خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

ارشد تغذیه یا کنکور مجدد دندون و دارو ؟

دوستان فقط یک کلام جواب بدین !در 27 سالگی ارشد تغذیه یا کنکور مجدد دندون و دارو؟؟

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ****** نمایش پست ها
      دوستان فقط یک کلام جواب بدین !در 27 سالگی ارشد تغذیه یا کنکور مجدد دندون و دارو؟؟
      دوست خوبم میخوای 9 سال برگردی عقب؟؟؟؟ 9 سال زحمتو هدر بدی؟ بهتر نیس سعی کنی تو رشته خودت بهترین باشی؟

دوستی بهم میگفت حتی اگه کارت شیشه پاک کردن هم باشه اگه توش بهترین باشی به جاهای خوبی میرسی!

10سال زحمتو میخوای هدر بدی؟ نه خیلی اشتباهه! موفق باشی جواب من نه هستش!

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      این بستگی به توانایی ها و علاقه خودتون داره.
      اگه در خودتون این توانایی رو میبینین که میتونین بخونین و دندون قبول شین پس نباید درنگ کنین.

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پزشکی تبریز نمایش پست ها
      این بستگی به توانایی ها و علاقه خودتون داره.اگه در خودتون این توانایی رو میبینین که میتونین بخونین و دندون قبول شین پس نباید درنگ کنین.
      مرسی از پاسخ...آره درسام خیلی خوبه محل خدمتمم بسیار مناسب واسه درس خوندن...نظر خودمم دندون هست ولی بازم با این حال مرددم

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      پس اگه همه چی مهیا هستش و در خودتون این انگیزه و توانایی رو میبینین یه بسم الله بگین و از همین الان شروع کنین...
      نگین از فردا.از همین الان شروع کنین تا دوباره درس خوندن واستون جا بیوفته

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      پس اگه همه چی مهیا هستش و در خودتون این انگیزه و توانایی رو میبینین یه بسم الله بگین و از همین الان شروع کنین...
      یعنی میگی 9 سال برگرده عقب؟ 9 سال الکی گذشت؟؟؟؟؟ چه مدل راهنماییه:o

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      مرسی داداش راستش زیست1 و شیمی2 رو تموم کردم ! چون مردد بودم این سوال رو مطرح کردم...

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ensany نمایش پست ها
      مرد53ساله دیدم که کنکور داده و دارو قبول شده.درحالی که قبلا کارمند ساده آموزش و پرورش بود.میگفت بخاطر علاقه ای که به داروسازی داشته دلش میخاسته داروساز بشه.
      الانم داره تحصیلش رو ادامه میده و خیلی هم از شرایطش راضی هستش.به نظر شما ایشون37سال برگشته عقب؟یا اینکه داره رویاهاشو واقعی میکنه؟
      وقتی این دوستمون مردد هستش که به کار فعلیش ادامه بده یا بره دندون پزشک شه و خودشم میگه همه چیزش مهیا هستش و شرایطش و انگیزه اش رو هم داره من بگم نه ه ه ه ..نروووو!
      هرکسی خودش برای خودش تصمیم میگیره.

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Ensany نمایش پست ها
      مرد53ساله دیدم که کنکور داده و دارو قبول شده.درحالی که قبلا کارمند ساده آموزش و پرورش بود.میگفت بخاطر علاقه ای که به داروسازی داشته دلش میخاسته داروساز بشه.
      الانم داره تحصیلش رو ادامه میده و خیلی هم از شرایطش راضی هستش.به نظر شما ایشون37سال برگشته عقب؟یا اینکه داره رویاهاشو واقعی میکنه؟
      وقتی این دوستمون مردد هستش که به کار فعلیش ادامه بده یا بره دندون پزشک شه و خودشم میگه همه چیزش مهیا هستش و شرایطش و انگیزه اش رو هم داره من بگم نه ه ه ه ..نروووو!
      هرکسی خودش برای خودش تصمیم میگیره.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      نمیدونم ازدواج کردید یا نه
      حتی اگه ازدواجم کرده باشید اگه چیزی رو دوست دارید دنبال کنید
      من پدر دوستم موقعی که ازدواج کرده بود و دو تا بچه هم داشت(12ساله و 3 ساله) تو بهداشت کار میکردند اما دندون دوست داشتن
      از کارشون استفا دادن دانشگاه تهرانم قبول شدند و خب اگه مسئولیت زندگی مشترک باشه سخته اما ایشون چون دوست داشتن و علاقه شون بود تحمل کردن و حالا دندون پزشک موفقی هم هستند
      مهم اینه ایا انقدر این رشته رو دوست دارید که سختی هاشو تحمل کنید؟
      به نظرم که ادم هیچوقت نباید دست از رویاهاش بکشه
      موفق باشید
      This time,this is my fight song
      Take -backe -my life Song
      Prove - I'm - alright Song
      My power's turned on
      Starting right now,i'll be strong

10. Top | #10
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      به خیلی چیزها بستگی داره

راستش تو این سن و سال ، مساله اصلی سختی کنکور و قبول شدن در رشته دلخواه نیست این شاید 30 درصد قضیه باشه. بلکه مهمترین مساله اینه که آیا شما فاکتورهای جانبی دیگه رو داری یا نه ؟
      1- مجردی یا متاهل ؟

2- شرایط مالیت چطوره؟ از پس هزینه های ادامه تحصیل بر میای ؟ هزینه های زندگی رو تو این مدت چطور تامین می کنی ؟ این خیلی خیلی نکته مهمیه .

3- آیا مسولیت نگهداری پدر مادر یا کسی دیگه از بستگان به عهده شما هست یا نه ؟

4- مطمئن باش خیلی ها با این تصمیم شما مخالفت می کنن. دلایل یه تعدادشون منطقی هست و شما باید کاملا حرفهای اونها رو بررسی کنی . گروه دوم هم فقط ساز مخالف میزنن و نا امیدت می کنن. انگیزت اونقدر قوی هست که این چیزها نامیدت نکنه؟

همه این مسائل رو در نظر بگیر.

چیزهای دیگه ای هم هست که بیشتر تجربه های شخصی بوده و الان حس تایپ کردنش نیست.

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط stephanie نمایش پست ها
      به خیلی چیزها بستگی داره

راستش تو این سن و سال ، مساله اصلی سختی کنکور و قبول شدن در رشته دلخواه نیست این شاید 30 درصد قضیه باشه. بلکه مهمترین مساله اینه که آیا شما فاکتورهای جانبی دیگه رو داری یا نه ؟
      1- مجردی یا متاهل ؟

2- شرایط مالیت چطوره؟ از پس هزینه های ادامه تحصیل بر میای ؟ هزینه های زندگی رو تو این مدت چطور تامین می کنی ؟ این خیلی خیلی نکته مهمیه .

3- آیا مسولیت نگهداری پدر مادر یا کسی دیگه از بستگان به عهده شما هست یا نه ؟

4- مطمئن باش خیلی ها با این تصمیم شما مخالفت می کنن. دلایل یه تعدادشون منطقی هست و شما باید کاملا حرفهای اونها رو بررسی کنی . گروه دوم هم فقط ساز مخالف میزنن و نا امیدت می کنن. انگیزت اونقدر قوی هست که این چیزها نامیدت نکنه؟

همه این مسائل رو در نظر بگیر.

چیزهای دیگه ای هم هست که بیشتر تجربه های شخصی بوده و الان حس تایپ کردنش نیست.
      مرسی دوست عزیز پاسخ ها رو که خوندم چنتا مسئله رسید به ذهنم که باید بگم
      ایشالا اگه خدا بخواد وارد رشته شم اولا 26/5 سالگی هست ثانیا حداقل حدود 1 ترم از درسام تطبیق میخوره پس اینجوری بخوای حساب کنی میشه 26 سالگی
      مورد بعدی که قابل ذکر هست اینه که من تو هر رشته ای که بودم 2 سال سربازی داشتم الانم24/5 سالمه و من با احتساب پایان خدمتم میگم 26/5 سال و الان با توجه به رشته قبلیم جایی دارم خدمت میکنم که واسه خوندن عالیه!پس در جواب اون دوستمون باید بگم 9 سال برگشت به عقب نیست و یجورایی 4 سال هست!در ضمن سال 88 پزشکی آزاد یزد بودم که به دلایلی به اشتباه ! مجبور شدم انصراف بدم و اینم یه موردی هست مه منو حریص کرده نسبت به بازگشت به عقب...
      حالا جواب به سوالای شما دوست عزیز..
      1-مجرد
      2-لرد نیستم ولی به اندازه ای دارم که از پس تحصیل بر بیام در ضمن با چنتا از دوستان دنبال ایجاد یه شغل مرتبط با رشته قبلیم هستیم
      3-خیر !
      4-دقیقا همینطوره خیلی مصمم بودم ولی حالا مرددم میخوام یه تصمیم محکم بگیرم واقعا موندم راه درست کدومه...

26/5 سالگی کارت پایان خدمت دستمه اگه خدا بخواد قبول شم 32 سالگی مدرکمو میگیرم ولی ارشد یا حتی phd رشته های دیگه که اونم بخوام ادامه بدم 32 33 سالگی میشه آیا درآمدش با حتی یه دندونپزشک عمومی برابری میکنه؟؟

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من ميگم ارشد تغذيه
      چون تغذيه جزوه رشته هاي تقريبا (و نه كاملا)تاپ هستش واگه شما بخواي دانشگاه خوب بياري ممكنه رتبت تازه بشه اندازه همون تغذيه! و ي سال زحمتت هدر بره

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa92 نمایش پست ها
      من ميگم ارشد تغذيه
      چون تغذيه جزوه رشته هاي تقريبا (و نه كاملا)تاپ هستش واگه شما بخواي دانشگاه خوب بياري ممكنه رتبت تازه بشه اندازه همون تغذيه! و ي سال زحمتت هدر بره

اگه بحث دانشگاهش مطرح نباشه چی؟! مثلا بشه دانشگاه آزاد؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa92 نمایش پست ها
      من ميگم ارشد تغذيه

اگه بحث دانشگاهش مطرح نباشه چی؟! مثلا بشه دانشگاه آزاد؟؟

14. Top | #14
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ****** نمایش پست ها
      مرسی دوست عزیز پاسخ ها رو که خوندم چنتا مسئله رسید به ذهنم که باید بگم
      ایشالا اگه خدا بخواد وارد رشته شم اولا 26/5 سالگی هست ثانیا حداقل حدود 1 ترم از درسام تطبیق میخوره پس اینجوری بخوای حساب کنی میشه 26 سالگی
      مورد بعدی که قابل ذکر هست اینه که من تو هر رشته ای که بودم 2 سال سربازی داشتم الانم24/5 سالمه و من با احتساب پایان خدمتم میگم 26/5 سال و الان با توجه به رشته قبلیم جایی دارم خدمت میکنم که واسه خوندن عالیه!پس در جواب اون دوستمون باید بگم 9 سال برگشت به عقب نیست و یجورایی 4 سال هست!در ضمن سال 88 پزشکی آزاد یزد بودم که به دلایلی به اشتباه ! مجبور شدم انصراف بدم و اینم یه موردی هست مه منو حریص کرده نسبت به بازگشت به عقب...
      حالا جواب به سوالای شما دوست عزیز..
      1-مجرد
      2-لرد نیستم ولی به اندازه ای دارم که از پس تحصیل بر بیام در ضمن با چنتا از دوستان دنبال ایجاد یه شغل مرتبط با رشته قبلیم هستیم
      3-خیر !
      4-دقیقا همینطوره خیلی مصمم بودم ولی حالا مرددم میخوام یه تصمیم محکم بگیرم واقعا موندم راه درست کدومه...

26/5 سالگی کارت پایان خدمت دستمه اگه خدا بخواد قبول شم 32 سالگی مدرکمو میگیرم ولی ارشد یا حتی phd رشته های دیگه که اونم بخوام ادامه بدم 32 33 سالگی میشه آیا درآمدش با حتی یه دندونپزشک عمومی برابری میکنه؟؟
      خوب از این نظر که شما مجردی و مسئولیت نگهداری کسی هم به عهدت نیست خیلی خوبه.
      مساله اصلی اینجا بر می گرده به اینکه هدفت از خوندن دندونپزشکی چیه ؟ در آمد و پول ، علاقه یا چیز دیگه.

اینکه هدفت پول و درآمد باشه هیچ اشکالی نداره ، مشکل اینجاست که شما اگه دندونپزشکی هم قبول بشی حداقل تا 6-7 سال دیگه باید از جیب بخوری و همین مساله می تونه مشکل ساز بشه . باید خرجتو تو این مدت در بیاری اونم نه فقط در حد پول تو جیبی و هزینه های دانشگاه و درس و ...
      حداقل معادل 60 درصد درآمد یه آدم همسن و سال خودت که الان جایی مشغول به کار هست در غیر اینصورت نا خود آگاه هی دچار شک و تردید میشی که آیا کاری که دارم می کنم درسته ، بهتر نبود می رفتم سر یه کار و مستقل می شدم .؟
      از طرف دیگه هم اشتغال همزمان با تحصیل بسیار کار سختیه ، واقعا هر کسی در توانش نیست بخصوص که تو دانشگاه همه دور و بریات کسایی هستن که 90 درصدشون ، خرجی رو از بابایی می گیرن.

نظر خونوادت چیه ؟ ازت حمایت می کنن ؟ این حمایت دیگه اون حمایتی نیست که مثلا از یه پشت کنکوری میشه که یکسال دیگه بشینه تو خونه بلکه رتبش امسال بهتر بشه. شما باید آماده باشی برای شنیدن انواع و اقسام متلک های شوخی و جدی و بخصوص اگه از نظر مالی هم به اونها وابسته باشی که دیگه هیچی .......

من توصیه اکیدم اینه که اگر واقعا تصمیم به انجام این کار داری حتما سعی کن حداقل از نظر مالی یه استقلال حداقل 50 درصدی رو برای خودت فراهم کنی.

26 یا 27 هم چندان تفاوتی نمیکنه ، مهم اینه که موقع فارغ التحصیلی تفاوت شمای 32-33 با یه همکلاسی 24-25 سالت فقط سن و سال نباید نباشه و شما مثل اون نباید تازه از صفر شروع کنید . سربازی یه امتیازه مثبته و سعی کن امتیاز های دیگه ای رو هم به اون اضافه کنی.

نکته مهم : از 25 به بالا دیگه آدم بزرگ نمیشه ،پیر و پیر تر میشه هر تصمیمی که می گیری سریع عملیاتیش کن و زمان گرانبها رو از دست نده. حساب کتاب کن و یا برو دنبالش یا کامل بی خیالش شو و فراموشش کن ( که خیلی خیلی سخته ،مثل این می مونه که آدم بخواد عشق اولش رو فراموش کنه ، ولی خیلی وقت ها چاره دیگه ای هم نداره )
      ویرایش توسط stephanie : 24 خرداد 1393 در ساعت 17:55

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط stephanie نمایش پست ها
      خوب از این نظر که شما مجردی و مسئولیت نگهداری کسی هم به عهدت نیست خیلی خوبه. مساله اصلی اینجا بر می گرده به اینکه هدفت از خوندن دندونپزشکی چیه ؟ در آمد و پول ، علاقه یا چیز دیگه.اینکه هدفت پول و درآمد باشه هیچ اشکالی نداره ، مشکل اینجاست که شما اگه دندونپزشکی هم قبول بشی حداقل تا 6-7 سال دیگه باید از جیب بخوری و همین مساله می تونه مشکل ساز بشه . باید خرجتو تو این مدت در بیاری اونم نه فقط در حد پول تو جیبی و هزینه های دانشگاه و درس و ... حداقل معادل 60 درصد درآمد یه آدم همسن و سال خودت که الان جایی مشغول به کار هست در غیر اینصورت نا خود آگاه هی دچار شک و تردید میشی که آیا کاری که دارم می کنم درسته ، بهتر نبود می رفتم سر یه کار و مستقل می شدم .؟ از طرف دیگه هم اشتغال همزمان با تحصیل بسیار کار سختیه ، واقعا هر کسی در توانش نیست بخصوص که تو دانشگاه همه دور و بریات کسایی هستن که 90 درصدشون ، خرجی رو از بابایی می گیرن.نظر خونوادت چیه ؟ ازت حمایت می کنن ؟ این حمایت دیگه اون حمایتی نیست که مثلا از یه پشت کنکوری میشه که یکسال دیگه بشینه تو خونه بلکه رتبش امسال بهتر بشه. شما باید آماده باشی برای شنیدن انواع و اقسام متلک های شوخی و جدی و بخصوص اگه از نظر مالی هم به اونها وابسته باشی که دیگه هیچی .......من توصیه اکیدم اینه که اگر واقعا تصمیم به انجام این کار داری حتما سعی کن حداقل از نظر مالی یه استقلال حداقل 50 درصدی رو برای خودت فراهم کنی. 26 یا 27 هم چندان تفاوتی نمیکنه ، مهم اینه که موقع فارغ التحصیلی تفاوت شمای 32-33 با یه همکلاسی 24-25 سالت فقط سن و سال نباید نباشه و شما مثل اون نباید تازه از صفر شروع کنید . سربازی یه امتیازه مثبته و سعی کن امتیاز های دیگه ای رو هم به اون اضافه کنی.نکته مهم : از 25 به بالا دیگه آدم بزرگ نمیشه ،پیر و پیر تر میشه هر تصمیمی که می گیری سریع عملیاتیش کن و زمان گرانبها رو از دست نده. حساب کتاب کن و یا برو دنبالش یا کامل بی خیالش شو و فراموشش کن ( که خیلی خیلی سخته ،مثل این می مونه که آدم بخواد عشق اولش رو فراموش کنه ، ولی خیلی وقت ها چاره دیگه ای هم نداره )
      داداش حرفات موثر و منطقی بود ممنونتم منم دقیقا تو همین فکرم هرچند سخته ... درآمد در کنار دندون

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن