خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 78
    نمایش نتایج: از 106 به 116 از 116
    1. Top | #106
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      براي قبول شدن تو يه دانشگاه خوب(مثلاً علوم پزشكي تهران) معدل پيش دانشگاهي اهميت داره؟

2. Top | #107
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نام خدا

ببخشید اگه طولانیه

سلام مرسی از حرفاتون استفاده بردم اما میخواستم اگه از نظرتون اشکالی نداره یه ذره ******* بگم من راستش خیلی مشغله ذهنی دارم به خاطر یه سری از مشکلاتی که خودم میدونم مقصر اصلی خودمم ذهنم خیلی درگیره درسمو میخونم اما مث الان که یادشون میفتم اعصابم به هم میریزه و درسو میزارم کنار چون واقعا با اعصاب خراب نمیشه درس خوند این ازاین طرف از طرف دیگه غمم گرفته تو مدرسه ها چه جوری درس بخونم شایداین یکی شامل حال بقیه هم بشه اما خب من به بقیه کار ندارم واس من این یه مشکله که مدرسمون هرروز تا ۵ شنبه تا ساعت دو و نیم هست خیلی ازمون کار میکشن از نظر درسی سخت گیریشون تو امتحانا خوبه اما حجم کاریی که از ما میخوان خیلی زیاده حرف منم تنها نیست مال خیلی از بچه هامونه اما به قول شما کو گوش شنوا !از طرفیم نمیتونم ازاین مدرسه درام به خاطر اموزش خوبش و محیط خوبی که داره خلاصه بگم ذهنم واقعا مشغوله به کسی هم نمیتونم بگم اعصابم واقعا داغونه میدونم اینجوری خدا نکرده به هدفم نمیرسم واس همین واقعا نمیدونم چی کنم (میرم سوم )

3. Top | #108
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pmsh نمایش پست ها
      سلام
      براي قبول شدن تو يه دانشگاه خوب(مثلاً علوم پزشكي تهران) معدل پيش دانشگاهي اهميت داره؟
      سلام.
      تا امسال که تاثیری نداشته.و در آینده هم به احتمال زیاد تاثیر نخواهد داشت
      فقط معدل سال سوم(نهایی) تاثیر داره

4. Top | #109
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اون ستاره ها منظورم حرف بود

5. Top | #110
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط یهدا نمایش پست ها
      به نام خدا

ببخشید اگه طولانیه

سلام مرسی از حرفاتون استفاده بردم اما میخواستم اگه از نظرتون اشکالی نداره یه ذره ******* بگم من راستش خیلی مشغله ذهنی دارم به خاطر یه سری از مشکلاتی که خودم میدونم مقصر اصلی خودمم ذهنم خیلی درگیره درسمو میخونم اما مث الان که یادشون میفتم اعصابم به هم میریزه و درسو میزارم کنار چون واقعا با اعصاب خراب نمیشه درس خوند این ازاین طرف از طرف دیگه غمم گرفته تو مدرسه ها چه جوری درس بخونم شایداین یکی شامل حال بقیه هم بشه اما خب من به بقیه کار ندارم واس من این یه مشکله که مدرسمون هرروز تا ۵ شنبه تا ساعت دو و نیم هست خیلی ازمون کار میکشن از نظر درسی سخت گیریشون تو امتحانا خوبه اما حجم کاریی که از ما میخوان خیلی زیاده حرف منم تنها نیست مال خیلی از بچه هامونه اما به قول شما کو گوش شنوا !از طرفیم نمیتونم ازاین مدرسه درام به خاطر اموزش خوبش و محیط خوبی که داره خلاصه بگم ذهنم واقعا مشغوله به کسی هم نمیتونم بگم اعصابم واقعا داغونه میدونم اینجوری خدا نکرده به هدفم نمیرسم واس همین واقعا نمیدونم چی کنم (میرم سوم )
      سلام
      این روزا خیلی از بچه ها هستن که مشغله های ذهنی متفاوتی دارن
      پس فقط شما نیستین.کسی میتونه موفق بشه که این مشغله رو مهار کنه یا بتونه یه جوری پذیره اونارو که به درسش لطمه نزنه
      بعد این خیلی خوبه که مدرستون برنامش قوی و زیاده.
      چندتا دلیل داره.
      دلیل اول:زمان های پرتی که دارین رو بالاجبار پر میکنه
      وقتی برنامه زیاد باشه،مجبورین درس بخونین تا بهش برسین.این باعث میشه ساعت مطالعتون بره بالا و زمان پرت کمتری داشته باشین
      دلیل دوم:شمارو برای سال چهارم(پیش) آماده میکنه.
      همه ما وقتی راهنمایی هستیم،فک میکنیم درسامون خیلی بیشتر و سخت تر از دبستان هست.
      وقتی وارد دبیرستان میشیم و فشار کاری دبیرستان رو تحمل میکنیم،میگیم راهنمایی که چیزی نبوده.این دبیرستانه که سخته
      باز هر کدوم از پایه های دبیرستان از پایه قبلی سخت تر.
      حالا شما که این برنامه رو دارین و برنامش سنگینه،باعث میشه برای سال چهارم آمادگی عمل به برنامه سنگین رو پیدا کنین
      سال چهارمی که بشین،حجم درسا خیلی زیاد میشه.چرا؟
      چون هم سال چهارم هم سوم و هم دوم رو باید بخونین.این در صوریته که خود مطالب سال چهارم به تنهایی هم سنگین تر و هم سخت از دوم و سومه.
      دلیل سوم:اینکه خیلی ازتون کار میکشن و مجبورین مثلا زیاد درس بخونین باعث میشه شما در سال دوم و سوم،تمرکزتون روی امتحان نهایی(سال سوم) و مفهومی خوندن مطالب(هم دوم هم سوم) باشه.
      چون معدل نهایی تو کنکور تاثیر داره.
      اگه به مطالب دوم و سوم هم مسلط بشین،حجم کاریتون در سال چهارم کمتر و به تبع اون فرصت بیشتری برای تست زدن و کسب مهارت های تست زنی و مرور مطالب دارین.
      برای مشغله ذهنیتون هم که من نمیدونم چیه.اما توصیه میکنم با مشاور یا یه نفر که بتونه کمکتون کنه مشکلتون رو حل کنین

6. Top | #111
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط venoos75 نمایش پست ها
      سلام دوستان خوبم.
      امیدوارم حالتون خوب باشه
      من بیشتر اهل خوندن پست های بچه ها بودم.
      اما ایندفعه تصمیم گرفتم خودم بنویسم.
      خب من یکم از زندگیمو تعریف میکنم
      بعدش چندتا نتیجه میگیرم.
      من وضع درسی خیلی خوبی داشتم.سال سوم و پیش رتبه های خیلی خوبی تو قلم چی میاوردم.چندتا رتبه تک رقمی هم آوردم.چندتا دوست هم داشتم که بیشتر اوقات رتبه های تک رقمی قلم چی بودن.
      اونا تفریح نداشتن.زیاد درس میخوندن و من تفریح زیاد داشتم.من یواش یواش ترازم افت کرد و از بالای 8000 رسید به 6500.
      وقتی درس نمیخوندم و از برنامه قلم چی عقب میموندم،نمیرفتم به آزمون و با خودم میگفتم من استعداد رتبه خوب آوردنو دارم.من اگه درسمو بخونم حتما خوب میشم.(آخه چتدبار با یکبار شب تا صبح خوندن تونستم رتبه خوبی بیارم.
      یا میگفتم دوستام که رتبشون خوب شده،تفریح ندارن و همش درس میخونن.حتی تو دلم مسخرشون میکردم.مثلا میگفتم گندشو در آوردن با این همه درس خوندن.
      این دوستام در حدی بودن که سر سفره هم درس میخوندن...
      من هرکتابی هم فکرشو بکنین دارم.خیلی کتاب و سی دی آموزشی خریدم.میتونم به جرأت بگم نصف بیشترشو هم نخوندم و ندیدم.
      من خیلی اهل نگاه کردن سریال های خارجی بودم.جوری که وقتی دوستام در حال درس بودن،من همزمان 5 تا 6 سریالو دنبال میکردم.
      من تفریحم بیشتر سریالو اس ام اسو اینا بود.اصلا ورزشو گذاشته بودم کنار.
      از دوران عید و از سال پیش دانشگاهیم خوب استفاده نکردم.
      حرفای دیگران راجع به خودمو خیلی مهم تلقی میکردم.خیلی برام مهم بود که درباره من چی فکر میکنن.
      80 درصد مطالبو تو خرداد قبل کنکور خوندمو مرور نداشتم.
      به علت هول شدن و عقب موندن از دوستام،هر روز ماه خرداد،تا شب دیر وقت میخوندم تا مطالبو تموم کنم،واسه همین نماز صبحم قضا شد
      خودسر بودمو به نصیحت های دلسوزانه بقیه گوش نمیدادم.
      یک هفته قبل کنکور به خاطر به یاد نیاوردن چندتا فرمول فیزیک،روحیمو از دست دادم.اون یه هفته شبا با دیازپام میخوابیدم.غذا نمیخوردم.از شدت استرس و دلهره تو دلم آشوب بود.توقع دیگران ازم زیاد بود(به خاطر نتیجه های قبلیم که خوب بوده).مثلا ازم توقع رتبه زیر 100 داشتن.منم به توقعات اونا خیلی توجه میکردمو استرسم بیشتر میشد.آخرش هم نتونستم خودمو کنترل کنم.تصمیم هم این شد که اگه فلان رشته ی فلان شهر قبول نشدم،دوباره بخونم واسه کنکور.

خب این حرفا خیلی درهم بود

چندتا نصیحت برادرانه برای کنکوری های 94.من تجربه بدی داشتم.شما تجربه منو تجربه نکین

1- اول از همه ارتباطتون رو با خدا قوی کنین.آخه بعضیا میگن ارتباط با خدا زمان میخواد و اون زمانو ما صرف درس میکنیم.این فکر اشتباهه.من ایمان دارم که اگه اون ماه آخر نماز صبحم قضا نمیشد،فرمولای فیزیکو فراموش نمیکردم و به هدفمم میرسیدم.
      2- اصلا مثل من به خاطر داشتن استعداد خودتون رو گول نزنین.استعداد فقط 1 در شاید تاثیر داشته باشه.تلاش(تلاش آگاهانه و با برنامه ریزی) باعث موفقیتتون میشه.
      (در ضمن حالا که فکر میکنم میبینم و استعداد ندارم.چون آدم با استعداد اونیه که از زمان هایی که داره،درست استفاده کنه)
      3- اصلا به توقعات دیگران نسبت به خودتون اهمیت ندین.شما تلاش آگاهانه بکنین و بقیشو بسپارین به اون بالایی...
      اصلا نگین که اگه من فلان رتبه رو بیارم،دختر یا پسر عمم چی فکر میکنه در موردم.اینا فقط باعث میشه استرس بگیرین.
      4- به اینکه دوستاتون بگن خیلی خ*رخونی و این حرفا،توجه نکنین.شما فقط به هدفی که دارین فکر کنین و براش تلاش آگاهانه کنین
      5- تو برنامتون تفریح داشته باشین.سعی کنین تفریحتون شادی بخش باشه.مثل ورزش.نه اس ام اس و فیلمو از این جور چیزا.چون اینا تفریح نیستن که بخوان باعث شادی شما بشن.اینا باعث خستگی و مشغله ذهنی شما میشن
      6- کتاب و سی دی برای شما درس نمیخونن.پس وقتتون رو با انتخاب و خریدشون منبع های بی ارزش هدر ندین(اگه دوست داشتین بگین تا یه لیست از منبع های خوب رو بهتون معرفی کنم.تضمینی!!)
      7- حتما حتما با برنامه ریزی درس بخونین.برنامه قلم چی هم عالیه.
      8- در طول سال تلاش مداوم داشته باشین و با فکر کردن به هدفتون،از تلاش کردن و درس خوندن لذت ببرین.
      درساتون رو زیاد مرور کنین.وقت برای کنکوری ها از طلا هم با ارزش تره.این شعار نیست.حرف دل منه.من آرزوم این بود تا با تجربه الانم،برگردم به اول سال سومم تا بتونم از این طلایی که گفتم استفاده درستی بکنم.(خیلی از شما تا وقتی شرایط منو نداشته باشین،این حرفو درک نمیکنین).فقظ میتونم به عنوان برادر خواهش کنم که قدر وقتو بدونین تا مثل من پشیمون نشین.
      9- هیچوقت امید و روحیتون رو از دست ندید.چون اگه از دست بدین،تمام تلاشتون از بین میره.
      10- تو هر آزمون آزمایشی شرکت کردین،همه آزموناشو برین.حتی اگه مطالبشو یاد نداشتین
      11- به قول یکی از بچه های سایت از کنکور واسه خودتون غول نسازین

فعلا همینارو یادم بود
      بازم بعدا مینویسم.

خدا یار و همراهتون

سرگذشت شبیه به همی رو امسال داشتیم.

7. Top | #112
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      این روزا خیلی از بچه ها هستن که مشغله های ذهنی متفاوتی دارن
      پس فقط شما نیستین.کسی میتونه موفق بشه که این مشغله رو مهار کنه یا بتونه یه جوری پذیره اونارو که به درسش لطمه نزنه
      بعد این خیلی خوبه که مدرستون برنامش قوی و زیاده.
      چندتا دلیل داره.
      دلیل اول:زمان های پرتی که دارین رو بالاجبار پر میکنه
      وقتی برنامه زیاد باشه،مجبورین درس بخونین تا بهش برسین.این باعث میشه ساعت مطالعتون بره بالا و زمان پرت کمتری داشته باشین
      دلیل دوم:شمارو برای سال چهارم(پیش) آماده میکنه.
      همه ما وقتی راهنمایی هستیم،فک میکنیم درسامون خیلی بیشتر و سخت تر از دبستان هست.
      وقتی وارد دبیرستان میشیم و فشار کاری دبیرستان رو تحمل میکنیم،میگیم راهنمایی که چیزی نبوده.این دبیرستانه که سخته
      باز هر کدوم از پایه های دبیرستان از پایه قبلی سخت تر.
      حالا شما که این برنامه رو دارین و برنامش سنگینه،باعث میشه برای سال چهارم آمادگی عمل به برنامه سنگین رو پیدا کنین
      سال چهارمی که بشین،حجم درسا خیلی زیاد میشه.چرا؟
      چون هم سال چهارم هم سوم و هم دوم رو باید بخونین.این در صوریته که خود مطالب سال چهارم به تنهایی هم سنگین تر و هم سخت از دوم و سومه.
      دلیل سوم:اینکه خیلی ازتون کار میکشن و مجبورین مثلا زیاد درس بخونین باعث میشه شما در سال دوم و سوم،تمرکزتون روی امتحان نهایی(سال سوم) و مفهومی خوندن مطالب(هم دوم هم سوم) باشه.
      چون معدل نهایی تو کنکور تاثیر داره.
      اگه به مطالب دوم و سوم هم مسلط بشین،حجم کاریتون در سال چهارم کمتر و به تبع اون فرصت بیشتری برای تست زدن و کسب مهارت های تست زنی و مرور مطالب دارین.
      برای مشغله ذهنیتون هم که من نمیدونم چیه.اما توصیه میکنم با مشاور یا یه نفر که بتونه کمکتون کنه مشکلتون رو حل کنین
      مرسی از کمکتون اما من میترسم وسط سال کم بیارم خدانکرده راجع به مشکلمم واقعا به کسی نمیتونم بگم این خودش یه مشکله

8. Top | #113
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط یهدا نمایش پست ها
      مرسی از کمکتون اما من میترسم وسط سال کم بیارم خدانکرده راجع به مشکلمم واقعا به کسی نمیتونم بگم این خودش یه مشکله
      خواهش میکنم!
      اگه یه هدف مشخص داشته باشین و واقعا بخواین بهش برسین،کم نمیارین!
      همیشه یه کسی هست که بتونه به آدم کمک کنه...!:yahoo (1):

9. Top | #114
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خواهش میکنم!
      اگه یه هدف مشخص داشته باشین و واقعا بخواین بهش برسین،کم نمیارین!
      همیشه یه کسی هست که بتونه به آدم کمک کنه...!:yahoo (1):
      مرسی

اما نیست اگه بود الان وضعم این نبود بازم ممنون

10. Top | #115
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

11. Top | #116
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات