خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 50
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ensany نمایش پست ها
      نه! مستعمرات کلمه کلیدی حساب نمیشه!کلمات کلیدی باید تو خلاصه نویسی ابراز بشه
      از کجا میفهمین که کلمات کلیدی کدام ها هستند؟

از آنجایی که انگار روند کنکور فرق کرده بعید نیست با همین کلمه مستعمرات بازی بشه؟

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

بنده واسه همین کار اینجا هستم!

بله نظر اساتید رو پرسیدم!

ببینید شما در خلاصه نویسی نباید تمام متن رو بیارید! چون ذهن تنبل میشه!

باید متن رو ناقص بیارید که ذهن تلاش و تکاپو کنه واسه رسیدن به جواب!

اون موقعس که جواب میده!

برای مثال 5 تا کلمه کلیدی مینویسید و ذهن خودش به دنبال کلمات دیگه میره! و بسیار عالی مطالب تثبیت میشه!

این کار رو هم میتونید بکنید که نصفه بنویسید و نصفش رو خودتون بگید! تاثیرش عالیه!
      بقیه درس ها چطور؟مثلا جامعه یا دینی؟یا مثلا جغرافی؟

برای این خلاصه نویسی ها یه دفتر جدا برداریم یا تو خود صفحه کتاب بنویسیم؟

2. Top | #32
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      بله حرف شما صحیحه!

به طور مثال ناپلئون به جیزه الب تو اقیانوس اطلس تبعید شد! ولی تو گزینه دو سوال داده بودن اقیانونس ارام!! حالا بیا و تشخیص بده!

حرف بنده اینه چیز هایی که واسه شما بدیهی هستش نباید بنویسین! کلمه مسعمره رو شما از بچگی هزار بار شنیدین! دیگه لازم نیس یاد داشت کنید! کلمات نا مانوس رو یاد داشت کنید و و بقیه رو خودتون حدس بزنید!

3. Top | #33
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه زهرا نمایش پست ها
      از کجا میفهمین که کلمات کلیدی کدام ها هستند؟

از آنجایی که انگار روند کنکور فرق کرده بعید نیست با همین کلمه مستعمرات بازی بشه؟

بقیه درس ها چطور؟مثلا جامعه یا دینی؟یا مثلا جغرافی؟

برای این خلاصه نویسی ها یه دفتر جدا برداریم یا تو خود صفحه کتاب بنویسیم؟
      با توجه به اینکه تابستون هستش و وقت زیاد دارین میتونین خلاصه نویسی رو در یه دفتر جدا شروع کنید!

شما یک درس رو در طی 1 ساعت بخونید دفعه دوم با خلاصه نویسی 20 دقیقه وقت نمیبره!

اینم بگم نکته خیلی مهمی هست! دفعه اول خلاصه نویسی نکنید ! زمانی که شما تسلط نسبی روی مطالب دارید خلاصه نویسی انجام بدید!(ترجیحا بار دوم)

شما اگه الان خلاصه نویسی کنید تو دوران جمع بندی میتونید از رو خلاصه های خودتون درس هارو کامل چند دوره مرور کنید!

البته اگه حوصله این کار رو مثل من ندارید میتونید از کتاب های سیب مهر ماه که مخصوص جمع بندی هست استفاده کنید! خلاصه و چکیده به طور کامل در اونها اومده!

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بله حرف شما صحیحه!

به طور مثال ناپلئون به جیزه الب تو اقیانوس اطلس تبعید شد! ولی تو گزینه دو سوال داده بودن اقیانونس ارام!! حالا بیا و تشخیص بده!

حرف بنده اینه چیز هایی که واسه شما بدیهی هستش نباید بنویسین! کلمه مسعمره رو شما از بچگی هزار بار شنیدین! دیگه لازم نیس یاد داشت کنید! کلمات نا مانوس رو یاد داشت کنید و و بقیه رو خودتون حدس بزنید!
      بله حرف شمام صحیحه!

درسته که کلماتی مثل مستعمره واضح اند و آشنا!ولی وقتی با اون همه حجم کتاب
      و تست رو به رو میشی اگه قبلا چشمت به همین کلمه مستعمره خورده باشه و چندبار دیده باشینش
      دیگه نیازی به فکر کردن ندارین!

5. Top | #35
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      بله حرف شمام صحیحه!

درسته که کلماتی مثل مستعمره واضح اند و آشنا!ولی وقتی با اون همه حجم کتاب
      و تست رو به رو میشی اگه قبلا چشمت به همین کلمه مستعمره خورده باشه و چندبار دیده باشینش
      دیگه نیازی به فکر کردن ندارین!
      دقیقا!به طور مثال قیام تایپینگ ها اینقده واستون در طی سال تحصیلی تکرار شده که دیگه بدونین مال چین هستش!

یا میجی مال ژاپن

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ensany نمایش پست ها
      با توجه به اینکه تابستون هستش و وقت زیاد دارین میتونین خلاصه نویسی رو در یه دفتر جدا شروع کنید!

شما یک درس رو در طی 1 ساعت بخونید دفعه دوم با خلاصه نویسی 20 دقیقه وقت نمیبره!

اینم بگم نکته خیلی مهمی هست! دفعه اول خلاصه نویسی نکنید ! زمانی که شما تسلط نسبی روی مطالب دارید خلاصه نویسی انجام بدید!(ترجیحا بار دوم)

شما اگه الان خلاصه نویسی کنید تو دوران جمع بندی میتونید از رو خلاصه های خودتون درس هارو کامل چند دوره مرور کنید!

البته اگه حوصله این کار رو مثل من ندارید میتونید از کتاب های سیب مهر ماه که مخصوص جمع بندی هست استفاده کنید! خلاصه و چکیده به طور کامل در اونها اومده!
      کتاب سیب مهر وماه همینطوری کلمه ای خلاصه کرده؟
      منم حوصله نداشتم ولی اینطوری که شما گفتین با کلمات خلاصه نویسی کنیم بنظرم جالبه
      و نباید خیلی وقت بگیره...همچنین اگ خودمون خلاصه کنیم خیلی بهتره و در اولویت دوم به کتاب
      جمع بندی مراجعه کنیم.

یه سوال دیگه!

شما از روش a وb هم خلاصه نویسی میکنید؟

7. Top | #37
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نه اینطوری نیست ولی نموداری هستش! که اون هم خوبه!

بله ولی کمتر دانش اموز انسانی اونقده حوصله داره که بخواد خلاصه نویسی کنه! اکثرا خوندن از رو متن رو ترجیح میدن!

با درخت حافظه اشنایی دارین؟ اون هم میتونه خیلی مفید باشه!

توی درخت حافظه فقط تیتر هارو مینویسید! البته فک نمیکنم واسه ما جواب بده! چون دروس ما پر از نکات ریزه!

و تو درسی مثل تاریخ ادبیات طراح ذره بین به دست سوال طرح میکنه!

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      میتونم بپرسم در درسی مثل

دینی

چه باید کرد؟

9. Top | #39
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      میتونم بپرسم در درسی مثل

دینی

چه باید کرد؟
      ببینید درسی مثل دینی عمومی هسش! و میتونید تکنیک خلاصه نویسی دروس عمومی رو واسش استفاده کنید!

در دین و زندگی د وراه وجود داره! یا اینکه اونقده مسلط باشید که زود بخونید و سریع رد شید!

یا اینطوری دانلود dini3 pdf اینجوری خلاصه کنید!

ولی به نظرم مشق نوشتنه!

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببخشید بیشتر بدانید های تاریخ و جغرافی برای کنکور مهمه؟پاورقیا چطور؟

11. Top | #41
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      شما ترجیخا همشو بخونید! چون ممکنه بالا بردن اطلاعاتتون تو یه درس در درس بعدی کمکتون بکنه! یه نکته جالب هم بگم خوندن این مطالب بین درس خستگی شمارو از بین میبره!

12. Top | #42
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      داداش گلم شما چرا فکر میکنی هر چیزی رایگانه بی ارزشه؟:yahoo (94): من دارم میگم تکنیک اینه! هر سوالی داری بپرس! میگی قمیت مجموعه ها چنده؟؟؟
      من کی گفتم بی ارزشه ؟؟؟ اتفاقا بعضی از چیز های رایگان از 10000 تا چیز قیمتی با ارزش تره ....

منظورم اینه من بشدت احتیاج دارم که بیشتر روش کار کنم ! منظورم اینه یه نرم افزار مجموعه یا هر چیزی میخام که بتونم تمرین کنم !

100%خودت هم با تمرین به اینجا رسیدی ! مثلا تمریناتی که دید کلمات اطراف کلمات اصلی رو زیاد میکنه و ....
      هرجا که هستید و هر چه که هستید بخاطر آن است که خودتان خواسته اید!!!

13. Top | #43
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Farhad.7 نمایش پست ها
      من کی گفتم بی ارزشه ؟؟؟ اتفاقا بعضی از چیز های رایگان از 10000 تا چیز قیمتی با ارزش تره ....

منظورم اینه من بشدت احتیاج دارم که بیشتر روش کار کنم ! منظورم اینه یه نرم افزار مجموعه یا هر چیزی میخام که بتونم تمرین کنم !

100%خودت هم با تمرین به اینجا رسیدی ! مثلا تمریناتی که دید کلمات اطراف کلمات اصلی رو زیاد میکنه و ....
      عزیز من داداش فرهاد! گفتم دیگه! روزی 10 20 خط روزنامه بخون هرجا هرچی دیدی بخون و ......

دوستان بنده 10 دقیقه دیگه در خدمتتون هستم!

14. Top | #44
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اوکی ... ممنون
      هرجا که هستید و هر چه که هستید بخاطر آن است که خودتان خواسته اید!!!

15. Top | #45
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببخشید میشه این متن از تاریخ دوم (ص 42)رو ازون مدل کلمه ای خلاصه اش کنید؟

"تمدن ایلامهل تمتی) 3000-645.ق.م

آگاهی ما درباره ایلام در مقایسه با میان دو رود بسیار اندک است
      زیرا هنوز رموز زبان و خط ایلامی کشف نشده.

ایلام نام خود را مدیون تورات و برخی گل نوشته های میان دورود است.

این سرزمین شامل:
      دشت خوزستان و استان های فارس و بوشهر و قسمت هایی از کرمان و لرستان و کردستان است
      که مردم آن دامدارو کشاورز بودند.
      بیشترین اطلاعات تاریخی تمدن ایلام از شوش است.
      دشت شوش حاصل خیزیش مدیون جریان رود دز است و انبار واقعی گندم و میوه و محل تلاقی راه های مهم آن زمان بوده.
      ایلامی ها کشورشان را هل تمتی یعنی سرزمین خداوند مینامند
      این تمدن به ایالاتی تقسیم میشد که هرکدام مستقل بودند اما به هنگام حمله همسایگان متحد میشدند.شاهان ایلام برای جلوگیری از جدا شدن ایالات به پیوند های خانوادگی وفادار میماندند."

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن