خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات

▉معرفی کامل فیلم های در حال اکران سینماهای کشور▉ اکران عید فطر

caffecinema-redcarpet012154.jpg

رد کارپت

کارگردان:رضا عطاران

فیلم «رد کارپت» به کارگردانی رضا عطاران از 4 تیر ماه اکران خود را به سرگروهی سینما قدس اکران خود را آغاز کرد. فیلم «رد کارپت» دومین تجربه ی کارگردانی رضا عطاران بعد از فیلم «خوابم می آد» است.

فیلم «رد کارپت» در سی و دومین جشنواره فیلم فجر حضور داشت.

خلاصه فیلم «رد کارپت»:

یک عاشق سینما برای ملاقات با یکی از کارگردان های معروف جهان خود را در ایام برگزاری جشنواره کن به آنجا میرساند.... شما که غریبه نیستی، من 38 سال از خدا عمر گرفتم، 13 سال تئاتر کار کردم، هنوز وضعیتم اینه ،هیچی به هیچی، بالاخره باید کاری می‌کردم دیگه!

عوامل فیلم «رد کارپت»:

کارگردان و نویسنده: رضا عطاران/ تهیه کننده و مدیر فیلمبرداری: احمد احمدی/ صدابردار: سعید احمدی/ چهره‌پرداز: محسن بابایی/ طراح صحنه و لباس: کیوان مقدم/ تدوین: محمد توکلی/ صداگذاری: پیمان واحدی/ موسیقی: حمیدرضا صدری/ عکاس: اریک پیلون و احمد احمدی

بازیگران: رضا عطاران، امیر نوری، سوسن پرور، علی سرتیپی، مارک انصاری، جمال هاشمی، ماجین موسوی، ماریلو مینگ لانا، کریستین بی فورد، حسین یاریار، حسین سلیمانی، تینا نجفی، سارا مقصودی، عبدا... صالحی، راد پورجبار، هانی صالحی، اندی کروک، فرشاد نجفی اسدالهی، محمد جواد علینقیان، عبدلیا صالح، امیر فلاحت نژاد، ملیحه خسروانی، مطهره کثیری

حواشی فیلم «رد کارپت»:

رضا عطاران در فیلم «رد کارپت» مانند فیلم قبلی خود هم در مقام کارگردانی و هم نقش اول حضور دارد.

در این فیلم مواجه شدن رضا عطاران با استیون اسپیلبرگ و جیم جارموش صحنه هایی زیبا و جالبی رقم زده است.
      علی سرتیپی تهیه کننده و مدیرعامل فیلیمیران، پس از سال‌ها بار دیگر در نقش بازیگر در یک فیلم ایفای نقش خواهد کرد.
      رضا عطاران بخش‌هاییاز فیلم‌اش را در جشنواره کن 2013 فیلم‌برداری کرد.
      حضور عطاران در کن و مواجه شدن او با بزرگان سینما حواشی جالبی برای او بوجود آورد.

عکس های فیلم و پشت صحنه «رد کارپت»:

رضا عطاران و جیم جارموش!!!

%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%B1%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%BE%D8%AA10.jpg
      %D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%B1%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%BE%D8%AA4.jpg

%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%B1%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%BE%D8%AA1.jpg

%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%B1%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%BE%D8%AA8.jpg

منبع تمام مطالب:

salamcinama.ir

ویرایش توسط hossein_R : 14 تیر 1393 در ساعت 01:29

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      %D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DA%A9-%D8%A2%D9%82%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D9%85%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%88.jpg

زندگی مشترک آقای محمودی و بانو
      کارگردان:روح الله حجازی

فیلم «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» سومین فیلم بلند سینمایی سید روح اله حجازی از 7 خرداد، اکران دوم بهاری خود را به سرگروهی سینما استقلال آغاز می کند. فیلم «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» به روابط آدم ها در شرایط جامعه امروز که در حال تغییر از سنت به مدرنیته است، میپردازد.

فیلم «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» در بخش خارج از مسابقه سی و دومین جشنواره فیلم فجر حضور داشت.

خلاصه فیلم «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو»:

حضور مهمانان آقای محمودی و بانو، زندگی مشترک آنها را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

عوامل فیلم «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو»:

کارگردان: سیدروح‌اله حجازی/ تهیه کننده: مهدی داوری/ نویسنده: علی طالب‌آبادی/ مدیر فیلمبرداری: هومن بهمنش/ صدابردار: وحید مقدسی/ چهره‌پرداز: سعید ملکان/ طراح صحنه و لباس: سارا سمیعی/ تدوین: سپیده عبدالوهاب/ صداگذاری: امیرحسین قاسمی/ موسیقی: کارن همایون‌فر/ عکاس: نیلوفر شبیری

بازیگران: حمید فرخ‌نژاد، ترانه علیدوستی، هنگامه قاضیانی، پیمان قاسم‌خانی، ترلان پروانه

حواشی فیلم «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو»:
      این فیلم محصول سال 91 است و باید در جشنواره فیلم فجر دو سال قبل حضور می یافت اما از جشنواره کنار گذاشته شد و پارسال توانست به جشنواره فجر راه یابد.
      با نمایش فیلم سینمایی «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» به کارگردانی روح اله حجازی در کاخ جشنواره(برج میلاد)، سی و دومین جشنواره فیلم فجر افتتاح شد.فیلم «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» از نظر اسم و موضوع به فیلم قبلی سیدروح اله حجازی یعنی «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» شباهت دارد و حجازی در این مورد گفت: «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» به نوعی در ادامه «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» است، اما سعی کردم در ساختار متفاوت باشد و نگاه دیگری را دنبال کنم. سبک زندگی در این فیلم متفاوت است ولی تلاش شد از حضور همان عوامل قبلی استفاده کنیم.حمید فرخ نژاد با کارگردان فیلم «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» همکاری مجدد کرده است.فیلم «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» جایزه ی نپتک استرلیا را دریافت کرد.کسانی که فیلم «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» را دیده اند، این فیلم را یکی ازساخته های قوی این چند سال سینما می دانند.

عکس های فیلم و پشت صحنه «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو»:

%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DA%A9-%D8%A2%D9%82%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D9%85%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%881.jpg

%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DA%A9-%D8%A2%D9%82%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D9%85%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%882.jpg

%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DA%A9-%D8%A2%D9%82%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D9%85%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%885.jpg

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      %D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%B7%D8%A8%D9%82%D9%87-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%B3.jpg

طبقه حساس
      کارگردان:کمال تبریزی

فیلم «طبقه هساث»(طبقه حساس) به کارگردانی کمال تبریزی از پنجشنبه 15 اسفند به سرگروهی سینما استقلال، اکران نوروزی خود را آغاز می کند. برای این فیلم هر دو نام «طبقه حساس» و «طبقه هساث» استفاده می شود.

فیلم «طبقه هساث»(طبقه حساس) در سی و دومین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و توانست نامزد بخش های جلوه های ویژه بصری ، بهترین موسیقی متن ، بهترین فیلم نامه شود و سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد را برای بازی رضا عطاران دریافت کند.
      کمال تبریزی به روزنامه قانون درباره فیلم «طبقه هساث» گفت: فضای کارهای قبلی ام در کل کمدی و شاد بود ولی در اینجا فضایی تلخ و جدی وجود دارد که با فضای کمدی فیلم تلفیق شده است.
      پیمان قاسم‌خانی در خصوص کمدی بودن این فیلم گفت: ژانر فیلم ما کمدی نیست و هر چه فیلم جلوتر می‌رود تیره وتار می‌شود اما رضا عطاران به قدری بانمک است که وقتی جمله عادی هم می‌گوید مردم می خندند.

خلاصه فیلم «طبقه هساث»(طبقه حساس):
      مردی بعد از مرگ همسرش که او را در یک قبر دو طبقه دفن می‌کند اما پس از مدتی که سر مزار می‌رود متوجه می‌شود مردی غریبه در طبقه دوم دفن شده است.

عوامل فیلم «طبقه هساث»(طبقه حساس):
      کارگردان: کمال تبریزی/ تهیه کننده: جواد نورزبیگی/ فیلم‌نامه‌: پیمان قاسم‌خانی/ مدیر فیلمبرداری: علی تبریزی/ صدابردار: مهران ملکوتی/ انتخاب بازیگران و بازیگردان: حبیب رضایی/ طراحی گریم: سودابه خسروی/ طراح صحنه و لباس: سارا سمیعی/ عکاس: زهرا مصفا
      بازیگران: رضا عطاران، پانته‌آ بهرام، ‌آزاده صمدی، سوگل قلاتیان، عرفان ناصری، هوتن شکیبا، بهاره رهنما، ‌پیمان قاسم‌خانی،‌ بهادر مالکی، محمد بحرانی، کاظم سیاحی، لیلی فرهاد‌پور، حسین افشار، نادر فلاح و محمدرضا فروتن

حاشیه های فیلم «طبقه هساث»(طبقه حساس):
      رضا عطاران بعد از گرفتن سیمرغ بهترین بازیگر مرد گفت: این سیمرغ متعلق به من نیست. زیرا رای هیئت داوران جشنواره فجر انتخاب نوید محمد زاده به عنوان بهترین بازیگر مرد جشنواره بوده به همین خاطر این جایزه را متعلق به ایشان می دانم نه خودم. همین.
      در نشست خبری فیلم «طبقه هساث»، رضا عطاران گفت: "مدتی پیش یکی از منتقدان گفته بود عطاران برای اینکه مردم را بخنداند حاضر است شلوارش را هم پایین بکشد و من الان به جای رسیدم که حاضرم این کار را بکنم زیرا نیاز جامعه ما احساس شادی است." این صحبت او باعث حواشی بسیار و واکنش های متفاوت شد.جواد شمقدری در ارتباط با اکران فیلم «طبقه هساث» گفته است: من فیلم را به شکل نسخه ای که در جشنواره به نمایش درآمد، برای عموم خانواده ها مناسب نمی بینم و به نظرم باید یك سری اصلاحاتی در آن لحاظ شود.ابتدا نام فیلم «قبر دو طبقه» بود و بعد به «طبقه هساث»(طبقه حساس) تغییر کرد.در ابتدا قرار بود پرویز پرستویی نقش اصلی را بازی کند ولی به علت تاخیر شروع پروژه منتفی شد.رضا عطاران در فیلم «طبقه هساث» نفش اصلی را برعهده دارد که 15سال از او بزرگتر است.بهاره رهنما: با توجه به نوع نگاه فیلم‌نامه به رابطه‌ی زناشویی و زندگی هنگام خواندن فیلم‌نامه گریه‌ام گرفت.تغییر مدل حرکت دوربین و رنگ را بنا به گفته علی تبریزی در فیلم «طبقه هساث» داریم.پیمان قاسم خانی درارتباط با نقش کوتاهش در فیلم «طبقه هساث» به روزنامه قانون گفت: پیشنهاد حبیب رضایی را به صورت دوستانه برعهده گرفتم اما گریم خاص و خوابیدن در قبر، مقولاتی بود که روند کار را سخت میکرد.آزاده صمدی درارتباط با انتخاب این فیلم گفت: نام کمال تبریزی کافی است که آدم مطمئن باشد دارد کار درستی می‌کند. این فیلم یک طنز موقعیت است و پیش از این تجربه بازی در این‌طور نقشی در کارنامه‌ام نداشتم.مشاور اقتصاد فرهنگ و هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل شرکت پویا مهر، سرمایه‌گذار فیلم «طبقه هساث» به کارگردانی کمال تبریزی است.حبیب رضایی، بازیگردان فیلم «طبقه هساث» در نشست خبری این فیلم گفت: اگر عطاران نبود ساخت «طبقه هساث» غیرقابل تصور می‌شد.

عکس های فیلم و پشت صحنه «طبقه هساث»(طبقه حساس):

%D8%B7%D8%A8%D9%82%D9%87-%D9%87%D8%B3%D8%A7%D8%AB_%D8%B7%D8%A8%D9%82%D9%87-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%B36.jpg

%D8%B7%D8%A8%D9%82%D9%87-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%B32.jpg

%D8%B7%D8%A8%D9%82%D9%87-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%B34.jpg

%D9%BE%D8%B4%D8%AA-%D8%B5%D8%AD%D9%86%D9%87-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%B7%D8%A8%D9%82%D9%87-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%B3_%D8%B7%D8%A8%D9%82%D9%87-%D9%87%D8%B3%D8%A7%D8%AB6.jpg

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      %D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA.jpg

زندگی جای دیگریست
      کارگردان:منوچهر هادی

«زندگی جای دیگریست» سومین فیلم بلند سینمایی منوچهر هادی بعد از دو فیلم «قرنطینه» و «یکی میخواد باهات حرف بزنه» است که از چهارشنبه 27 فروردین‌ماه، در اکران دوم بهاری نمایش خود را به سرگروهی سینما فرهنگ آغاز میکند.

فیلم «زندگی جای دیگریست» در سی و دومین جشنواره فیلم فجر حضور داشت.

خلاصه فیلم «زندگی جای دیگریست»:

داود، بهیار مجرب بیمارستانی است که بیماران مبتلا به مرگ را احیاء می‌کند. اینک مرگ به سراغ او آمده و از طرفی شوهر همسر سابق او نیز به مرگ محکوم شده است

عوامل فیلم زندگی جای دیگریست:

کارگردان: منوچهر هادی/ تهیه‌کننده: سید امیر سیدزاد / نویسندگان: منوچهر هادی، بابک کایدان، پدرام کریمی/ مدیر فیلمبرداری: مسعود سلامی/ تدوین: منوچهر هادی / موسیقی: حامد ثابت/ صدابردار: جهانگیر میرشکاری و مهدی ابراهیم‌زاده / طراح صحنه و لباس: آتوسا قلمفرسایی/ طراح گریم: سودابه خسروی / منشی صحنه: رضا بقایی/ عکاس و کارگردان پشت صحنه: آرش صادقی

بازیگران: حامد بهداد، نیکی کریمی، یکتا ناصر، پارسا پیروزفر، خسرو امیر صادقی، رضا بهبودی، مهدی بجستانی، محمد حسین سیدزاده، رضا سخایی، امید کماری، ثمین حاجی مختاری.

حواشی فیلم «زندگی جای دیگریست»:

بعد از اتمام فیلم برداری اختلافی بین منوچهر هادی و تهیه کننده بر سر موسیقی فیلم "زندگی جای دیگریست" پیش آمد، در ادامه این اختلافات سوء تفاهمی برای کارن همایونفر به وجود آمد که در نهایت با عذرخواهی منوچهر هادی به پایان رسید. همچنین کارگردان و تهیه کننده نیز با هم کنار آمدند تا حاشیه ای برای فیلم درست نشود.

فیلم «زندگی جای دیگریست» با کتابی از میلان کوندرا تشابه اسمی دارد.
      نیکی کریمی در نشست فیلم «زندگی جای دیگریست» در سی و دومین جشنواره فیلم فجر در خصوص بازی حامد بهداد اظهار داشت: بازیگران در بازیگری به یک معجزه ای می رسند که فکر میکنم این اتفاق برای حامد بهداد در این فیلم افتاد.
      حامد بهداد در نشست خبری فیلم «زندگی جای دیگریست» در سی و دومین جشنواره فیلم فجر گفت: من سپاسگذارم از اهالی رسانه که این کار را کار متفاوت من می دانند. من با این نظر اهالی رسانه مخالفم زیرا من این نقش ها را قبلا بازی کردم می توانم فیلم های«کافه ستاره» و «هر شب تنهایی» را مثال بزنم اما متاسفانه گویا دیده نشده و موفق نبودم.
      یکتا ناصر درارتباط با نقشش در فیلم «زندگی جای دیگریست» گفت: نقشم در «زندگی جای دیگریست» را بسیار دوست داشتم زیرا کاملا متفاوت با نقش های دیگرم بود.

عکس های فیلم و پشت صحنه «زندگی جای دیگریست»:

%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA7.jpg

%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA6.jpg

%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA1.jpg

%D9%BE%D8%B4%D8%AA-%D8%B5%D8%AD%D9%86%D9%87-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA2.jpg

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      %D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D9%BE%D9%86%D8%AC-%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%87.jpg

پنج ستاره

کارگردان:مهشید افشار زاده

فیلم «پنج ستاره» اولین فیلم بلند سینمایی مهشید افشارزاده از 16 اردیبهشت اکران خود را به سرگروهی سینما آفریقا آغاز کرد. فیلم «پنج ستاره» در بخش نگاه نو سی و دومین جشنواره فیلم فجر حضور داشت.

خلاصه فیلم «پنج ستاره»:

این فیلم داستان دختری است که برای رفتن به دانشگاه دچار مشکلاتی می شود.

عوامل فیلم «پنج ستاره»:

کارگردان: مهشید افشارزاده/ تهیه کننده: امیر سمواتی/ نویسنده: علی اکبر قاضی نظام/ مدیر فیلمبرداری: فرشاد محمدی/ صدابردار: منصور شهبازی/ فیلمنامه: علی اکبر قاضی نظام/ تدوین: واروژ کریم مسیحی

بازیگران: شهاب حسینی، همایون ارشادی، بهنوش بختیاری، سحر قریشی، شیرین بینا، لیلا بلوکات، امید روحانی، محمود جعفری، دیبا زاهدی

حواشی فیلم «پنج ستاره»:

مهشید افشار زاده بازیگر سینما و تلویزیون و کارگردان فیلم «پنج ستاره» گفت: متاسفانه سال‌های سال است که پیشنهاد بازی در هیچ فیلم و یا سریالی را نداشتم و به نظر می رسد بی هیچ دلیلی و تنها به واسطه باندبازی های رایج در سینما ممنوع‌الکار شده‌ام.

اولین حضور دیبا زاهدی در سینما و تلویزیون در فیلم «پنج ستاره» بعد از فعالیت در کلاس های بازیگری استاد سمندریان می باشد.
      کارگردان فیلم «پنج ستاره»، مهشید افشارزاده در خصوص مضمون فیلم گفت : «پنج ستاره» از مضمونی اجتماعی برخوردار است و به تشریک مساعی بین شغل‌های مختلف و مناسبات آن ها با یکدیگر می‌پردازد. فيلم نگاه واقع بينانه اي به مسايل و مشکلات بانوان دارد.

عکس های فیلم «پنج ستاره»:

%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D9%BE%D9%86%D8%AC-%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%871.jpg

%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D9%BE%D9%86%D8%AC-%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%875.jpg

%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D9%BE%D9%86%D8%AC-%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%874.jpg

%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D9%BE%D9%86%D8%AC-%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%87.jpg

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      poster-ok.jpg

دربست آزادی

کارگردان:مهرشاد کارخانی

فیلم «دربست آزادی» به کارگردانی مهرشاد کارخانی، از 28 خرداد به سرگروهی سینما آزادی اکران خود را آغاز کرد. مهرشاد کارخانی در مورد فیلمش گفت: بحث اصلی این فیلم بحث بیکاری است و اینکه چگونه در کلانشهری مثل تهران می توانی یک روز صبح از خواب بلند شوی تا بخواهی طلبت را از کسی بگیری. این مضمون اصلی فیلم است یعنی تلاش برای گرفتن حق خود. آخرین ساخته های مهرشاد کارخانی «اکباتان» و «کوچه ملی» هستند که «کوچه ملی» هنوز اکران نشده است.

خلاصه فیلم «دربست آزادی»:

دوجوان یک روز تصمیم می‌گیرند برای گرفتن طلب‌شان در شهر راهی شوند...

عوامل فیلم «دربست آزادی»:

کارگردان: مهرشاد کارخانی/ تهیه کننده : سید محمد قاضی/ نویسنده: مهرشادکارخانی با همکاری مجید رحیمیان/ مدیر فیلمبرداری: داریوش عیاری/ صدا بردار: اسحاق خانزادی/ موسیقی: ستار اورکی/ تدوین: فرامرزهوتهم/ طراح صحنه و لباس: علی ابراهیمی/ چهره‌پردازی: نیلوفر گوهردوست، پیام عبدی/ عکاس: مریم جوادی

بازیگران: سحر قریشی، امید علومی، حسام شجاعی،‌ سروش صحت، کرامت رودساز، ذبیح افشار، مانی حیدری، لادن پروین، شهره قمر، ایمان محمودی، فرانک کوشا فر

حواشی فیلم «دربست آزادی»:

لادن پروین (فرزند علی پروین) در فیلم «دربست آزادی» به ایفای نقش پرداخته است. وی پیش از این نیز نقش کوتاهی را در فیلم «متروپل» داشته است.

امید علومی و حسام شجاعی، دو شخصیت اصلی فیلم، با تست از میان بیش از 150جوان انتخاب شدند.
      مسعود کیمیایی درباره فیلم «دربست آزادی» گفت: آن چیزی که من در این فیلم خیلی دوست داشتم این است که آخر سر دو شخصیت اصلی آدمی را که از او طلب دارند، پیدا نمی‌کنند. این آدم چه کسی است ؟ این آدمها سد سهراب و بیژن‌ها هستند. سد تمام آدمهای ضعیف. اینکه دوربین از بالای پل میدان آزادی را و نگاه آدمهای اصلی فیلم و رفتن آنها به سمت میدان آزادی را نشان می‌دهد را دوست دارم.

عکس های فیلم و پشت صحنه «دربست آزادی»:

%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%B3%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF%DB%8C1.jpg
      %D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%B3%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF%DB%8C2.jpg

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      %D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%84.jpg

متروپل

فیلم مسعود کیمیایی

«متروپل» فیلمی از پیشکسوت و بزرگ سینمای ایران، مسعود کیمیایی است که از چهارشنبه 24 اردیبهشت، اکران دوم بهاری خود را به سرگروهی سینما قدس آغاز می کند. سه سال از آخرین فیلم سینمایی مسعود کیمیایی به نام «جرم» میگذرد. برخلاف ساخته های دیگر مسعود کیمیایی که همیشه مردانه بود و قهرمان مرد داشت، این بار قهرمان اصلی فیلم «متروپل»، یک زن است.

فیلم «متروپل» در سی و دومین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و در بخش بهترین تدوین، کاندید دریافت سیمرغ شد.

خلاصه فیلم «متروپل»:

زن جوان بیوه‌ای برای فرار از دست عواملی که برای آزار او اجیر شده‌اند به سینمای متروکه‌ای که دو جوان آن را اداره می‌کنند پناه می‌برد.

عوامل فیلم «متروپل»:

کارگردان و تهییه کننده: مسعود کیمیایی/ فیلمنامه: مسعود کیمیایی و عبدالرضا منجزی/ مدیر فیلم‌برداری: علیرضا زرین‌دست/ صدابردار: اسحاق خانزادی/ تدوین: مصطفی خرقه‌پوش/ طراح صحنه و لباس: کیوان مقدم/ طراح گریم: سعید ملکان/ چهره‌پرداز: سعید ملکان/ موسیقی: بهزاد عبدی/ عکاس: بابک برزویه

بازیگران: مهناز افشار، پولاد کیمیایی، محمدرضا فروتن، ساعد سهیلی، یوسف مرادیان، شقایق فراهانی، سحر دولتشاهی، اکبر معززی

حواشی فیلم «متروپل»:

نشست خبری فیلم «متروپل» در سی و دومین جشنواره فیلم فجر به علت عدم حضور مسعود کیمیایی برگزار نشد.

مسعود کیمیایی، واکنش تندی نسبت به کف و سوت اعتراضی منتقدین و اهالی رسانه در حین پخش فیلم «متروپل» نشان داد و گفت: آن جوانانی که ته سالن نمایش فیلم من دست و سوت می زنند را بیاورید. همه آنان روی هم آیا بیشتر از من فیلم دیده اند و کتاب خوانده اند و پیاده راه رفته اند؟ بیشتر از من بی پولی و پولداری کشیده اند؟ بیشتر از من کار سیاسی کرده و بازجویی شده اند؟ بیشتر از من دلهره داشته اند و عاشق شده اند؟ بیشتر از من مطلب نوشته اند؟ پس تو باید بنشینی پای من. تو باید به من گوش بدهی. هم ریشه ای نگاه کن، هم دم دستی. دوره دوره ی انکار است. آن لایه میانی که دارد درد می برد ما هستیم. لایه بالایی می خواهد با انکار تو خودش را اثبات کند. اگر بپرسید چه چیری را می خواهد اثبات کند حرفی برای گفتن ندارد.
      مهناز افشار نیز با انتشار نوشته ای در صفحه شخصی فیسبوک خود به دفاع از مسعود کیمیایی در پی اعتراض های بی سابقه منتقدان و رسانه ها به فیلم «متروپل» پرداخت. در بخشی از این نوشته آمده است: بی ادبی را از که آموختی،از به ظاهربا ادبان امروزی و روشنفکرنماهای امروزی .
      نام فیلم «متروپل»، در ابتدا «کلید شکسته» بود که بعد از انتخاب شدن دکتر روحانی با نماد کلید به عنوان رییس جمهور، مسعود کیمیایی مجبور به تغییر نام این فیلم شد. متروپل نام سینمایی است که سال هاست در آن فیلمی اکران نشده است.
      سینما متروپل به عنوان لوکیشن اصلی به دلیل تاثیر زیادی که در روحیه مسعود کیمیایی گذاشت، انتخاب شده است.
      پولاد کیمیایی در فیلم «متروپل» شخصیتی آرام، متین و متفاوت نسبت به کارهای قبلی اش دارد و در مصاحبه ای گفته است: فیلم سینمایی«متروپل» از پتانسیل بالایی برای دریافت جایزه برخوردار است. البته این نکته را هم باید یادآور شوم که ما نسبت به داوری‌ها همیشه شاکی هستیم.
      «متروپل»، ششمین فیلمی است که علیرضا زرین دست به عنوان فیلمبردار با مسعود کیمیایی همکاری میکند.
      پولاد کیمیایی، در هنگام فیلمبرداری «متروپل» خبرساز شد. طی این اتفاق، کیمیایی با شیشه‌ای اصابت می‌کند که در نتیجه این اصابت، تاندون دست او پاره شده و سه انگشت دست او نیز به شکلی جدی، پاره می‌شوند.
      محمدرضا گلزار قرار بود در «متروپل» مسعود کیمیایی بازی کند که این همکاری منتفی شد.

%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%84-2.jpg
      %D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%84-4.jpg
      %D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%84-5.jpg
      %D9%BE%D8%B4%D8%AA-%D8%B5%D8%AD%D9%86%D9%87-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%84-3.jpg
      %D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%84-3.jpg

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      %D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D9%811.jpg

برف

کارگردان:مهدی رحمانی

فیلم «برف» به کارگردانی مهدی رحمانی از 3 تیر ماه اکران خود را به سرگروهی سینما آفریقا آغاز کرده است. فیلم «برف» یک خانواده سنتی را در یک فضای شهری نشان می دهد. مهدی رحمانی فیلم های «دیگری» و «پنهان» را نیز در کارنامه کاری خود دارد.

فیلم «برف» در سی و دومین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و در بخش فیلمنامه و تدوین کاندید دریافت سیمرغ شد.

خلاصه فیلم «برف»:

ماجرای یک روز از زندگی یک خانواده که علیرغم مشکلات مالی درگیر برگزاری مراسم آبرومندخواستگاری دخترشان هستند. خانه ویلایی آنها در گروی بانک است و پدر برای رفع مسائل مالی پسر بزرگش تلاش می‌کند.

عوامل فیلم «برف»:

کارگردان و تهیه کننده: مهدی رحمانی/ ‌نویسنده: حسین مهکام/ مدیر فیلمبرداری: امین جعفری/ صدابردار: یداله نجفی/ چهره‌پرداز: مهرداد میرکیانی/ طراح صحنه و لباس: ویدا روشنی/ تدوین: حسن حسندوست/ صداگذاری: امیرحسین قاسمی/ موسیقی: بابک میرزاخانی/ عکاس: محسن کلکو

بازیگران: رویا تیموریان، افشین هاشمی، محمدرضا غفاری، آناهیتا افشار، میلاد کی‌مرام، رابعه مدنی، مینا ساداتی، شیرین‌دخت یزدانبخش

فیلم برف در زمان جشنواره - سایت سلام سینما:

این فیلم در زمان جشنواره با 94 رای از سوی کاربران، امتیاز 5.11 از 10 را در بین فیلم‌های سی و دومین جشنواره فیلم فجر در سایت سلام سینما بدست آورد.

%D8%A8%D8%B1%D9%81-2.jpg
      barf-final1.jpg
      %D9%BE%D8%B4%D8%AA-%D8%B5%D8%AD%D9%86%D9%87-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%C2%AB%D8%A8%D8%B1%D9%81%C2%BB-5.jpg
      img11494090.jpg

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      اکران عید فطر

posterklashinkof1.jpg

فیلم «کلاشینکف» به کارگردانی سعید سهیلی از 1 مرداد ماه به سرگروهی سینما آفریقا اکران شد. این فیلم از تمی اجتماعی با لحنی کمدی برخوردار است. داستان فیلم «کلاشینکف» درباره ی جوان سربازی است که خواهرش مورد اذیت و آزار اشخاص ناشناسی قرارگرفته، با اسلحه‌ای که همراه دارد پست نگهبانی‌اش در بانک را ترک می‌کند و به منظور انتقام‌گیری از این افراد، در پی آنها می‌شود. سعید سهیلی فیلمنامه فیلم «کلاشینکف» را از عکس جوانی که پشت به دوربین در حرکت است و در دست چپ او، دست یک دختر بچه و در دست راستش یک کلاشینکف است، الهام گرفت. سعید سهیلی در مصاحبه خود با خبرنگار سی نت درارتباط با سختی کار گفت:
      برای ساخت فیلم «کلاشینکف» به اندازه ساخت سه فیلم سینمایی سختی کشیدم.
      فیلم «کلاشینکف» در سی و دومین جشنواره فیلم فجر حضور داشت.

خلاصه فیلم «کلاشینکف»:

یک شهر شلوغ... یک مرد تنها...هزار کوچه بن بست...
      اسلحه کلاش، یک خشاب خالی و هزار بغض فروخفته.
      اسد: آدم بدبخت، آدم ناشکرِ.
      عادل: کدوم ناشکری، ما از اونائیم که به دنیا اومدیم ولی دنیا به ما نیومد...

عوامل فیلم «کلاشینکف»:

کارگردان، تهیه کننده: سعید سهیلی/ نویسنده: سعید سهیلی، مهدی محمدنژادیان/ مدیر فیلمبرداری: فرشاد محمدی/ صدابردار: بهروز معاونیان/ چهره‌پرداز: محسن دارسنج/ طراح صحنه و لباس: بابک کریمی‌طاری/ تدوین: سپیده عبدالوهاب/ صداگذاری: محمود موسوی‌نژاد/ موسیقی: ناصر چشم‌آذر/ عکاس: مهدی دلخواسته

بازیگران: ساعد سهیلی، رضا عطاران، فرهاد اصلانی، جمشید هاشم‌‌پور، شهرام حقیقت‌دوست، جواد عزتی، شقایق فراهانی، اندیشه فولادوند، سارا سهیلی، سینا سهیلی، انوش معظمی، مختار سائقی، شاپور کلهر، سیامک اشعریون، بهزاد اشکان

حواشی «کلاشینکف»:

شهرام حقیقت دوست برای سومین بار با سعید سهیلی در فیلم «کلاشینکف» همکاری کرده است.

فیلم نسبت به نسخه ی به نمایش درآمده در سی و دومین جشنواره فیلم فجر، 8 دقیقه کوتاه شده است.

سعید سهیلی در نشست خبری فیلم «کلاشینکف» در سی و دومین جشنواره فیلم فجر از رضا عطاران و ساعد سهیلی)پسرش) تشکر کرد و گفت:

همین‌جا از او تشکر می‌کنم که بر خلاف همه بازیگران سینمای ایران کار برایش مهم است نه حاشیه در حالیکه بعضی‌ها فکر می‌کنند که با یک تیراژ جایگاه‌شان بالا یا پایین می‌رود.

ساعد در این فیلم خیلی خوب بازی کرده‌ است. او در این فیلم خیلی خوب بود اما وقتی «چند متر مکعب عشق» را دیدم احساس کردم آنجا خیلی بهتر است و این را جدای از رابطه پدر و پسری می‌گویم. از او گله دارم که چرا در «کلاشینکف» به اندازه آن فیلم خوب نبود.

پولاد کیمیایی و فریبرز عرب نیا در ابتدا قرار بود، در «کلاشینکف» ایفای نفش کنند، که در نهایت حضورشان در این فیلم منتفی شد.

شایعاتی مبنی بر انصراف این دو بازیگر برای بازی در این فیلم مطرح شد، که سهیلی با تکذیب آن، گفت: کسی انصراف نداد با توجه به اینکه فیلمنامه دوباره بازنویسی شد و تغییراتی در آن بوجود آمد دو نقش حذف شد که یکی مربوط به ابوالفضل‌پور عرب و دیگری مربوط به پولاد کیمیایی بود.

فیلم کلاشینکف در زمان جشنواره - سایت سلام سینما:

این فیلم در زمان جشنواره با 251 رای از سوی کاربران امتیاز 5.81 از 10 را در بین فیلم‌های سی و دومین جشنواره فیلم فجر در سایت سلام سینما بدست آورد.

filmklashinkof7.jpg
      filmklashinkof6.jpg
      filmklashinkof1.jpg
      filmklashinkof9.jpg
      filmklashinkof4.jpg

ویرایش توسط hossein_R : 01 مرداد 1393 در ساعت 16:23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن