خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

تابستون قبل از پیش تجربی رو چطور بگذرونم؟ و راهنمایی در مورد کتاب های مورد نیاز

سلام

خب امتحانای نهایی هم داره تموم میشه و کم کم تابستون نزدیکه، منم تصمیم گرفتم از الان شروع کنم به خوندن تا بتونم به هدفم برسم. البته منظورم از الان 1 تیر هستش، دیگه نمیخوام درس زده بشم 8 روز استراحت مطلق میزنم به بدن اول حسابی شارژ بشم:yahoo (4):

رشتم تجربیه و میخوام درسای پایه رو ببندم کامل، یعنی اصلا کاری به پیش ندارم. لطفا اونایی که خودشون تجربه دارن تو یه سری موارد راهنماییم کنن، ممنون میشم:

سوال اول اینکه تو تابستون درسای حفظی رو هم بخونم یا نه؟ مثلا دینی، یا لغت ادبیات. بعضیا رو دیدم میگن تا موقع کنکور فراموش میکنی و ارزش نداره، یه سری دیگه میگن نه حتما لازمه و بخونش تا اون موقع با یه مرور یادت میاد! نظر شما چیه؟
      سوال دومم اینه اگه من با 4 ساعت در روز شروع کنم، و تا آخر تابستون به 6 ساعت برسونم کم نیست؟ میدونم ساعات مطالعه ی هرکس فرق داره و این چیزا، حدودی بگید:yahoo (4): چون کلا دانش آموزی نبودم هیچوقت که خر بزنم تو دوران تحصیل، بخاطر همین یهویی بخوام 6 ساعت در روز بخونم فکر میکنم زیاده واسم و کم بیارم!
      سوال سوم اینه که اول درسای دوم رو بخونم بعد برم سراغ سوم، یا به طور موازی با هم پیش ببرمشون؟

سوال آخرم که مهم ترین و طولانی ترین :yahoo (4): سوال هم هست، لطفا واسه همه ی درسا با توجه به شرایطم که توضیح دادم، کتابایی که خودتون استفاده کردید و به نظرتون مناسب بوده رو معرفی کنید. هم دوم هم سوم هم پیش! (میدونم خیلی پر رو هستم:yahoo (4)

ادبیات و زبان فارسی: ادبیات واسه قرابت اون کتاب قرابت معنایی هامون سبطی رو دارم که میگن خیلی خوبه. برا لغت و تاریخ ادبیات چی مد نظرتون هست؟.......... زبان فارسی هم از پایه خرابم! یه چیز کامل میخوام که خوب توضیح داده باشه و بتونم چنتا تست ازش بزنم

عربی: تا حالا نشده من تو آزمونای آژمایشی حتی به سوالای عربی نگاه کنم:yahoo (4): در این حد چیزی حالیم نیست، نهایی رو هم احتمالا با زور و ضرب حدود 13-14 بشم. یه کتاب خیلی کامل و خیلی خوب میخوام که از پایه توضیح داده باشه. خودم کتاب ایاد فیلی رو دارم، رنگش سبزه ازش تعریف زیاد شنیدم. خوبه؟ چیز بهتری هم داریم؟

دینی: این که حفظیه. بعد خوندن کتاب چه کتاب تستی مناسبه؟ خیلی سبز دارم که از دوم تا پیش رو داره، با درس نامه و نکته و این چیزا

زبان: زبانم خوبه من، یعنی راحت 80 رو میزنم تو اکثر آزمونا. یه چیزی میخوام که روش کار کنم و درصدم رو بالای 90 و حتی 100 ببره

این از عمومی، حالا اختصاصی

زمین: نمیخوام بخونم اصلا. ولی بعضیا میگن زمین هم بخونم. نظر شما چیه؟

زیست: واسه دوم و پیش هیچی ندارم. برا سوم هم خیلی سبز فقط. بهترین کتاب چیه الان؟

ریاضی: بعد از عربی ضعیف ترین درسمه، اکثر درصدای ریاضیم دور و بر 10 تا نهایتا 20 درصده، اونم به لطف زدن آمار و سلام صلوات. یه چیزی که درسنامه ی خوبی داشته باشه و آدم حالیش بشه، چون متاسفانه جزوه ی معلم ریاضیمون اصلا خوب و کامل نیست!

فیزیک: متوسطم. بین 30 تا 50 رو میتونم بزنم، البته نوسانم خیلی زیاده بعضی وقتا بدجور گند میزنم فیزیک رو:yahoo (4): جزوه ی خوبی دارم از فیزیکم، ولی خب بازم یه درسنامه ی خلاصه و مفید داشته باشه بهتره

شیمی: به جز مبتکران و خیلی سبز چیزی هم داریم اصلا؟:yahoo (4): خودم میگم دوم مبتکران، سوم و پیش با توجه به حجم زیاد مبتکران خیلی سبز بخونم بهتره. ولی یکی از دوستام که خودش کنکور شیمی رو 89% زده میگه سوم هم مبتکران بخونم و خیلی سبز رو فقط بذارم واسه پیش. من میترسم اینطوری وقت نکنم شیمی دوم و سوم رو تموم کنم تو تابستون

خب فکر کنم همین باشه:yahoo (4): از همه دوستان هم پیشاپیش ممنونم، ببخشید که سرتون رو درد اوردم

2. Top | #2
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      واسه رضای خدا یکی جواب مارم بده:yahoo (4): البته میدونم خیلی طولانیه، خوندنش سخته، حوصله میخواد. اصلا اگه خواستین جواب ندین، خودتون شاد باشید:yahoo (4):

3. Top | #3
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      عمومیا رو بخون ولی متوسط نه زیاد نه اینکه اصلا نخونی دینیم به نظرم نخون چون الان بخونی هفته دیگه یادت میر ولی خب ادبیات و اینا بیشتر شاید بمونه تو با 4 ساعت شروع کن بعد یکی دو هفته خودت میکنیش 8.9 ساعت!! ولی همون 6 ساعتم بد نیست،، اول دومو بخون بعد سوم اخر کارم یه جمع بندی بکن،، کتابم که تاپیکای مختلف هست دربارشون بگرد پیدا میکنی فقط زیست دور خیلی سبزو خط بکش

4. Top | #4
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام...یه کم توو انجمن بگردی میتونی جواب سوالتو پیدا کنی :yahoo (4):
      جواد درست میگه الان عمومی کم بخون چون یادت میره بهتره اختصاصی کار کنی تا مسلط بشی
      برای زیست هم من میگم صبر کن اخر این ماه یه کتاب به اسم فاگوزیست میاد بیرون که البته واسه دوم و سوم هس ولی واسه پیش اوایل مهر.....به نظر من که کتاب خیلی خوبی باید باشه !!! کتاب زیست نشر دریافت هم هس :yahoo (1):
      خدافظ !!!!
      ویرایش توسط nafise74 : 17 خرداد 1393 در ساعت 00:55

5. Top | #5
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط javad_603 نمایش پست ها
      عمومیا رو بخون ولی متوسط نه زیاد نه اینکه اصلا نخونی دینیم به نظرم نخون چون الان بخونی هفته دیگه یادت میر ولی خب ادبیات و اینا بیشتر شاید بمونه تو با 4 ساعت شروع کن بعد یکی دو هفته خودت میکنیش 8.9 ساعت!! ولی همون 6 ساعتم بد نیست،، اول دومو بخون بعد سوم اخر کارم یه جمع بندی بکن،، کتابم که تاپیکای مختلف هست دربارشون بگرد پیدا میکنی فقط زیست دور خیلی سبزو خط بکش
      نقل قول نوشته اصلی توسط nafise74 نمایش پست ها
      سلام...یه کم توو انجمن بگردی میتونی جواب سوالتو پیدا کنی :yahoo (4):
      جواد درست میگه الان عمومی کم بخون چون یادت میره بهتره اختصاصی کار کنی تا مسلط بشی
      برای زیست هم من میگم صبر کن اخر این ماه یه کتاب به اسم فاگوزیست میاد بیرون که البته واسه دوم و سوم هس ولی واسه پیش اوایل مهر.....به نظر من که کتاب خیلی خوبی باید باشه !!! کتاب زیست نشر دریافت هم هس :yahoo (1):
      ممنون از هر دو عزیز
      بعد عربی که درس عمومیه و انقدر ضعیفم توش، در حدی که اگر 0 نزنمش منفی میزنم:yahoo (4): رو هم در حد مثلا فیزیک روش وقت نذارم؟

راستی به نظرتون زمین رو بیخیال بشم یا نه؟

بازم مرسی

6. Top | #6
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اول باید سطحت تقریباً معلوم شه بعد...
      درسی مثل عربی تقریباً می تونم بگم مهم ترین درس کنکوره البته در عمومی ها یه جورایی چون اکثرا مثل شما بهش فکر می کنن و یا ضعف شدید دارن توش.
      عربی تنها درسی که باید از پایه شروع کرد و از اول راهنمایی تا سوم دبیرستان رو کامل بلد بود. اگه از پایه شما ضعف دارید پیشنهاد می کنم عربی رو از اول راهنمایی یا نهایت از اول دبیرستان کار کنید از پایه. چون اینکه بدون یادگیری بیاید تست کار کنید و کتاب هاشو بخونید هیچ سودی نداره...

در تابستون اولویت باشه با درس های اختصاصی که خیلی مهم تر از عمومی ها و سخت تر اند و اکثرا هم فرار نیستند... عمومی ها در کنار اون... مثلاً اگه برنامه شما روزی 8 ساعت مطالعه هست 5 ساعت اختصاصی 3 ساعت عمومی... یا 6 ساعت اختصاصی 2 ساعت عمومی.

کتاب های گاج رو برای دینی کنکور کار کن در تابستون و روزانه با 15 دقیقه روزی 1.2 ایه رو حفظ کن تا موقع جمع بندی فقط نیاز به مرور داشته باشی نه حفظ کردن.
      زیست اگه منبع کامل میخوای کتاب های نشرالگو و اگر فقط برای تست سال های مختلف میخوای میکرو گاج
      شیمی کتاب های مبتکران و خیلی سبز جفتشون کامل اند و خوب بین این دو تا هر کدومو گرفتی خوبه
      زبان انگلیسی و زبان فارسی و ادبیات و عربی و کلاً عمومی ها فقط گاج کار کن
      درس هایی مثل ریاضی و فیزیک بستگی به خودت داره که میخوای تست کار کنی یا پایه یا ...!! ولی کتاب های گاج و خیلی سبز بیشتر پیشنهاد میشه و اگر فقط و فقط برای تست میخوای ریاضی آبی قلم چی

7. Top | #7
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط XaoS نمایش پست ها
      ممنون از هر دو عزیز
      بعد عربی که درس عمومیه و انقدر ضعیفم توش، در حدی که اگر 0 نزنمش منفی میزنم:yahoo (4): رو هم در حد مثلا فیزیک روش وقت نذارم؟

بازم مرسی
      چرا واسه عربی وقت حتما بذار چون واقعا رتبتو جابجا میکنه
      زمینم در حد 20.10 درصد بخون بیخیالش نشو

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      توصيه من براي تابستون قبل از پيش تجربي اين هست :
      فيزيك مبحث نور + قرابت معنايي نشر دريافت + يه بار مرور كامل قواعد عربي +‌ آرايه هاي ادبي كلك معلم + ژنتيك تخته سياه ( در صورتي كه در طول سال نخوندينش ) + مرور شيمي 3 + حفظ واكنش هاي شيمي 3

اگر هم خواستيد آزمون شركت كنيد آزموني باشه كه دروس سوم رو يه بار كامل مرور كنه نه اينكه از تابستون براي پيش استفاده كنين. من توصيم در مورد آزمون گام اول گزينه دو هست يا آزمون تابستانه سنجش. هرچند به نظر من آزمون دادن در تابستان ضرورتي نداره.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منم امسال میریم پیش.باتوجه به آزمون های گام اول که من شرکت کردم اول سوم که یادمونه رو میخونیم تا تثبیت بشه بعد میریم سراغ اول.واسه ی عربی همون کتاب ایاد فیلی که داری عالی اگه همون رو خوب بخونی چون از پایه شروع کرده خیلی بهت کمک میکنه.درصد زمین هم توی زیرگروه1ضریبش صفره و فقط رتبه رو خیلی بالا میکشه.واسه ی کتاب زیست من کتاب خانه ی زیست شناسی(گربه) رو دارم خیلی خوبه میتونه کمکت کنه.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط XaoS نمایش پست ها
      ممنون از هر دو عزیز

بازم مرسی
      سلام

از طرح ما هم دیدن کنین ........ خیلی میتونه کمکتون کنه

سوالی هم راجع بهش داشتین با شماره زیر تماس حاصل فرمایین

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ي زنگ ميزني انتشارات گاج ديويدي عربيشو سفارش ميدي معجزشو ميبيني!

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اينكه برنامه تابستونت به چه صورت باشه،ي پارامتر متغيره.من احساس مي كنم با گزينه ٢پيش بري تابستونو و از مهر با برنامه كانون .

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohaddeseh نمایش پست ها
      منم امسال میریم پیش.باتوجه به آزمون های گام اول که من شرکت کردم اول سوم که یادمونه رو میخونیم تا تثبیت بشه بعد میریم سراغ اول.واسه ی عربی همون کتاب ایاد فیلی که داری عالی اگه همون رو خوب بخونی چون از پایه شروع کرده خیلی بهت کمک میکنه.درصد زمین هم توی زیرگروه1ضریبش صفره و فقط رتبه رو خیلی بالا میکشه.واسه ی کتاب زیست من کتاب خانه ی زیست شناسی(گربه) رو دارم خیلی خوبه میتونه کمکت کنه.
      گربه رو عوض کن الان کتابای مناسبتری هس مث الگو یا گاج هس. منم اول فکر میکردم گربه خیلی خوبه ولی یکم که خوندم دیدم جوابگو نیس. گربه رو بذار اولویت سومت.
      ببخشید که به تاپیک ربط نداشت:yahoo (4):
      چون این گربه وقتمو تلف کرده بود گفته وقت شما هم تلف نشه.

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نظر من تابستون از عمومیا فقط عربی رو از پایه کار کن با گاج طوری که دیگه بعد تابستون عربی رو فول باشی . بقیه دروس عمومی در طول سال تحصیلی و مطابق با برنامه آزمون های آزمایشی میتونی به راحتی جمع کنی به هیچ وجه پیشنهاد نمیکنم که بشینی از تابستون دین و زندگی و ادبیات بخونی میتونی اون وقتی که رو دینی و ادبیات میزاری رو بزاری رو دروس تخصصی مثل ریاضی و فیزیک که هر تستشون 4-5 تا تست دینی ارزش داره
      راجع به ساعت مطالعت هم طوری برنامتو تنظیم کن که بتونی تا آخر تابستان همه دروس تخصصی پایه رو جمع کنی که دیگه بستگی به ظرفیت خودت داره .
      یه چیز دیگه حتما تمام واکنش های موجود در کتب شیمی رو حفظ کن تا در طول سال واسه حل تست ها به مشکل بر نخوری.
      مطالعه زیست رو هم در تمام روز های هفته تو برنامت داشته باش .
      همین دیگه
      موفق باشی

15. Top | #15
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ممنون از تمامی دوستان بابت اینکه لطف کردن و وقت گذاشتن و جواب دادن

خب پس برنامه بدین صورت شد که همه ی اختصاصیا+عربی رو خوب بخونم، برا عمومیا هم دینی بیشتر آیه کار کنم حالا اگه وقت شد یذره چیزای دیگه هم میزنم تنگش:yahoo (4):
      ادبیات هم بهم گفتن اول بهتره درس به درس بخونم، بعدش که تموم شد در طول سال موضوعی کار کنم. یعنی اول گاج سبزای دوم و سوم رو تموم کنم بعد قرابت و تاریخ ادبیات و فلان جدا. خوبه اینطوری؟........... زبانم هفته ای یک ساعت فقط تست

اینم کتابایی که برآن شدم بگیرم، لعنتی جیب رو خیلی خالی میکنن ولی ارزشش رو داره:yahoo (4): نظرتون؟

ادبیات و زبان فارسی: گاج سبز واسه تابستون، برا طول سال هم ادبیات موضوعی گاج، قرابت مهر و ماه، املا و لغت نشر دریافت، زبان فارسی چکیده تخته سیاه، تاریخ ادبیات خود کتاب
      عربی: ایاد فیلی که دارم
      دینی: جامع الگو
      زبان: مبتکران شهاب اناری

زیست 1 و 2 الگو، زیست گیاهی مهر و ماه، ژنتیک مندلی خیلی سبز. برا پیش آخر تابستون میبینم چی خوبه
      ریاضی تجربی جامع مهر و ماه، اینم باز پیش هنوز تصمیم نگرفتم
      فیزیک پایه و پیش گاج نقره ای
      شیمی 2 و 3 مبتکران و پیش خیلی سبز

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)