خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مطالعه در تابستان

سلام دوستان
      من یه چیزی رو متوجه نمیشم
      الان اگه بخوام برنامه بریزم برای تابستان.. مثلا باید از فیزیک 1 شروع کنم و بیام به سمت سوم
      یا پراکنده بحونم؟
      اصلا فرق دارن؟
      ممنون

2. Top | #2
      ngn
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sahoo نمایش پست ها
      سلام دوستان
      من یه چیزی رو متوجه نمیشم
      الان اگه بخوام برنامه بریزم برای تابستان.. مثلا باید از فیزیک 1 شروع کنم و بیام به سمت سوم
      یا پراکنده بحونم؟
      اصلا فرق دارن؟
      ممنون
      خب توی یه سری درسا شما باید مرحله به مرحله پیش برین . چون درسا سال به سال کامل می شن . اما بعضیام هستن که پراکنده خوندنشون ضرری نمی رسونه با توجه به نقاط ضعفتون و اهمیت بخونین . البته پیشنهاد منه .
      ویرایش توسط ngn : 03 تیر 1393 در ساعت 00:25

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      فيزيك هاي پايه ربطي ب هم ندارن و ميشه جدا خوند
      فقط دوم با پيش مرتبطه

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      دوستانی که تجربه ی مطالعه واسه کنکور با زبون روزه رو دارن لطفا راهنماییم کنن خب! نقاط ضعف و قوت این برنامه از نظر شما؟؟؟؟؟؟

از فردا نمیدونم شایدم پس فردا !!! شروع میکنم با روزی 7 ساعت مطالعه =) +روزه هم میگیرم انشاالله به برکت این ماه و کمک خدای خوبم به هدفم میرسم

4/30-4 سحری میخورم!
      5-4/30 قرآن میخونم 5/45-5 زیست 6/45-6 زیست 7/45-7 ریاضی 8/45-8 شیمی 9/45-9 ریاضی / فیزیک 10/45-10 شیمی 11/45-11 زبان فارسی 12/30-12 قرابت معنایی تا ظهر درس میخونم و نمازمو که خوندم بعدش میگیرم تخت میخوابم تا افطار شرمنده ! بدلیل افت شدید قند خون و شدت ضعف :yahoo (4): نمیکشم بیشتر از این هین! &=)

9-8/45 نماز میخونم
      9/30-9 استراحت + افطار 10/20-9/35 عربی 11/15-10/30 فیزیک

اینجانب در عجبم نیگا : نه یکم که خیلی !!! چرا هیچکس اینجا نیست که از برنامه اش بگه؟؟؟ روزی چند ساعت میخونه؟؟!!! اصلا شروع کرده نکرده چجوریاس؟؟؟ توی ماه رمضون چجوری میخونه؟؟ چرا ی جو رقابتی سالم و دوستانه بر اساس ساعت مطالعه و تراز آزمون و غیر ه و ذالک :yahoo (4): ایجاد نمیکنید ؟؟؟!!!! واسه داوطلبای کنکور تجربی 94 توی این انجمن ؟؟؟ هااااااااان ؟ تا با هم پیشرفت کنیم ؟؟ بچه های کنکوری 94 کجایین پس ؟؟؟

مشاوران خیلیم محترم مثلا!! که اصلا محل نمیذارن جواب سوالات ما رو بدن !!! یا سریع میگن با این شماره تماس بگیر توی طرح مشاوره ی خصوصیمون شرکت کن !! (لطفا به خودت نگیرید الکی! شخص خاصی مد نظرم نیست میدونم هستن کسایی که بدون هیچ چشم داشتی تا جایی که میتونن به همه کمک میکنن ) همش تاپیک میزنن شروع طرح مطالعه و برنامه ریزی تابستانه اونم به زودی ما که چیزی ندیدیم !!!

و در آخر خوشحال میشم شما هم اگه برنامه ریزی کردین ما رو هم از دیدن نمونه برنامه هاتون بی نصیب نذارید دیگه همینا دیگه
      ویرایش توسط G O L B A R G : 09 تیر 1393 در ساعت 01:18

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوست خوبم.امیدوارم به راهت ایمان داشته باشی.اما این برنامه ریزی فوق العاده ابتدایی و ضعیف هستش.از همه مهم تر غیر قابل اجرا.معمولا این نوع برنامه ریزی ها در کمتر از 3 روز به سطل ***** فرستاده میشه.
      تابستان یعنی 60 درصد موفقیت کنکور زیرا خیلی ها در تابستان به جای اینکه با اصول درس بخوانند و گوی سبقت را بربایند در جا می زنند.شما می توانید برای آشنایی با برنامه ریزی های درست به منبع زیر رجوع کنید.
      منبع: http://kolbeyemoshavere.mihanblog.com/extrapage/11

با تشکر

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

به هدف شما بستگی داره.شما قبل از هرکاری باید بدانید که چه درصدی از فیزیک می خواهید.متاسفانه خیلی از بچه ها اصلا نمی دانند کجا را می خواهند چه دانشگاهی و برای قبولی چه باید بکنند.

کنکور امتحان نهایی نیست که شما قرار باشه همه سوالات رو جواب بدید و همه جاها را بلد باشید.

می توانید به منبع زیر برای آشنایی با برنامه ریزی ها مراجعه کنید.

منبع: http://kolbeyemoshavere.mihanblog.com/extrapage/11

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moshvere pezeshki نمایش پست ها
      سلام دوست خوبم.امیدوارم به راهت ایمان داشته باشی.اما این برنامه ریزی فوق العاده ابتدایی و ضعیف هستش.از همه مهم تر غیر قابل اجرا.معمولا این نوع برنامه ریزی ها در کمتر از 3 روز به سطل ***** فرستاده میشه.
      تابستان یعنی 60 درصد موفقیت کنکور زیرا خیلی ها در تابستان به جای اینکه با اصول درس بخوانند و گوی سبقت را بربایند در جا می زنند.شما می توانید برای آشنایی با برنامه ریزی های درست به منبع زیر رجوع کنید.
      منبع: مشاورتلفنی کنکور ورود به دانشگاه؛ارشد؛دکتری 09189580918 - اطلاعات تخصصی مربوط به رشته ی تجربی

با تشکر
      سلام مرسی لطفا یکم بیشتر توضیح بدید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از چه نظر ابتداییه ؟؟؟؟!!!!!

تذکر چند نکته : الف : من میخوام تازه شروع کنم به خوندن و چون روزه هم میگیرم سعی کردم از ی ساعت مطالعه ی منطقی شروع کنم (عادت به ساعت مطالعه ی بالا ندارم) و بعد از ماه مبارک رمضان و در طول تابستان به صورت تدریجی افزایشش میدم

ب: چون ساعت مطالعه ام فعلا 7 ساعت بیشتر نیست تمرکزمو گذاشته ام روی اختصاصیا(اگه دقت کردید باشید همه میگین توی تابستون بیشتر رو اختصاصیا زوم کنید تا عمومی ها) و در کنارش بخش های تحلیلی دروس عمومی مثل عربی - زبان فارسی - و قرابت معنایی رو توی برنامه امم جا دادم

بازه های مطالعاتیم رو هم 45min در نظر گرفته ام به دو دلیل 1) عادت ندارم بازه های طولانی پشت سر هم بخونم 2) امتحان کردم شدید کیفیت مطالعه امو میبره بالا من کرنومتر هم میزنم یعنی خالصش میشه 45min

لطفا ایرادتشو واسم بگید ممنون میشم.

7. Top | #7
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نیگا دخترم , شما شروع کن از ساعت 8 درس بخون یعنی بعد سحری بخواب , در ضمن لطف کن از خدا بخواه اگه سختی روزه بهت فشار اورد امسالو فاکتور بگیره , من خودم با روزه درس میخونم , از 1 تیر هم شروع کردم , در ضمن اصلا این مدت طولانی نخواب و اطمینان داشته باش غیر قابل اجراس برنامت

Sent from my Apple Ipad Air Using Tapatalk
      1- دل دنیا رو خون کردی ؛ که اینجوری تو رفتی

2- نرووووو ؛ تو هم نمیتونی مثه من دووم بیاری رنووووو

3- بعد از دلیجه هیچی دیگه برام نمونده .....

4- به اسم تو قسم به جون تو

( حامد دلیجه جان ، ای مهندس والا مقام ! تورو خدا برگرد ! بی تو برام سخته نفس ! )
      :yahoo (19)::yahoo (19)::yahoo (19):
      الکی مثلا من عاشقشم

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed0937 نمایش پست ها
      نیگا دخترم , شما شروع کن از ساعت 8 درس بخون یعنی بعد سحری بخواب , در ضمن لطف کن از خدا بخواه اگه سختی روزه بهت فشار اورد امسالو فاکتور بگیره , من خودم با روزه درس میخونم , از 1 تیر هم شروع کردم , در ضمن اصلا این مدت طولانی نخواب و اطمینان داشته باش غیر قابل اجراس برنامت

Sent from my Apple Ipad Air Using Tapatalk
      ببین بابا بزرگ:yahoo (4): اولندش واقعا فکر کردی تموم این مدت یعنی از ساعت 1 ظهر تا حدود 8/30 شب میخوام بخوابم من! اغراق بود عزیز

دومندشم نووووچ نمیخوابم تازه سحریمو خوردم شارژم پره میخوام نهایت استفاده رو ازش ببرم( اینکه میخوام بعد سحر بیدار بمونم از آقای افشار مشاور ایده گرفتم که توی یکی از همایشاش گفته بود) تحت هر شرایطیم روزه میگیرم بله ! اجراش میکنم من خب سعیمو میکنم در هر صورت مرسی بابت نظرت و صد البته خب انرژی وامیدواری!!!!!!!!!!!! که دادی بهم واسه دومی خیلی مرسی :yahoo (4):

در پاسخ به دوست عزیز مشاوره ی پزشکیم باید خدتمشون عرض کنم که این فقط یه برنامه ی ساعتیه همین !نه چیز دیگه!!! اینقدرم دیگه منو دست کم نگیرید لطفا !!! قرار نیست بشینم پشت میز کتابو بگیرم دستم فقط بخونم که نخیر هدفمند میخونم آقا هدفمند بلی!

من برنامه ی بلند مدت ; میان مدت و کوتاه مدتمم مشخص کردم + بصورت حجمیم برنامه ریزی کردم که هر روز چی بخونم ؟؟؟ و توی بازه ی خاص هر درس تا کجا پیش برم؟؟؟ در کل میخوام همه ی پایه رو توی تابستون ببندم
      و با سال دومم شروع میکنم البته با رعایت اصل تقدم پیش نیاز ها مثلا در درس فیزیک مباحث سینماتیک و دینامیک رو بصورت تجمیعی میخونم به این صورت که : حرکت شناسی سال دوم + ادامه ی حرکتی که توی پیش

اومده یا فرضا در درس ریاضی ترکیبات که پیش نیازه احتمالات هست رو اول کار میکنم بعد میرم سراغ احتمال سال سوم و در نهایت احتمال پیش به ترتیب و پشت سر هم مباحثی که بصورت

زنجیر بهم وصله میبرم جلو (لازم به توضیحه که من فارغ التحصیلم) و .... راستی هدفمم پزشکی تهران ولی پزشکی باشه خط مقدمم باشه من میرم :yahoo (4):

از شما هم مچکرم دوست عزیز
      ویرایش توسط G O L B A R G : 09 تیر 1393 در ساعت 02:11

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dr.Samira نمایش پست ها
      سلام مرسی لطفا یکم بیشتر توضیح بدید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از چه نظر ابتداییه ؟؟؟؟!!!!!

تذکر چند نکته : الف : من میخوام تازه شروع کنم به خوندن و چون روزه هم میگیرم سعی کردم از ی ساعت مطالعه ی منطقی شروع کنم (عادت به ساعت مطالعه ی بالا ندارم) و بعد از ماه مبارک رمضان و در طول تابستان به صورت تدریجی افزایشش میدم

ب: چون ساعت مطالعه ام فعلا 7 ساعت بیشتر نیست تمرکزمو گذاشته ام روی اختصاصیا(اگه دقت کردید باشید همه میگین توی تابستون بیشتر رو اختصاصیا زوم کنید تا عمومی ها) و در کنارش بخش های تحلیلی دروس عمومی مثل عربی - زبان فارسی - و قرابت معنایی رو توی برنامه امم جا دادم

بازه های مطالعاتیم رو هم 45min در نظر گرفته ام به دو دلیل 1) عادت ندارم بازه های طولانی پشت سر هم بخونم 2) امتحان کردم شدید کیفیت مطالعه امو میبره بالا من کرنومتر هم میزنم یعنی خالصش میشه 45min

لطفا ایرادتشو واسم بگید ممنون میشم.

سلام.لیستی از ایرادات رو اینجا براتون بیان می کنم.

1.این برنامه قراره شما را به کجا برسونه؟ یعنی اصلا مشخص کردی آخر تابستان کجای خط کنکور میرسی؟ مثلا در برنامه ریزی که من برای شاگردانم انجام می دم اونا در پایان تابستان تمام دروس کنکور(حتی سال چهارم) رو می خونن و خلاصه نویسی می کنند و تمامی سوالات کنکور رو حل می کنند یعنی در تابستان صد در صد مطالب کنکور رو می خوانند در حالیکه خیلی ها می گن نمیشه اما وقتی نگاهشون رو اصلاح می کنم متوجه میشوند که واقعا اگر درست و با هدف باشید و بدانید مطالعه یعنی چی حتما می شود.

2.فرض کن شما الان 45 دقیقه زیست خوندی میشه بگی این مطلب رو کی قراره مرور کنی؟ در ضمن میشه بگی چن تا 45 باید بخونی تا بالاخره زیست دوم دبیرستان تموم شه؟ اوه تازه زیست سوم هم هست....
      3.پس کی قراره تست بزنی؟؟؟؟؟ توی این برنامه که فقط شد بخون بخون بخون...
      4.شاید ناراحت بشی اما چون آیندته باید جدی باشیم.میشه بگی این برنامه چطور بهت می خواد نشون بده نقاط ضعف و قوتت چی هستن؟؟؟
      5.فرض کن این برنامه رو تابستون اجرا کردی و بعد ماه مبارک روزانه 10 تا 12 ساعت هم خوندی حالا میشه بگی پیشبینیت برای تعداد تست هایی که در تابستان زدی چیه؟؟؟ تو اصلا حواست به رقبات هست که در تابستان چکار می کنند؟؟؟
      6.شما نکنه با این 45 دقیقه ها پزشکی هم میخوای؟؟؟(من در امر مشاوره هرگز تعارف ندارم).
      شاگردی اول تیر با من آشنا شد که روزی 2 ساعت هم نمی توانست بخواند الان به روزی 8 ساعت رسیده چون تازه متوجه شده مطالعه چقدر می تونه لذت بخش باشه اگر ما بلد باشیم چکار کنیم
      ولی همه ی این ها به کنار مهترین نکته و اساسی ترین و اصلی ترین نکته اینجاست که می خوام برات بگم...
      خوب دقت کن...
      برنامه ریزی ساعتی هرگز قابل اجرا نخواهد بود...چرا ؟؟؟؟؟ چون شما ربات نیستی شما یک انسان هستی با یه دنیا عادت و کارهای مختلف روزانه...
      درسی که با نگاه کردن به ساعت و اینکه با خودت بگی 45 دقیقه تموم شد پاشم برم 15 دقیقه استراحت کنم برگردم بیام 45 دقیقه بخونم و الان 10 دقیقه گذشت و غیره فقط عذاب اوره .برنامه ریزی ساعتی یعنی برنامه ریزی ماشینی...
      اما میگی مشکل راندمان مطالعه داری...میدونی شما مشکلت چیه؟؟؟مشکلت اینه که کلا نمی دونی کنکور چیه و چطور باید برنامه چید و چطور باید به موفقیت رسید.

اینقدر آدم های مختلف با من تماس می گیرند و می گن که ما هزاران برنامه تا به حال نوشتیم اما اجراش تا 2 یا 3 روز طول نکشیده.شما بهتره یه مشاوره تلفنی با بنده داشته باشی.ادرس وبلاگمو توی منبع می زارم...

ویرایش توسط moshvere pezeshki : 09 تیر 1393 در ساعت 03:00

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن