خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات

Exclamation یه سوال مهم از فصل 5 زیست سال سوم

این عدد 5 توی سوال و 5حلقه الی از کجا اومده؟اصلا منظور از 5حلقه دقیقا کجاست ؟

خدایا کمکمون کن

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      یه فرموله که میگه :
      اگر n نو کلوئتید داشته باشیم.
      5 N/2 حلقه آلی داریم ( پنج ضربدر تعداد نوکلوئتید تقسیم بر دو)
      فهمیدی چی گفتم؟
      بی گمان در دل من جای کسی هست که نیست...!!

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هر نوكلئوتيد تعدادي حلقه آلي داره. بخشي از حلقه هاي آلي در قالب بازهاي آلي هستن ( بازهاي آلي پوريني دو حلقه آلي دارن و بازهاي آلي پيريميديني تك حلقه آلي دارن )
      قندهاي پنتوز هم مولكول هاي تشكيل دهندشون به صورت حلقه اي باهم پيوند خوردن و يه حلقه آلي ساختن و هر مولكول دئوكسي ريبوز يك حلقه آلي هست.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      خوب دوستان زحمتشو كشيدن و توضيح دادن ، ولي اگه باز متوجه نشدي اينو بخون :
      ساختار dna كه ميدوني چي جوريه؟! توي هر پله اش ما دوتا نوكلوتيد داريم كه حتما يكي باز الي پوريني ( دو حلقه اي ){A+G} و يكي هم پيريميدني (تك حلقه اي ) { T+C} كه تا اينجا شد تو هر پله دي ان اي ٣ حلقه
      هر نوكلوتيد هم تو هر پله تو بخش باز الي اش ١ حلقه داره كه كلا ميشه تو هر پله دي ان اي ٥ حلقه ( اين حلقه ها شبيه حلقه بنزني هستن ) اونجا تو پاسخنامه هم اومده تناسب گرفته و حل كرده ،،،،، و من الله توفيق ...

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sara1375 نمایش پست ها
      یه فرموله که میگه :
      اگر n نو کلوئتید داشته باشیم.
      5 N/2 حلقه آلی داریم ( پنج ضربدر تعداد نوکلوئتید تقسیم بر دو)
      فهمیدی چی گفتم؟
      خب مشکل من اینجاس نمیدونم این عدد 5 از کجا اومده ؟ اصلا این 5 تعداد چیه ؟
      خدایا کمکمون کن

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      دارم که میگم.
      اگه عدد 2 (تعداد نوکلوئتید) رو در فرمول من جایگذاری کنی عدد 5 تعداد حلقه آلی بدست میاد.
      خودش اومده گفته به ازای 2 نوکلوئتید با توجه به فرمول 5 باز الی داریم.
      اوکی؟

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      هنوز متوجه نشدم چرا تو جدولی که کشیده تو سوال نوشته 5حلقه
      خدایا کمکمون کن

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      عزیزم من تا الان داشتم مس میسابیدم؟
      دوباره بخون حرفامو متوجه میشی.
      فرمول داره. تو فرمول جایگذاری کن.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ❀masoome❀ نمایش پست ها
      هنوز متوجه نشدم چرا تو جدولی که کشیده تو سوال نوشته 5حلقه
      تو ساختار DNA بخش هایی داریم که حلقوی هستن(قند و باز های آلی اینا ساختار حلقوی دارن)
      حالا همونطور که دوستان گفتن ما بین 2نوکلوتید یا باز A و T داریم یا C و G !!! که در هر2صورت بین2نوکلئوتید یه باز پورین(2حلقه) یه باز پیریمیدین(تک حلقه) داریم پس تا اینجا بین 2 نوکلئوتید 3تا حلقه پیدا کردیم
      از طرفی ساختار قند پنتوز هم حلقوی هست که هر نوکلوتید خودش قند داره و 2تا نوکلوتید یعنی 2 تا قند!یعنی2تا حلقه! حالا طبق شکل میبینی که 2تا نوکلئوتید 5تا حلقه دارن
      فقط چون حوصلم نشد فسفاتشون رو نکشیدم

2014-07-09_202648.png
      حالا همون طور که میدونیم توی نوکلئوتید نسبت پورین ها به پیریمیدین برابر هست
      و وقتی بخوایم تعداد حلقه ی آلی رو بدست بیاریم فرمولش میشه n/2 ضربدر5(5رو توضیح دادم چجوری بدست اومد)
      ولی وقتی بگه حلقه ی آلی نیتروژنی-یعنی قند رو حساب نکنه- میشه n/2 ضربدر3(3هم منظور تعداد حلقه های باز آلی هست چون فقط اونا هستن که نیتروژنی ان)

ویرایش توسط M o h a m m a d : 18 تیر 1393 در ساعت 23:14

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ❀masoome❀ نمایش پست ها
      این عدد 5 توی سوال و 5حلقه الی از کجا اومده؟اصلا منظور از 5حلقه دقیقا کجاست ؟

باور کنین یاد گرفتن این نکات فقط ذهنتون رو مشغول و یه بخش از مغزتون رو بیخودی اشغال میکنه...کی تا حالا سوال اینجوری تو کنکور داشتیم که این بار دومش باشه؟
      اصلا این مسایل از کتاب درسی استنباط نمیشن که بخوان مطرح شن...بجای توجه به این فرمولای کشکی وقتتون رو صرف مفاهیم و ترکیبات کتاب کنید...

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pourya_blue نمایش پست ها
      باور کنین یاد گرفتن این نکات فقط ذهنتون رو مشغول و یه بخش از مغزتون رو بیخودی اشغال میکنه...کی تا حالا سوال اینجوری تو کنکور داشتیم که این بار دومش باشه؟
      اصلا این مسایل از کتاب درسی استنباط نمیشن که بخوان مطرح شن...بجای توجه به این فرمولای کشکی وقتتون رو صرف مفاهیم و ترکیبات کتاب کنید...
      درسته این چیزا زیاد مهم نیست
      ولی همین باعث شد ساختار dna رو بررسی کنیم بررسی شکلای کتاب هم مهمه
      البته پوریا جان درست میگه تیپ سوالای محاسباتی کنکور مشخصه
      کار کنید همه تیپ رو!!حتی تیپ های که تو کنکور نیمده! ولی خودتون رو غرق نکنید ...

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M o h a m m a d نمایش پست ها
      درسته این چیزا زیاد مهم نیست
      ولی همین باعث شد ساختار dna رو بررسی کنیم بررسی شکلای کتاب هم مهمه
      البته پوریا جان درست میگه تیپ سوالای محاسباتی کنکور مشخصه
      کار کنید همه تیپ رو!!حتی تیپ های که تو کنکور نیمده! ولی خودتون رو غرق نکنید ...
      آخه محمد من رو هر چی بگی شرط میبندم اینجور سوالاتی تو کنکور نمیاد...
      تازشم اگه الان کار کنین-بخاطر شوق اول سال و 100 زدن!-طول سال مرورش وقت میگیره و ممکنه بخاطر خوندن این چرندیات از اصل قضیه و بعضی موضاعات مهم دیگه تو فصول دیگه غافل شین و.........
      از من نصیحت
      این سبک تستا رو بیخیال شین...نمیاد...

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      تو ساختار DNA بخش هایی داریم که حلقوی هستن(قند و باز های آلی اینا ساختار حلقوی دارن)
      حالا همونطور که دوستان گفتن ما بین 2نوکلوتید یا باز A و T داریم یا C و G !!! که در هر2صورت بین2نوکلئوتید یه باز پورین(2حلقه) یه باز پیریمیدین(تک حلقه) داریم پس تا اینجا بین 2 نوکلئوتید 3تا حلقه پیدا کردیم
      از طرفی ساختار قند پنتوز هم حلقوی هست که هر نوکلوتید خودش قند داره و 2تا نوکلوتید یعنی 2 تا قند!یعنی2تا حلقه! حالا طبق شکل میبینی که 2تا نوکلئوتید 5تا حلقه دارن

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2014-07-09_202648.png
مشاهده: 54
حجم: 19.6 کیلو بایت
      و وقتی بخوایم تعداد حلقه ی آلی رو بدست بیاریم فرمولش میشه n/2 ضربدر5(5رو توضیح دادم چجوری بدست اومد)
      ولی وقتی بگه حلقه ی آلی نیتروژنی-یعنی قند رو حساب نکنه- میشه n/2 ضربدر3(3هم منظور تعداد حلقه های باز آلی هست چون فقط اونا هستن که نیتروژنی ان)

واقعا ممنونم الان کاملا متوجه شدم
      اگه بدونی من چقدر روی این مسئله فکر کردم راسی یه چیز دیگه هم هست .....یه تشکر برای کتاب زیست الگو هم باید ازت داشته باشم بخاطر اینکه تو اینقد (ازش تبلیغ کردی) شوخی میکنما :yahoo (94):ازش تعریف کردی که از وقتی که گرفتمش و دارم میخونمش حس میکنم زیستو بهتر از گذشته میفهمم .........البته حتما باید با کتاب همایش خونده بشه .......ترکیب این دوتاکتاب با هم فکر کنم باعث بشه که تو کنکور 94زیستمو خیلی عالی بزنم
      خدایا کمکمون کن

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2014-07-09_202648.png
مشاهده: 54
حجم: 19.6 کیلو بایت
      من متوجه نشدم میشه دوباره توضیح بدید..جامعتر توضیح بدید مرسی

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط غلام نمایش پست ها
      من متوجه نشدم میشه دوباره توضیح بدید..جامعتر توضیح بدید مرسی
      dna دو تا بخش آلیِ حلقوی داره
      یکیش قند و دیگری باز های آلی!
      بین 2تا نوکلوتید 2 تا حلقه ی آلی واسه پنتوز ها مون داریم و از اونجایی که همیشه روبروی 1باز پورین 1دونه پیریمیدین هست وباز ها هم ساختار حلقوی دارن پس میشه3تا هم اینجا
      حالا کلا شد 5 تا
      شکل رو ببینید!
      چیزی نیست که من بخوام توضیحات بیشتری بدم آخه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن