خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: تاثیرمعدل

1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

تاثیرمعدل

باسلام
      من دیپلم ریاضی سال88 دارم وبه خاطریه سری مشکلات معدل دیپلم امتحان نهایی من پایین اومد
      معدل دیپلم امتحان نهایی من حدود8/5شدوبااحتساب نمره های کلاسی ونوبت اول دیپلم گرفتم
      ولی الان میخوام باتمام قوابرای پزشکی بخونم آیاامیدی هست قبول بشم؟
      باتوجه به اینکه دیپلم من ریاضی وفیزیک است و برای پزشکی میخوام بخونم ارتباطی دارد؟
      آیامیشه دوباره دیپلم بگیرم این باردررشته تجربی البته درتمام دروس؟

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      بدون تاثیر معدل تو دروس غیر مشترک میتونی کنکور بدی
      تاثیر واقعی معدل رو هم اگهمیخوای بدونی چقدره صبر کن تا بعد از اعلام نتایج کنکور امسال، فعلن همش حدس میزنن اما تاثیر واقعی معلوم نیست!!!

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      منم دقیقا شرایط شما رو دارم دیپلم ریاضی زیر 10 دارم و کنکور تجربی شرکت میکنم قطعا امید هست ولی باید خیلی تلاش کنی...از همین امروز شروع کن با تمام توانت چون همین الانشم دیره...شما میتونی بری اموزش پرورش منطقه خودتون و اونجا برای دروس تطبیق میزنن و تو امتحانات شرکت میکنین و دیپلم تجربی بهتون میدن...من خودم ممکنه همین کارو بکنم...ولی اینم بدونین که برای دروس زیست و زمین چون ازشون تو دیپلمتون نمره ندارین 100 درصد از نمره کنکورتون حساب میشه البته برای دروس ریاضی و فیزیک رو نمیدونم چجوری تاثیر میدن....ولی اگه میخواین دیپلم تجربی بگیرین از همین تابستان اقدام بکنید...

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sokot نمایش پست ها
      باسلام
      من دیپلم ریاضی سال88 دارم وبه خاطریه سری مشکلات معدل دیپلم امتحان نهایی من پایین اومد
      معدل دیپلم امتحان نهایی من حدود8/5شدوبااحتساب نمره های کلاسی ونوبت اول دیپلم گرفتم
      باتوجه به اینکه دیپلم من ریاضی وفیزیک است و برای پزشکی میخوام بخونم ارتباطی دارد؟
      سلام...
      یه سری از دروس رو تطبیق میدن و باقی رو باید امتحان بدی ...
      درمورد معدلتم باید بگم امیدوار باش به تلاشت ... اول همه جوانب رو در نظر بگیر بعد تصمیم به خوندن بگیر...
      موفق باشی
      مشاوره ی رایگان کنکور به مناسبت عید سعید قربان

برنامه ریزی و رفع اشکال برنامه از تاریخ 9 مهرماه تا 14 مهرماه 93 بصورت رایگان...

پیشاپیش عید همه ی دوستان مبارک

09306469796 محمودی
      moshaver2026@yahoo.com

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moshaver20 نمایش پست ها
      سلام...
      یه سری از دروس رو تطبیق میدن و باقی رو باید امتحان بدی ...
      درمورد معدلتم باید بگم امیدوار باش به تلاشت ... اول همه جوانب رو در نظر بگیر بعد تصمیم به خوندن بگیر...
      موفق باشی
      1سوال هم من داشتم؟
      یکی از دوستام ریاضی بود اومده تجربی مشاور آموزش پرورش منطقه بهش گفته تاثیر معدل اصلا نداره
      درسته عایا؟
      یعنی حتی دروس مشترک هم تاثیر نداره؟

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ʍԾɧԹʍʍԹԺ نمایش پست ها
      1سوال هم من داشتم؟
      یکی از دوستام ریاضی بود اومده تجربی مشاور آموزش پرورش منطقه بهش گفته تاثیر معدل اصلا نداره
      درسته عایا؟
      اتفاقا این مسئله رو چند نفر دیگه هم پرسیدن ....

سوال:
      کسی که از سوم ریاضی به چهارم تجربی(پیش دانشگاهی تجربی) تغییررشته داده و درس زیست شناسی ۱ وزیست شناسی۲ راامتحان می دهد؛ معدل امتحان نهایی اواز کدام درس ها محاسبه می شود؟
      پاسخ:
      به طور کلی امتحانات تغییر رشته هیچ تاثیری برروی معدل ندارد. و تنها مجوز ورود به رشته موردنظر است. برای مثال؛اگر از سوم ریاضی ، امتحان تغییر رشته داده و به چهارم تجربی بروید، نمره دو درس امتحان تغییر رشته(یعنی زیست شناسی ۱ و ۲) هیچ تاثیری بر روی معدل نهایی سال سوم شما ندارد. در واقع نمره قبولی حداقل ۱۰ در امتحان تغییر رشته فقط مجوز ورود شما به رشته رشته تجربی است. بنابراین نه معنای اجبار را برای ادامه تحصیل در رشته تجربی دارد و نه تاثیری بر روی معدل نهایی سال سوم در رشته ریاضی خواهد داشت.
      ***و اما نکته اصلی: مساله ی تاثیر(فعلا)۲۵ درصدی معدل امتحانات نهایی در کنکور:
      براساس استعلام از سازمان سنجش، مبنای محاسبه تاثیر۲۵درصد سوابق تحصیلی(فعلا و در حال حاضر) همان نمرات امتحان نهایی سال سوم خواهد بود
      یعنی؛ دخالت درس به درس در نمره سازی و تعیین رتبه کنکور،با همان مبنای رشته اصلی امتحان نهایی خواهد بود. بدین صورت که نمرات دروس موثر که امتحان کتبی کشوری داشته اند، بصورت تراز درآمده و سپس تاثیر داده می شود . اما برای تغییر رشته ای ها ؛ سوابق تحصیلی کمتر از ۲۵درصد محاسبه می شود.
      مثلا؛ برای تغییر رشته از ریاضی به تجربی ، ازهمان دروس دیپلم ریاضی تــراز گرفته شده و برای سوابق تحصیلی در کنکور محاسبه خواهد شد و نمرات امتحان تغییر رشته(یعنی درس زیست ۱ و۲)دخالت داده نمی شود.
      البته این تاثیر تا کنکور ۹۲ تاثیر مثبت بوده و از کنکور۹۳ قرار است که تاثیر قطعی باشد. یعنی فعلا سهم ثابت ۲۵ درصد (وبرای تغییر رشته ای ها کمتر از ۲۵ درصد)از نمره و رتبه سازی کنکور از نمرات امتحان نهایی استخراج شده و آزمون نیز فعلا ۷۵ درصد سهم خواهد داشت.
      مشاوره ی رایگان کنکور به مناسبت عید سعید قربان

برنامه ریزی و رفع اشکال برنامه از تاریخ 9 مهرماه تا 14 مهرماه 93 بصورت رایگان...

پیشاپیش عید همه ی دوستان مبارک

09306469796 محمودی
      moshaver2026@yahoo.com

ویرایش توسط Mahmoodi__M.20 : 19 خرداد 1393 در ساعت 18:00

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      باسلام
      خیلی معدلتون پایینه اره میشه دیپلم تجربی بگیرین ولی اینم حساب کنید که درصد برا من و شما ناچیزه حدود 10 درصد چون شما هم پیش شاملتون نمیشه مثل من

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      خ
      نقل قول نوشته اصلی توسط M o h a m m a d نمایش پست ها
      1سوال هم من داشتم؟
      درسته عایا؟
      خیر اشتبله گفته تاثیر داره ولی کمتر هنوز اعلام نشده چقدر برا کسانی که پیش بعد از 91 ان با دیپلم حدود 13 درصدده برا کسانی که پیش قبل 91 بودن حدود 10 درصد

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      باسلام
      من خودم سالهاست قصد دارم دندون بخونم متاسفانه هر بار یه چیزی شد و نشد بخونم الانم فقط میدونم کنکور98 کنکور سختی هست و اینکه موفق بشم یا نه معلوم نیست

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط gloria1370 نمایش پست ها
      خیلی معدلتون پایینه اره میشه دیپلم تجربی بگیرین ولی اینم حساب کنید که درصد برا من و شما ناچیزه حدود 10 درصد چون شما هم پیش شاملتون نمیشه مثل من
      این تاپیک برای سال 93 هست...ایشون احتمالا الان ازدواج کردن بچه هم دارن

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      این تاپیک برای سال 93 هست...ایشون احتمالا الان ازدواج کردن بچه هم دارن
      خخخ

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن