خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات

چگونه مرور کنیم؟ تثبیت مطالب تا n سال! مقاله ای اختصاصی برای سایت کنکور!

از اونجایی که این انجمن سهم بسیار زیادی در پیشرفت بنده داشته بر ان شدم تا مقاله ای اختصاصی با عنوان چگونه مرور کنیم با زبان خودمانی برای دوستان خوبم بنویسم تا باشد گامی باشد در جهت ارتقای رتبه علمی دوستان عزیزم!

i30tgtmxa0f3sv44rwbm.jpg
      همه ماها حتی یک بار هم شده سر جلسه امتحان از فراموشی مطالب امتحانی گله و شکایت کردیم و بد و بیرا گفتیم!
      اما چی میشه که رتبه یک کنکور میاد و خیلی ساده به همه مطالب پاسخ میده و چیزی یادش نمیره؟ :-?
      بچه ها ممکنه شماره تلفن خونه قبلیتون که از اونجا نقل مکان کردین رو فراموش کنین؟
      ممکنه پسوورد سایت کنکور رو فراموش کنید؟
      مسلما خیر! پس دلیلش چیه؟
      زمانی که از رتبه یک کنکور جویا شدیم چگونه با این حد از تسلط سر جلسه نشسته ! پاسخ مارا اینگونه داد که من کنکور های 16 سال پیش را 16 بار پاسخ گفتم و با 16 بار مرور سر جلسه نشستم! و بازیابی برای بار 17 کار چنان سختی برای من نیست!
      رستگار رحمانی را که یادتان هست؟ رتبه یک تجربی و زبان و 46 هنر در سال 88! دانشمندان سنجش دو ماه و نیم بعد از رستگار امتحان گرفتند!اما رستگار تونست درصد های بهتری رو کسب کنه! دلیلش چی بود؟ ایول مرور صحیح!
      اما به عکس پایین دقت کنید!
      4kusyaddc9muhgv1cp6b.jpg

همونطور که همتون مستحضر هستید بعد از 20 دقیقه 90 درصد مطالب یاد ماست! اما بعد 12 ساعت میره رو 40 50 بعد 24 ساعت 20 درصد و...
      ! حالا میخوایم طوری مرور کنیم که مطالب یادمون نره!
      تا اینجا که تکراری بود! از اینجا به بعد... مطلب تازه یاد بگیریم

qbi12v0b4im0piu1m5.jpg
      واسه درسای حفظی وقت مرور 24 ساعت بعده! واسه درسای حلیاتی بعد از اتمام درس!
      این مدلی فرض کن امروز به ترتیب جامعه شناسی-منطق-تاریخ خوندی!
      فردا جامعه رو مرور میکنی! بعد جغرافیا میخونی! میای منطق رو مرور میکنی! بعد عربی خونی! میای تاریخ رو مرور میکنی بعد مثلا دینی میخونی! اینطوری ذهن شما هم مطالب رو میگیره هم پس میده پس خسته نمیشه!
      اما از اونجا که ما دهه هفتادی ها کلا حسشو نداریم! (این روش بازخورد عالی داره ولی یکم سخته)

یه روش دیگه هست به اسم روش tsptالگوریتمی! که این هم عالیه
      روش چیه؟ اینه اقا شما شنبه تا چهارشنبه میخونی بعد پنج شنبه مرور میکنی! مرور انچه در یک هفته گذشت! بعد هفته بعدش هم همون هفته و هم هفته قبل رو مطالعه میکنی! حساب کن با این روش پیش بری اخر تابستون 20 تا 30 بار دوری کردی!
      اینم بگم اگه درسی 3 ساعت واسه خوندن وقت بگیره در مرور چهارم ازتون 10 15 دقیقه وقت میگیره! پس از نبود وقت گله نکنید!

نشون به اون نشون که من جامعه شناسی سوم رو تو چهل دقیقه مرور میکنم! ولی دفعه اول دو درسش 90 دقیقه ازم وقت میگیرفتL

اما یه توصیه دوستانه! اقا فیلم میبینی دیالوگ تمام افراد اون تو از نقش اخر تا سیاه لشگر یادته! تا یه ساعت! اما یه ربع استراحت بین تایم مطالعه فکرت نا کجا اباد! دوست خوبم سعی کن در تایم مطالعه به یاد بیاری قالب اون چیزی رو که مطالعه کردی!
      بهش میگن (بالارد)

اگه با این روش پیش بریم تا روز کنکور که 360 روز وقت هست تقریبا! حداقل 50 بار مرور کردیم! بازم میتونیم فراموش کنیم؟ نه مسلما تا اخر عمرمون نه!
      بابا معلم ها رو دیدی مطلب فراموش کنن؟ نهههه نکنه یه مخ اضافی دارن؟ نه عزیز از بس مینویسن پا تخته!

ما درسو میخونیم میذاریم کنار بعد میگیم ای ای ای من تنبلم!!! اقا پسرایی که همیشه میگین دخترا زرنگ تر از مان!

بد نیست بهتون بگم دخترا حافظه کلامیشون قویه و حافظه ریاضیشون ضعیفه! پس چرا نمراتشون از ما بالاست؟ از مایی که حافظه کلامی افتضاح داریم و حافظه ریاضی قوی! افرین مرور زیاد!
      پس مهم ترین چیزی که رتبه برتر رو از دیگران متمایز میکنه تکرار هستش! یاد نگرفتی دو بار بخون سه باز چهار بار ده بار
      الی اخر!
      دوستی داشتیم در رشته انسانی هیچ نمره بالا 15ی نداشت! مرور را یادش دادیم نتیجش شد چی؟ 6 تا بیست داشت تو کارنامه! (اوه مای گاد نس) ببین مرور چه مهمه!

پس وقته مروره!
      اگه روش صحیح مرور رو به کار بگیریم نه تنها مطالب یادمون نمره! بلکه حافظمون توپ میشه!

عین عضله که چند بار ازش کار بکشی قوی میشه! حتما دیدین قدرت بچه روستایی هارو دیگه؟ چون از عضله کار میکشن عزیزم
      انگشت شصت پای انسان های اولیه قد دماغ من و تو بود! اما الان چی؟ شده کوچیک! ببین میتونی تکونش بدی؟) نه!!!!

چون ازش کار نکشیدی دوست خوبم! پس از مخت کار بکش تا ورزیده شه واسه المپیک کنکور!

بچه ها مهم ترین بخش مطالعه مروره! من نمیگم همه میگن! این هم لینک دریافت مطالعه pqRSt

http://s5.picofile.com/file/8127096350/pqrst.docx.html بهترین روش مطالعه !
      بازم سوالی بود در خدمتم(نظر اساتید ارجعه)

بچه ها اینا مطالب همون مشاورانه که nتومن پول میگیرن و به ادم متود مرور میدن ها!!! اینا خلاصه نزدیک به 1000خط روش مطالعه از خارجی گرفته تا وطنیه!
      فک نکنین چون قلمبه سلمبه نگفتم ارزشش کمه!
      در ضمن یک کلمه هم کپی نیست و اختصاصی اختصاصی! بسیاری از دوستانم با این روش تونستن بدون یک بیست! به 5 6 تا بیست تو کارنامه برسن! پس به قول یکی کاهلی نکن و به کار بگیر! شک نکن نتیجه تو دستته!

عین این پرنده ها باشین دوستای خوبم! با هم لبخند بسازین! با هم مهربون باشین

خدا عمر بده بازم مطلب اختصاصی میگذارم یا حقr11fa54zybabxzkv7mkk.jpg
      ویرایش توسط Ensany : 29 خرداد 1393 در ساعت 22:38

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      واقعا ممنون
      بسیار عالی
      مرسی از اینکه اطلاعاتتو در اختیار بقیه میزاری
      This time,this is my fight song
      Take -backe -my life Song
      Prove - I'm - alright Song
      My power's turned on
      Starting right now,i'll be strong

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یکی از بهترین مقالات درسی ای بود که خوندم.
      لطفا اگه ازین چیزا بیشتر در اختیار دارین دریغ نکنین.خیلی کمک بزرگی میشه به بچه ها.
      دمتون گرم.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مقاله خیلی خوبی بود دوست عزیزم
      پس بهترین زمان مرور واسه درسای عمومی روز بعده و واسه درسای حل کردنی بعد از اتمامش ؟
      و طبق اون روشی که گفتین روز آخر هر هفته رو بذاریم واسه مرور درسایی که تو اون هفته خوندیم دیگه ؟

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aminreza_star نمایش پست ها
      مقاله خیلی خوبی بود دوست عزیزم
      پس بهترین زمان مرور واسه درسای عمومی روز بعده و واسه درسای حل کردنی بعد از اتمامش ؟
      و طبق اون روشی که گفتین روز آخر هر هفته رو بذاریم واسه مرور درسایی که تو اون هفته خوندیم دیگه ؟
      سلام دوست خوبم!

24 ساعت بعدش دروس حفظی رو مرور میکنی! بازخوردش عالیه ولی خیلی زحمت بره!

یه نیگا به این جدول بنداز
      1 روز پس از مطالعه 10 روز
      10 روز بعد از مرور اول 1 ماه
      1 ماه بعد از مرور دوم 4 ماه
      4 ماه بعد از مرور سوم 1 سال
      اختياري 1 سال بعد از مرور چهارم 2 سال
      2 سال بعد از مرور پنجم 5 سال
      5 سال بعد از مرور ششم 10 سال
      10 سال بعد از مرور هفتم 20 سال
      20 سال بعد از مرور هشتم 80 سال

اگه 24 ساعت بعد مطالعه کنی 10 روز میمونه! 10 روز بعد که شروع میکنه حذف شده یه بار دیگه مرور کنی 1 ماه میمونه! 1 ماه بعد مرور کنی 4 ماه بعد!

به این ترتیب تا 80 سال هم میتونی مطالبو نیگه داری پس نگران نباش و علمی مرور کن دوست خوبم

راجع به دروس حلیاتی مانند ریاضی والا من انسانیم ببخشید که نمیتونم در این مورد راهنماییت کنم! ولی دروس حفظی رو اینطوری بری 100 و بیست رو واست تضمین میکنم! گفتم که جریان دوستمو!

روش الگوریتمی هم اینطوریه که شنبه تا چهارشنبه میخونی(پنج شنبه مرور میکنی)(دوست داشتی جمعه هم تست بزن(میشه دو بار مرور))
      هفته بعد هم شنبه تا پنج شنبه بخون بعدش هم همون هفترو مرور کن هم هفته قبل رو!
      محشر میشه اگه کامل اجرا کنی ها!

ایشالا واسه درس ریاضی امار هم ما از شما کمک میطلبیم!

بازم مطلب میگذارم! اونم اختصاصی از زبان برترین های کنکور!

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط T@H@76 نمایش پست ها
      یکی از بهترین مقالات درسی ای بود که خوندم.
      لطفا اگه ازین چیزا بیشتر در اختیار دارین دریغ نکنین.خیلی کمک بزرگی میشه به بچه ها.
      دمتون گرم.
      سلام دوست عزیزم نمیخوام اسپم شه! ولی اینا حرفای مشاورایی هستش که بلیط هماییشون 50 60 تومنه! بخدا مطالب خیلی راحته نیازی به این همه پول پرداخت کردن نیست!

تو مقاله بعدی راجع به روش مطالعه درس ،نت برداری کامل تر توضیح میدم

ممنون بابت توجهتون

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      لطفا راجع به برنامه ریزی هم مطلب بگذارید

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه زهرا نمایش پست ها
      لطفا راجع به برنامه ریزی هم مطلب بگذارید
      چشم به زودی آموزش برنامه ریزی رو قرار میدم! ولی کمی وقت میبره چون باید روش کار شه

شما هر سوالی داشتید از طریق پیام خصوصی مطرح کنید من پاسخگوام

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تشکر خائن ....

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام این بالارد کی بوده به درد میخوره مرورش

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز این روشا به درد کنکور نمیخوره کنکور سوالات انقدر ریز شدن که باید تند به تند مرور بشه طبق برنامه کانون بیا جلو کافیه
      دیگه این همه طول و تفسیر لازم نیست

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بد نبود
      رو صندلي داغ هستم

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اینکه فایل دانلودش کار نمیکنه!!!!!!!!!

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      up
      وَلَا يَحْزُنْكَ قَوْلُهُمْ إِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ﴿۶۵﴾

و گفتارشان تو را غمگین نکند
      زیرا همه عزت و توانمندی برای خداست
      او شنوا و داناست .

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      Up
      من از انتهای جنون آمدم(!)...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن