خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

بهترین موقیت شغلی در سال 1400 در اختیار کدام گروه رشته دانشگاهی است؟

تو اولین روز ماه رمضان
      می خواستم از بچه های انجمن ی سوالی بپرسن به نظرشون سده 1400 یا بین سال های1400 تا 1410 بهترین موقعیت شغلی نصیب کدوم رشته ست؟smallicon7.jpgبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: SmallIcon7.jpg
مشاهده: 130
حجم: 3.0 کیلو بایتsmallicon1.jpgsmallicon5.jpg

به نظر خودم رشته حقوق و علوم سیاسی کلا رشته های انسانی
      :yahoo (1):

*looking for..
      **in niz bogzarad

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نظر من در سال 1400 بدلیل اشباع شدن همه رشته ها توسط دانشگاه های محبوب و مرفه پسند آزاد و بین الملل دیگه شغل مناسب و موقعیت شغلی مناسبی وجود نخواهد داشت و فقط با روابط و نه ضوابط میشه کار داشت...چه برسه به موقعیت شغلی مناسب...

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pourya_blue نمایش پست ها
      به نظر من در سال 1400 بدلیل اشباع شدن همه رشته ها توسط دانشگاه های محبوب و مرفه پسند آزاد و بین الملل دیگه شغل مناسب و موقعیت شغلی مناسبی وجود نخواهد داشت و فقط با روابط و نه ضوابط میشه کار داشت...چه برسه به موقعیت شغلی مناسب...
      میدونید هرسال ی سری آأم جذب ی رشته ای دقیقا ی رشته میشن و بقیه رشته ها تقریبیا خالی میشن!میشه گفت همیشه اینطور نیست:yahoo (1):

*looking for..
      **in niz bogzarad

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Harir نمایش پست ها
      میدونید هرسال ی سری آأم جذب ی رشته ای دقیقا ی رشته میشن و بقیه رشته ها تقریبیا خالی میشن!میشه گفت همیشه اینطور نیست:yahoo (1):
      خب حرف من یه کوچولو طنز داشت ولی خب گلایه و حرف دلم بود...

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      چقدر استقبال شد

*looking for..
      **in niz bogzarad

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      به نظر من چون جمعيت جوان هي داره كم تر ميشه و صندلي خالي تو دانشگاه ها بيشتر و تعداد بازنشستگان هم بالا ميره...به طور مساوي تو همه رشته ها تقسيم ميشه...چون جامعه به همه چي نياز داره ديگه اين طوري كه الان هس رقابت نيس.
      همه رشته ها مثل هم ميشه...ولي خب رشته هاي پزشكي باز هم وضعيتشون بهتر ميشه چون قبل از هر چيز درمان و سلامت حرف اولو ميزنه.

"یـاد کــَردن"زیبــاتـــَرین هـــِدیه ایست

کِـه نیـاز بـــِه کــادو کــَردن نــَداره"بــِه یــادتونـــَم

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      رشته های دیگه را نمیدونم .
      ولی وضعیت رشته ریاضی بهتر میشه. کشور ایران داره به سمت صنعتی شدن میره و تا اون موقع مطمئن باشید مهندس ها وضعیت بهتری دارند.
      تازه من توی مشاوره های خیلی از موسسه های بزرگ این را خوندم و دلیلش هم خیلی منطقی هست.

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      من بارها گفتم بگذارین اینجا باهاتون صادقانه حرف بزنم!!

ببینین دوست عزیزم من این عنوان تاپیک شمارو در بیش تر از 100 صفحه جستجو کردم و نظر هزاران نفر از اشخاص دارای دکتری! لیسانس و فوق لیسانس حتی بچه هارو خوندم!

اخر میدونین چیه؟ اینه که شما به عنوان یک تحصیل کرده تنها در صورتی میتونین وارد بازار کار شین که بلد باشین! یعنی چی؟ یعنی بدونین واسه چی درس خوندین! با سواد باشین!

بذارین یه مثال بزنم! شما رشته علوم سیاسی خوندین! (مثاله ها) ایا بلد هستین یک مقاله 60 70 صفحه ای راجع به اهمیت استراتژیک منطقه خاور میانه بنویسین؟

خوب یک فردی نمیتونه بنویسه! فقط جزوه حفظ کرده! میاد میگه شغل نیست!!!

امروز در تمامی شرکت ها ،سفارت ها و.... کسانی رو استخدام میکنن و پول عالی میدن که در رشته خودش خبره باشه!1

ختم کلام!! همه رشته ها بازار کار دارن! به شرط اینکه شما تو رشتتون بهترین باشین و و و و و بهش علاقه داشته باشید! باید رشتتون خون شمارو به جوش بیاره! جون بدین واسش!

اون موقعس که میتونین موفق شین! نه اینکه صرفا بخاطر مسائل مالی برین سراغ یه رشته که بهش علاقه ندارین!

پس نتیجه گیری میکنیم شما اگه بهترین باشین به طور حتم و 100%شغل هست!

نکته(دانش اموزانی که جزوه حفظ میکنند و هیچی راجع به رشته خودشون نمیدونن نباید انتظار شغل راحت داشته باشند!!! دوستانی که رشتتون ریاضیه و دم از سخت بودن ریاضی میزنن یا اونا که شیمی میخونن تجربی ان!

200 گرم نفت بذارم جلوت میتونی 200 ثانیه راجعش صحبت کنی؟ یا دوستانی که زیست میخونن و میزنن تو سر ما! 500 گرم ماهی بذارم جلوت میتونی 1 دقیقه دو تا رگشو واسم تشریح کنی؟

بلدی یا اسم حفظ کردی؟؟؟؟؟ این مهمه!!!! یا دانش اموز انسانی میتونی 5 دقیقه اینجا راجع به تاثیر عالم ماورا الطبیعی بر زندگی انسان واعظی کنی استفاده کنیم یا فقط بلدی حفظ کنی؟؟

دوست عزیز خانوم هریر! اگه این فاکتور هارو داشته باشید و فقط به دنبال بهترین بودن و با سواد بودن باشید شک نکنید شغل هست! خوبشم هست! موفق باشید!

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط math1378 نمایش پست ها
      رشته های دیگه را نمیدونم .
      ولی وضعیت رشته ریاضی بهتر میشه. کشور ایران داره به سمت صنعتی شدن میره و تا اون موقع مطمئن باشید مهندس ها وضعیت بهتری دارند.
      تازه من توی مشاوره های خیلی از موسسه های بزرگ این را خوندم و دلیلش هم خیلی منطقی هست.
      و گفته شما دوست عزیز! خدمتتون عرض کنم که دارین از رشته خودتون طرفداری میکنید!

الان ما با انواع مشکلات اجتماعی! قتل،تجاوز،کلاهبرداری روبرو هستیم!!!!

راه چارش چیه؟ اهمیت دادن به عقلانیت! پس وقت شماها خیلی وقته تموم شده! از بس به صنعتی بودن توجه کردیم که الان 60 70 درصد جوونا دودی و قلیونی شدن! از بس فرمول حفظ کردیم که الان فرزند با پدرش هفته ای 200 کلمه صحبت نمیکنه!

از بس به فکر ساخت پل بودیم که الان سن ازدواج شده 27!!! از بس گفتیم دانش اموزانی تنبل میرن انسانی که الان تو خیابون این وضع پوششو میبینیم!

اون موسسه ای که این حرف رو به شما زده! داره با استفاده از تکنیک های روان شناسی پول شمارو به جیب میزنه! دو کلمه انگیزشی صحبت میکنه میری 10 میلیون میدی دو تا دی وی دی!!!

راستی دوست داری چند تا پالایشگاه اضافه بسازیم ! یا چند نفرو از افسردگی و خود کشی نجات بدیم!؟؟؟

بعدشم عزیز من صنعتی کجا بود؟؟؟ اول واسه چی به علوم انسانی میگن علوم پایه؟ چون پایس! اول پایه رو دست کن بعد برو بالا

تو امریکا یه نظر سنجی کردن از 10 شغل برتر 6 تاش مال انسانی بود!
      بازم بگم؟؟؟

بازم میخوای بگی ریاضی برتره و جایگاهش عالی!!!!

البته اینم بگم همه رشته ها باید بهشون توجه بشه و نه یک رشته خاص!
      ویرایش توسط Ensany : 08 تیر 1393 در ساعت 13:39

9. Top | #9
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      موقعیت شغلی اگه بخوای منطقی بگی با توجه به پیرشدن جمعیت مردم ایران رشته های پزشکی قطعاً موقعیت بهتری خواهند داشت و اینکه مثل مهندسی هنوز کامل اشباع نشده

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ensany نمایش پست ها
      من بارها گفتم بگذارین اینجا باهاتون صادقانه حرف بزنم!!

ببینین دوست عزیزم من این عنوان تاپیک شمارو در بیش تر از 100 صفحه جستجو کردم و نظر هزاران نفر از اشخاص دارای دکتری! لیسانس و فوق لیسانس حتی بچه هارو خوندم!

اخر میدونین چیه؟ اینه که شما به عنوان یک تحصیل کرده تنها در صورتی میتونین وارد بازار کار شین که بلد باشین! یعنی چی؟ یعنی بدونین واسه چی درس خوندین! با سواد باشین!

بذارین یه مثال بزنم! شما رشته علوم سیاسی خوندین! (مثاله ها) ایا بلد هستین یک مقاله 60 70 صفحه ای راجع به اهمیت استراتژیک منطقه خاور میانه بنویسین؟

امروز در تمامی شرکت ها ،سفارت ها و.... کسانی رو استخدام میکنن و پول عالی میدن که در رشته خودش خبره باشه!1

ختم کلام!! همه رشته ها بازار کار دارن! به شرط اینکه شما تو رشتتون بهترین باشین و و و و و بهش علاقه داشته باشید! باید رشتتون خون شمارو به جوش بیاره! جون بدین واسش!

اون موقعس که میتونین موفق شین! نه اینکه صرفا بخاطر مسائل مالی برین سراغ یه رشته که بهش علاقه ندارین!

نکته(دانش اموزانی که جزوه حفظ میکنند و هیچی راجع به رشته خودشون نمیدونن نباید انتظار شغل راحت داشته باشند!!! دوستانی که رشتتون ریاضیه و دم از سخت بودن ریاضی میزنن یا اونا که شیمی میخونن تجربی ان!

200 گرم نفت بذارم جلوت میتونی 200 ثانیه راجعش صحبت کنی؟ یا دوستانی که زیست میخونن و میزنن تو سر ما! 500 گرم ماهی بذارم جلوت میتونی 1 دقیقه دو تا رگشو واسم تشریح کنی؟

بلدی یا اسم حفظ کردی؟؟؟؟؟ این مهمه!!!! یا دانش اموز انسانی میتونی 5 دقیقه اینجا راجع به تاثیر عالم ماورا الطبیعی بر زندگی انسان واعظی کنی استفاده کنیم یا فقط بلدی حفظ کنی؟؟

دوست عزیز خانوم هریر! اگه این فاکتور هارو داشته باشید و فقط به دنبال بهترین بودن و با سواد بودن باشید شک نکنید شغل هست! خوبشم هست! موفق باشید!

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

و گفته شما دوست عزیز! خدمتتون عرض کنم که دارین از رشته خودتون طرفداری میکنید!

الان ما با انواع مشکلات اجتماعی! قتل،تجاوز،کلاهبرداری روبرو هستیم!!!!

راه چارش چیه؟ اهمیت دادن به عقلانیت! پس وقت شماها خیلی وقته تموم شده! از بس به صنعتی بودن توجه کردیم که الان 60 70 درصد جوونا دودی و قلیونی شدن! از بس فرمول حفظ کردیم که الان فرزند با پدرش هفته ای 200 کلمه صحبت نمیکنه!

از بس به فکر ساخت پل بودیم که الان سن ازدواج شده 27!!! از بس گفتیم دانش اموزانی تنبل میرن انسانی که الان تو خیابون این وضع پوششو میبینیم!

اون موسسه ای که این حرف رو به شما زده! داره با استفاده از تکنیک های روان شناسی پول شمارو به جیب میزنه! دو کلمه انگیزشی صحبت میکنه میری 10 میلیون میدی دو تا دی وی دی!!!

راستی دوست داری چند تا پالایشگاه اضافه بسازیم ! یا چند نفرو از افسردگی و خود کشی نجات بدیم!؟؟؟

بعدشم عزیز من صنعتی کجا بود؟؟؟ اول واسه چی به علوم انسانی میگن علوم پایه؟ چون پایس! اول پایه رو دست کن بعد برو بالا

تو امریکا یه نظر سنجی کردن از 10 شغل برتر 6 تاش مال انسانی بود!
      بازم بگم؟؟؟

بازم میخوای بگی ریاضی برتره و جایگاهش عالی!!!!

قسمت اول حرف هایتان خیلی خوب و منصفانه بود و من لذت بردم ولی در پاسخ به من خیلی ضعیف عمل کردید و حالا در جوابتان باید بگم که شما به من میگویید که از رشته ام طرفداری نکنم؟؟ کدوم رشته؟؟ من که هنوز انتخاب رشته نکردم . و اونجور که معلومه شما دارید همش به خودتون امید میدهید و از رشته یتان دفاع میکنید چون همش از رشته انسانی صحبت میکنید . و یک جا من خیلی خندم گرفت واقعا جوک زیبایی گفتید اونجا که گفتید کاربرد علوم انسانی از ریاضی خیلی بیشتره. من نمیدونم شما بر چه اساس این حرف را زدید در صورتی که دنیا روی ریاضیات میچرخه.
      بعد شما میگید که دوره ریاضی به پایان رسیده ؟ تازه دورش شروع شده. آهان فهمیدم شما میگید کشور ایران نیاز به رشته علوم انسانی داره؟ و وضعش خرابه؟ و همانطور که گفتید کشور آمریکا به علوم انسانی احترام میگذاره و شغل های خوبی داره؟؟ پس چرا وضع گشتن افرادش خراب و صد برابر ایران بدتره.
      یک جای دیگه گفتید ایران خیلی پل ساخته؟؟ واقعا من نمیدونم شما الان توی ایران زندگی میکنید؟ و از صنعت و ساخمان های ایران چیزی میدونید؟ چرا ایران نمیتونه ساختمان های خوبی بسازه؟ چرا نمیتونه بازی خوبی بسازه ؟ چرا نمیتونه گوشیه خوبی بسازه ؟ تمام به علت کمبود رشته ریاضی و کمبود دانش ریاضی در ایران است.
      و علم ریاضی قابل مقایسه با هیچ علم دیگری نیست.

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط math1378 نمایش پست ها

قسمت اول حرف هایتان خیلی خوب و منصفانه بود و من لذت بردم ولی در پاسخ به من خیلی ضعیف عمل کردید و حالا در جوابتان باید بگم که شما به من میگویید که از رشته ام طرفداری نکنم؟؟ کدوم رشته؟؟ من که هنوز انتخاب رشته نکردم . و اونجور که معلومه شما دارید همش به خودتون امید میدهید و از رشته یتان دفاع میکنید چون همش از رشته انسانی صحبت میکنید . و یک جا من خیلی خندم گرفت واقعا جوک زیبایی گفتید اونجا که گفتید کاربرد علوم انسانی از ریاضی خیلی بیشتره. من نمیدونم شما بر چه اساس این حرف را زدید در صورتی که دنیا روی ریاضیات میچرخه.
      بعد شما میگید که دوره ریاضی به پایان رسیده ؟ تازه دورش شروع شده. آهان فهمیدم شما میگید کشور ایران نیاز به رشته علوم انسانی داره؟ و وضعش خرابه؟ و همانطور که گفتید کشور آمریکا به علوم انسانی احترام میگذاره و شغل های خوبی داره؟؟ پس چرا وضع گشتن افرادش خراب و صد برابر ایران بدتره.
      یک جای دیگه گفتید ایران خیلی پل ساخته؟؟ واقعا من نمیدونم شما الان توی ایران زندگی میکنید؟ و از صنعت و ساخمان های ایران چیزی میدونید؟ چرا ایران نمیتونه ساختمان های خوبی بسازه؟ چرا نمیتونه بازی خوبی بسازه ؟ چرا نمیتونه گوشیه خوبی بسازه ؟ تمام به علت کمبود رشته ریاضی و کمبود دانش ریاضی در ایران است.
      و علم ریاضی قابل مقایسه با هیچ علم دیگری نیست.
      از اسم اکانتتون پیداست!!

درجه دوم! بنده منظورم این بود در کشوری مثل امریکا پیشرفت بسیاری در زمینه های ریاضی و تحربی مشاهده میکنیم چرا؟ دلیلش اهمیت دادن به علوم انسانی هستش!

دوما عزیز من شما که میگی امریکا وضعش تو انسانیت خرابه چند تا کشورو گشتی؟ چند تا مقاله راجع به وضع زندگی اونا خوندی؟! یا نشستی خونه به حرفای تی وی گوش کردی؟

ریاضی لازمه! اره! اما علوم انسانیه که راهشو نشون میده!

چطوری؟ بزا مثال بزنم!!! اگه علوم انسانی نبود معلوم نبود اون بمب اتمی که ساخته میشه بیاد رو سر بنده و شما یا نه!!

پس علوم انسانی از علوم تجربی اهمیتش زیاد تره! چون راه استفاده از تکنولوژی رو یاد میده!!!

همین شما میتونید با استفاده از علم اقتصاد کلاه برداری کنی پولدار شی!!! (بدون استفاده از علم انسانی(راه استفاده از علم اقصاد)) اما نتیجش چی میشه؟)

پیشنهاد میکنم به شما که نظر بندرو قبول ندارید از چند تا صاحب نظر بپرسید!بحث ما شغل نیس! اهمیته! موفق باشی

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان

اینکه به کدوم رشته باید بهای بیشتر داده بشه و حرف اول رو میزنه از نظر من قطعا علوم انسانیه (با اینکه خودم رشتم ریاضیه)

اما اینکه تا هفت سال دیگه کدوم یکی در واقعیت اوضاع کاریه بهتری خواهد داشت من فکر میکنم آی تی بازار کار خوبی پیدا کنه
      سردم است

و زمستان در این میان

نقشی ندارد ...

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=Ensany;197152]من بارها گفتم بگذارین اینجا باهاتون صادقانه حرف بزنم!!

آقای انسانی عزیز من هدفم از زدن این تاپیک صرفا ی نظر سنجی بود می دونید واسه من علاقه حرف اولو میزنه شاید اگ 1%فقط 1% به هنر و.. علاقه داشتم مطمئنا رشته دانشگاهیمو گرافیک انتخاب میرکدم این زدم چون به بچه های انجمن بلک الآن کل دانش آمورز های ایران هدفشون از درس خوندن بپیدا کردن بازار شغلیه.با این نظرتون موافقم که اگه واقعا فردی کارایی(سواد رشته)والبته جربزشو داشته باشه کار واسش پیدا میشه

*looking for..
      **in niz bogzarad

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      بنده هم هدفم برتر جلوه دادن یه رشته نسبت به رشته دیگه نبود! فقط خواستم عرض کنم هرکس توانایی لازم رو داشته باشه بازار کار همیشه واسش هست! مربوط به امروز دیروز یا فردا نیست!

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      این نظرمم بگم:مردم ما هرچه بیشتر دارن میرن به سوی تن پروری حالا با هر رشته ای اصرار دارن یک کار پشت میز نشینی(کارمندی)گیرشون بیاد نمی دونم چرا!حالا بزارین ی مثال بزنم
      2تا پسر خاله بودن یکی شون مهندسی صنایع خونده بود اون یکی هم مکانیک .خصنایع هم که بازار کارش بیشتر تو کارخونه ها و... حالا فکر میکنید تو ایران چند نفر واقعا برای این باورای غلط سر جای خودششونن؟حالا اینا به فاصله 1-2 سال فارغ التحصیل شدن.خونواده اون صنایع شب و روز دنبال ی کار پشت میزی و به قول خودشون با درآمد ثابت میگشتند.مکانیک که فارغ التحصیل شد اونم خوب گشت اما بعد 6-7 ماه دید نمیشه کلی تلاش کرد و.. تونست س شرکت تاسیس کنه واقعا هم استعداد داشت الآن که 4 سال از اون موقعیت میگذره ی شرکت پیشرفته با کلی درآمد داره حالا اون صنایع چی داره پیش خود این کار میکنه
      :yahoo (1):

*looking for..
      **in niz bogzarad

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)