خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 67
    نمایش نتایج: از 91 به 95 از 95
    1. Top | #91
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط آقای الف نمایش پست ها
      ببینید دلیل اینکه شیعه هیچ حکومتی رو جز حکومت امام زمان (ع‍ج‌ال‍ل‍ه‌ ت‍ع‍ال‍ي‌ ف‍رج‍ه‌ال‍ش‍ري‍ف‌) قبول نداره چیه؟
      چون نمیشه مبانی دین ازجمله امامت و عدالت رو در جامعه امروزی به طور کامل پیاده کرد این کار نیاز به یکسری مسائل داره که از بحث خارجه...بنابر این انجام یکسری از کار ها از جمله فقط بعد از ظهور ممکنه...
      من حرف های شما رو کامل قبول دارم و لی باید واقع بین بود تازمانی که این کشور درگیر چپ گرایی و راست گراییه نمیشه این کار رو انجام داد...یکی میاد چهار سال کار میکنه یکی دیگه میاد چهار سال دیگه همه چی رو عوض میکنه دلیلش رو هم شما خوب می دونید...اول باید این قضیه حل بشه...
      قبام حضرت امام هم یک برنامه 20ساله نبوده که امام یک دفعه بیاد تو 14 خرداد قیام شروع کنه و بهمن57 پیروز بشه...یک برنامه بلند مدت از زمان شکل گیری تشیع بوده تا امروز که تونست شرایط رو فراهم کنه تا یک حکومت شیعی در جهان شکل بگیره...
      بنابراین تا زمانی مادرگیر راست و چپ هستیم هیچ تحولی صورت نمی گیره...
      بله من هم نگفتم امام تو دوروز یا دوسال قیام کردند
      ولی بازهم میگم وظیفه مونه که نهایت تلاشی که میتونیم رو بکنیم.
      مثال عدالت،درسته که عدالت واقعی و کامل بعد از ظهور تحقق میکنه ولی مسلمان
      وظیفشه در مسیر عدالت پیش بره تا به اون عدالت واقعی برسه...نمی تونیم منفعل بشینیم
      در زمان امام هم اگ حکومت درگیر چپ و راست نبود درگیر خیلی مسائل دیگه بود

2. Top | #92
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه زهرا نمایش پست ها
      خب من یه انتقاد اسااااااسی و جدی دارم....

اولا که کلا من میخوام از دبستان شروع کنم و بگم... اینجا ایران است و نظام جمهوری اسلامی

و در طول سال هایی که از کلاس اول دبستان تا چهارم دبیرستان را شامل میشوند معمولا یه سری مباحث تکراری

رو هرسال با دو سه تا نکته جدیدتر یاد میگیریم و وقتی فارغ التحصیل میشویم به عنوان یک مسلمان و شیعه 12 امامی

درمورد زیست و مباحث طبیعی که هرروز علوم جدیدی کشف میشوند و قبلی هایی که خواندید

را کذب میکنند فرا میگیرید یا مباحث مربوط به نجوم و سیارات را با تمام جزئیات یاد میگیرید و

بعد از کتاب هایی مثل قرآن کریم و یا نهج البلاغه که شامل رساترین

مفاهیم و جملات هستند و روش زندگی و سعادتمون رو شامل میشوند چیزی نمیدانیم....

فکرش را بکنید... این همه مباحث نجومی و زیستی که اعتبار چندانی

بهشون نیست فرامیگیرید ولی از از کلام خدا هیچ نمیدانیم یا نهج البلاغه امام علی هم...!

همه مان وقتی از دبستان در میاییم و وارد دبیرستان میشویم یا خیلیا هم توی همین دبستان

دچار یکسری سوالات فلسفی و عمیق و اساسی ای میشویم که نیاز به رفع اساسی آنها داریم

و اتفاقا وظیفه شرعی مونه که این سوالات رو که به درد دنیا و آخرتمون میخوره رفع کنیم و بعدن ازمون به خاطر رفع

نکردنشون سوال میکنند ولی متاسفانه

اگ بخواهیم به طور مفصل به رفع اشکالامون بپردازیم وقتش رو نداریم و کسی نیست راهنمایی مون کنه

و مجبوریم بریم یک سری کتاب های دیگری

برای رفع مشکلاتمون بخونیم که دیگه مجالی برای درس های مزخرفی که واقعا خیلی از قسمتاش هیچ کجای

زندگیمونو نمیگیره نداریم...نظر من فعلا کلیه ولی ما چقدر از دینمون میدونیم؟

چقدر میتونیم شیعه رو برای یک سنی اثبات کنیم؟

چند نفرمون کتاب شب های پیشاور رو خونده؟

چند نفرمون حجاب برامون اثبات شده؟

چند نفرمون کتاب های شهید مطهری رو حتی بلدیم نام ببریم؟دیگه خواندن که بماند...

چند نفرمون شهدای 8 سال دفاع مقدس و اهدافشون را میشناسیم؟

چند نفرمون میتونیم اسلام رو ثابت کنیم ؟

چند نفرمون اسلام رو از ته قلب قبول داریم و....؟

بنظرم باید تا قبل از دوره دبیرستان به مباحث عمیق دینی پرداخته بشه و روی قرآن و نهج البلاغه و

مباحث اسلامی و شیعی تاکید بشه و پایه اعتقاداتمون درست بشه وگرنه روند سقوطی رو طی میکنیم

و فقط مدرک میگیریم که من الان دکترای فیزیک اتمی یا حقوق دارم!

چقدر ما میدونیم روش زندگی امام علی چجوری بود؟(منظورم مباحث ظاهری که در کتابها خواندیم نیست)

چقدر از امام هادی میدونیم؟چند نفرمون جلوی بی حرمتی که به ایشون شد ایستادیم؟

یا چقدر از آخرین پیامبر خدا و بی حرمتی که به ایشون شد میدونیم؟

البته من یادگیری درسایی مثل فیزیک و زیست و شیمی رو منکر نمیشم ولی مثلا تا قبل دبیرستان

این درسای طبیعی رو در کنار کتاب ها و مباحث اصلی که عرض کردم

به طوری مختصر و آن مباحثی که برای رفع نیاز های زندگیمون لازمه یاد بگیریم...

و به طور مثال وقتی پایه اعتقاداتمون درست شد،اسلام برامون ثابت شد و....وقتی نوبت

ورود به دبیرستان شد حالا که مباحث پایه ای رو تسلط پیدا کردیم هرکس بنابه نیاز جامعه و علاقه و تواناییش

یکی میره زیست میخونه یکی فیزیک اتمی یکی شیمی یکی همون مباحث دینی قبلی رو ادامه میده

تا بشه مفسر و فقیه دین...

مثلا شما کتاب دینی رو نگاه کنید! چقدر گفتند خدا وجود دارد؟چقدر تعریف ولایت فقیه رو برامون کردند؟

ولی متاسفانه به جای پرداختن به رفع شبهاتی که پیرامون این موضوعات هست بیشتر تعریف کردند

از ولایت فقیه

این همه کاغذ حرام میشود و ...

وضع دانشگاه رو که دیگه اصلن نمیدونم چی باید بگم هرچی هست رو فقط شنیدم و

خودم که به شخصه تجربه نکردم

که بتونم نظری بدم ولی از این چیزایی که آدم میشنوه واقعا در شان یک کشور اسلامی نیست که...

این ها همه مشکلاتی است که اگ هرکدوممنون برای رفع حداقل یک قسمتش همت کنیم

و یاعلی بگوییم

ایران دگرگون میشه...شعار نمیدم خودتونم میدونید که عین حقیقته...

از ما که داره میگذره ولی شما فکر کنید که بچه هایمان هم می خواهند با همین سیستم پیش بروند؟

اصلن هم به این جفنگیات نیست که بگیم آخ تخته هوشمند و فلان و فلان! متاسفانه بنظرم یکی دیگه

از مشکلات همینه که فکر میکنیم اگ کلاسامون تخته هوشمند داشت الان دانشمند شدیم؟

فرضا که دانشمند شدیم!اما آیا یک دانشمند اسلامی هستیم؟چیزی از فرهنگ و اخلاق میفهمیم؟

یا مثلا چرا باید کسانی که بیشتر پول دارند در مدارس تاپ کشور درس بخوانند و خانواده هایی که از لحاظ

مالی در طبقه پایین تری هستند در مدارسی که به معنای واقعی کلمه افتضاح هستند درس بخوانند؟

این یعنی تضاد طبقاتی؟ این نظام آموزشیه کشور اسلامی است؟ مسلمن نقاط مثبت هم داره این نظام

ولی فکر میکنم مشکلاتش بیشتر از این حرف هاست ...و رفع مشکلات خیلی ضروری تر ...

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

گزینه سوم رو تاحالا بهش برنخورده بودم...ممنون
      بدون تعارف میگم. با این حرفایی که شما در مورد دین میزنی تا حدی موافقم. باید اینا رو از پایه آموزش داد ولی به این توجه کن که شرایط کشور برای این کار مهیا نیست.این کار در شرایط حال اصلا ممکن نیست. بهترین روش اینه که این مباحث به عنوان کلاس های فوق برنامه در مدارس برگزار بشه و برای ترغیب دانش آموزان در مدارس از مشاور هایی که میتونن خیلی رو دانش آموزا تاثیر بذارن استفاده بشه. مشاورایی جوون و خوش ذوق وخلّاق. در کنار این از حجم آموزشی کاسته بشه

3. Top | #93
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه زهرا نمایش پست ها
      بله من هم نگفتم امام تو دوروز یا دوسال قیام کردند
      ولی بازهم میگم وظیفه مونه که نهایت تلاشی که میتونیم رو بکنیم.
      مثال عدالت،درسته که عدالت واقعی و کامل بعد از ظهور تحقق میکنه ولی مسلمان
      وظیفشه در مسیر عدالت پیش بره تا به اون عدالت واقعی برسه...نمی تونیم منفعل بشینیم
      در زمان امام هم اگ حکومت درگیر چپ و راست نبود درگیر خیلی مسائل دیگه بود
      خواهر من هرچی یگم شما باز حرف خودتو می زنی
      فقط یه چیز می گم بقیه شو اگه خدا بخواد تو دانشگاه می فهمی
      دارم بهتون میگم حتی یکی از بخش هایی که شما گفتید رو نمیشه اجرایی کرد
      کشور به لحاظ فرهنگی تو بدترین وضعیت خودش قرار داره...باورتون میشه محسن طنابنده(بازیگر نقش نقی در سریال پایتخت)تهدید شده فقط برای قرار دادن سکانس نماز تو سریال!!!!یا بابک حمیدیان تو چ
      از من می شنوید تا چند سال دیگه همین چهارتا حدیث شیعه مثل آیه ولایت هم از کتاب حذف میشه...
      فقط کافیه شما یکی از مسائل بالا رو تو یه جایی مطرح کنی بعد یه جوری خونه نشین میشی که باورت نمیشه...به حرف من با دقت گوش کنید وگرنه مجبورید تجربش کنید...
      موفق پیروز باشید
      یا علی

A SONG OF ICE AND FIRE

4. Top | #94
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      مدرسه های خصوصی رو تقویت می کردم
      درس زیست شناسی رو تو همه پایه ها قرار می دادم
      کنکورو کامل حذف می کردم و به جاش شرط معدل میذاشتم
      آزمایشگاه ها رو تقویت می کردم
      سوفی آموندسن از مدرسه به خانه می‌رفت. تکه‌یِ اول راه را با یووانا آمده بود.
      به فروشگاه بزرگ که رسیدند راه‌شان از هم جدا شد. سوفی بیرون شهر زندگی می‌کرد و راهش تا مدرسه دو برابر یووانا بود.
      بعد از باغِ آن‌ها بنایِ دیگری نبود، خانه‌شان انتهای دنیا می‌نمود.

کتابِ دنیایِ سوفی
      نوشته‌ی یوستین گردر
      ترجمه‌ی حسن کامشاد

5. Top | #95
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      از معلم ها امتحان میگرفتم تا معلم مجبور بشه سطح علمشو بروز کنه
      معلم رو مجبور به شرکت در کلاس های مزخرفی که به هیچ دردی نمیخوره نمیکردم
      صف صبحگاهی رو حذف میکردم
      تعصبات درباره اموزش رو حذف می کردم.
      همه مافیا های کنکور رو یکجا دعوت میکردم و اونجا رو منفجر میکردم (دیروز بریکینگ بد رو تموم کردم)
      سال 94 چند تا از دوستام به نمایندگی مدرسه رفته بودن اداره کل شهر تا درمورد مسئله ای اعتراض کنن
      تعریف میکردن از ساعت 8 که رفتن اونجا تو دفتر هر کس که میرفتن بیکار نشسته بود و بیسکوئیت میخورد و به اونها هم تعارف میکرد(گویا مافیا بیسکوئیت رو پیدا کرده بودن) می گفتن تنها فعالیتشون تو اون مدت این بود که اذان گفتن،اینها رفتن نماز خوندن و دوباره همون روال قبل
      من اون مدیرا رو اخراج میکردم
      ای آنکه نتیجه چهار و هفتی.......وز هفت و چهار دائم اندر تفتی
      می خور که هزار بار بیشت گفتم.....باز آمدنت نیست،چو رفتی رفتی

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 67

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن