خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 22 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 324
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.Isaac نمایش پست ها
      خب یه اشتباه بزرگ که من امسال کردم این بود واسه هر درس چهار تا پنج کتاب همزمان! میخوندم که باعث شد این همه ساعت مطالعه هیچ وقت توی آزمونها خودش رو نشون نده.
      خب حالا توصیه ی من به بچه ها:1ـاز کتاب های ساده شروع کنید بعد سراغ کتابهای دیگه بریدِ
      2ـچند تا کتاب رو به هیچ عنوان همزمان نخونید. یکی یکی کتاب تموم کنید بعد برید سراغ بقیه.
      3ـخیلی سر بهترین کتاب و آزمون گیر ندید فقط بخونید و آزمون بدید حالا هر انتشارات و موسسه ای که بود. موفق باشید
      سلام،منظورتون از مورد دوم چیه؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط doctor Z نمایش پست ها
      بدترین اشتباه من رفتن به سراغ کتاب های کمک اموزشی تو زیسته.....

از من میشنوید فقط کتابو بخونید اگه کمک اموزشی بخونید جملات اون کتاب تو ذهنتون تداعی میشه اما طراح با کمک اموزشی کاری نداره و فقط کتاب
      سلام،اگه فقد کتابو بخونیم کافیه؟!!! به طور مثال تو بخش ژنتیک کتابو بخونی فقد هیچی نمیتونی باهاش تست بزنی!!یا حتی بخش های دگ طوری تالیف شدن که فقد اول راهو نشون داده بقیشو به عهده دانش آموز گذاشته که باعث میشه دانش آموزا به کتابای کنکوری و کمک درسی روی بیارین!! حالا تکلیف ما چیه؟

بسته ب خوندن داره وقتی ب دی ماه رسیدی میفهمی ک این کتابا هیچ کدوم بدرت نمیخوره و وقت گیره اگه سه تا کتاب کنارت باشه (درسی)نکات ترکیبی رو خودت دراری خیلی راحت یادت میمونه اما اگه حفظ کنی اونم از روی یه کتاب فردا باهاش خداحافظی کن من خیلی سبز ،ابی قلمچی،نشر الگو،گاج 8000 ،گاج میکرو کار میکردم بزور تو قلمچی 80 میزدم از اسفند همه رو ول کردم خودم نکاتو دراوردم
      اگه اول کتابو چندین دور با دقت و حصله همراه با یادداشت برداری و نوشتن نکات ترکیبی پیش بریم بعد بریم تست کتاب کنکور بزنیم بعدش بریم جوابایی که داده رو ببینیم و درسنامه هاشو بخونیم بعد دوباره تستارو بزنیم فکر کنم خیلی عالی میشه!! چون مطلب کامل تثبیت میشه بعدشم زیست مفهومیه که متن کتاب زیاد اهمیت نداره فقد میمونه قیدنامه که اونم به طور جدا میخونم!! نظرتون چیه؟
      رویایی دارم بس بزرگ برایش همه تلاشمو میکنم و به حقیقت تبدیلش میکنم!

آسانترین کار
      درس خوندن است

من عاشقم عاشق درس خوندن و زندگیم و چیزای دیگه

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط xX_Xx نمایش پست ها
      یعنی میشه زیست فقط کتاب خوند و بدون خوندن کتاب های دیگه بالا 70 زد ؟؟؟ این جمله ( فقط کتاب) رو از خیلیا شنیدم ولی به نظرم تو درسی مثل زیست ....
      درسته....
      همه اول میرن کمک اموزشی میخونن!!! طرز خوندن و نکته ها که جا افتاد میان میگن فقط کتاب!!!
      قصه ی همون: "معما چو حل گشت آسان شود" هست!!!!
      هر شـــــب... دلم دریــــای آتیـــــشه
      از این بدتر مگه میـــــــــــــــــــــشه ؟؟
      حــــال هیچکی تو دنـــــــــــــــــــــــ یا
      بدتر از حـــــال مــــــــن نــــــــــیست
      درد رو زمین، بدتر از همیــــــــــــــــن
      درد تنها شدن نیســــــت..............

3. Top | #18
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      بسته ب خوندن داره وقتی ب دی ماه رسیدی میفهمی ک این کتابا هیچ کدوم بدرت نمیخوره و وقت گیره اگه سه تا کتاب کنارت باشه (درسی)نکات ترکیبی رو خودت دراری خیلی راحت یادت میمونه اما اگه حفظ کنی اونم از روی یه کتاب فردا باهاش خداحافظی کن من خیلی سبز ،ابی قلمچی،نشر الگو،گاج 8000 ،گاج میکرو کار میکردم بزور تو قلمچی 80 میزدم از اسفند همه رو ول کردم خودم نکاتو دراوردم
      یه نظری راجع به این حرفتون بدم؟
      به نظر من اگه شما اون کتابای تست رو کار نمیکردید نمیتونستید بعد از دی ماه روی کتاب تمرکز کنید. خوش به حالتون که از دی ماه فهمیدید ولی من از فروردین به این نتیجه رسیدم.
      وهمونطور که گفتم اگه اونهمه اشتباه رو نمیکردم هیچوقت یاد نمیگرفتم چطور به کتاب نگاه کنم!!!

اشتباه کنکوری منم زیاده!!!!!
      1.کتابای زیادی خریدم مخصوصا توی زیست که بعد دیدم خودم باید روی کتاب کار کنم ونکات رو پیداکنم!
      2.تابستون فقط تیر وتا اواسط مرداد مطالعه داشتم البته بعدش مشکلاتی واسم پیش اومد که خارج از اختیارم بود وتا آخر تابستون نتونستم بخونم.
      3.از عیدم به خوبی استفاده نکردم وتقریبا میشه گفت از دست دادمش.
      4.به خاطر مشکلاتی که واسم پیش اومد(توی تابستون) خیلی خودمو سرزنش کردم وتا ترم اول اونطور که میخواستم نبودم و الان واقعا میفهمم غصه خوردن واسه گذشته هیچ فایده ای نداره.گاهی اوقات واسه آدمی اتفاقتی میوفته که از حیطه اختیارش خارجه.ممکنه کوچیک باشه مثل خواب موندن در صبح زود واسه مدرسه ویا ممکنه بزرگتر باشه.درهر حال سرزنش کردن وغصه خوردن چیزی جز عقب افتادگی بیشتر نداره.

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط m milad نمایش پست ها

سلام،اگه فقد کتابو بخونیم کافیه؟!!! به طور مثال تو بخش ژنتیک کتابو بخونی فقد هیچی نمیتونی باهاش تست بزنی!!یا حتی بخش های دگ طوری تالیف شدن که فقد اول راهو نشون داده بقیشو به عهده دانش آموز گذاشته که باعث میشه دانش آموزا به کتابای کنکوری و کمک درسی روی بیارین!! حالا تکلیف ما چیه؟

اگه اول کتابو چندین دور با دقت و حصله همراه با یادداشت برداری و نوشتن نکات ترکیبی پیش بریم بعد بریم تست کتاب کنکور بزنیم بعدش بریم جوابایی که داده رو ببینیم و درسنامه هاشو بخونیم بعد دوباره تستارو بزنیم فکر کنم خیلی عالی میشه!! چون مطلب کامل تثبیت میشه بعدشم زیست مفهومیه که متن کتاب زیاد اهمیت نداره فقد میمونه قیدنامه که اونم به طور جدا میخونم!! نظرتون چیه؟

در مورد اول باید بگم که فقط وفقط کتاب کافی نیست.تست های کنکور سراسری وتعداد محدودی تست تالیفی کفایت میکنه.
      فقط ژنتیک بحثش جداست+تا حدی فصل اول پیش.
      بقیه فصل ها تقریبا میشه گفت تمام نکات توی متن کتاب وشکل ها موجود هست.

مورد دوم هم باید بگم که زیست اصلا نه میشه جز درسی حفظی مطلق دسته بندیش کرد ونه میشه گفت کاملا مفهومیه بلکه مخلوطی از این 2هست.
      یادداشت برداری وزذن تست های کنکور خوبن ولی خوندن نکات ترکیبی کاملا بد هستن چون تا زمانی که 2تا مطلب رو در 2جای مختلف کتاب ندید ترکیبش توی ذهنتون نمیمونه ومجبورید 2باره هی بخونید وحفظ کنید وفراموش کنید!!!
      باید توی دروس پایه یه دور 2تا کتاب رو در آزمونا بخونید وبعدش برید ترکیب ها رو بخونید.
      مثال میزنم سال دوم میاد سلول های باکتریایی رو شرح میده وشما اگه بخواید برید ترکیب رو بخونید خواهید دید که نوشته dna با RNA پلی مراز پروکاریوتی رونویسی میشه!خب شما اگه فصل اول پیش رو نخونده باشید عمرا نمیفهمید این چی میگه وفقط مجبورید حفظش کنید تا بتونید به تستت های ترکیبی کتاب هاجواب بدید.

بهترین زمان برای خوندن ترکیب ها بعد از عید هست که روی همه کتاب ها یه تسلط نسبی دارید.قبلش من اصلا ترکیب ها رو نخوندم وخیلی هم خوشحالم که نخوندم.

در مورد کتاب هم باید بگم هنوز بین بچه متاسفانه خیلی ها هستن که فک میکنن کتاب مهم نیست در صورتی که اگه کسی به متن کتاب یه نگاه بندازه میبینه که چه در کنکور وچه در آزمون های آزمایشی حتی گاهی جملات کتاب رو عینا به عنوان گزینه میارن منتها با یه تغییر خیلی کوچیک(گاهی حتی با برداشتن یک و کل جمله غلط میشه!!!!)

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      خیلی نکته ی مهمیه . حتماً اینترنتو بذارین کنار ، حتی استفاده ی مفیدشم بذارید کنار ...

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      سراغ قید نامه اصلا نرید فقط با تمرین یاد بگیرید در ضمن این حالت ایده عاله منم این فکرارو داشتم اما وقت کافی نیست کنکور ک فقط زیست نیست باید ب بقیه درسا هم برسی تاثیر ریاضی از زیست بیشتره چون خیلیا زیستو میچسبن ریاضی رو... اینقدر ب زیست گیر ندین متعادل کار کنیم بهتره

تو ژنتیک تستا کنکور با پاسخشون اتفاقا طراحا جدیدن دارن ب قسمت های غیر محاسباتی این فصل رو میارن مثل تست خارج از کشور حالا بنظر شما ی کتاب 200 صفحه ای واسه 4 سوال زیاد نیس در حالی فصلی مثل رفتار شناسی ک کمک اموزشی ها اصلا فصل حسابش نمیکنن 3 تست اومده
      ویرایش توسط doctor Z : 22 خرداد 1393 در ساعت 22:12

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahid96 نمایش پست ها
      خیلی نکته ی مهمیه . حتماً اینترنتو بذارین کنار ، حتی استفاده ی مفیدشم بذارید کنار ...
      چطور شما بهبهانی ها همیشه رتبه ی ِخوب میارین؟ جدی میخوام رازتون رُ بدونم

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      سلام.بابت استقبال دوستان گرامی از این تاپیک کمال تشکر رو دارم.سعی میکنم مواردی که دوستان هم گفتن رو یکم توضیح بدم.البته به مرور !

میریم سراغ دومین عامل مهم شکست کنکوری ها.یعنی:

روابط کذایی(عاطفی)

شاید یکی از مهم ترین عوامل شکست روحی و عقب ماندن از اجرای برنامه ها روابط عاطفی باشد که در سال کنکور بعضی از دوستان دچارش شدن.معمولا هم با روابط پیش پا افتاده(به قول دوستان دوستی های معمولی)شروع میشود و رفته رفته رابطه عمیقتر میشود.
      در ابتدا شخص توهم خوشبختی میکنه(این یه واقعیته و مدارکش هم موجوده!) ولی به مرور زمان و افزایش وابستگی های روحی فرد از زندگی عادی خود دور میشه و از اجرای برنامه هایش عقب میوفته.طوری که درس خواندن براش تبدیل به مشکلترین کار دنیا میشه.
      چه دختر خانوم ها و چه آقا پسر ها به دلیل شرایط خاص روحی در سال کنکور گرایش به جنس مخالف رو بیشتر تجربه میکنن.عموما هم دلیلشون دردودل کردنه.
      گذشته از مسائل شرعی و شئونات اخلاقی این مسئله،فرد دیگه نمیتونه تمرکز کافی روی برنامه های تحصیلی داشته باشه.در نتیجه روز به روز پس رفت میکنه و جالب اینجاس که بخاطر پر کردن خلا وجودی خودش که در اثر پس رفت های متمادی به وجود میاد بیشتر درگیر این رابطه ها میشه.
      توصیه من و دوستان من که اون ها دچار چنین مسائلی شدن اینه که سال کنکور اصلا سال مناسبی برای ورود به چنین روابطی نیست.سعی کنین معنویت رو در روحیه خودتون پیشرفت بدین و اینو بدونین تنها کسی که میتونه شما رو آروم کنه اول خدا و بعد خانواده خودتونه.
      این روابط چیزی به جز استرس و تنش های روحی برای شما ندارن.الکی هم کلمه مقدس عشق رو روی روابطه ها نزارین و خودتونو گول نزنین!

در آخر اینکه: الا به ذکر الله تطمئن القلوب...

منتظر بقیه تاپیک باشین...!

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تنها اشتباه من انتخاب قلمچي بود. به هيچ وجه وارد قلمچي نشين قرار نيست هيچ كاري براي شما انجام بده فقط پولتون رو ميگيره و يه پشتيبان ميزاره بالا سرتون كه دو هفته يه بار زنگ بزنه و محصولات موسسه رو تبليغ كنه واستون.

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      روابط کذایی(عاطفی)

شاید یکی از مهم ترین عوامل شکست روحی و عقب ماندن از اجرای برنامه ها روابط عاطفی باشد که در سال کنکور بعضی از دوستان دچارش شدن.معمولا هم با روابط پیش پا افتاده...
      التبه این موردا قبل کنکور معلوم میشن کسی ک هدفش تحصیل باشه ب سمتش نمیره کسی هم ک کلا بیخیال باشه(گور پدر آینده) میره تو جاده خاکی(این افراد احتمالا تو پول پدرشون شنا میکنن و به سمت دانشگاه ازاد...) این مسئله خیلی کم تو سال کنکور پیش میاد اگه کسی هم الان سال 3 و تو جاده خاکیه بهترین راه تحویل موبایل ب پدر و مادرتونه با این ی سال شوخی نکنین فکر نکنید وقت زیاده سال کنکور مثل برق میگذره الان من اصلا باورم نشده 1 سال رفته

فکر نکنید اگه کلاس کنکور برید معجزه میشه و شما رتبه تک رقمی میارید کلاس کنکور زمانی خوبه که شما درس خون باشید(نمونش دوست خودم همه کلاسارو رفت رتبش شد 50000
      )
      این بستگی ب فرد داره من ب خاطر حرف دوستان تابستون ی کلاس نوشتم هفته ای 8 ساعت وقت میگرفتو و اگر اون 8 تو خونه بودم بهنر بود خوتون درسو بخونید اگه واقعا فهمیدید نمی فهمید برید کلاس

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      التبه این موردا قبل کنکور معلوم میشن کسی ک هدفش تحصیل باشه ب سمتش نمیره کسی هم ک کلا بیخیال باشه(گور پدر آینده) میره تو جاده خاکی(این افراد احتمالا تو پول پدرشون شنا میکنن و به سمت دانشگاه ازاد...) این مسئله خیلی کم تو سال کنکور پیش میاد اگه کسی هم الان سال 3 و تو جاده خاکیه بهترین راه تحویل موبایل ب پدر و مادرتونه با این ی سال شوخی نکنین فکر نکنید وقت زیاده سال کنکور مثل برق میگذره الان من اصلا باورم نشده 1 سال رفته

این بستگی ب فرد داره من ب خاطر حرف دوستان تابستون ی کلاس نوشتم هفته ای 8 ساعت وقت میگرفتو و اگر اون 8 تو خونه بودم بهنر بود خوتون درسو بخونید اگه واقعا فهمیدید نمی فهمید برید کلاس
      من دلایلی رو می نویسم که دوستای خودم دچارش شدن.اینو توی تاپیک اول هم نوشتم.کم ندیدم دختر و پسرایی که بخاطر رابطه هاشون از تراز های بالا(مثلا یکی از دخترا7200 متوسط ترازش بود)اومدن رفتن تراز4500 صرفا به خاطر این رابطه ها.

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      من دلایلی رو می نویسم که دوستای خودم دچارش شدن.اینو توی تاپیک اول هم نوشتم.کم ندیدم دختر و پسرایی که بخاطر رابطه هاشون از تراز های بالا(مثلا یکی از دخترا7200 متوسط ترازش بود)اومدن رفتن تراز4500 صرفا به خاطر این رابطه ها.
      ایشون حتما زمینه هاشو داشتن تو دوران کنکور باید از شبکه های اجتماعی دست کشید (مخصوصا صورت بوک)

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      ایشون حتما زمینه هاشو داشتن تو دوران کنکور باید از شبکه های اجتماعی دست کشید (مخصوصا صورت بوک)
      من کاری به کالبد شکافی مسائل ندارم که ایشون زمینه داشتن یا نه.من خود مسئله رو میگم که در سال کنکور دوستان مثه ما دچارش نشن و یک سال از عمر با ارزششون رو پشت کنکور تلف نکنن.هرچند ناقص ولی ما یکبار این مسیر رو طی کردیم.من و بقیه دوستان که خیلی تجربه های باارزش تری نسبت به بنده دارن.

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Khodkar نمایش پست ها
      چطور شما بهبهانی ها همیشه رتبه ی ِخوب میارین؟ جدی میخوام رازتون رُ بدونم
      عوامل متعددی دخیله البته امسال رتبه ی خیلی خوب تو ریاضی نداریم ولی تجربی داریم

(اگه پستم مرتبط با تاپیک نیست عذر میخوام بگید پاک کنم)

14. Top | #29
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پزشکی تبریز نمایش پست ها
      سلام.من یه کنکوری93 هستم که متاسفانه بابت یه سری مشکلات که باعث و بانیش خودم بودم کنکور93 رو از دست دادم.از تراز6800قلمچی به تراز4600سقوط آزاد کردم.درحالی که هر آزمون نسبت به آزمون قبل ترازم100تا افزایش پیدا میکرد و روز به روز به رشته مورد علاقه ام نزدیکتر میشدم ولی ناگهان انگار ورق برگشت و همه چیز دگرگون شد.دیگه مثه قبل نبودم.نه تنها پیشرفت نمیکردم بلکه روز به روز پس رفت میکردم.

این اواخر یکم که به اطرافیانم که همشون کنکوری هستن نگاه کردم به این نتیجه رسیدم که تقریبا30%تا50%بچه ها مثه من شدن.تا یه تایم خاصی تاپ بودن ولی بعدش بریدن.دیگه نتونستن روند سابق رو پیش ببرن و موفقتر شن.

با یکم تحقیق بیشتر به این نتیجه رسیدم من و تمام کسانی که مثه من بریدن از یه سری چیزای خاص ضربه خوردن و کشیدن کنار.تقریبا هممون همون مشکلات رو داشتیم که باعث شدن نخونیم.

تصمیم گرفتم بیام اینجا و این اشتباهات و مشکلات رایج رو بنویسیم تا کنکوری های 94 هیچوقت دچار این مسائل نشن و به اون چیزی که میخوان دست پیدا کنن و اشتباهات مارو تکرار نکنن.

کسانی هم که تجربه های مشترک دارن،تجربه هاشنو توی این تاپیک به اشتراک بزارن تا بقیه استفاده کنن.منم به مرور زمان این تاپیک رو کاملتر میکنم و سعی میکنم تا هرروز یک اشتباه رایج کنکوری ها رو واستون بزارم.

حالا دونه دونه بریم سراغ این اشتباهات:

1-اینترنت:میشه گف اکثر ما کنکوری ها یه علاقه عجیبی به اینترنت داریم!همین انجمن خودمونو در نظر بگیرین.آدم وقتی میاد توش دلش نمیاد دیگه بره بیرون و به کاراش برسه(از بس که جذاب و مفیده!).حالا کاری به مطالب این انجمن یا سایت های دیگه ندارم ولی دوستان گلم اینو به جرات میتونم بگم که 90%وقتمون توی اینترنت به بطالت میگذره.اون10%رو هم واس این گذاشتم کنار که بعضی ها میان سوالات درسیشون رو مطرح میکنن یا از جزوه ها استفاده میکنن در فضای مجازی.

این ثابت شده که اینترنت اعتیاد آوره.توی اکثر کشورهای پیشرفته مراکز ترک اعتیاد به اینترنت وجود داره.متاسفانه ما ایرانی ها به ویژه ما نوجوانان به دلیل شرایط خاصی سنی علاقه بیشتری نسبت به اینترنت داریم.ولی دوستان به نظرتون سال کنکور سال خوبی واسه هدر دادن وقت توی اینترنت هستش یا نه؟

به نظرتون بجای اینکه هی توی سایت هایی که اکثرشون تجاری هستن بچرخیم نمیتونیم چن تا لغت زبان بیشتر بخونیم یا چن تا تست فیزیک حل کنیم؟

بهتون قول میدم همون چن تا لغت یا همون چن تا تست بیشتر واستون مفیده تا چرخیدن توی ده ها سایت تجاری(بخوانید آموزشی!).برای اینترنت آمدن برنامه داشته باشین.مثلا آخر هفته یک ساعت اختصاص بدین به اومدن به انجمن کنکور و استفاده از مطالب و پرسیدن سوالات.بیشتر از یکی دو ساعت در هفته اصلا توصیه نمیشه(چون ضرر میکنین مثه خودم)

مسئله دیگه در مورد اینترنت جوامع مجازی هستن.همه ما حداقل چند بار با چنین جوامعی برخورد داشتیم یا عضو فعالشون بودیم.(نمونه اش خودم که هر روزم توی فیس و کلوب میگذشت).جوامع مجازی چیزی جز اتلاف وقت ندارن.به جان خودم ندارن!!!

کم نیستن کسانی که توی هیچکدوم از این جوامع فعالیت ندارن و هیچ چیز خاصی رو هم از دست ندادن.پس حداقل این یک سال رو دی اکتیو شین.اگر هم توی گوشیتون برنامه های چت و اینجور چیزا دارین حتما حتما حتما حذف کنین(روی این مورد تاکید خاصی دارم.چون بیشتر بچه ها معتاد شدن به این جوامع و برنامه ها) حرف پایانی در مورد اینترنت اینکه:اینترنت مثه یه چاقو هستش.در عمل مفیده و باهاش کلی کار میشه کرد ولی باهاش زیاد بازی کنی ممکنه به خودت صدمه بزنی.فقط همین یک سال از چاقو درست استفاده کن و تایمشو بشناس.نزار این یک سال بابت چن تا لایک بیشتر به باد بره.

منتظر ادامه این تاپیک باشین...
      من که تصمیم دارم از این به بعد فقط و فقط نیم ساعت در ساعت های ٢٠ یا ٢١ بیام و مابقی روز رو به مطالعه دروس بپردازم

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط jasmine.lily نمایش پست ها
      با اینکه من کنکوری نیستم ولی خب اشتباهاتم رو می نویسم
      1-به نظر من ادم باید یک برنامه داشته باشه همه چیز باید معقول باشه نه از رو جوگیر شدن تصمیم بگیریم که مثلا 2 تا آزمون شرکت کنیم.چون من این کار کردم اواخر 2تاشو نرفتم.اگه آزمون میدین با برنامه ی آزمون پیش برین همیشه همیشه همیشه.چون برنامه آزمون ها مخصوصا قلمچی خیلی خیلی بهتر از برنامه ی مدارسه.برای مدارس بخونید ولی تست و تمرین و این جور چیزارو با برنامه 1 آزمون پیش برین
      2-خیلی موقع درس خوندن وسواسی نباشین چون وقتتون تلف میشه نگین همشو می خونم بعد میرم تمرین می کنم یه دره هم که خوندین برین تست بزنین (البته از تست اسون)دوباره بیاین بخونین اون نکاتی رو که توجه نکردین بهش.چون بار اول که می خواستم بخونم خیلی وسواسی بودم به همین دلیل زیاد وقتم تلف میشد
      3-از کلاساتون نهایت استفاده رو ببرین ولی اگه میبینین یه کلاسی مثلا ادبیات یا زبان اگه خودتون بخونین بهتر یاد میگیرین از معلمتون اجازه بگیرین برین کتابخونه چون از بعد عید بعضی کلاسای ما جای شوخی و خنده شده بود اگه خودم می خوندم بهتر بود
      4-اصلا به دوستاتون اعتماد نکنین و سیم کارتتون رو عوض کنین که هیچ کس اس نده.چون یکی از ترفتدای رقیبا دادن استرس است.اوایل سال می دیدم بچه ها چقدر بی خیال اند نگو همشون کلاس می رفتن و رو نمی کردن و درسا واسشون اب خوردن بود.خلاصه کار خودتون رو بکنین و به هیچ کس اعتماد نکنین چون از پشت بهتون خنجر می زنن.
      5-برنامتون رو خیلی سنگین و رویایی نکنین.منظورم از سنگین کردن زیاد کردن ساعت مطالعه نیست بلکه زیاد کردن حجم مطالعه س.یه نفرو می بینی روزی 1 ساعت می خونه بعد از یک هفته همونم نمی خونه.یکی همیشه هفته ای 100ساعت می خونه.بنابراین اگه می خواین برنامه بریزین هر چقدر می خواین ساعت رو زیاد کنین ولی حجم رو نه چون عملی نمیشه و فقط به خودتون اسیب می زنین
      6-از هر امکاناتی که دارین استفاده کنین دنبال بهترین چیزا نباشین
      موارد به جا و شایسته ای رو درج کردین .ازتون ممنونم.

میریم سراغ یکی دیگه از مشکلات عمده کنکوری ها:

3-وسواس منابع:یکی از مواردی که دوستان(عمدتا اشخاص زرنگتر) بهش دچار میشن وسواس درمورد کتاب و جزوه و برنامه های سالیانه هستش.

هی میگردن دنبال کتاب فلان استاد یا جزوه فلان معلم یا تکنیک های فلان مهندس،درحالی که توجه ندارن این همه منبع که جمع کردن حتی فرصت نمیکنن به روی جلدشون هم نگا کنن.نمونه اش هم در همین انجمن خودمون کم نیس.هی میان تاپیک میزنن که آقا فلان کتاب خوبه؟من فلان جزوه رو دارم ها ولی میگن این خوبه!

در ذات قضیه مشکلی نیس چون طرف داره میگرده دنبال یک منبع مطالعاتی مناسب،ولی باید به این نکته توجه کنه که جزوه کامل هیچوقت وجود نداره.جزوه های بهترین اساتید کشور هم با هم دیگه تفاوت های زیادی دارن.

پس بهتره وقتی یک منبع خوب رو انتخاب کردین(با مشورت توی همین انجمن خودمون و با نظر بزرگان انجمن)با همون برین جلو و به قول یکی از دوستان که در همین تاپیک گفتن،سه چهارتا کتاب نچینین جلوی خودتون.اینکار چیزی جز اتلاف وقت با ارزش شما چیز خاصی عایدتون نمیکنه.چون نکات تکرای زیادی خواهین دید.

صفحه 2 از 22 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

sms، فقط، فیزیک، قلمچی، قبل، كنكور، لان، لطفا، مفید، من، منم، منتظر، مهم، موبایل، مورد، میکنم، میکردین، میتونم، میتونه، میخام، میده، میشه، مانع، مجازی، محدود، مرور، مربوط، مسایل، مطالب، نمونه، چند، چه، چی، چیز، نکنید، چت، ندارم، نسبت، نظر، نظرتون، هفته، همه، های، هایی، هدر، هر، هستم، هستش، وقت، ولی، ویژه، واسه، ورزش، ینی، یه، کلی، کمک، کنیم، کنکور، کنکور93، کنکوری، کنکوریها، کنار، که، کار، کاری، کتاب، کردم، کسانی، گرفتم، پیدا، پس، پست، آموزشی، آخر، آزمون، آزاد، افزایش، الکی، انجمن، انجمن کنکور، انجام، اول، این، اینکه، اینا، اینترنت، اینجا، اگه، اگر، ادغام، از، استفاده، استارت، اشکال، اشتباهات، اصلا، بلوتوث، بچه، به، بودم، بودن، بیخیال، بیشتر، بکنم، بگید، با، باید، بار، باشه؟، باشید، بخوانید، بد، بدین، بدید، بذارید، بر، برنامه، برنامه ریزی، برای، بزارم، بزارید، تمام، تکرار، تا، تایپیک، تاپیک، تاسف، تجربه، تجربیات، تحصیلی، تراز، تست، جواب، جوری، جزوه، حل، حاشیه، حتما، حداقل، حذف، حسابی، خلاصه، خوب، خوبی، خودم، خودتون، خوردن، خیلی، دوستان، دیگه، دانشگاه، دادن، داره، داشته، در، درس، درسی، درست، دست، رفیق، رفع، رقابت، رو، روی، روحیه، روز، روزی، ریزی، رشته، زمان، زیاد، زبان، زدم، زدن، سوال، سوالات، سال، ساز، ساعت، سرنوشت، سراغ، شلوغ، شما، شمام، شدن، شده، شروع، شرایط، عمل

نمایش برچسب‌ها

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن