درست میشه اما برای بعضی ها مشکل از خانوادشونه همونطور که شما هم گفتید
      وقتی یه خانم بیحجاب رو توی خیابون میبینم شرمنده میشم آره خجالت میکشم از اینکه چطور باید جواب امام زمان رو بدیم چی بگیم ؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ♣TaHa Eb♣ نمایش پست ها
      همه ی نظرات خوندم .....

1.طرف 6 یا 7 سالش بود داشت فیلم*** نگاه میکرد < آخه خدایی ما بیایم به این بچه چی بگیم ..نه واقعا چی بگیم بهش ، این اصلا نمیدونه این کارا چیه ، اون موقع داره نگاش میکنه ،، واقعیت اینه که همه ی دختر پسرا این طور فیلم ها رو دیدن ، اما من میگم موقعش باید نگاه کنه ، موقعش هم زمان 17 یا 18 سالگییه ، اگر توی این سن هم نگاه نکنه دوستاش میارن و بهش نشون میدن ، <تقصیر خودش نیست .... حقیقت اینه ...
      در آخر موندم که چی بگم ...............:yahoo (21):
      خیلی عجیبه شما برای گناه کردن زمان تعیین میکنید؟؟؟؟ 17 یا 18 سالگی ؟؟؟؟
      اگه طرف خودش نخواد دوستاش هم نمیتونن براش بزارن
      شاید تا حدودی حق با شما باشه البته فقط تا حدودی!!!!!!!!!
      ************** اللهم عجل لولیک الفرج**************

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sbr;205755

[SIZE=4
      خیلی عجیبه شما برای گناه کردن زمان تعیین میکنید؟؟؟؟ 17 یا 18 سالگی ؟؟؟؟
      اگه طرف خودش نخواد دوستاش هم نمیتونن براش بزارن
      شاید تا حدودی حق با شما باشه البته فقط تا حدودی!!!!!!!!!
      [/SIZE]
      من وقتی تعیین نکردم <اصلا این طور چیز ها وقت تعیین کردن نمیخواد .!!
      گفتم که اینم یه جور واقعیت تلخه ،، اگر آدم خودش درست باشه ، بالاخره با این وضع جامعه و دوست و رفیق و اونور و اینور و ....... 100 % چشش به این طور چیز ها میفته .!!! حقیقت نیست ؟
      سر انجام که باید در خاک رفت / خوش آن کس که پاک آمد و پاک رفت

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تقدیم به همه ...

چه آنهائی که می دانند ، چه آنهائی که نمی دانند ...

آنهائی که اقرار می کنند و آنانی که انکار ....

من به وجودم افتخار می کنم
      من زنم.... یک زن آزاد... یک زن آزاده

من متولد می شوم، رشد می کنم

تصمیم می گیرم و بالا می روم.

من گیاه و حیوان نیستم. جنس دوم هم نیستم.

من یک روح متعالی هستم؛ تبلوری از مقدس ترین ها !

من را با باورهایت تعریف نکن ! بهتر بگویم تحقیر نکن!

اشک می ریزم! من عشق می ورزم......من می اندیشم...

من نظرم را ابراز می کنم ....... من زنم موجود ی مقدس

نه از آن ها که تو در گنجه می گذاریشان یا در پستوقایم می کنی

تا مبادا چشم کسی به آن بیفتد.

نه بدن و نه روحم را نمی فروشم،حتی اگر گران بخرند.

من زنم یک موجود آزاد

اما به هرزه نمی روم.

نه برای خاطر تو یا حرف دیگری

به احترام ارزش و شأن خودم.

من زنم یک موجود مستقل

نه به دنبال تکیه گاه می گردم که آویزش شوم

نه صندلی که رویش خستگی در کنم

و نه نردبان که از آن بالا بروم.
      من زنم به دنبال یک همسفر ،

یک همراه، شانه به شانه.

گاه من تکیه گاه باشم گاه او.

گاه من نردبان باشم ،

گاه او.

من زنم تا جایی که بخواهم تحصیل می کنم، کارمی کنم،

در اجتماع فعالم و برای ارتقاء خویش تلاش می کنم.

نه مانع دیگران می شوم و نه اجازه می دهم دیگران مرا از حرکت بازدارند.

دستانم پر حرارتند و روحم پر شور؛

من یک زنم ...

نه جنس دوم...

نه یک موجود تابع...

نه یک ضعیفه ...
      نه یک تابلوی نقاشی شده،

ویرایش توسط Unknown Soldier : 21 تیر 1393 در ساعت 14:16

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بیشتر حرفاتون فقط پاک کردن صورت مسئله هست.
      الان مگه تو عهد دوغ :d زندگی میکنیم که بانوان محترم بیرون نیان؟ یعنی چی اخه. الان داریم تو عصر پیشرفت و تکنولوژی زندگی میکنیم بعد شما میاید میگید خانوما بشینن تو خونه؟

درمان این مشکل فقط و فقط ۲ چیزه : ۱- بالا بردن سطح فرهنگ و شعور ۲- بالا بردن میزان جنبه افراد

15. Top | #45
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nik نمایش پست ها
      خدا قبل از این که ما رو مذکر یا مونث بیافرینه انسان افریده انسان!ریشه خیلی ازمشکلات نگاه جنسیت زده هست!میدونید با حذف خانم ها از یک محیط اجتماعی و کاری و...در دراز مدت برخلاف تصور خیلی ها نه تنها اون محیط امن نمیشه صد برابر ناامن تر میشه!نمونش استادیوم های فوتبال که با حذف خانواده ها حتی برای خیلی از افایون هم نا امنه!
      به شخصه با تقلید کورکورانه بعضی دختر پسرا از مدل های ارایش و لباسی که بعضیاشون مال ادم های هرزه اروپاییه نه ادم های تحصیلکرده ونجیب یا حتی معمولیشون! کاملا مخالفم. دختر بیل گیتس رو ببینید یا دختر های دانشجو غربی حجاب ندارن اما پوشش و ارایششون چقدر سادس وکاملا در شان یه دانشجو اگه تو ایران بودن به خاطر صورت های ساده و دخترونشون حتما بهشون میگفتن امل!واسه خانم های محجبه که حجاب برتر دارن و باطنشونم مثل ظاهرشون متین و با وقاره احترام خیلی خیلی خیلی زیادی قایلم!ولی همین دانشجو هایی که مثال زدم ازیه عده از افراد محجبه در ایران عفیف ترن!
      کاملا مورد قبوله.اصن دختر اروپایی ارایشش بسیار ساده هست و مثل بعضی دختران ایرانی،که جوری ارایش میکنن،که انگار شب عروسیشونه،ظاهر نمیشه!!
      اکثر زنان هرزه و سالمند اروپایی ارایش های غلیظ میکنن.چیزیم هست که ثابت شدست
      پاسخ به سوالات سربازی

صفحه 3 از 12 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن