خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 22 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 324
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات

اشــتــباهــات کــنکـــوری مـــا(لــطــفا تکـــرار نکـــنیـن!)

سلام.من یه کنکوری93 هستم که متاسفانه بابت یه سری مشکلات که باعث و بانیش خودم بودم کنکور93 رو از دست دادم.از تراز6800قلمچی به تراز4600سقوط آزاد کردم.درحالی که هر آزمون نسبت به آزمون قبل ترازم100تا افزایش پیدا میکرد و روز به روز به رشته مورد علاقه ام نزدیکتر میشدم ولی ناگهان انگار ورق برگشت و همه چیز دگرگون شد.دیگه مثه قبل نبودم.نه تنها پیشرفت نمیکردم بلکه روز به روز پس رفت میکردم.

این اواخر یکم که به اطرافیانم که همشون کنکوری هستن نگاه کردم به این نتیجه رسیدم که تقریبا30%تا50%بچه ها مثه من شدن.تا یه تایم خاصی تاپ بودن ولی بعدش بریدن.دیگه نتونستن روند سابق رو پیش ببرن و موفقتر شن.

با یکم تحقیق بیشتر به این نتیجه رسیدم من و تمام کسانی که مثه من بریدن از یه سری چیزای خاص ضربه خوردن و کشیدن کنار.تقریبا هممون همون مشکلات رو داشتیم که باعث شدن نخونیم.

تصمیم گرفتم بیام اینجا و این اشتباهات و مشکلات رایج رو بنویسیم تا کنکوری های 94 هیچوقت دچار این مسائل نشن و به اون چیزی که میخوان دست پیدا کنن و اشتباهات مارو تکرار نکنن.

کسانی هم که تجربه های مشترک دارن،تجربه هاشنو توی این تاپیک به اشتراک بزارن تا بقیه استفاده کنن.منم به مرور زمان این تاپیک رو کاملتر میکنم و سعی میکنم تا هرروز یک اشتباه رایج کنکوری ها رو واستون بزارم.

حالا دونه دونه بریم سراغ این اشتباهات:

1-اینترنت:میشه گف اکثر ما کنکوری ها یه علاقه عجیبی به اینترنت داریم!همین انجمن خودمونو در نظر بگیرین.آدم وقتی میاد توش دلش نمیاد دیگه بره بیرون و به کاراش برسه(از بس که جذاب و مفیده!).حالا کاری به مطالب این انجمن یا سایت های دیگه ندارم ولی دوستان گلم اینو به جرات میتونم بگم که 90%وقتمون توی اینترنت به بطالت میگذره.اون10%رو هم واس این گذاشتم کنار که بعضی ها میان سوالات درسیشون رو مطرح میکنن یا از جزوه ها استفاده میکنن در فضای مجازی.

این ثابت شده که اینترنت اعتیاد آوره.توی اکثر کشورهای پیشرفته مراکز ترک اعتیاد به اینترنت وجود داره.متاسفانه ما ایرانی ها به ویژه ما نوجوانان به دلیل شرایط خاصی سنی علاقه بیشتری نسبت به اینترنت داریم.ولی دوستان به نظرتون سال کنکور سال خوبی واسه هدر دادن وقت توی اینترنت هستش یا نه؟

به نظرتون بجای اینکه هی توی سایت هایی که اکثرشون تجاری هستن بچرخیم نمیتونیم چن تا لغت زبان بیشتر بخونیم یا چن تا تست فیزیک حل کنیم؟

بهتون قول میدم همون چن تا لغت یا همون چن تا تست بیشتر واستون مفیده تا چرخیدن توی ده ها سایت تجاری(بخوانید آموزشی!).برای اینترنت آمدن برنامه داشته باشین.مثلا آخر هفته یک ساعت اختصاص بدین به اومدن به انجمن کنکور و استفاده از مطالب و پرسیدن سوالات.بیشتر از یکی دو ساعت در هفته اصلا توصیه نمیشه(چون ضرر میکنین مثه خودم)

مسئله دیگه در مورد اینترنت جوامع مجازی هستن.همه ما حداقل چند بار با چنین جوامعی برخورد داشتیم یا عضو فعالشون بودیم.(نمونه اش خودم که هر روزم توی فیس و کلوب میگذشت).جوامع مجازی چیزی جز اتلاف وقت ندارن.به جان خودم ندارن!!!

کم نیستن کسانی که توی هیچکدوم از این جوامع فعالیت ندارن و هیچ چیز خاصی رو هم از دست ندادن.پس حداقل این یک سال رو دی اکتیو شین.اگر هم توی گوشیتون برنامه های چت و اینجور چیزا دارین حتما حتما حتما حذف کنین(روی این مورد تاکید خاصی دارم.چون بیشتر بچه ها معتاد شدن به این جوامع و برنامه ها) حرف پایانی در مورد اینترنت اینکه:اینترنت مثه یه چاقو هستش.در عمل مفیده و باهاش کلی کار میشه کرد ولی باهاش زیاد بازی کنی ممکنه به خودت صدمه بزنی.فقط همین یک سال از چاقو درست استفاده کن و تایمشو بشناس.نزار این یک سال بابت چن تا لایک بیشتر به باد بره.

منتظر ادامه این تاپیک باشین...

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      تاپیکه جالبیه ..............
      خودتونو با دیگران مقایسه نکنین ...........رابطه با بعضی از دوستاتونو قطع کنین اصولا دوست تو سال کنکور بیشتر مانع و مخل درس خوندنتونه .......اون ادمایی که مدام ازتون میپرسن چقد خوندی ترازت چند شد و... رو از زندگیتون حذف کنین .........یکمم تحملتونو نسبت به حرفای خانواده و فامیل بالا ببریندرسته حرفاشون بعضی وقتا خیلی سنگینه اما تحمل کنین ..میگذره ...قرار نیست تا اخر عمرتون تو همین برهه کنکور دادن بمونید
      خدایا کمکمون کن

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masoomekiyanmehr نمایش پست ها
      تاپیکه جالبیه .............. خودتونو با دیگران مقایسه نکنین ...........رابطه با بعضی از دوستاتونو قطع کنین اصولا دوست تو سال کنکور بیشتر مانع و مخل درس خوندنتونه .......اون ادمایی که مدام ازتون میپرسن چقد خوندی ترازت چند شد و... رو از زندگیتون حذف کنین .........یکمم تحملتونو نسبت به حرفای خانواده و فامیل بالا ببریندرسته حرفاشون بعضی وقتا خیلی سنگینه اما تحمل کنین ..میگذره ...قرار نیست تا اخر عمرتون تو همین برهه کنکور دادن بمونید
      فقط به صرف به اشتراک گذاشتن تجربیات این تاپیک رو ایجاد کردم.ممنون از نظراتتون.اگه تجربه مشترکی در این زمینه دارین(اشتباهات و مشکلات) به صورت کاملتر بیان کنین.بازم ممنون.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون از راهنماییتون

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      مشکلات زیاده داداش اما بعضیاشو ادم شرم میکنه بنویسه حتی فکر کردن بهشونم عذاب اوره چه برسه به نوشتنشون

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

منم مثه تو امسال میمونما

میشم سال سومیهیچوقت فکر نمیکردم 3سال پشت این کنکور خراب شده بمونم

متاسفانه اوایل وضعم خیلی خوب بود ................میدونی چیهمن از روز کنکور 92 دقیقا از عصرش شروع به خوندن کردم .........چقد اوایل کار خوندنم خوب بود به دی و بهمن که رسیدم همه چی رو خراب کردم الانم فقط دارم میخونم جهت حفظ ابرو .............ارزوهام تباه شد رفت ................اصلا فکر نمیکردم اینطور بشهخودمم مقصرم.................
      خدایا کمکمون کن

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ❀masoome❀ نمایش پست ها
      مشکلات زیاده داداش اما بعضیاشو ادم شرم میکنه بنویسه حتی فکر کردن بهشونم عذاب اوره چه برسه به نوشتنشون - - - - - - پست ادغام شده - - - - - - منم مثه تو امسال میمونما - - - - - - پست ادغام شده - - - - - - میشم سال سومیهیچوقت فکر نمیکردم 3سال پشت این کنکور خراب شده بمونم
      من سعی میکنم به مرور همه مشکلات رو در این تاپیک قرار بدم تا بقیه مجبور نشن مثه ما پشت بمونن. امیدوارم شما هم امسال بتونین به اون چیزی که لایقش هستین دست پیدا کنین...

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      چی بگم والا .................گند زدیم به امسالمون.....
      خدایا کمکمون کن

8. Top | #8

نمایش مشخصات
      *هیچ چیز بیشتراز ناامیدی بهتون ضربه نمیزنه.....هیچ وخ امیدتون رو از دست ندید....تو کنکور و همینطور بطور کلی زندگی ارزش اینده چندین برابر گذشتست .اگه یه روز/یه هفته/حتی یه ماه! رو خوب نخوندین توجه نکنید!ناامید نشید و محکم ادامه بدید...

**ب ترازاو رتبه های ازمونتون توجه نکنید!بخدا کنکور داستانش جداست.....بهتون قول شرف میدم اگه ناامید نشید و تا ته ته کنکور برید نتیجه ای میگیرید ک شگفت زده میشید.....خیلی بهتر از ازموناتون

نمونه بارزش روپارسال دیدم.دوتا دانش اموزای مدرسمون ک یکی پایه فوق العاده ای داشت ولی ناامید شد و اخرش 3000 کشور شد و دیگری ک پایه ضعیفی داشت و تا ته خط اومد و 800 کشور شد...
      میدونید جالب کجا بود؟تا ترم اول اون قویه اختلاف تراز 1000 تایی با اونیکی داشت ولی کم کم پیشرفت اون(صعیفه) و پسرفت اون یکی دیگه(قویه) حاصل شد.....

بچه ها پیشرفت کم کم اتفاق میوفته.....انتظار نداشته باشید همین هفته اول یهو بشی رتبه برتر...

ابزار موفقیت در کنکور:

تلاش تلاش تللاش و صبر و توکل ب خدا

پ ن :کنکوریای پارسال و بچه های فروم خیلی چیزا رو ب من و کنکوریای 93 گفتن ولی ما گوش نکردیم!مطمععنن خیلی از شما هم همینطورین!ما همگی دوس داری خیلی چیزا رو خودمون تجربه کنیم ولی حواستون باشه
      سال کنکور سال ازمون و خطا نیست...

نقل قول نوشته اصلی توسط پزشکی تبریز نمایش پست ها
      من سعی میکنم به مرور همه مشکلات رو در این تاپیک قرار بدم تا بقیه مجبور نشن مثه ما پشت بمونن. امیدوارم شما هم امسال بتونین به اون چیزی که لایقش هستین دست پیدا کنین...

بعد کنکور میای اینم ب سال بعدیابعنوان اشتباه دیگرت میگی.....
      کاشکی 17/18 روز اخرو ب امید سال بعد از دست نمیدادم....دوست عزیز حتی اگه ساعت مطالعت افت نکنه همین ک ب سال بعد فک میکنی میمونی واسه سال بعد!
      میدونی چرا؟؟؟

چون ب خودت اجازه دادی بمونی پشت کنکور!مطمعن باش سرجلسه کنکورم همه تلاشتو نخواهی کرد....

هنوز کنکور تموم نشده!!!!

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      امسال ميرم دانشگاه سال بعد كنكور ميدم...
      اين ي اشتباه من بود چون من خوابگاهي بودم و اصلا جو خوندن نبود
      يا بمونين يا برين ! ميرمو كنكور ميدمم نداريم!

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Romantic
      نمایش مشخصات
      خب یه اشتباه بزرگ که من امسال کردم این بود واسه هر درس چهار تا پنج کتاب همزمان! میخوندم که باعث شد این همه ساعت مطالعه هیچ وقت توی آزمونها خودش رو نشون نده.
      خب حالا توصیه ی من به بچه ها:1ـاز کتاب های ساده شروع کنید بعد سراغ کتابهای دیگه بریدِ
      2ـچند تا کتاب رو به هیچ عنوان همزمان نخونید. یکی یکی کتاب تموم کنید بعد برید سراغ بقیه.
      3ـخیلی سر بهترین کتاب و آزمون گیر ندید فقط بخونید و آزمون بدید حالا هر انتشارات و موسسه ای که بود. موفق باشید

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      بدترین اشتباه من رفتن به سراغ کتاب های کمک اموزشی تو زیسته.....

از من میشنوید فقط کتابو بخونید اگه کمک اموزشی بخونید جملات اون کتاب تو ذهنتون تداعی میشه اما طراح با کمک اموزشی کاری نداره و فقط کتاب

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      یعنی میشه زیست فقط کتاب خوند و بدون خوندن کتاب های دیگه بالا 70 زد ؟؟؟ این جمله ( فقط کتاب) رو از خیلیا شنیدم ولی به نظرم تو درسی مثل زیست ....

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      بدترین اشتباه من این بود که تو مباحث سخت رو به این اواخر موکول کردم و نرسیدم بخونمشون...از من نصیحت اگه تو یه مبحث خاص مشکل دارین همون موقع زود دست بکار شین و مشکل رو رفع کنین اگه این کارو نکنین هیچوقت نمیخونینش و براتون مشکل درست میکنه...
      توصیه بعدی اینکه دور خودتون رو از کتاب تست و ....پر نکنین اینجوری بدتر استرس میگیرین نمیدونین کدوم ها رو بخونین....یه منبع خوب پیدا کنید و اونو خوب بخونین....اگه با این وجود نیاز به تمرین بیشتر داشتین برین کتاب جدید بخرین...من الان خودم کلی کتاب خریدم ولی مجبور شدم نصفه بیشترشو بزارم تو انبار خاک بخورن چون اعصابم خورد میشد و آرامش نداشتم...
      فلسفه زندگیِ انسان امروز در این جمله خلاصه می شود:

《فدا کردن
      آسایش زندگی برای ساختن وسایل آسایش زندگی !》

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      یعنی میشه زیست فقط کتاب خوند و بدون خوندن کتاب های دیگه بالا 70 زد ؟؟؟ این جمله ( فقط کتاب) رو از خیلیا شنیدم ولی به نظرم تو درسی مثل زیست ...
      بسته ب خوندن داره وقتی ب دی ماه رسیدی میفهمی ک این کتابا هیچ کدوم بدرت نمیخوره و وقت گیره اگه سه تا کتاب کنارت باشه (درسی)نکات ترکیبی رو خودت دراری خیلی راحت یادت میمونه اما اگه حفظ کنی اونم از روی یه کتاب فردا باهاش خداحافظی کن من خیلی سبز ،ابی قلمچی،نشر الگو،گاج 8000 ،گاج میکرو کار میکردم بزور تو قلمچی 80 میزدم از اسفند همه رو ول کردم خودم نکاتو دراوردم
      ویرایش توسط doctor Z : 22 خرداد 1393 در ساعت 19:47

15. Top | #15
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      اشتباه کنکوریه منم این بود که غرورم اجازه نمیداد شکستا و ضعفایی که دارم رو قبول کنم... اما امسال لطف خدا شاملم شد و تونستم شکستامو قبول کنم و از همه چیزم زدم تا به هدفم برسم و مطمئنم که میرسم... یه تجربه ی بزرگ که توی این 2،3 سال بدست آوردم اینه که حرف پدر و مادر همیشه درسته .. اگه به هر دلیلی فشار میارن بهمون همه ی اینا فقط بخاطر موفقیت ماس... ما اگه به جایی برسیم فقط افتخارش مال اوناس و اگه کم کاری کنیم و نرسیم فقط دودش توی چشم خودمون میره...پس به جای اینکه بهتره به جای گله و شکایت یه تکونی به خودمون بدیم .
      نابرده رنج گنج میسر نمیشه...
      تو حرکت کن برکت خدا شامل حالت میشه .
      به امید موفقیت همه ی کنکوریا
      در آن زمان که امیدت برید از همه جا ، ببین کیست امیدت ، بدان که اوست خدا . . .

خدایا شکرت

صفحه 1 از 22 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

sms، فقط، فیزیک، قلمچی، قبل، كنكور، لان، لطفا، مفید، من، منم، منتظر، مهم، موبایل، مورد، میکنم، میکردین، میتونم، میتونه، میخام، میده، میشه، مانع، مجازی، محدود، مرور، مربوط، مسایل، مطالب، نمونه، چند، چه، چی، چیز، نکنید، چت، ندارم، نسبت، نظر، نظرتون، هفته، همه، های، هایی، هدر، هر، هستم، هستش، وقت، ولی، ویژه، واسه، ورزش، ینی، یه، کلی، کمک، کنیم، کنکور، کنکور93، کنکوری، کنکوریها، کنار، که، کار، کاری، کتاب، کردم، کسانی، گرفتم، پیدا، پس، پست، آموزشی، آخر، آزمون، آزاد، افزایش، الکی، انجمن، انجمن کنکور، انجام، اول، این، اینکه، اینا، اینترنت، اینجا، اگه، اگر، ادغام، از، استفاده، استارت، اشکال، اشتباهات، اصلا، بلوتوث، بچه، به، بودم، بودن، بیخیال، بیشتر، بکنم، بگید، با، باید، بار، باشه؟، باشید، بخوانید، بد، بدین، بدید، بذارید، بر، برنامه، برنامه ریزی، برای، بزارم، بزارید، تمام، تکرار، تا، تایپیک، تاپیک، تاسف، تجربه، تجربیات، تحصیلی، تراز، تست، جواب، جوری، جزوه، حل، حاشیه، حتما، حداقل، حذف، حسابی، خلاصه، خوب، خوبی، خودم، خودتون، خوردن، خیلی، دوستان، دیگه، دانشگاه، دادن، داره، داشته، در، درس، درسی، درست، دست، رفیق، رفع، رقابت، رو، روی، روحیه، روز، روزی، ریزی، رشته، زمان، زیاد، زبان، زدم، زدن، سوال، سوالات، سال، ساز، ساعت، سرنوشت، سراغ، شلوغ، شما، شمام، شدن، شده، شروع، شرایط، عمل

نمایش برچسب‌ها

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن