خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

چگونه در فیزیک به درصد مورد نظرم برسم

سلام به همه
      من سال دوم به سوم تجربی ام.
      راستش برای رتبه ای که میخوام بهش برسم، باید حداقل فیزیک 80 بزنم.
      برای سال دوم از کتاب آموزش+تست الگو استفاده کردم
      خیلی در مورد منبع تحقیق کردم ولی کمی در تصمیم گیری دچار مشکل شدم و چند تا ابهام دارم.
      لطفا به سوالاتم پاسخ بدین:
      1-میگن الگو کامل پوشش نمیده کنکورو، راس میگن؟
      2- از چه منبعی(حالا اگه ترکیبی باشه هم خوبه) استفاده کنم؟هم از الگو و هم از پایه گاج استفاده کنم یا نه؟چطوره طول سال تحصیلی از الگو استفاده کنم و برای تابستان سوم گاج رو بخرم که مطابق با کنکور خودم باشه؟راستی گاچ پایه برای تجربی ها با ریاضی ها فرق داره دیگه؟
      3-به نظرتون تکنیک تو فیزیک در بهترین حالت اگه یادتم بمونه تو چند تا سوال کنکور کمکت میکنه
      4-فیزیک سوم تجربی چقدر با ریاضی فرق داره؟پیش دانشگاهی ما ترمودینامیک داریم؟
      ببخشید به خاطر پر حرفی ام.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      الگو الکی سختش کرده...
      بشین گاج نقره ای رو حل کن ! یه سوال رو حل کن بعد حل تشریحی ش رو توی پاسخ نامه ببین
      اولاش زیاد اشتباه میکنی ولی بعد یکی دو روز راه میوفتی
      درسنامه هم از خود گاج استفاده کن (توی جلد 2 )

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin ZD نمایش پست ها
      الگو الکی سختش کرده...
      بشین گاج نقره ای رو حل کن ! یه سوال رو حل کن بعد حل تشریحی ش رو توی پاسخ نامه ببین
      اولاش زیاد اشتباه میکنی ولی بعد یکی دو روز راه میوفتی
      درسنامه هم از خود گاج استفاده کن (توی جلد 2 )
      یعنی اگه گاج نقره ای رو درست بخونم می تونم 80 بزنم.
      فیزیکمم بد نیست.نسبتا خوبه

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اره میتونی
      گاج نقره در حال حاضر بهترین کتاب فیزیک کنکوره (یه نیگا به نظر سنجیا بنداز )

Sent from my ME173X using Tapatalk

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      از گاج نقره ای استفاده کنین

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام،
      مثال های کتاب و تمارین فصل رو هم کامل یاد بگیر

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوست عزیز

من سوم الگو رو دارم خیلی خوب و مفهومی توضیح داده، البت خیلیا باهــاش حال نمی کنن!!

چون رشته تون تجربی هستش بیشتر تست کنکوری کار کن و کمتر برو سراغ تست تالیفی، تو کنکور تجربی

حداکثر وتو بدترین شرایط هر سال 2 تا4 تست با ایدهی جدید میاد( امسال ایدهی جدید تو پایه ندیدم 4م

نمیدونم).

اگه وقت داشتی تستای ریاضی ادوار گدشته هم کار کن خیلی سرعت عملتو بالا میبره.

این نظر من بود.

موفق باش

ب امید موفقیت دوستان و خودم

یـــــــا حـــــــق
      ویرایش توسط شـــورش : 19 تیر 1393 در ساعت 23:10 دلیل: اضافه کردن:این نظر من بود.

8. Top | #8
      sbr
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من بااحترام با نظر دوستان مخالفم
      من خودم سال اول از گاج نقره‌ای استفاده کردم
      گاج نقره‌ای خیلی فرمول داده یعنی برای بچه‌های فرمول باز خیلی خوبه به نظرم این کتاب قدرت خلاقیت رو از بچه‌ها میگیره مثلا یه‌ذره فرمول‌ها رو جابه‌جا کرده و یه فرمول جدید ساخته در واقع این فرمول جدید همون فرمول قبلی هستش که دانش‌آموز باید خودش خلاقیت به خرج بده و به تناسب مسئله فرمول رو دستکاری کنه
      البته این فقط نظر منه
      ************** اللهم عجل لولیک الفرج**************

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من گاج سفيد (قديمي)
      الگو جامع پايه
      جامع خيلي سبز
      دارم كدوم بهتر توضيح داده ؟

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

10. Top | #10

نمایش مشخصات
      خیلی سبز هم بد نیس فقط یه خرده حجمش زیاده
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اتفاقا خیلی سبز هم دارم.

درسنامه هاش خوبه، ولـــــــــــــی عالی هم نیس.

تست های تالیفیش هم زمانبر، و من از خوندشون منصرف شدم، امـــــــــا پاسخنامه ی تستاش واقعا عالیــــه.

این فقط نظر منِ!

موفق باشین

ب امید موفقیت دوستان و خودم

یـــــــا حـــــــق

12. Top | #12
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نظر من اینه :
      تابستون دوم به سوم اگه در طول سال دوم فیزیک 2 رو خوب کار نکردید : کتاب الگو یا خیلی سبز ( یا ...) سال دوم ( تستای تالیفی هم به اندازه ی وقتتون کار کنید)
      طول سال سوم : خیلی سبز یا الگو سوم ( + کار تشریحی + تست تالیفی به اندازه ی وقت)
      تابستون سوم به پیش : فیزیک پایه ی گاج ( تقریبا همش تست کنکوره)
      طول سال پیش : فیزیک پیش گاج + مرور تست های فیزیک پایه گاج + همون کتاب های سال دوم و سوم به صورت مضربی و تست های علامت دار .
      به نظر من با این کار 80 که هیچ به 100 هم میتونید برسید. البته نحوه ی خوندن هم مهمه که اگه از الان شروع کنید خودتون به دستتون میاد.

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      با سلام خدمت دوست گرامی
      با توجه به مشاهده نظرات اما من نظری مخالف دوستان دارم (به جز یکی از دوستان )
      به نظر بنده گاج کتاب خیلی مناسبی برای کنکور نیست . البته نه از نظر تست بلکه از نظر آموزش . اونم برای دوستان تجربی . مشکل این کتاب این هست که شما را فردی خلاق برای حل مسئله بار نمیاره (از نظر آموزش،؛ کاری به تستش ندارم). و بیشتر روی فرمول تکیه داره که این خیلی روی کنکور تاثیر داره چون کنکور با فرمول کار نداره بلکه با فرمول های پایه کار داره شاید شما متوجه حرف بنده نشوید . اما این را حتما بدانید که شما باید راه بدست آوردن فرمول و راه های فرعی را بلد باشید نه خود فرعیات این مشکل وقتی خودش را نمایان میکند که برید سرجلسه کنکور و با انبوهی از سئوالات در 4 ساعت مواجه بشوید.

دوم اینکه کتاب های نشر الگو و گاج کتاب مجزا برای رشته تجربی نداره و این خیلی مهم هست یعنی یک کتاب هم مخصوص رشته ریاضی هست وهم تجربی مثلا اون جاهایی که نباید رشته تجربی بخونه مشخص کرده که این کتاب ها مناسب نیست زیرا برای رشته تجربی باید ادبیات نویسنده کلا فرق کنه چون هدف رشته تجربی با رشته ریاضی فرق داره پس باید ناشرانی را انتخاب کنید که کتاب مجزا برای رشته ریاضی و تجربی دارند که به نظرم من کتاب های فیزیک انتشارات خیلی سبز این اهداف را محقق خواهد کرد .

اما مسئله که مهم هست اینس که دچار جنون کتاب نشوید یعنی اگر کتابی را خریداری کردید دیگر به مقایسه نپردازید چون مثلا فلان مطلب را یک کتاب اول گقته کتاب دیگر آخر کار در صورتی که فکر میکنید شما کتاب مدنظرتان این را نگفته و از این قبیل مسائل مثلا بعضی از مسائل را یک کتاب در قالب تست بیان کرده ولی کتاب دیگر در قالب درسنامه پس همه ی کتاب های بازار مطالب مورد نیاز را گفته اند فقط باید ببینید کدام کتاب مناسب شماست .

و مسئله ی دیگر مسئله ی تکنیک است که قبلا به آن اشاره کردم . این را واقعا میگم که تکنیک در دروس مفهومی اصلا معنا ندارد. تکنیک یعنی راه هایی که شما باید در خلال حل مسائل بدست آورید و این مهم است نه این که کسی دیگر بیاد و تکنیک ها را برای شما طوطی وار بگوید و اصلا اثر خود را از دست میدهد. یک مثال برای شما میزنم مثلا اگر شما 200 مسئله در مورد خازن درست و مفهومی حل کنید مسئله 201 را روی هوا میزنید بدون نیاز به فکر کردن مطمئن باشید

مسئله آخر تمرینات کتاب هست که باید کار کنید . شاید این مطلب برای رشته ریاضی اهمیت زیادی ندارد(در صورتی که اونم خیلی مهم هست) اما برای شما چرا.چون طراح رشته تجربی کتاب برایش خیلی مهم هست چون قرار نیست خیلی مطلب را بپیچونه . پس مسائل کتاب خیلی مهم هست شاهد اونم رشته تجربی 92 سئوال از دینامیک هست برید ببینید.

شما اصلا مبحثی به نام ترمودینامیک نخواهید خواند

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      ببین من امسال کنکور دادم اونطوری که حساب کردم فیزیک 50 میزنم .در مورد ریاضی بود نظری نمیدادم چون واقعا هیچی حالیم نیست ازش !

ببین اول اینکه اصلا روی تست های تلیفی وقت نذار.
      دوم اینکه مفهمومی یاد بگیر (یعنی اینکه نکته و این چیزا سره کنکور می پره همه اش)
      سوم اینکه تکرارشون کن مثلا فصلی که تابستون میخونی قبل از امتحان ترم اولت تکرارشون کن و از اون فصل امتحان بگیر
      چهارم اینکه کتابم فقط روی فیزیک پایه گاج کار کن
      پنجم اینکه اینقدر تست ها رو زده باشی که تست رو بزارن جلوت زیره 40 حلش کنی .

و اخرم اینکه تسلط یعنی اینقدر تکرار تکرار که حالت به هم بخوره .بخدا میدونم ادم میگه بلدم باووو دیگه چرا دوباره بخونم ولی واقعا موثره

{ مـحيط مـــجازي هــم بچــه بــازيــ شـده }

http://8pic.ir/images/h8y78ln9f1f2dkbd8j3l.jpg

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      من آبي قلمچي براي سوم رو خريدم و قصد دارم تو تابستان رو سومم كار كنم

بعد سال چهارم هم خيلي سبز ميگيرم
      پیش به سوی موفقیت

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن