خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 44
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات

Angry اعتراض دانش‌آموزان به دشواری سوالات امتحان نهایی و پاسخ آموزش‌وپرورش

سرویس اجتماعی جوان ایرانی _ آموزش و پرورش:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از تسنیم، دانش‌آموزان سال سوم دبیرستان در رشته‌های تجربی و ریاضی نسبت به سوالات امتحان نهایی در برخی از دروس از جمله جبر، دینی و حسابان اعتراض دارند به گونه‌ای که طی هفته گذشته تعدادی از دانش‌آموزان سال سوم دبیرستان در شهر تهران با تجمع مقابل اداره آموزش و پرورش اعتراض خود را نسبت به دشوار بودن سوالات امتحانات نهایی اعلام کردند.

** اعتراض به سوالات امتحان جبر، حسابان و دینی
      یکی از دانش‌آموزان رشته ریاضی به خبرنگار تسنیم می‌گوید: سوالات دروس جبر، دینی و حسابان بسیار دشوار طراحی شده بود؛ سوالات درس دینی اگر چه از داخل کتاب درسی بود اما از قسمت‌های به اصطلاح پرت کتاب که عمدتاً به ذهن دانش‌آموز نمی‌آید که این قسمت‌ها را مطالعه کند، طراحی شده بود.
      وی می‌افزاید:سوالات درس حسابان و جبر نیز خیلی مفهومی و دشوار طراحی شده بود؛ من و همکلاسی‌هایم سوالات امتحانات نهایی 5 سال گذشته را مطالعه کرده بودیم، سوالات جبر و حسابان امسال در مقایسه با سال‌های گذشته بسیار دشوار و مفهومی بود. همین موضوع باعث اعتراض دانش‌آموزان شده است.

** فانی: مبنای طراحی سوالات امتحانات نهایی کتب درسی است
      موضوع دشواری سوالات امتحانات نهایی دانش‌آموزان سال سوم دبیرستان به علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش نیز رسید.
      فانی در تاریخ 12 خرداد در جمع خبرنگاران در خصوص اعتراض برخی از دانش‌آموزان به امتحانات نهایی می‌گوید: این اعتراضات بستگی دارد چگونه باشد چرا که برخی از دانش‌آموزان می‌گویند چرا امتحانات از جزوه طرح سوال نشده است، در صورتی که مبنای ما برای امتحانات کتاب درسی است.
      وزیر آموزش و پرورش می‌افزاید: اگر سوال خارج از کتاب درسی باشد قابل بررسی است اما گزارش‌هایی که داریم این است که سوالات از کتاب درسی بوده، متأسفانه برخی از دانش‌آموزان عادت به جزوه‌خوانی دارند در حالی که جزوه دانش‌آموزی ملاک برای طرح سوالات امتحانات نهایی نیست و نخواهد بود. البته آمادگی داریم اگر اشکالی در کار بوده است بررسی کنیم و پس از بررسی اقدامات لازم صورت گیرد.

** دشواری سوالات امتحان نهایی را نمی‌پذیریم
      اما زمانی که ماجرا را با عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش بازگو می‌کنیم، وی با رد دشواری سوالات امتحانات نهایی به تسنیم می‌گوید: همواره تعدادی از دانش‌آموزان نسبت به سوالات امتحانات معترض هستند که البته تعداد آن‌ها محدود است. سوالات امتحانات نهایی توسط طراحان مجرب طراحی می‌شود و پس از آن یک بار دیگر توسط تیم بازبینی مورد بازبینی قرار می‌گیرد. ضریب سختی سوالات متناسب با دانش‌آموزان کل کشور اعمال می‌شود به گونه‌ای که یک دانش‌آموز در تهران و یک دانش‌آموز در زاهدان بتوانند به سوالات پاسخ دهند.
      رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش می‌گوید: در رابطه با امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان اعتراضاتی توسط تعدادی از دانش‌آموزان شهر تهران صورت گرفته است، این دانش‌آموزان معتقدند که سوالات امتحانات سخت طراحی شده است. البته علت اصلی اعتراض آن‌ها این است که نتیجه امتحانات نهایی در کنکور آن‌ها تأثیر دارد بنابراین اگر یک دانش‌آموز حتی نمره خوب نیز بگیرد باز هم اعتراض می‌کند.
      عمادی ادامه می‌دهد: یکی از دلایلی که باعث می‌شود دانش‌آموزان تصور کنند سوالات امتحانات نهایی دشوار است این است که به محتوای کتاب توجه نمی‌کنند. اگر دانش‌آموزان معتقدند که سوالات دشوار است بگویند که کدام سوالات و در کدام درس‌ها دشوار بوده است. طراحان ما آمادگی دارند به هر سوالی که اعتراض یا شبهه‌ای در خصوص آن وجود دارد پاسخ روشن داده و دلیل طراحی آن را نیز مطرح کنند.
      انتهای پیام/

2. Top | #2

نمایش مشخصات
      سوالا را نگاه کردم انصافا بصورت مجزا بخوایم نظر بدیم الکی شلوغش کردن!اینقداهم سخت نبودن!
      ولی اگه بخایم مقایسه کنیم بله!نسبت ب سال قبل سخت تر بود...

Sent from my ST25i using Tapatalk 2

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      خب وقتی معدل ان سال اخیر رو تاثیر میدن و سطح سوالات در ان سال قبل متفاوت هست این کجاش عدالت میشه؟؟
      تازه شم سوم تاثیر میدن بعدش تو کنکورم ثلث سوال ها از سوم هست همش شد سوم!!!!!!4
      کو توزیع استاندارد حجم کتاب درسی؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات
      کجا تعدادشون محدوده؟ والا من هر سومی رو میبینم میگه افتضاحه امسال سوالا...حالا سومیا به کنار...دوست و آشنا هر کی میرسه میگه شنیدم امال سوالاتون سخته؟
      توی اف بی هم یه پست دیدم زده بود نمیدونم روز 21 یا 22 خرداد قراراه که برن جلو اموزش و پروش تجمع کنن بخاطر این قضیه!

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      همه ی درسا به جز دین و زندگی استاندارد بود و تقریباً مثل سال قبل. جبر که خیلی شبیه سال 88 بود و یه کم نکته دار.
      حسابان که اصلاً حرفشو نزنید چون که از سال قبل هم آسون تر بود. ولی کلاً سبک سؤال دهی توی بعضی درسا تغییر کرده بود.
      همه ی درسا اگه از تمام وقت داده شده استفاده میشد راحت میشد 20 شد (چقدر "شد" داشت جملم :yahoo (4)
      این اعتراضا هم فایده ای نداره. تا اونجایی که من خبر دارم تنها جایی که اعتراضا جواب داده واسه فیزیک سال 86 بوده که بعد گفتن که مصحح ها با ارفاق تصحیح کنن و بعدش هم یه نفر توی کشور 20 شد.

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سوالاشون بد نیست...مشکل جوابهای کلید سوال هاست.
      مثلا تیپ سوالات جبر کاملا با سالهای پیش متفاوت بود

7. Top | #7

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Prison Break نمایش پست ها
      همه درس ها سوالاش مزخرف بود.. هر کی میگه نهایی استاندارد ... اضافی خورده.
      تنها آزمونی که توی ایران داره استاندارد برگزار میشه فقط و فقط کنکوره

این اعتراض ها هم به جایی نمی رسه بیخود خودتونو خسته نکنید.. دیگه گذشت و رفت و هیچ کاری نمیشه کرد. بچسبید به کنکور لااقل که اونو خراب نکنید

اولا مودب باش!حواست باشه داری چی میگی
      **نوشته هات نشانه شخصیتته!
      دوما :بگو کدوم درس مشکل دار بود؟؟(البته من رشتم تجربیه و کاری ب حسابان و ... ندارم)
      دینی ک گفتید را برسی کردم دقیقا مثه هرسال بود!میخای تک تک سوالاشا از لاب لای امتحانای سالای قبل در بیارم تا خیالت راحت شه ک مثه هرسال بود؟

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      امسال به دلیل تاثیر مستقیم ضریب سختی درسها یک مقدار بیشتر شد.تقریباً تو همه درس ها 4تا6نمره سوالات مفهومی بود و نسبتاً سخت...

A SONG OF ICE AND FIRE

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      مرگ دسته جمعی نعمته!
      اگر میگید سخت و مفهومی بوده برای همه بوده. (من خودم سوالات رو ندیدم)
      اگر واقعا سخت باشه برا همه سخته
      درستش هم همینه که یکم سخت تر باشه
      چرا که تا سالهای قبل اونقدر اسون بود که کسی که سطحش معمولی هم بود 20 میگرفت و کسی هم ک هقوی بود 20 میگرفت اونوقت تاثیر که بدن تو کنکور نامردیه که برای هر دو یک تاثیر بدن
      فقط بگم ذهنتون رو درگیر نکنید
      امتحاناتون که تموم شد 1 هفته استراحت کنید و بعدش شروع کنید اساسی برای کنکور بخونید که بدونید امتحان نهایی به راحتی با کنکورتون قابل جبران هست
      موفق باشید
      تالار کاملا تخصصی شیمی (المپیاد و کنکور)
      http://iroch.ir

iroch.ir/forum

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نظر من فیزیک تو همه امتحانات از همه سخت تر بود...حسابان و جبر و بازم بهتر از فیزیک میشد نمره گرفت....بچه ها راست میگند دیگه اعتراض به جایی نمیرسه ما اگه خودمونو برا سختی سوالات بکشیم هم میگن سخت نبوده....پس بیخیال همه مثل همیم...

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

منم شنیدم که بچه های همه ی استان ها میخوان جلوی اموزش و پرورش هر استان تجمع کنند ولی فکر نکنم راه به جایی ببره

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اینا گمونم آخرش تاثیر معدل رو همون مثبت کنن)

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Dr نمایش پست ها
      همه ی درسا به جز دین و زندگی استاندارد بود و تقریباً مثل سال قبل. جبر که خیلی شبیه سال 88 بود و یه کم نکته دار.
      حسابان که اصلاً حرفشو نزنید چون که از سال قبل هم آسون تر بود. ولی کلاً سبک سؤال دهی توی بعضی درسا تغییر کرده بود.
      همه ی درسا اگه از تمام وقت داده شده استفاده میشد راحت میشد 20 شد (چقدر "شد" داشت جملم :yahoo (4)
      این اعتراضا هم فایده ای نداره. تا اونجایی که من خبر دارم تنها جایی که اعتراضا جواب داده واسه فیزیک سال 86 بوده که بعد گفتن که مصحح ها با ارفاق تصحیح کنن و بعدش هم یه نفر توی کشور 20 شد.
      ببخشید شما اگه تجربی هستید چطوری درباره حسابان نظر میدید؟
      تیپ سوالات حسابان همه رو غافلگیر کرد...

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط ʍԾɧԹʍʍԹԺ نمایش پست ها
      اینا گمونم آخرش تاثیر معدل رو همون مثبت کنن)
      خدا کنه...

13. Top | #13
      در انتظار تایید ایمیل

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ما که از هر کی شنیدیم میگن سخت بوده دیووووووووووووووووووووووو ونه شدم بخدا هر چی میخونم بیست نمیشم

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خوب
      پس صد درصد سال بعد که من میرم سال سوم ،سوالات نهایی آسون میشه ، چون امسال همه اعتراض کردن ، سال بعد آسون میدن ...
      سر انجام که باید در خاک رفت / خوش آن کس که پاک آمد و پاک رفت

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      [QUOTE=mahshad;188139]ببخشید شما اگه تجربی هستید چطوری درباره حسابان نظر میدید؟
      تیپ سوالات حسابان همه رو غافلگیر کرد...

ببین من میرم پیش ریاضی، داداشم میره دوم تجربی. داداشم نوشته پروفایل رو.
      ویرایش توسط Mr.Dr : 18 خرداد 1393 در ساعت 13:00

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)