خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

کمک اورژانسی درباره گسسته

سلام.این اولین نوشتم تو این سایته.امیدوارم ازتون کمکای خوبی بگیرم.الان کلاسامون شروع شده و همه درسا رو خوب رفتم بجز گسسته.مثلا میگه حداقل چندتا عدد سه رقمی با ارقام . . . . .. داریم یا مثلا تعداد حالات ایستادن چندین نفر و هزار کوفت و زهر مارکلا تو این مبحث خنگم.چیکار کنم درصد بالا کسب کنم؟ چی و چطور بخونم؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببین عزیز من.من تمامی کتابای بازار رو میشناسم و میدونم و دیدم چجورین و دقیق بررسی کردم.گسسته ی فار کتاب خوبی هستش.میتونی استفاده کنی.درسنامش کمه ولی خوبه و تستای آموزشی مناسبی داره.برای همه دانش آموزا با هر سطحی مناسبه.کتاب دیگری که بدردت میخوره و میتونم به جرات بگم تستای کنکور۹۳که بسیار سخت بود مشابهش تو این دوتا کتابی که میگم بود.یکی گسسته خط پایان رمزینه ست تالیف خسرو کاک سوندی.این کتاب تسته و تستاش همه مفهومین و قوی هست و باید وقت بذاری چون خیلی تستای قوی داره و پاسخنامشم خیلی خیلی قویه.ولی این کتاب یه مکمل هم داره.اونم کتاب گسسته جبرواحتمال مهر و ماه هست که مولفش بازم کاک سوندیه ولی آموزشه و قوی هست آموزشش تستم به اندازه کافی داره ولی هر دوتا رو کار کنی میتونی از۱۴گسسته۱۲تا رو بزنی.این دو کتاب عالین و قویت میکنه تو گسسته.اما کتاب مناسب دیگه گسسته ی مبتکرانه تالیف فرزاد جوادی که فقط جلد اولش اومده که جبر و احتمال رو داره و آنالیز ترکیبی و گراف.بسیار کتاب ارزشمندیه ولی جلد۲ش هم نیومده و شنیدم نمیاد.سراغ گسسته خوشخوان-گاج خاکستری هم نرو.مفت نمی ارزن.اما کتاب جدبد گسسته خیلی سبز تا آخر تیر میاد.بذار ببینم کتابش چجور هست بعد بهت بگم بگیر یا نه.باهام در تماس باش.کتابای دیگه هم خواستی بهم بگو بهت معرفی کنم.حتما بهم بگو چون کتابای بازار رو بخوبی میشناسم.دقیق بررسی کردم از نظر محتوا و....راستی میتونی dvdهای حرف آخر منتظری رو هم بگیری.دی ود دی هاش عالین برای آموزش که آنالیز ترکیبی نظریه اعداد و احتمال رو زدهmontazerimath.orgبرو ببین خوشت میاد یا نه.اینم بسیار عالیه فقط تو خرج میفتی
      ویرایش توسط 2435 : 20 تیر 1393 در ساعت 05:07

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Ashegh
      نمایش مشخصات
      درود.

۱- گسسته بسیار درس زیبایی هست، اجازه نده پیش داوری هایی که همیشه برای این درس وجود داشته و داره، بر ذهنیت شما تاثیری بزاره.
      ۲-گسسته مانند هر شاخه ی دیگری از ریاضیات، نیاز به تمرین داره. ریاضی ورزش مغز مگه نیست؟ خب شما فرض کن روز اولی که رفتی باشگاه بدن بسازی، نمیتونستی حتی یه دمبل سبک رو بالا بیاری، ۲-۳ روز بعد کل بدنت در گرفت و مربی گفت این نشونه خوبیه! بعد از چند ماه دیدی چه جالب!‌داره سیکس پکا بالا میاد و داری کاملا دختر کش میشی! خب ریاضی هم همینه. مخصوصا گسسته. اولش نمیتونی خیلی چیزارو به راحتی حل کنی، بعد از چند وقت میفهمی اصلا درس خوبی نیست و باید حذفش کنی(چون تازه فهمیدی چقدر مفهومی هست) و اگر نزاری کنارش و چند ماه بخونیُ، تازه میفهمی این درس نقطه قوت تو هست! درسی نبوده که بترسی! نیاز به تمرین داشته.

۳-منبع؟ برای آموزش : اول دبیر و جزوه دبیر، دوم دبیر و جزوه دبیر و سوم دبیر و جزوه دبیر.
      تست؟ خوشخوان + کتاب آزمون فار
      دور هر نوع دی وی دی رو خط بکش. فقط چرت و پرته. همین

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      با سلام دوست گرامی

و اما گسسته ، گسسته را خیلی از دوستان میزارند کنار والا من نمیدونم چرا یا کمتر اهمیت میدن .اگر شما هم اینکار را بکنید یا به آن کم اهمیت بشوید دچار مشکل میشوید . چون گسسته و مباحث مربوط به آن حدود 13 سئوال در بر میگیرند که حدود 25 درصد از 55 سئوال ریاضی را در برمیگیره که خیلی مهم است . بعضی از دوستان مشاهده شده که به گسسته اهمیت نداده و بیشتر به دیفرانسیل پرداختند و این باعث شده که برن سر جلسه کنکور و با سئوالات سخت دیفرانسیل مواجه شده و در عوض سئوالات آبکی گسسته را نتونند حل کنند .پس گسسته و اهمیت اونا فراموش نکن.

بعد از صحبت از اهمیت گسسته میرسیم به مشکل شما .
      ببین دوست عزیز در گسسته یکی از چیز هایی که نقش انکار نا پذیری داره معلم خوب است . شاید برای دروسی مانند تحلیلی و دیفرانسیل این کاملا صدق نکنه . برای این نمیگم که درس سختی هست بلکه شما باید در این درس صاحب تفکر گسسته ای باشید یعنی گسسته درسی است که شما میتونید با فرمول پیش برید که بعد هم به مشکل برمی خورید یا صاحب تفکر گسسته ای بشید که از طریق کتاب خوب کمتر میسر است بلکه از طریق معلم را حتر است و هنگامی که شما این توانایی را بدست آوردید میبینید که چقدر گسسته شیرین است .

اما من برای مشکل شما دو پیشنهاد دارم یکی کتاب گسسته فار هستش که واقعا کتاب مناسبی هستش و دیگری
      بهره بردن از فیلم های رایگان دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف که استاد شامی زاده تدریس میکنند که واقعا ترکوندن
      آدرس:صفحه ی تماشای گسسته - در دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف

خلاصه بنده پیشنهاد دوم را بیشتر ترجیح میدهم

این مبحث هم که شما مشکل دارید مبحث آنالیز ترکیب(ترکیبات) است که بحث بسیار مهمی است ومانند فرمول نویسی در شیمی است که باید برای حل مسائل دیگر بلد باشید و کمی هم مشکل است که باید بیشتر تلاش کنید.

5. Top | #5

نمایش مشخصات
      در نظر اول توجه داشته باشید که به هیچ عنوان 15 تست گسسته آبکی نیست ؛ شاید 3 تا 4 تست آن را بتوان متوسط و تکراری پنداشت ولی خبری از آبکی بودن نیست. مهمترین دلیل متوسط شدن هم تکرار آن هاست و لاغیر.
      اما پیشنهاد من برای موفقیت در این درس مهم این نکته است که شرط اصلی برای ورود به این درس ، آنالیز ترکیبی و تسلط بر اصول شمارشی و ترکیبی است. همان چیزی که شروعش سال دوم دبیرستان است.
      به نظر من بهترین کار تسلطی بالاتر از سطح کتاب در این مبحث است. ضمن اینکه باید به تمامی مسائل خود کتاب دوم هم توجه داشته باشید ، چرا که چند تیپ سوال هست که کمی خاص و منحصر به فرد است و تا کنون در کنکور نیامده و احتمال استفاده از آنها در سایر سوالات کنکور جدای تک تست های آنالیز ترکیبی وجود دارد.
      منابعی که من از سایرین شنیده ام و به درد بخور است : 1-فیلم های استاد شامی زاده (به خصوص در بخش جمع بندی) 2-دی وی دی جمع بندی ونوس آقای دادبام 3- کتاب آنالیز ترکیبی نشر الگو
      البته اگر معلم تان جداگانه این بخش را تدریس میکند نیازی به منبع دیگری ندارید و مهمترین کار زدن تست بیشتر و متنوع تر در این زمینه و بالا بردن توان استدلالی تان است.
      بازآی که تا به خود نیازم بینی
      بیداری شب‌های درازم بینی

نی نی غلطم که خود فراق تو مرا
      کی زنده رها کند که بازم بینی
      ویرایش توسط shahriar70 : 21 تیر 1393 در ساعت 23:09

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من هم خودم همین مشکل رو داشتم،گسسته یاد گیریش جهشی هست! یعنی اولش نمیفهمی طبیعیه وقت که واسش بذاری،یک دفعه متوجه میشی چقدر خوب جلو اومدی.در ضمن واسه هر درسی که وقت میذاری کامل بخون به هیچ وجه نصف و نیمه نخون.یا علی

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط عباس اهنگساز نمایش پست ها
      سلام.این اولین نوشتم تو این سایته.امیدوارم ازتون کمکای خوبی بگیرم.الان کلاسامون شروع شده و همه درسا رو خوب رفتم بجز گسسته.مثلا میگه حداقل چندتا عدد سه رقمی با ارقام . . . . .. داریم یا مثلا تعداد حالات ایستادن چندین نفر و هزار کوفت و زهر مارکلا تو این مبحث خنگم.چیکار کنم درصد بالا کسب کنم؟ چی و چطور بخونم؟
      سلام،

به نظر من گسسته ی آقای شامی زاده را نگاه کن و تمرین هایی که میده را حل کن.

فقط برای یه آزمون قلم چی با سبک دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف، گسسته بخون، اگر نتیجه نگرفتی بی خیال ما بشو.

ضرر نداره، سنگ مفت و گنجشک مفت، بزن ببین می خوره یا نمی خوره

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

این لینک گسسته ی امسال ( در حال برگزاری هست، هر هفته 2 تا فیلم رو سایت قرار می گیرد ) :
      صفحه ی تماشای گسسته - در دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف

این لینک گسسته پارسال است :
      صفحه ی تماشای گسسته - در دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف

این لینک جمع بندی کل گسسته است ( در 11 جلسه )
      صفحه ی تماشای همایش ریاضیات گسسته و جبرواحتمال - در دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف

این قسمت احتمال توی جمع بندی گسسته را اگر کسی نگاه می کرد، کل تست های احتمال در کنکور را زده بود.
      تحصیل رایگان در دبیرستان و کنکور با دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف.

امام صادق (ع) :
      اگر عدالت در میان مردم برقرار شود، همه بی نیاز می شوند و به اذن خداوند متعال آسمان روزی خود را فرو می فرستد و زمین برکت خویش را بیرون می ریزد( کافی ج 3، ص 568 )
      ویرایش توسط sanatisharif : 01 مرداد 1393 در ساعت 08:03

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن