خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 30
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

مقدمه طرح زیست شناسی کنکور 94

بسم الله الرحمن الرحیم
      الوعده وفا............................................ .................................................. ....................................
      درود به همه بچه های گل کنکوری 94
      همون طور که بعد کنکور 93 بهتون قول داده بودم قراره به لطف خدا و با کمک همدیگه یه طرح جامع و مفید زیست شناسی رو واسه کنکور 94 اجرا کنیم که به امید خدا راهگشای پزشکان و پیراپزشکان آینده ی کشور عزیزمون ایران باشه.....

اما قبل از توضیحات بیشتر چند کلمه ای باهاتون حرف دارم....ببینید بچه ها دنیایی که ما الان توش قرار داریم و هر کس به سبک خودش از عمرش تو این دنیا استفاده میکنه یه دنیای فانی و زودگذره...نهایت عمر هر کدوم از ما تو این دنیا اگه 100 سال باشه الان حدود یک پنجمش با این سرعت گذشته و باقیموندش هم با همین سرعت و شاید بیشتر میگذره و عمر ما هم به اتمام میرسه
      البته بی شک خیلیای ما 100 سالگی رو تجربه نخواهیم کرد به علل مختلف از جمله بیماری های مختلف و حوادث مختلف طبیعی و غیر طبیعی و خیلی عوامل دیگه...این یه حقیقته که هیچکدوم از ما نمیتونیم بعد ازبیرون اومدن از خونه هامون ادعا کنیم که سالم و سرحال بازم به خونه برمیگردیم...مرگ هر لحظه در کمین ماست...حالا به نظرم کوته فکری و کم خردیه اگه بخوایم منکر خدا یا قیامت باشیم هر کدوممون...
      پس من فرضو بر این میگیرم که همگی به توحید و معاد ایمان و اعتقاد داریم...از طرف دیگه چارچوب و اساس و مبنای اصلی رفتار هر آدمی نهایتا تا 20-25 سالگیش شکل میگیره و بعد اون دیگه تغییر دادن عادات و رفتار ها خیلی مشکل و تقریبا امکان ناپذیره مگر برای عده ای قلیل و خاص....
      مطمئنم خیلی از شما دیدین که بزرگ تراتون یه سری عادت های زشت و ناپسند دارن...یکی دروغ...یکی تهمت...یکی غیبت...یکی ناسزا...یکی عصبانیت بیش از حد...و خیلی رفتارهای بد دیگه....
      ولی هر چقدرم که بخوان این عادت هاشونو ترک کنن دیگه اراده و روحیشون اون انعطاف پذیری سابقو نداره و در واقع اونا تسلیم محض عادت های زشتشونن....
      حالا این همه کبری صغری چیدم که بگم الان بهترین دوره س واسه شماها که اگه عادت و رفتار ناپسندی دارین ترکش کنین...
      درسته خیلی ازین عادتا حاصل مشکلات و شرایط خاص کودکی هر کدوم از ماهاست ولی اگه دست رو دست بذاریم و این عادت ها و رفتار ها رو پرورش بدیم یه ورژن خیلی وحشتناک تر از اونچه الان هستیم رو در آینده ای نه چندان دور خواهیم دید...
      پس از همین الان و با توکل به خدا سعی کنین هر یکی دو ماه یکی از رفتار های ناپسندتونو کنترل کنین و تا حد امکان اونو در اختیار خودتون در بیارین و انجام دادنش رو کم کنین...
      و الا دور نخواهد بود روزی که اسیر مطلق این رفتار ها شین و بخاطر عدم تواناییتون در کنترل اونا از خودتون بدتون بیاد...
      نماز خوندن روزه گرفتن قرآن خوندن و انجام کارهای پسندیده رو از همین الان تو برنامه هاتون قرار بدین...مبادا بگین سال بعد و ........
      همین الان که این جملاتو خوندین مصمم شین و شروع کنین به بجا آوردن عباداتتون یا بهتر بجا آوردن اونا..............
      همیشه و در هر کاری رضایت و خشنودی الله رو در نظر داشته باشین و همیشه دعا کنین خدا دستان شما رو واسطه خیر رسوندن به بندگانش قرار بده نه واسطه شر رسوندن به اونا و نه واسطه بی تفاوت بودن به اون ها....
      از همین الان خوب بودن رو تمرین کنین تا فردا پس فردا که هر کاره ای شدین بخشیدن و کمک به خلق خدا واستون دشوار نباشه و نگین من واسه این پولایی که بدست آوردم زحمت کشیدم چرا باید بدم به بقیه؟؟؟؟
      نه...اشتباه نکنین...هر چی که بدست میارین از فیض و لطف خداست...خدا میتونست همه رو پولدار خلق کنه ولی نکرد تا ما فرزندان آدم رو امتحان کنه...خوبی کنین تا خوبی ببینین...ببخشین تا بخشیده شین...هیچوقت الطاف خدا بر خودتون رو از یاد نبرین...
      اهل طمطراق!!! و کر و فر و تجمل و خودنمایی نباشین...واسه آخرتتون اندوخته جمع کنین و مثل اطرافیانتون نباشین که دنیا رو در اولویت قرار دادن...هدف داشته باشین واسه ثانیه ثانیه ی زندگیتون...
      آخرت و رضای خدا اولویت زندگیتون باشه...جز این هیچ مسیری تو زندگی مسیر رستگاری نیست...خیر جاویدان به از خوشی دنیای ماست...
      این جمله رو با قلبتون بپذیرین و گرنه تجملاتی ترین و اعیانی ترین زندگی دنیا هم به مویی بنده....فرض کنین پولدارترین آدم شهرتون هستین...ولی خدایی نکرده شما یا یکی از اعضای خونوادتون سلامتیشو از دست بده و باز هم خدایی ناکرده یه بیماری صعب العلاج بگیره...اگه دنیا و هرچی توش هست رو هم داشته باشین آیا فریاد رس شما خواهد بود؟
      پس لطف خدا رو بجویید و به شکرانه سلامتیتون و الطاف خدا بر شما سپاس گزار و خیرخواه و خیر اندیش و درست کار باشین...
      البته اینایی که گفتم واسه خودمم بودا...من از همه شما گناه کار ترم و اول این تلنگر رو به خودم زدم و بعد به شما....
      ان شاء الله خدا همه مارو به راه راست هدایت کنه...آمین

خب...ببخشین که طولانی شد...حالا دیگه بریم سراغ بحث درسی خودمون...

زیست شناسی با ضریب 12 کنکور سراسری و 50 سوال که به تنهایی 6000 نمره کنکور سراسری رو شامل میشه...کنکوری که با کسب 10000 نمره در اون میشه پزشکی قبول شد و 6000 نمرش رو زیست تشکیل میده...واویلا....
      حالا فرض کن 90 بزنی...یعنی 5400 نمره...و از 7 درس باقیمونده(با کنار گذاشتن زمین) کلا باید 4600 نمره دیگه بدست بیاری...
      با یه تقریب عالی میشه گفت تو زیرگروه1 که اکثر رشته های خوب تجربی رو شامل میشه جز دارو سازی درس ها این نمرات رو دارن:
      1.ادبیات(1000نمره)
      2.عربی(500نمره)
      3.دین و زندگی(750 نمره)
      4.انگلیسی(500 نمره)
      5.زمین شناسی(0 نمره)
      6.ریاضیات(1800نمره)
      7.زیست شناسی(6000نمره)
      8.فیزیک(1800نمره)
      9.شیمی(3150 نمره)
      البته محاسباتش یه خورده پیچیده تر ازین حرفاس ولی لپ کلام اینکه از هیچ درسی نباید غافل شین و در واقع باید به زیست و شیمیتون بیشتر توجه کنین...
      حالا راجع به طرح خودمون...دوست دارم صداش کنیم طرح 90 پلاس
      90plus=+90...............
      البته چون به دموکراسی اعتقاد دارم اگه اسم دیگه ای مد نظرتون هست بگین اونو میذاریم!
      واقعا امیدوارم که با کمک به همدیگه تو این طرح همگی شما دوستان عزیزم زیست کنکور 94 رو حداقل 90 بزنین...
      ولی بهرحال زیست بالاتر از هشتاد کلی همه شما رو جلو میندازه...بشرطها و شروطها...
      حالا این شروط رو طی سال به تدریج بهتون میگم اما یه خورده وارد جزییات طرح شیم...
      خب همون طور که از قبل گفته بودم هفته به هفته و فصل به فصل با هم پیش میریم به شرط اینکه از این طرح استقبال کنین...به این صورت که هر هفته نکات بخشی از یک فصل یا 1 فصل ویا 2 فصل(با توجه به حجم و اهمیت فصل) در انجمن قرار داده میشه
      مهم ترین نکات و دور از چشم ترین نکات با توجه خاص به قید ها...
      چند تا اسم رمز و روش خاص واسه حفظ بعضی حفظیات...
      و .........
      بعد شمام یه لطف بزرگ میکنین و نکته های مهم و جالب و در چارچوب کتاب درسی رو که خوندین یا یاد گرفتین رو تو تاپیک مربوط به هر فصل مینویسین و قرار میدین تا هم در دنیا هم در آخرت رستگار شین...
      اصلا هم خسیسی به خرج ندین...قول میدم اگه شما این کارو بکنین خدا هم کمکتون میکنه هم قبل جلسه هم سر جلسه و هم بعدش...
      مطمئن باشین به کمک خدا در تمام این مراحل نیازمندین پس با دید خیر خواهانه نکات خودتونو حتی شده 1 نکته تو اون تاپیک قرار بدین...لطفا....
      اما خود من...در ابتدای نکات هر هفته یه سری جمله بین 10 تا 100 تا ص و غ قرار میدم و در آخر نکات اون هفته پاسخ ها رو میارم...به نظرم اول شما فصل رو بخونین بعد بیاین سراغ نکات فصل...
      ص-غ هارو مث تست در نظر بگیرین یعنی هر کدومو یه تست بدونین و مث یه آزمون بهشون پاسخ بدین و بعد درصد بگیرین...اگه درصدتون کم تر از 60 بود بدونین اون فصلو با دقت نخوندین...
      اگه بالاتر از 60 بود با توجه به درصدتون میزان تسلطتون به مفاهیم فصلو میتونین تخمین بزنین....
      جواب اغلب این صحیح غلطا هم لا به لای نکات قرار میدم و در پایان نکات هفته فقط ص یا غ بودنشون رو مشخص میکنم...
      سر خودتون کلاه نذارین...اول فصلو خوب بخونین بعد بیاین سراغ نکات که ببینید کجاها به اشتباه میفتین یا به کجاها تسلط ندارین....
      در ضمن با این کار متوجه میشین نکات چقدر به دردتون میخوره...اگه سطحتون بالاتر از نکات بود دیگه وقتتونو پای نکات تلف نکنین و بیشتر تست بزنین و اگه نکات به کارتون اومد بیشتر روش سرمایه گذاری کنین...قبل آزمونای آزمایشیتون این نکات رو ببینید و با تله های تستی و اشتباهات رایج آشنا شین تو مباحث مختلف...
      و تاثیر نکات رو تو آزموناتون به منم اطلاع بدین...واسه نکات هر هفته هم یه نظر سنجی قرار میدم که ببینیم سطح نکات و کاراییشون از نظر شما در چه حده...
      سعی میکنم نکات رو در 2 سری تقدیمتون کنم...سری اول باز کردن پیچیدگی ها و توجه به خط کتاب...سری دوم ترکیبات بیشتر و رفع اشکال(تا حد توان!) و تست زنی حرفه ای
      سری اول رو طبق قرار از هفته آخر تیرماه شروع میکنم...واسه اینکه وقتتون هدر نره روز و ساعت قرار گرفتن نکات هر هفته رو شما تعیین کنید...من رو آخر هفته ها نظر دارم ولی تصمیمش با شماست...

از هر پیشنهاد یا انتقاد یا سوال یا تخریب سازنده ای! استقبال میکنم!
      از حمایتتون هم ممنونم...بهترین هارو واسه تک تکتون آرزو میکنم
      منتظر پیشنهاداتتون هستم...تلاش کنین و مطمئن باشین خداوند مزد تلاش گران رو به بهترین نحو میده**

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      واقعا ممنون پوریا جان
      ....

3. Top | #3
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      رسی من از الان آمادم برا نکته ها از کدوم فصل شروع میکنیئد؟؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      این که میگین 10000 لازمه.. 8000 باشه امیدی نیس یعنی؟؟؟ :yahoo (4):

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sinae2011 نمایش پست ها
      رسی من از الان آمادم برا نکته ها از کدوم فصل شروع میکنیئد؟؟
      از سال دوم...فصل 1...یعنی از الف الفبای زیست کنکور!
      فصول1 و 2 دوم واسه اولین هفته!
      البته یه مقدمه دیگه هم هست که طی چند روز آتی اونم قرار میدم و بعد با هم و با توکل به خدا پیش میریم واسه ترکوندن زیست کنکور94!

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط ayda.gonbadi نمایش پست ها
      این که میگین 10000 لازمه.. 8000 باشه امیدی نیس یعنی؟؟؟ :yahoo (4):
      نه دیگه!
      من پارسال 8800 بودم ولی فایده ای نداشت!
      بهترین رشته ای که نصیبم میشد علوم آزمایشگاهی بود...
      9500 پایین تر نباید باشین واسه رشته های تاپ معمولا!!!

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pourya_blue نمایش پست ها
      نه دیگه!
      من پارسال 8800 بودم ولی فایده ای نداشت!
      بهترین رشته ای که نصیبم میشد علوم آزمایشگاهی بود...
      9500 پایین تر نباید باشین واسه رشته های تاپ معمولا!!!
      خوب پس چرا تخمین رتبه میگه بین 1000 تا 1500 منطقه 3 میارم..که با این هم میشه رفت فیزیوتراپی.. فیزیو کجا علوم آزمایشگاهی کجا.. علوم با 4000 میشه قبول شد..
      امتیازمم شد 8155

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خوب پس چرا تخمین رتبه میگه بین 1000 تا 1500 منطقه 3 میارم..که با این هم میشه رفت فیزیوتراپی.. فیزیو کجا علوم آزمایشگاهی کجا.. علوم با 4000 میشه قبول شد..
      امتیازمم شد 8155
      الان شما دارین میگین فیزیو بهتره یا علوم؟!
      بیچاره برزیلیا!!!!

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      بیچاره برزیلیا!!!!
      فیزیو خوبه دیگه...:yahoo (4):
      آره بیچاره ها.. شوک روی شوک

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      فیزیو خوبه دیگه...:yahoo (4):
      آره بیچاره ها.. شوک روی شوک
      از تخمین رتبه گزینه 2 استفاده کردین؟!
      چون اونجا رشته های قبولی رو خیلی خوشبینانه زده...

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بیچاره برزیلیا!!!!
      سلام
      خودتون زیست رو تو کنکور چند زدید؟ منابع زیستتون چیه؟ الگو خوبه؟
      ممنون

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      از تخمین رتبه گزینه 2 استفاده کردین؟!
      چون اونجا رشته های قبولی رو خیلی خوشبینانه زده...
      نه واسه قلمچی بود.. از گزینه 2 امتحان نکردم..
      کسی هس واسم امتحان کنه؟ :yahoo (4):

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نه واسه قلمچی بود.. از گزینه 2 امتحان نکردم..
      کسی هس واسم امتحان کنه؟ :yahoo (4):
      مگه قلمچی نمره هم میده؟!!!!
      بفرمایید...

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Dr نمایش پست ها
      سلام
      خودتون زیست رو تو کنکور چند زدید؟ منابع زیستتون چیه؟ الگو خوبه؟
      ممنون
      UP :yahoo (21):

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام پوریا جان
      منتظر هستم

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      درود
      طبق کلید اولیه 74 زدم...ولی رو 4-5 تا از سوالا بحث دارم!
      امیدوارم کلیدا مثبت تغییر کنن و در آینده از طرح سوالات سلیقه ای در زیست شناسی پرهیز شه...
      هر منبعی معایب و مزایایی داره...پیشنهاد من میکرو جامع گاجه...الگوی سوم هم خوبه ولی به نظرم گاج+آزمون های آزمایشی یه پکیج عالی و کاملن...

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط فاططمه نمایش پست ها
      سلام پوریا جان
      منتظر هستم
      درود
      امیدوارم مفید واقع شه...در واقع همین الان مشغول نگارش و چیدمانم...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن