خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سوالات شما درمورد زبان انگلیسی

س لام بچها اون تابیک قدیمی خ هرج و مرج شده بود به هر حال هر سوالی از زبان دارید و اینجا بزارید که با کمک هم حل کنیم درضمن بابت غیبتمم عذر میخوام ممنون
      خُدایـا دَقیـقا داریـــ با زِندگـــــی مَن
      چیـــکار میکُنیــــــ؟؟؟
      بگـو شـایَد بِتـــُــونَم کُمکِتــــــ
      کُنـم!!!

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام با توجه ببه اینکه هنوز روزای ابتدایی هستو فعلا بازاره تستو نکات زیاد داغ نیست بیشتر براتون نحوه ی مطالعه زبانو میزارم

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نحوه مطالعه زبان توسط اقای سعید تجریشی رتبه 5 کنکورزبان انگلیسی

اگر اول سال از من می‌پرسیدید در کنکور کدام درس را از همه بالاتر خواهی زد، می‌گفتم زبان انگلیسی؛ اما در کنکور، پایین‌ترین درصدم (79%) مربوط به زبان بود!! شاید علت این امر، این بود که در سال کنکور تقریبا به زبان هیچ بهایی ندادم و فقط گاهی مقداری زبان می‌خواندم. در روز کنکور نیز 4 تا غلط زدم که اصلا فکر نمی‌کردم این طور بشود؛ پس به شما توصیه می‌کنم هیچ درسی را دست کم نگیرید. چون خودم زیاد درست و حسابی نخواندم، نمی‌توانم بگویم چه‌گونه بخوانید اما اگر به دوران کنکور برگردم و بخواهم زبان بخوانم، سعی می‌کنم حتما موردهای زیر را رعایت کنم:

1) حتماً حتماً کلِ هر دو کتاب سوم و پیش‌دانشگاهی را با دقت بخوانید و لغت‌های مهم را حتما مشخص کنید.2) مطالب مربوط به قواعد را از 2 کتاب درآورید و در جایی جداگانه بنویسید و هر چند وقت یک بار آن‌ها را مرور کنید.3) سعی کنید حتما خودتان لغت‌هایی که در کتاب مشخص کرده‌اید را در دفترچه‌ای وارد کنید و هر بار که زبان می‌خوانید لغت‌های جدید را به آن اضافه کنید و اصطلاحاً update کنید.* می‌توانید برای این قسمت‌ها از کتاب‌های کمک‌آموزشی معتبر هم استفاده کنید. هر چند اگر خودتان یک بار این کار را انجام دهید، هم خیالتان راحت می‌شود و هم به‌تر و سریع‌تر یاد خواهید گرفت.4) یکی از مشکل‌های اصلی من در روز کنکور مربوط به Reading و Cloze test بود. به شما توصیه می‌کنم این 2 قسمت را زیاد کار کنید. حتما سؤال‌های مربوط به این 2 قسمت را از کنکورهای سال‌های گذشته پاسخ دهید و کامل یاد بگیرید. هر چه می‌توانید از این جور تست‌ها پیدا کنید (البته استاندارد) و آن‌ها را حل کنید.
      سعید تجریشیور....

چیـــکار میکُنیــــــ؟؟؟
      کُنـم!!!

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه مطلب در مورد کلیات زبان و اینکه جطوری بخونیم تا ازش نتیجه بگیریم…
      تا یادم نرفته اینو بگم که زبان یه درس دیرجوشه یعنی نتیجه اش رو به این زودی ها نمی بینید… باید زمان بگذره و خیلی تمرین بشه تا…

تست های زبان انگلیسی کنکور

زبان درسیه که خیلی سوالاش کلیشه ایه… ۱۰ تا لغت….. ۵ تا cloze test و ۲تا reading با ۱۰ تا سوال….
      تستای لغت به جز یه سوال بقیش تو کتابه….. اون یه دونه هم به معلومات زبانتون بستگی داره!

زبان انگلیسی کنکور

کتاب تست های زبان انگلیسی کنکور

فقط به شما توصیه میکنم از کتابایی که واسه این زمینه یعنی مخصوصا reading یا cloze test نوشته شده استفاده کنین…. اینجور کتابا رو سعی کنین در طول سال تحصیلی کم کم کار کنین. واسه اینکه زبان انگلیسی کنکور رو خوب بزنین به یه همچین ابزارایی نیاز دارین.
      واسه کتاب تست هم من کتاب زبان انگلیسی کنکور شبقره رو پیشنهاد میکنم. کتاب بینظریه.

پیشنهاد ما برای موفقیت در زبان انگلیسی کنکور

پیشنهاد من اینه که شبی حداقل ۳۰ تا لغت زبان و ۱۵ تا ست از زبان که کلا ۱۵ دقیقه هم طول نمی کشه تو برنامتون بذارین
      کتاب تیک ۸ گاج واسه لغت فوق العادست… این کتاب رو تو برنامه روزانتون قرار بدین. بعده حدودا ۴۰روز مطمئن باشین انقد زبانتون خوب شده که دیگه هیچ مشکلی نخواهید داشت. من خودم به شخصه واسه برنامه ریزایه شاگردای خصوصیم هر روزه تیک۸ رو تو برنامشون قرار میدم.

پیروز و سربلند باشید…
      چیـــکار میکُنیــــــ؟؟؟
      کُنـم!!!

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      روش مطالعه ی زبان انگلیسی برای کنکور

می گن برای درس زبان اول واژگان هر درس رو به دقت بخونی تا حفظ باشی بعد متن درس را با دقت و عمیق بخونی تا لغت هایی که خوندی تو متن جایگزین بشه.

تکرار جملات و مطالبی که خوندی سرعت یادگیری و ترجمه را بالا میبره
      بعد از مطالعه ی هر بخش باید بر اساس اون چیزایی که خوندی تست بزنی. مهم ترین عامل موفقیت در زبان کنکور ترجمه ی جملات است ترجمه نیاز داره لغت بدونی و بدونی لغت در جمله چه جوری به کار برده میشه البته تا حدودی هم گرامر کمکت می کنه
      تمام مباحث گرامری باید مطالعه بشه چون بعضی اوقات از پیش افتاده ترین اونها هم سئوال میاد.
      بهتره هر شب ۱۵ دقیقه برای مطالعه ی لغت در نظر بگیری

حتما اول تست های کنکور های سال های گذشته رو بررسی کنید
      در فواصل مشخص حتما باید مطالب زبان را دوره کنید چون احتمال فراموش خیلی زیاده
      تست های تکراری تسلط آدم رو بیشتر می کنه ولی تست ها باید به گونه ای باشه که شما رو وادار به تفکر کنه یعنی تست جدید هم بزنید ولی خارج از محدوده ی درس نباشه اما خوندن متون خارج از درس هم مفیده
      معمولا ۴تا۵ تست گرامر – حدود ۱۲ تست از لغت و حدود ۷ تست در رابطه با cloze و درک مطلب خواهد بود
      برای قسمت ریدینگ ، پاراگراف اول را یک بار بخوانید و سعی کنید معنی و مفهوم آن را دریابید معنی کلماتی را که نمی دانید سعی کنید با توجه به نشانه ها و روش های مختلف از خود متن حدس بزنید که البته همیشه اینجور نمیشه. در حین مطالعه ی هر پاراگراف به ارتباط جملات ، مرجع ضمایر و حتی گرامر اون توجه کنید بعد از مطالعه ی هر پاراگراف سعی کنید مفهوم و اصلی پاراگراف را در یه جمله فارسی خلاصه کنید

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

تازه تصمیم گرفتم درس بخونم رشتهمم ریاضیه ولی زبانو نخوندم…چی کار کنم ؟؟؟کتاب تستمم جامع دکتر اناریه…روزانه ۱٫۱۵ فقط ب زبانم اختصاص داره…میخوام زبانو در حد ۳۰ بزنم..میشه فقط کتاب پیشمو بخونم و تست کنکورای سال گذشته رو بزنم ینی دیگه از کتاب تستم استفاده نکنم…آخه وقتم خیلی کمه….اگه میشه همینجا ج منو بدین…خیلی ممنون

.

..

.

.

.

.

.

نکاته کتاب تسته مبتکرانو بخونین بعد تستاشوکارکنین...بیشترم رو بیش کار کنین اره سوم زیادمهم نیست اخر

همون کتابه مبتکران چزایی که از سوم لازمرو گفته
      چیـــکار میکُنیــــــ؟؟؟
      کُنـم!!!

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن