خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 12 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 171
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

.:: سوالات و جواب های فیزیک ::.

سلام این سوال رو بخونید:
      مقاومت الکتریکی سیم رسانایی در دمای 0 برابر R است اگر مقاومت الکتریکی این سیم در دمای 400 سه برابر مقاومت الکتریکی این سیم در دمای 50 باشد ضریب دمایی مقاومت ویژه این رسانا در دمای صفر درجه سلسیوس چقدر است؟(ضریب دمایی ثابت فرض گردد)
      راه کتاب: R50=R(1+a*50)1
      R400=R(1+a*400)2
      بعد رابطه 2 رو تقسیم بر 1 کرده ومساوی 3 قرار داده و جواب دراومده 8/1000
      راه من:مقدار مقاومت در دمای 50 رو فرض میکنیم r باشه:
      1 R50=r
      R400=r(1+a*350)2
      بعد 2 رو تقسیم بر 1 میکنیم و مساوی 3 میذاریم که جوابش یه چیز دیگه میشه ایراد راه من چیه؟(منظور از a همون آلفا هست)

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      مطمئنى سوالو درست نوشتي؟ جوابش كه اين ميشه
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست image.jpg  

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shayanak نمایش پست ها
      مطمئنى سوالو درست نوشتي؟ جوابش كه اين ميشه
      ممنون.شما دلتا تتا رو 400 در نظر گرفتید ولی دلتا تتا برابر 350 میشه که اگه از این راه بریم باز جواب راه حل من درست میشه و جواب کتاب غلط.این سوال 45 فیزیک 3 نشرالگو هست.سوال درسته.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      مگه نميگي در دماى ٠ درجه اولشه بعد ميشه ٤٠٠ درجه؟ پسر خوب خب از هم كم كن ميشه دلتا تتا ٤٠٠ درجه ديگه

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shayanak نمایش پست ها
      مگه نميگي در دماى ٠ درجه اولشه بعد ميشه ٤٠٠ درجه؟ پسر خوب خب از هم كم كن ميشه دلتا تتا ٤٠٠ درجه ديگه
      صورت سوال رو دوباره بخونید.نوشته مقاومت سیم در دمای 400 سه برابر مقاومت سیم در دمای 50 هست نه سه برابر مقاومت سیم در دمای 0 درجه.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      .................................................. ...
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست unbbtitled.png  

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط doctor Z نمایش پست ها
      .................................................. ...
      پست من رو دباره بخونید.من که خودم این راه حل رو نوشتم شما دوباره نوشتید؟من خواستم اشکال راه حلم رو بدونم.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      پست من رو دباره بخونید.من که خودم این راه حل رو نوشتم شما دوباره نوشتید؟من خواستم اشکال راه حلم رو بدونم.
      اشتباه شما اینه که برای دمای 400 اختلاق دما رو 350 گرفتی یعنی با 50 حسابش کردی که این نادرسته چون گفته تو دمای 400 3 برابر 50 ومبنای مقایسه 0 هستش باید اختلاف دمارو 400 بگیری

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط doctor Z نمایش پست ها
      اشتباه شما اینه که برای دمای 400 اختلاق دما رو 350 گرفتی یعنی با 50 حسابش کردی که این نادرسته چون گفته تو دمای 400 3 برابر 50 ومبنای مقایسه 0 هستش باید اختلاف دمارو 400 بگیری
      ممنون اما نفهمیدم:yahoo (4):من مبنای مقایسه رو در دمای 50 میذارم اشکالی داره مگه؟مقدار مقاومت تو این دما برابر R در نظر میگیریم بعد تو دمای 400 رو بر حسب مقدار مقاومت تو دمای 50 مینویسیم که اختلاف دما میشه 350.

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خواهشا یکی سوالمو جواب بده.

11. Top | #11
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmady نمایش پست ها
      خواهشا یکی سوالمو جواب بده.
      راه حل شما هم درسته! اون چیزی که شما حساب کردین، ضریب دمایی برای دمای 50 درجه هست. سوال ضریب دمایی برای دمای صفر درجه رو میخواد!
      تتا یک شما با تتا یک راه حل کتاب فرق میکنه.

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط محمد نادری نمایش پست ها
      راه حل شما هم درسته! اون چیزی که شما حساب کردین، ضریب دمایی برای دمای 50 درجه هست. سوال ضریب دمایی برای دمای صفر درجه رو میخواد!
      تتا یک شما با تتا یک راه حل کتاب فرق میکنه.
      1. سلام خیلی ممنون.اما مگه تو صورت سوال نگفته ضریب دمایی ثابت فرض شود؟خب در این صورت تو همه دماها یه ضریب دمایی داریم و در ضمن اگر طبق گفته شما ضریب دمایی در دمای 50 با 0 فرق داشته باشه دیگه در این صورت نمیشه از فرمول تغییرات مقاومت بر حسب آلفا استفده کرد چون در هر دمایی ضریب دمایی فرق میکنه و خودش تابعی از دماست و خیلی پیچیده تر میشه.

13. Top | #13
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      1. سلام خیلی ممنون.اما مگه تو صورت سوال نگفته ضریب دمایی ثابت فرض شود؟خب در این صورت تو همه دماها یه ضریب دمایی داریم و در ضمن اگر طبق گفته شما ضریب دمایی در دمای 50 با 0 فرق داشته باشه دیگه در این صورت نمیشه از فرمول تغییرات مقاومت بر حسب آلفا استفده کرد چون در هر دمایی ضریب دمایی فرق میکنه و خودش تابعی از دماست و خیلی پیچیده تر میشه.
      ضریب دمایی در کل تابع دماست. در بعضی از مواد ضریب دمایی ثابته به شرط اینکه افزایش دما زیاد نباشه.
      در اصل می‌توان در یه بازه‌های دمایی ضریب دمایی را ثایت گرفت نه در همه‌ی دماها.

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط محمد نادری نمایش پست ها
      ضریب دمایی در کل تابع دماست. در بعضی از مواد ضریب دمایی ثابته به شرط اینکه افزایش دما زیاد نباشه.
      در اصل می‌توان در یه بازه‌های دمایی ضریب دمایی را ثایت گرفت نه در همه‌ی دماها.
      ببخشید جوابمو ندادید.گفتم تو صورت سوال گفته ضریب دمایی ثابت فرض شود چرا پس تو دمای 50 با 0 فرق میکنه؟

15. Top | #15
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ببخشید جوابمو ندادید.گفتم تو صورت سوال گفته ضریب دمایی ثابت فرض شود چرا پس تو دمای 50 با 0 فرق میکنه؟
      در همون صورت سوال گفته ضریب دمایی در دمای صفر درجه را پیدا کنید. پس با دما فرق می‌کنه.

صفحه 1 از 12 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن