خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

Question میرم سوم تجربی... چندتاسوال دارم،با تشکر

چندتا سوال دارم: 1. لازمه که در طول سال درس یا همین تابستون زیست 2 رو مرور کنم؟(مدرسه تابستون برای سومم کلاسم گذاشته،یعنی زیست سوم دبیرستانو شروع کردن)

2.کتاب تست چی بگیرم؟(نشر الگو یا خیلی سبز یا هردو)،، اصن لازمه تست بزنم یا بیشتر تمرکزم روی نهایی باشه؟

3.برای نمره 20 نهایی چیکار کنم؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      از من میشنوی برات هنوز زوده و کنکور خیلی دیگه مونده ! تابستون سال دیگه که شد شروع کن به تست زنی !!!
      امسال زیست نمیخواد بخونی چون درسیه که فراموش میشه تا 2 سال بعد ... اما برای اینکه بیکار نمونی تمرکزت رو بزار روی دروس اختصاصی ریاضی و فیزیک و شیمی این درس ها رو در تابستون حتما تست بزن .
      اگه یه روز تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده ، تا فقط خودت باشی و خودش !

3. Top | #3
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اگه تکرار زیاد داشته باشی حتی درسی مثل ادبیات هم یادت نمیره چه برسه زیست و شیمی.
      تابستون حتما حتماً زیست رو مو به مو بخون. تست هم واجب نیست کار کنی اما کار کنی خوبه...
      کامل کامل زیست 2 رو یاد بگیر و خوب بخون. شیمی 2 هم همینطور کامل بخون و تست هاشو کار کن.
      فیزیک و ریاضی هم در اولویت های بعدی بخون
      کلاً زیاد به خودت فشار نیار اما دروس اختصاصی رو حتما بخون اما عمومی هارو از سال بعد.

تست کار کنی خوبه جلو می افتی اما فعلا مهم خوندن خود درس به خصوص زیست و شیمی

4. Top | #4
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      برای نهایی چشمت اصلا به سال های قبل نره و فکر کنی آسونه! امسال ما هم همین فکر رو کردیم و آخرش غافلگیر شدیم! خودت رو برای سخت ترین سوالا آماده کن.

اگه می خوای کنکوری هم بخونی باید حسابی پرکاری کنی. توصیه من اینه نهایتا دو درس رو انتخاب کن که کنکوری بخونی. تو حل محاسبات حتما از روش کتاب درسی برو و حتی فرمول رو هم خلاصه ننویس که تو نهایی گیر میدن. کتاب هایی که میگیری فعلا کنکوری نگیر و برای امتحان نهایی بگیر که آموزش هایی منطبق با نهایی رو داشته باشن و حتما سعی کن همه سوالات کتاب کمک آموزشیت رو حل کنی.

کتاب هایی که می گم فقط برای نهاییه. بعضی انتشاراتی ها برای سال سوم یک کتاب آموزش نهایی زدن یک کتاب هم برای کنکور که درسنامه به همراه تست داره. دقت کن برای نهایی رو بخری.

زیست: فقط کتاب درسی رو بخون + نمونه سوال های نهایی.
      شیمی: گاج محوری (سبز رنگ). جدید زده و به درد نهایی می خوره.
      ریاضی: میکرو گاج یا خیلی سبز. میکرو درسته تست داره اما درسنامه اش به درد نهایی می خوره.
      فیزیک: خیلی سبز. اونی که عکس توستر رو جلدشه.

عربی: خیلی سبز.
      زبان: محوری گاج.
      ادبیات: خیلی سبز.
      زبان فارسی: محوری گاج.
      دینی: فقط کتاب درسی.

گفتم چشمت به سوالای سال قبل نره، ولی دلیل نمیشه از اونا غافل شی. حتما سوالای نهایی سال های اخیر رو حل کن.

ویرایش توسط Silence : 17 تیر 1393 در ساعت 17:17

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آخه میدونی چیه، تابستون مدرسه واسمون کلاس گذاشته(من دومو تموم کردم میرم سوم)
      الان دارن درسای سومو بهمون میگن، میگم که لازمه درسای دومو باز بخونم یا تمرکز بیشتر رو سوم باشه؟
      ویرایش توسط Hamidreza_KaQaz : 17 تیر 1393 در ساعت 18:08

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidreza_KaQaz نمایش پست ها
      چندتا سوال دارم: 1. لازمه که در طول سال درس یا همین تابستون زیست 2 رو مرور کنم؟(مدرسه تابستون برای سومم کلاسم گذاشته،یعنی زیست سوم دبیرستانو شروع کردن)

2.کتاب تست چی بگیرم؟(نشر الگو یا خیلی سبز یا هردو)،، اصن لازمه تست بزنم یا بیشتر تمرکزم روی نهایی باشه؟

نه ب نهایی فکر کن نه ب کنکور!
      فقط هدفت این باشه درسارو 100% یاد بگیری.
      مطمعن باش اگه درسا رو عالی بخونی و دنبال روش تستی نباشی هم تو کنکور موفق میشی هم نهایی.
      واسه نهایی از عید یا حداکثر اوایل اردیبهشت شروع کن ب کارکردن نمونه سوالای سال قبل.

**ب نظر خودت مگه میشه الان هیچی تست نزد بعد کل تستا را گذاشت واسه تابستون کنکورت؟!
      اگه بتونی تستای مفهومی ازمونا و کنکور رو بزنی، شک نکن اگه بی دقتی نکنی نهاییم نمرت بالا میشه.
      سال سوم رو ب بهانه نهایی از دست نده!!عالی بخون( هم تست بزن هم تشریحی کآر کن) تا سال کنکورت کارت راحتتر شه

***تو طول سال نه،اما الان تقریبا لازمه زیست سال دوم رو بخونی

***زیست فقط الگو!دوران زیست خیلی سبز دیگه تموم شده***
      مشاوره و برنامه ريزي كنكور
      راهنماي انتخاب رشته كنكور سراسري

7. Top | #7
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      آخه میدونی چیه، تابستون مدرسه واسمون کلاس گذاشته(من دومو تموم کردم میرم سوم)
      الان دارن درسای سومو بهمون میگن، میگم که لازمه درسای دومو باز بخونم یا تمرکز بیشتر رو سوم باشه؟
      از درسای دومت شیمی و عربی و زبان فارسی رو تو تابستون بخونی برای سومت هم خوبه. کلا فکرت امتحان نهایی باشه.

راستی برای زمین شناسی هم حتما خیلی سبز رو بگیر و حتما سعی کن از هفته اول تدریس زمین خیلی سبز رو همگام با تدریس معلمت پیش ببری و مرتب مرورش کنی. به هیچ وجه برای شب امتحان نذار بمونه.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      بنظرم برای معدل بهتره از کتابای گاج مشکی اسفاده کنی.بزار بعد نهایی کتاب تست بخر که کتاب های جدید تری گیرت بیاد.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سلام دوست من.
      در اولین قدم تصویر آواتارتو عوض کن.وقتی یک نفر میخواد درس بخونه باید شرایط رو هم برای درس خوندنش آماده کنه وگرنه تا آخر تحصیلش شعار میده و درس نمیخونه.
      برای سوال اولت:به نظر من تو سال سوم وقت برای خوندن سال دوم نداری.تنها وقتش همین تابستونه.سعی کن زیست رو تا آخر درس4(حداقل)بخونی و خوب یاد بگیری.

سوال دومت: اکثر کتابای موجود در بازار عین هم هستن.از نظر من کتابای زیست همگامان کیفیت بسیار بیشتری از نشر الگو دارند.برای ژنتیکت هم تخته سیاه بگیر.اگه خواستی میتونی خیلی سبز رو هم بگیری.

سوال سومت:الان سوالات رو به سخت شدنه.چه کنکور و چه نهایی.برای20 شدن تو نهایی لازم نیست که همه برنامه های درسی کنکورتو خراب کنی کافیه با برنامه بخونی.از اول سال باید خوب بخونی.مفهومی بخونی.مثل همون که برای کنکور باید خوند.اصلا فکر نکن که کنکور و نهایی با هم فرق دارن.
      وقتی شما درس زیست رو تو یه سال بیش از 5 بار بخونی دیگه کتاب تو مغزته و لازم نیست که چیزیو حفظ کنی.

سوالی بود در خدمتیم.

یا علی.

فروش سایت زیست پلاس با قیمت توافقی

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

10. Top | #10

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      زیست سوم بخونی بهتره و تستشم بزنی ک ب تستاش و نوعش مسلط شی
      زیست دومم بهتره از شهریور ماه بخونی
      از اول شهریور تا اخرش مطالعش کن
      جونی نیست
      انگار نوری نیست

11. Top | #11
      ngn
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات

سلام دوست عزیز ، من هم مثل شما هستم و میرم سوم تجربی .
      نظرای متفاوتی هست که امسال چیکار کنین . برخی میگن کنکور زوده و بچسبین به نهایی و برخی می گن بهترین وقته واسه کار کردن دوم .
      به نظر من تو تابستون دوم رو ببندید . چون تمام مباحث رو تازه خوندین و امتحان دادین تو ذهنتون هست . پس با یه دوره ی کوچیک تو ذهنتون میاد . بعد برین سراغ نقاط ضعفتون و اشتباهاتتون رو پیدا کنین . مسئله و تست حل کنین تا مشکلتون رو بقهمین . این هم که می گن تا دو سال دیگه یادتون میره به نظرم توجیه خوبی نیست . قرار نیست دوم کنار گذاشته بشه کاملا و دوره و مرور باید داشته باشین . در حد هفته ای 2 ساعت حتی . از طرفی چیزی که قبلا حفظ شده دوباره میشه تو 5 دقیقه یاداوریش کرد . اصلا واسه آدم آشناس . ولی اگه بذارین واسه سال بعد می دونین چقدر وقت می بره حفظ کردنش ؟
      شما سال بعد علاوه بر دوم ، دروس سوم و پیش خوانی پیش رو هم دارین و نمی تونین رو هر مبحثی زیاد وقت بگذارین . من الان که می خوام سه ماهه دوم رو بخونم وقت نمی کنم اونطور که می خوام هر درسو کامل و جامع بخونم . چه برسه سه ماه که قرار باشه توش دوم و سوم و پیش رو خوند اونم با اون استرسی که دارین ...
      یه توصیه اینکه فیزیک و زیست رو حتما ترکیبی بخونین . فیزیک که هر مبحثی یه مقدمه داره و یه سال دیگه کامل شده . مثل سینماتیک و دینامیکی که ما خوندیم و تو پیش کامل اومده . زیست رو هم ترکیبی بخونین . که اگه بخونین کلی از بقیه جلویین . مثلا امسال تو کنکور 93 توی گزینه های چهارتا از تستایی که از دوم اومده بود ، از مطالب فصل 8 پیش استفاده شده بود . درسته الگو سطحش بالاس ولی اگه یه نگاه بهش بندازین تازه احساس می کنین از همین زیستی که خیلیا میگن حفظیه چه تستای مفهومی اشک دراری می شه دراورد . هر چیزیو که خوندین بگردین ببینین با چیزایی که قبلا خوندین چه ارتباطی داره . جونورایی که چن بار اسمشون اومده . مثل هیدر و آمیب و کرم خاکی و کرم پهن پلاناریا یا تاثیر هورمون ها رو دستگاه های مختلف ، اینارو خوب بخونین .
      راجع به دروس سوم و نهایی . شما یه سال تحصیلی قراره سوم بخونین . صفحه به صفحه ی کتاب قراره بهتون تدریس شه . پس هر روز حتی یه صفحه هم بهتون درس دادن بیاین خونه و بخونین و مفهومی یادبگیرین و تمرین اضافه حل کنین ، سوالای نهایی سالای گذشته رو درباره ی اون بخش بخونین و کلا نذارین ضعفی توش داشته باشین . بعد هم آخر هفته ها وقتی مطمئن شدین هر مبحث رو کامل یاد گرفتین ازش چن تا تست بزنین . اینطوری هم کنکوری خوندین ، هم نهاییتون ردیفه .
      نمی گم خیلی درس بخونین و به خودتون فشار بیارین چون مطمئنا تا کنکور نمی رسین . اما الان با احتساب روزی 8 ساعت خواب و بگیم 7 ساعتم مدرسه و 5 ساعتم تفریح و استراحت فکر کنم 4 ساعت واسه درس بمونه براتون . هر روزم که مدرسه ندارین !
      در هر حال امیدوارم موفق شین .
      به تاپیک زیرم سر بزنین . یه جورایی اولین اجتماع ما کنکوریای 95 . اونجا چنتا از بچه ها برنامه هاشونو گذاشتن . می تونین نمونه ببینین . بعضی اساتید و دوستانم پیشنهادایی کردن که چیکار کنیم .
      مطالعه گروهی و برنامه ریزی تابستان دوم به سوم(تجربی-ریاضی)
      ویرایش توسط ngn : 07 مرداد 1393 در ساعت 23:56

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن