خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 57
    1. Top | #16
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط اريا نمایش پست ها
      بنده تجربي هستم ولي طبق تجربه تاليفات مهندس محمد مهربان فوق العاده هستند.
      كتاب هاي گاج را به علت داشتن درسنامه هاي كليشه اي و فرمول وار تاييد نمي كنم.
      پیرو صحبت های دوست عزیزم باید بگم که کتاب های تخصصی گاج ***** ترین کتاب ها هستند یه صفحه سوال داره برای اون یه صفحه ۱۰ صفحه فرمول نوشته آدم هر چی تو ذهنشم بوده یادش میره.
      ولی عمومی هاش کتاب های بهتری هستن.

2. Top | #17
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنون .خوب و کاربردی

3. Top | #18
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اقا نظرتون درمورد کتاب ریاضیات پایه رشته ریاضی کوله پشتی چیه؟ واسه من که ریاضیاتم متوسطه خوبه؟ مطالبو روون توضیح داده؟

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      برای دیفرانسیل و ریاضی پایه کتاب های نوشته آقای محمد مهربان (تخته سیه - رمزینه) کتاب های خوبی اشت که با تغییرات جدید سوالات کنکور سازگاره.
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

5. Top | #20
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اقا من وقتی تو دیفرانسیل میرم سراغ تست حل کردت تو حل تست معمولان یه جا گیر میکنم که مربوط میشه به ریاضیات پایه و اونجا یکم لنگ میزنم به نظرتون چی کار کنم ؟ مثلا الان میخوام شروع کنم به خوندن حد و بعدش مشتق و انتگرال .قبلش کجا ها از پایه رو کار کنم که تو اون جا ها لنگ نزنم (مثلثات و...)؟ بعد به نظرتون مشتق و انتکرالو خودم میتونم بخونم یا برم کلاس ؟ اگه بخوام برم کلاس کنکور فاییده ای نداره چون تدریس مشتق و انتگرال میوفته اخر زمستون و بعد عید که واسه من دیره. اگخ خصوصی بگیرم بهتر نیست؟

6. Top | #21
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام
      من دو هفته پیش کتاب تخته سیاه برای ریاضی پایه حسابان و امار گرفتم
      مثلا تو بخش تابع درجه از هر 50 تستس 5 تاشو بلدم و میتونم بزنم و 45 تاش روش هایی برای حل داشته که به ذهنم خطور نمیکرده
      البته خوب گاهی هم میشه از هر 50 تست 24 تاشو درست میزنم
      خیلی ناامیدم کرده اعصابم داغونه که اینقدر اوضاعم بی ریخته کسی مشکلو منو داره؟ چیکار کنم بنظر شما؟
      معلمم میگه عیب نداره همشو بخون و چند بار تکرار کن تا یاد بگیری اما اخه من این 50 تارو حفظ کنم چه فایده؟ فردا یه تست بیاد خارج از این 50 تا من چیکار کنم؟
      یه سوال دیگه هم دارم بنظر شما من اگه همین یه کتابو دوبارسه بار بخونم بهتره یا یبار اینو زدم دفعه بعد دیگه اینو نزنم برم سراغ یه کتاب تست دیگه؟
      توروخدا اگه میدونید جوابمو بدید

7. Top | #22
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من امروز رفتم کتاب ریاضی پایه ی کوله پشتی رو بخرم گفتن که فعلا چاپ نمیشه. واقعا چاپ نمیشه ؟ هیچ کس خبر نداره؟

8. Top | #23
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نه چاپ نمیشه
      از اون بهتر تخته سیاهه یا نشر الگو
      اگه ضعیف تر میخوای خیلی سبز و گاج نقره ایی
      بازم صعیف میخوای ابی قلم چی
      کوله پشتی همچین خوب نیست

9. Top | #24
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امیر لولو نمایش پست ها
      نه چاپ نمیشه
      از اون بهتر تخته سیاهه یا نشر الگو
      اگه ضعیف تر میخوای خیلی سبز و گاج نقره ایی
      بازم صعیف میخوای ابی قلم چی
      کوله پشتی همچین خوب نیست
      یه کتاب میخواستم که خوب توضیح داده باشه. ریاضیم ضعیفه .

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      حساب دیفرانسیل و انتگرال مهندس مهرداد عباس پور

دانش‌آموزان عزیز سلام!
      همان‌طورکه می‌دانید درس ریاضیات، اثرگذارترین درس در کنکور رشته ریاضی است. مجموع ضرایب دروس مختلف در کنکور سراسری برابر ۳۸ است و ضرایب درس ریاضیات ۱۲ می‌باشد. پس تقریباً نتیجه هر دانش‌آموز در کنکور سراسری توسط نتیجه درس ریاضیات رقم می‌خورد.
      تقریباً نیمی از سؤالات درس ریاضیات از حساب دیفرانسیل و انتگرال و دروس پایه مرتبط با آن است؛ بنابراین تقریباً مهم‌ترین درس شما برای نتیجه‌گیری در کنکور سراسری است.
      هم‌چنین اصولاً تسلط در درس دیفرانسیل به معنی تسلط دانش‌آموز بر محاسبات مختلف ریاضی است که این توانایی تأثیر به‌سزایی در روند حرکت شما در دروس دیگری مانند هندسه، گسسته و هم‌چنین فیزیک خواهدداشت.
      مطالب فوق را گفتم تا ابتدا به اهمیت درس دیفرانسیل پی‌ببرید.
      حال برای موفقیت در این درس چه باید کرد؟
      به نظر من شما باید به نکات زیر توجه کنید تا در این درس به موفقیت برسید:
      ۱- درس حساب دیفرانسیل و انتگرال و ریاضیات پایه مرتبط با آن، شامل مباحث پیوسته است؛ یعنی شما باید به‌تدریج بر همه‌ی فصل‌ها تسلط پیدا کنید تا در فصل‌های بعدی موفق باشید؛ مثلاً اگر کسی بر مبحث حد و پیوستگی مسلط نباشد، در یادگیری درس مشتق به مشکلات مختلفی برمی‌خورد. پس این درس را فصل به فصل و دقیق یاد بگیرید.

۲- سعی کنید در برنامه‌ی درسی خود، یا هر روز برای درس دیفرانسیل وقت بگذارید و یا حداقل ۳ روز در هفته این درس را مطالعه کنید. این‌که باید چند ساعت در هفته برای این درس وقت بگذارید، بستگی به زمان کلی مطالعه‌ی شما در هفته و هم‌چنین توانایی شما در این درس دارد. بهتر است در این زمینه با مشاورتان مشورت نکنید.

۳- برای یادگیری درس دیفرانسیل هر دو عاملِ مطالعه دقیق مفاهیم درسی و حل تمرینات و تست‌های متنوع بسیار ضروری است. مطمئن باشید که هر کدام از این دو عامل را که مدنظر قرار ندهید، به مشکلات جدی برخواهیدخورد.

۴- یادگیری درس دیفرانسیل بدون وجود معلم کاری بسیار سخت است. سعی کنید در کلاس‌های درس دیفرانسیل در مدرسه با دقت حضور داشته باشید و به مطالب و مفاهیم طرح‌شده توسط معلم کاملاً توجه کنید.

۵- مطالب ریاضیات پایه در این درس بسیار مهم هستند. به دو دلیل:
      اولاً: تعداد زیادی سؤال از ریاضیات پایه در کنکور طرح می‌شود که باتوجه به این‌که این مباحث نسبتاً ساده‌تر از مباحث کتاب دیفرانسیل هستند، وقت‌گذاشتن روی آن‌ها کاملاً با ارزش است.
      ثانیاً: تسلط شما بر دروس پایه ریاضیات باعث می‌شود که شما در حل تمرینات و تست‌های مربوط به کتاب دیفرانسیل مشکلات پایه‌ای و محاسباتی نداشته‌باشید.

6- اصولاً اعتقاد دارم که هر دانش‌آموز باید در درجه اول به برنامه مدرسه و معلم کلاس درس اهمیت دهد. بنابراین برای برنامه‌ریزی در این درس توصیه می‌کنم ترجیحاً با مدرسه هماهنگ باشید.
      ولی من هم یک برنامه‌ی پیشنهادی برای مطالعه‌ی دیفرانسیل و ریاضیات پایه برای یک‌سال تحصیلی پیش‌رو طرح کردم که امیدوارم تقریباً؛ برنامه‌ی سایر معلمین محترم این درس مطابقت داشته باشد.
      این برنامه در صفحه‌ی «تست‌های دوره‌ای» این وب‌سایت آمده است. برای سنجش خود در این برنامه هر ماه یک آزمون از مبحث آن ماه در این سایت قرار می‌گیرد که امید است در پیشرفت شما اثربخش باشد.
      در پایان برای همگی شما عزیزان آرزوی موفقیت دارم. امیدوارم با برنامه‌ریزی دقیق از همین امروز برای کنکور سال ۹۱ آماده شوید. فراموش نکنید که برای موفقیت در کنکور باید یک‌سال د+ر همه‌ی برنامه‌های درسی استمرار داشته باشید.
      مهرداد عباس‌پور
      تو همه چیت تکمیله !

منم میکنم فقط به آدمای "تک" پیله !

11. Top | #26
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نظر من واسه بچه های قوی تر فقط خوش خوان

12. Top | #27
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      آقا من دوچار دوگانگی نسبی شدم
      بالاخره دو سر بازه اکسترمم نسبی هس یا نه؟!
      یکی میگه کتاب چاپ جدید حساب کرده یکی میگه حساب نکرده؟!
      آیا تو چنان که می نمایی ​، تنگی!

13. Top | #28
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan-66 نمایش پست ها
      آقا من دوچار دوگانگی نسبی شدم
      بالاخره دو سر بازه اکسترمم نسبی هس یا نه؟!
      یکی میگه کتاب چاپ جدید حساب کرده یکی میگه حساب نکرده؟!
      نیس. واسه تجربی ها هست ولی واسه ما نیست

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan-66 نمایش پست ها
      دبیر کلاس کنکور ما گفت اگه به درصد بالای ۵۰ فکر میکنین بعد آبی کانون که فقط تست کنکوره بهترین مکمله
      الانم خریدم بنظرم عالیه چون سعی کرده حتی الامکان با همون یه فرمولی که تو درسنامه گفته سوال رو حل کنه و اصن فرمول ها و نکته های متعدد استفاده نکرده
      حجمشم عالیه مث کتابای قطور دیگه نیست کل پایه و پیش تو یه کتابه
      ینی کتاب درسی وابی قلم چی؟

15. Top | #30
      کاربر اخراجی

Tajob
      نمایش مشخصات
      آراز جان من ی چنتا جزوه دارم + مقالات مشاوره ای + دفتر برنامه ریزی ک خودم ساختم
      چطور باید برسونم دستت بذاریش تو سایت؟

لطفا واسم پ خ کن
      ویرایش توسط ikonkuri : 30 خرداد 1394 در ساعت 16:22

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن