خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 24 از 24
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali761 نمایش پست ها
      دو تا سوالم من بپرسم!!یکی از بند های نظریه ی اتمی دالتون اینه:اتم ها نه بوجود می آیند و نه از بین میروند.
      این جمله دارای اشکال نیست؟!!!پس جوش هسته ای و شکافت هسته ای چیه؟!!البته میدونم منظورش قانون پایستگی جرم هست ولی باید میگفت:در یک واکنش شیمیایی اتم ها نه بوجود می آیند و نه از بین میروند.حتی تو یکی از تست های سراسری ریاضی 86همین جمله تو اومده بود!البته اونجا واکنش شیمیایی رو هم نوشته بود!!
      خلاصه اینکه نمیشه به این جمله ی کتاب درسی گیر داد؟!!!
      ترکیبی با فرمول AlNوجود داره اصلا؟!!!اگه وجود داره یونی هست یا نه؟!!مگه آلومینیوم تنها با فلوئور و اکسیزن پیوند یونی برقرار نمیکنه؟!!پس این ترکیب میتونه یک ترکیب یونی باشه؟!!اسم این ترکیب چیه؟!!!
      آلومینیوم نیترید یا آلومینیوم مونو نیترید؟!!!!
      البته کتاب مهرو ماه این ترکیب رو یونی فرض کرده بود!!!
      ممنون.
      نه بابا تو شكاف هسته اي هم كه اتم از بين نميره!Aln رو كه ميشه كشيد خب هم ميتونه يوني باشه هم كوالانسيه ملكوليه چيه يادم نمياد ( كجا گفته فقط با اكسيژنو فلوءور پيوند يوني ميده؟)

2. Top | #17
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Yeganehp نمایش پست ها
      نه بابا تو شكاف هسته اي هم كه اتم از بين نميره!Aln رو كه ميشه كشيد خب هم ميتونه يوني باشه هم كوالانسيه ملكوليه چيه يادم نمياد ( كجا گفته فقط با اكسيژنو فلوءور پيوند يوني ميده؟)
      بهعنوان یه نکته هست!!آخه با اختلاف الکترونگاتیوی هم جور در نمیاد.الکترونگاتیوی الومینیوم 1.5هست و الکترو نگاتیوی فلوئور و اکسیزن و نیتروزن به ترتیب 4و3.5و3.اخلاف الکترو نگاتیوی الومینیوم با فلوئور و اکسیزن به ترتیب 2.5و2هست که از 1.7بیشتر و در نتیجه یونی هستن اما با نیتروزن 1.5 هست که میشه کووالانسی!!!
      گوش دادن به هر حرفی نمی صرفه
      رادیو زندگی رو موج منفی نمی چرخه

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بهعنوان یه نکته هست!!آخه با اختلاف الکترونگاتیوی هم جور در نمیاد.الکترونگاتیوی الومینیوم 1.5هست و الکترو نگاتیوی فلوئور و اکسیزن و نیتروزن به ترتیب 4و3.5و3.اخلاف الکترو نگاتیوی الومینیوم با فلوئور و اکسیزن به ترتیب 2.5و2هست که از 1.7بیشتر و در نتیجه یونی هستن اما با نیتروزن 1.5 هست که میشه کووالانسی!!!
      اهاااا فهميدم ببين پيوند يوني بين يه فلز ونافلزه پيوند كوالانسي بين دو تا نافلزه حالا ايا المينيوم نافلزه؟

4. Top | #19
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اهاااا فهميدم ببين پيوند يوني بين يه فلز ونافلزه پيوند كوالانسي بين دو تا نافلزه حالا ايا المينيوم نافلزه؟
      نه همیشه هم بین دو تا نافلز نیست که!!!مثلا BF3یا BeF2یونی هستند؟!!!یا مثلا HgCl2یک ترکیب کووالانسی هست!!!با اینکه جیوه یک فلزه!!!البته بحث اینا خارج از محدوده ی کنکوره!!ولی دو تا ترکیب اولی که گفتم کاملا در سطح کنکوره!!!در مورد جیوه هم نمیدونم علتش چیه!!!مثلا یون جیوه(++)وجود داره!!ولی اون ترکیب یک ترکیب یونی نیست!!!

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      Be كه استثناست كلا پيوند يوني نميده b هم كه، شبه فلزه يعني چي هم خواص فلز و داره هم نافلز درباره ي جيوه هم مطمني تركيب يونيه؟ ولي در كل در سطح كتاب همينه كه من گفتم!

6. Top | #21
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      Be كه استثناست كلا پيوند يوني نميده b هم كه، شبه فلزه يعني چي هم خواص فلز و داره هم نافلز درباره ي جيوه هم مطمني تركيب يونيه؟ ولي در كل در سطح كتاب همينه كه من گفتم!
      کلا این دو تا داستان دارن چرا پیوندشون یونی نمیشه!!!در مورد جیوه هم گفتم ترکیبش کووالانسیه نه یونی!!!ولی من هنوز آلومینیوم نیترید یا آلومینیوم مونو نیترید رو نفهمیدم چطوریه؟!!

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کلا این دو تا داستان دارن چرا پیوندشون یونی نمیشه!!!در مورد جیوه هم گفتم ترکیبش کووالانسیه نه یونی!!!ولی من هنوز آلومینیوم نیترید یا آلومینیوم مونو نیترید رو نفهمیدم چطوریه؟!!
      اه خنننگ همينه كه هس ديگه اون be تنها استثناه اون b هم شبه فلزه يعني هر غلطي دلش بخواد ميتونه بكنه به جيوه هم فك نكن چون تو كتاب نيس تو بقيه مواردم نگا كن كه ايا دوتاشون نافلزن يا يه فلز و نافلزن چون اين قضيه به اختلاف الكترونگاتيوي ارجحيت داره معلم شيميمون يه مثال زده بور f بودو يه چي ديگه حال ندارم برم ببينم ولي اختاف الكترونگاتيويشون بيشتر از ١.٧ ميشد اما پيوند كوالانسي بود چرا چون ٢تاشون نافلز بودن

8. Top | #23
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yeganehp نمایش پست ها
      اه خنننگ همينه كه هس ديگه اون be تنها استثناه اون b هم شبه فلزه يعني هر غلطي دلش بخواد ميتونه بكنه به جيوه هم فك نكن چون تو كتاب نيس تو بقيه مواردم نگا كن كه ايا دوتاشون نافلزن يا يه فلز و نافلزن چون اين قضيه به اختلاف الكترونگاتيوي ارجحيت داره معلم شيميمون يه مثال زده بور f بودو يه چي ديگه حال ندارم برم ببينم ولي اختاف الكترونگاتيويشون بيشتر از ١.٧ ميشد اما پيوند كوالانسي بود چرا چون ٢تاشون نافلز بودن
      بابت لطفتون ممنون!!!اونم hfهست که الکترونگاتیویه فلوئور 4هست در حالی که الکترو نگاتیوی هیدروزن 2.1هست که اختلافشون میشه 1.9!!ولی با این حال کوالانسیه!!!

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خب بابا بلدي ديگه ول كن ديگه فهميدي خب ! همه الكترونگاتيويارو حفظيييي

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن