خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 31
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moho نمایش پست ها
      نمیخوام ارزش کارتو زیر سوال ببرم اما جزوش متن کتابه من مفهومی توش ندیدم،اما بازم میگم دستت درد نکنه و ممنون.
      دوست عزیز،
      این جزوه ایه که در جلسات کلاس تکمیل میشه،
      کسی که این جزوه رو کار کنه و فیلما رو ببینه ، یکی از بهترین کلاس های زیست ایران رو تجربه کرده و سطح زیستش واقعا بالا میره....
      من همین جا به همه ی بچه های تجربی 94 قول میدم کسی که کم کاری نکنه و جزوات کامل زیست آقای حدادی رو کار کنه و فیلما رو ببینه یا حداقل از خلاصه درسا استفاده کنه(با برنامه ی کلاس پیش بره)، حداقل درصد زیستش تو کنکور 94، باز میگم حداقلش 80 خواهد بود...

من الان حی و حاضرم...
      بعد کنکور 94 هم اینجام...با تجربه ای که دارم ،این مسیرو معرفی میکنم به تجربیای94...
      عصر روز کنکورتون ، کسایی که این مسیرو پیش رفتن البته، بیاین و درصدتون رو بگید...

قول میدم زیر 80 نداشته باشید**
      وبلاگ من:
      POURYA-BLUE.BLOGFA.COM

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بچه ها...لطف کنید و همین الان که این پستو میخونید، برید و قسمت مربوط به جلسه 19 رو دانلود کنید...
      یاد بگیرید که همه ی طبقه بندی ها رو با این سبک و روش به خاطر بسپارید...
      وبلاگ من:
      POURYA-BLUE.BLOGFA.COM

3. Top | #18
      کاربر انجمن

Geryeh
      نمایش مشخصات
      آموزش خوبی داره ولی مهمتر اینه که برای عدالت آموزشیه

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pourya_blue نمایش پست ها
      دوست عزیز،
      این جزوه ایه که در جلسات کلاس تکمیل میشه،
      کسی که این جزوه رو کار کنه و فیلما رو ببینه ، یکی از بهترین کلاس های زیست ایران رو تجربه کرده و سطح زیستش واقعا بالا میره....
      من همین جا به همه ی بچه های تجربی 94 قول میدم کسی که کم کاری نکنه و جزوات کامل زیست آقای حدادی رو کار کنه و فیلما رو ببینه یا حداقل از خلاصه درسا استفاده کنه(با برنامه ی کلاس پیش بره)، حداقل درصد زیستش تو کنکور 94، باز میگم حداقلش 80 خواهد بود...

من الان حی و حاضرم...
      بعد کنکور 94 هم اینجام...با تجربه ای که دارم ،این مسیرو معرفی میکنم به تجربیای94...
      عصر روز کنکورتون ، کسایی که این مسیرو پیش رفتن البته، بیاین و درصدتون رو بگید...

قول میدم زیر 80 نداشته باشید**
      دوست عزیز بازم میگم دستت درد نکنه امیدوارم ناراحت نشی ولی 80 زدن زیست کنکور اونم تو شرایط واقعی کنکور واقعا سخته+ این که سوال غلط هم وجود داره من خودم کنکور 92 رو تو شرایط کاملا مطابق استاندارد های جهانی! زدم شد94% فقط دو سوالشو قبلن دیده بودم که اونارو نزدم تا درصدم الکی زیاد نشه 93 رو هم 85% زدم (با توجه به کلید سازمان سنجش)(البته با توجه به اوضاع وخیم عمومی ها به دلایلی+درس شیرین ریاضی احتمالا یه سال دیگه بمونم و به هدف والا! نمیرسم(این جاشو جومونگی بخون)):
      تنها تنها وتنها عامل موفقیت در زیست چسبیدن به کتاب درسی و در آوردن مفهوم از اونا توسط خود آدمه +مراجعه به کتب مرجع مثل سولومون و کمپبل فقط(تکرار میکنم فقط)+تست زنی+مرووووووووووور(یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در این ذرس مروره)
      و در آخر یک نصیحت:هیچ جزوه ای حتی فاگوزیست که من قبولش دارم و به نظرم بهترین جزوس جای کتابو نمی گیره.و در آخر ببخشید که پرانتز تو پرانتز شد.

ایمـــان دارم! کــه قشنـگـتــرین عشــق

نگــاه مهــربـــان خــداونـــد بـه بنـدگـانـش اســت . . . زنـــدگــی را بـــه او بســــپار . . .

و مطـمئـــن بـــاش که تــا وقتـــی کــه پشتــت بــه خـــدا گــرم اســت

تمـــام هــراس هـــای دنیـــا خـنـــده داراســت ...

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز بازم میگم دستت درد نکنه امیدوارم ناراحت نشی ولی 80 زدن زیست کنکور اونم تو شرایط واقعی کنکور واقعا سخته+ این که سوال غلط هم وجود داره من خودم کنکور 92 رو تو شرایط کاملا مطابق استاندارد های جهانی! زدم شد94% فقط دو سوالشو قبلن دیده بودم که اونارو نزدم تا درصدم الکی زیاد نشه 93 رو هم 85% زدم (با توجه به کلید سازمان سنجش)(البته با توجه به اوضاع وخیم عمومی ها به دلایلی+درس شیرین ریاضی احتمالا یه سال دیگه بمونم و به هدف والا! نمیرسم(این جاشو جومونگی بخون)):
      تنها تنها وتنها عامل موفقیت در زیست چسبیدن به کتاب درسی و در آوردن مفهوم از اونا توسط خود آدمه +مراجعه به کتب مرجع مثل سولومون و کمپبل فقط(تکرار میکنم فقط)+تست زنی+مرووووووووووور(یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در این ذرس مروره)
      و در آخر یک نصیحت:هیچ جزوه ای حتی فاگوزیست که من قبولش دارم و به نظرم بهترین جزوس جای کتابو نمی گیره.و در آخر ببخشید که پرانتز تو پرانتز شد.

قطعا منبع اصلی کتاب درسیه ولی من رو حرفام تاکید اکید میکنم!!!
      اگه سوال غلط نداشتیم میگفتم 100 ولی بخاطر سوالات غلط گفتم حداقل 80 و اگه کسی کم کاری نکنه قطعا میتونه 80 بزنه....80 زدن کنکور ساده س...فقط دقت و تمرکز میخواد...البته که سولومون و کمپبل هم میتونن مفید باشن ولی ارزش زمانی که میگیرن رو ندارن...
      بهر حال ابتدای مسیره و هرکسی مختاره مسیرشو انتخاب کنه...
      من این مسیرو معرفی کردم و تا آخر پاش هستم....
      وبلاگ من:
      POURYA-BLUE.BLOGFA.COM

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      قطعا منبع اصلی کتاب درسیه ولی من رو حرفام تاکید اکید میکنم!!!
      اگه سوال غلط نداشتیم میگفتم 100 ولی بخاطر سوالات غلط گفتم حداقل 80 و اگه کسی کم کاری نکنه قطعا میتونه 80 بزنه....80 زدن کنکور ساده س...فقط دقت و تمرکز میخواد...البته که سولومون و کمپبل هم میتونن مفید باشن ولی ارزش زمانی که میگیرن رو ندارن...
      بهر حال ابتدای مسیره و هرکسی مختاره مسیرشو انتخاب کنه...
      من این مسیرو معرفی کردم و تا آخر پاش هستم....
      حرف شما متینه ولی اگه با این جزوه 100 زدید من کلا نتو می گذارم کنار (آخه غلطای کنکور 20% اختلاف درصد ایجاد می کنه؟؟؟) ولی از این ها بگذریم خیلی حاضر جوابی پوریا.در ضمن من دارم میگم برا رفع ابهام برید سراغ کمپبل و اینا نه واسه خوندن خود مطلب.فکر کنم اگه شما به ابهامات خانمان سوز کتاب پیش برسید بفهمید من چی میگم.

نگــاه مهــربـــان خــداونـــد بـه بنـدگـانـش اســت . . . زنـــدگــی را بـــه او بســــپار . . .

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      حرف شما متینه ولی اگه با این جزوه 100 زدید من کلا نتو می گذارم کنار (آخه غلطای کنکور 20% اختلاف درصد ایجاد می کنه؟؟؟) ولی از این ها بگذریم خیلی حاضر جوابی پوریا.در ضمن من دارم میگم برا رفع ابهام برید سراغ کمپبل و اینا نه واسه خوندن خود مطلب.فکر کنم اگه شما به ابهامات خانمان سوز کتاب پیش برسید بفهمید من چی میگم.
      دوست من...من 4 بار کنکور دادم!!!
      غلط ها و سوالات اختلاف دار کنکور امسال حدود 14% بوده...
      در ضمن قطعا با ادبیات سوالاتی مثل سوال مقایسه دستگاه گوارش جانوران که یه سوال صرفا ادبیاتی بوده، دانش آموزان نمی تونند همه ی سوالات رو درست جواب بدن حتی اگه دانش 100 زدن هم داشته باشند...
      در ضمن من گفتم کم کاری نکنند+فیلما رو ببینن و جزوه رو تکمیل کنند...
      اگه به راهنمایی های دبیر، عمل کنند قطعا 80 رو میتونن بزنن...
      خوشحال میشم در یاهو یا... درباره ی سوالات امسال با هم بحث کنیم...(اشکالاتش حداقل از دید یک دانش آموز)
      وبلاگ من:
      POURYA-BLUE.BLOGFA.COM

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

واقعا با اون بخش کمپبلتون موافقم امّا نه برای دانش آموز پیش.
      من یه توصیه دوستانه ای دارم به همه کسایی که دوم یا سومن.
      بعد هر فصل که درس میدن یه دور از رو کمپبل مبحث مربوط به اونو بخونین. فقط بخونین. اصن مهم نیس اگه خیلی جاهاشو دقیق یاد نگرفتی که احتمالا نمیگیری
      از کتابخونتون قرض بگیرین اگه نمیخواین بخرین. به خدا خیلی مفیده.
      من برای المپیاد یه سری فصلا مثل گردش خون و تنفس و سلولی و... رو که خوندم واقعا رو این مباحث که تاحدی وقت گیرم هستن(مخصوصا گردش خون) احاطه کامل داشتم. به طوری که برای هر کدوم شاید نیم ساعت برای امتحان ترم خوندم که تازه حفظیه و با کنکور ک مفهومی تره و قابلیت کمپبل بیشتر میشه فرق داره. تازه من خیلی کاب درسی رو هم نخونده بودم.
      فقط هم کمپبل.سولومون به درد نمیخوره. کمپبل به شما دید زیستی میده ولی سولومون به خاطر ترجمه بدش این طوری نیست.
      یا ایها الذین آمَنوا
      آمِنوا...
      .................................................. ..............

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نمیخوام ارزش کارتو زیر سوال ببرم اما جزوش متن کتابه من مفهومی توش ندیدم،اما بازم میگم دستت درد نکنه و ممنون.
      در ضمن دوست من،این جزوه هیچ مفهومی توش نیست؟!!!
      شما که زیستو اینقدر خوب زدید باید به اهمیت جملات واقف باشید دیگه...
      مفهومی توش ندیدم یعنی هیچ مفهومی تو این جزوه نیست؟!
      واقعا اینطوره؟!
      وبلاگ من:
      POURYA-BLUE.BLOGFA.COM

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      در ضمن دوست من،این جزوه هیچ مفهومی توش نیست؟!!!
      شما که زیستو اینقدر خوب زدید باید به اهمیت جملات واقف باشید دیگه...
      مفهومی توش ندیدم یعنی هیچ مفهومی تو این جزوه نیست؟!
      واقعا اینطوره؟!
      فکر کنم شما کامنت منو به منزله توهین برداشت کردید ولی قصد من این نبوده این فقط یه نظره همین(ولی بازم میگم این جزوه هنوز جای کار داره).در مورد سوال غلط از لحاظ علمی یه موردش واقعا رو مخ منه اونم سوال 159 زیسته:

در ساقه گیاه نرگس ،بعضی سلول های بافت آوند آبکش ،می توانند:

الف)با تولیدATP،اگزالواستات را به اسید سیتریک تبدیل نمایند.

ب)با کمک NADPH،مرحله ای از واکنش های چرخه کالوین را انجام دهند.

ج)در مسیر تبدیل ترکیب شش کربنه فسفات دار به دو پیروات،NADHبسازند.

د)+H را بدون صرف انرژی به فضای بین دو غشاء میتو کندری وارد کنند.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      ابتدا گزینه هایی رو که شکی توشون نیست توضیح میدم:

الف)تبدیل اگزالو استات به اسید سیتریک در گام 1 چرخه کربس صورت میگیرد که تنها فراورده این گام COAمی باشدو ATPتولید نمی شود.

د)این فرایند قطعا انژی خواه است که انرژی آن از الکترون جداشده از NADH یاFADH2 تامین می گردد.

و اما گزینه های مورد دار:

ب)بافت آوند آبکش یا فئولم از سه نوع سلول ساخته شده:1)سلول همراه2)سلول پارانشیم آبکش3)سلول آوند آبکش.

{بعضییاخته‌های پارانشیمی بافت فلوئم(آبکش) در اندامهای هوایی گیاهان خصوصا در شرایطی کهبافت مخاط پریدرم(کوتیکول)توسعه
      قابل توجهی در اندام نداشته باشد، می‌تواند حاویکلروپلاستباشد.}(دانشنامه رشد)

این جمله مبین اینه که بعضی سلول های بافت آبکش می تونن فتوسنتز داشته باشن عمل یاد شده را انجام دهند،البته می توانید بگویید که این مطلب در کتاب نیست بله درسته ولی باید بگم خلافشم در کتاب نیست.

ج)هیچ جای کتاب نگفته که گلیکولیز در چه سلول هایی روی نمی ده و یادر چه سلول هایی روی میده بلکه تنها گفته شده که سلول های ما (مراد سلول های زنده)و بسیاری از موجودات زنده از طریق تنفس سلولی انرژی کسب می کنند پس میتونیم نتیجه بگیریم که موجودات زنده یا کلا تنفس سلولی ندارن یا تک تک سلول های زنده شون تنفس سلولی دارن(در حقیقا و از لحاظ علمی همه سلول ها تنفس سلولی دارن و جمله کتاب غلطه این حرف منو بیولوژی کمپبل تصدیق می کنه ولی اصن کار به اینا نداریم)در هیچ حالت قید بعضی صورت سوال نمیتونه با این گزینه جور بشه.(اینو هم بگم که جزء جدانشدنیه تنفس سلولی گلیکولیزه)

در کل باید بگم اگه به کتاب توجه کنیم این سوال جواب نداره یا با رد گزینه، مورد 2 درسته و اگه با استناد به خارج کتاب بخوام بگم قطعا گزینه 2 درسته.جواب سازمان سنجش گزینه 3 است!)نزدیک 6 هفت تا از دبیرای خوب زیست هم حرفمو تایید کردن.

ودر پایان این است عدالت آموزشی!!!

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      آقا پویا، من اینقدر تحلیل کردم بجای این که یه نظری چیزی بدی ،جیم میشی .(شوخی بید ها)

12. Top | #27
      کاربر اخراجی

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      سلام و درود ....

میخواستم ببپرسم ی دبیری مال زیست شناسی بود که اول با فصل 5 سال سوم دبیرستان شروع به تدریس کرده بود... الان میخواستم برم فیلم های زیست شناسی رو دانلود کنم اون دبیر نبود یعنی فیلماش نبود قبلا توی تیرماه بود حالی نبود ..میشه در این زمینه راهنماییم کنید مرسی زیاد

13. Top | #28
      کاربر اخراجی

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      up

14. Top | #29
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad94 نمایش پست ها
      سلام و درود ....

میخواستم ببپرسم ی دبیری مال زیست شناسی بود که اول با فصل 5 سال سوم دبیرستان شروع به تدریس کرده بود... الان میخواستم برم فیلم های زیست شناسی رو دانلود کنم اون دبیر نبود یعنی فیلماش نبود قبلا توی تیرماه بود حالی نبود ..میشه در این زمینه راهنماییم کنید مرسی زیاد
      چون دبیر زیست دبیرستان عوض شده
      امکانش هست دیگه تدریس جناب حدادی قرار داده نشه!
      به خاطر همین لینکش رو از صفحه اصلی برداشتن!
      ولی از اونجایی که هنوز حذفش نکردن میتونید از اینجا دانلود کنید:
      فیلم کلاس های درس زیست شناسی

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

با حمایت شما کاربر ویززه میشم

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن