خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 32

موضوع: ا ل م پ ی ا د

1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

ا ل م پ ی ا د

سلام من سال بعد تصمیم دارم المپیاد زیست +المپیاد ادبی{هنوز تصمیم نگرفتم یکیشون رو انتخاب میکنم}بدم هیچی از المپیاد نمیدونم خواستم یه توضیحی درباره مراحل و سطح سوالاتو(به کتاب درسی ربطی داره یا نه؟؟؟؟) و......بدهید
      برای موفقیت توی المپیادهای بالا باید چیکار کنم؟{{{{از کی شروع کنم به خوندن-چی بخونم؟}}}}

خلاصه این تاپیک این بود که من اصلا نمیدونم واسه المپیاد زیست چی بخونم؟؟؟؟؟
      ممنون که وقت میگذارید
      ویرایش توسط Shayan.m : 30 اردیبهشت 1393 در ساعت 02:08

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sh7777777 نمایش پست ها
      سلام من سال بعد تصمیم دارم المپیاد زیست +المپیاد ادبی{هنوز تصمیم نگرفتم یکیشون رو انتخاب میکنم}بدم هیچی از المپیاد نمیدونم خواستم یه توضیحی درباره مراحل و سطح سوالاتو(به کتاب درسی ربطی داره یا نه؟؟؟؟) و......بدهید
      برای موفقیت توی المپیادهای بالا باید چیکار کنم؟{{{{از کی شروع کنم به خوندن-چی بخونم؟}}}}

ممنون که وقت میگذارید
      یکی رو انتخاب کن چون کارت سخت میشه من قبلنا هم شیمی هم زیست و ریاضی وکامپیوتر و ...خوندم کار اشتباهی کردم.

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      ببین من اطلاعی درمورد اون دوتا المپیاد ندارم ولی در کل المپیاد مرحله اولش به این صورته که حدود 1500 نفر تو مرحله اول قبول میشن و میرن مرحله 2 از مرحله دوم 30 تا 60 نفر که تو هر رشته تعداد مخصوصی هستند از بین 1500 نفر قبول میشن مثلا تو رشته ریاضی 40 نفر میگیرن تو مرحله اول یه تعداد سوال تستی داره یه تعداد تشریحی که توی زیست فکر کنم قبولیت بستگی به تعداد حل سوالای تشریحیت داره . کسایی رو که تو مرحله 2 قبول میشن براشون یه دوره دو ماهه میزارن و در آخر یه تعدادی طلا میگیرن و یه تعدادی نقره و یه تعدای برنز و تعدادی هم لوح تقدیر میگیرن میرن همه کسایی که تو این مرحله مدال میگیرن فقط صهمیه فک کنم 15% تو کنکور میگیرن و پس باید تا الان همه کنکور بدن . برای نفراتی که طلا میگیرن یه دوره دیگه میزارن که توی اون بازم تعداد مشخصی انتخاب میشن و عضو تیم ملی میشن اگه ادبی باشی به این مرحله برسی فک کنتم کنکور معاف شی و اگه زیست باشی عضو تیم ملی بشی باید بری المپیاد جهانی اگر طلا اوردی معاف میشی اگر تو خودت میبینی که مدال طلا جهانی میتونی بگیری برو و در غیر اینصورت بزارش کنار چون به غیر از وقت تلف کردن چیز دیگه ای برات نداره
      در مورد مرحله اول یه کم اطلاعات کسب کنی و نمونه سوالات دوره های قبل رو حل کنی قبولی ولی مرحله دوم باید حد اقل از یکی دو سال پیش براش برنامه ریزی کرده باشی
      اون دوستمون هم حرف درستی میزنن یکی رو انتخاب کن منم نزدیک بود مثل تو دوتا رشته برم تا اینکه یکی از دوستام گفت یکیش رو برو مگر نه قبول نمیشی منم ریاضی رو که بیشتر علاقه داشتم رفتم و قبول شدم... البته من کسانی رو میشناسم که مرحله اول تا 3 یا 4 رشته هم قبول شدن ولی مرحله 2 ...

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sh7777777 نمایش پست ها

ممنون که وقت میگذارید

سلام
      پایه ی تحصیلی؟
      مدرسه؟
      شهر؟
      اینارو بگید تا بهتون بگم!
      تالار کاملا تخصصی شیمی (المپیاد و کنکور)
      http://iroch.ir

iroch.ir/forum

5. Top | #5
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فک کنم دوم تجربی هستی.منم همین طور.از چند هفته پیش شروع کردم المپیاد خوندن.المپیاد شیمی.شیمی 3رو هم حداکثر تا پایان خرداد تموم میکنم.بعدشم سایر منابع المپیادی.ولی این به معنیایناست که بقیه ی درس هارو نمیخونم.مثلا الان هر روز شیمی و زیست میخونم.ولی بیشتر شیمی.تابستون هم حداکثر زیست رو کنار شیمی میخونم.اونم زیست 2(سال سوم).تا المپیاد همین طور میخونم.بعد مر حله ی یک نمیرم مدرسه و فقط واسه المپیاد شیمی میخونم.زیت رو هم شاید مرحله ی یک شرکت کنم.ولی مطمئنن زیست 2رو تابستون میخونم.تو هم میتونی سوالات المپیاد هارو از اینترنت دانلو کنی و مقایسه کنی.ادبیات به دردت نمیخوره.چون باید درسهای رشته ی انسانی رو هم بخونی ومخصوص انسانی هاست.زیست المپیادش با کنکور فرق میکنه.سوالاتشو میگم.اگه بخوای زیست بخونی باید واسه مرحله ی او.ل رو زیست 1و2 و پیش مسلط بشی.بعدش عمومی کمپل رو بخونی که 5-6جلده که دقیقا نمیدونم کدوم جلد هارو باید بخونی.بعدشم واسه مرحله ی دو بری و کتابای تخصصی زیست رو بخونی.اما شیمی قضیش فرق میکنه.سوالاتش تا حدی شبیه سوالات کنکور.واسه مرحله ی اول باید شیمی 2و3 روبخونی و یه سری منابع غیر درسی دیگه.واسه مرحله ی دوم هم باید شیمی پیش و یه سری منابع تخصصی دیگه بخونی.به مدالم فک نمیکنم چون یه کم دیر شروع کردم و باید واسه مدال فقط شیمی بخونم که یه جور ریسکه بزرگه.ولی به قبولی در مرحله ی دوم فک میکنم و امیدوارم.
      به هرحال سوالارو از اینترنت گیر بیار و نگاه کن و مقایسه کن و انتخاب کن.من شیمی رو پیشنهاد میکنم.ولی انتخاب با خودت.من خودم با سواد دوم شیمی المپیاد سال قبل رو تو خونه 20-25درصد زدم ولی زیست که نگاه کردم زور بزنم 1-2تا سوال به زور بتونم حل کنم.
      راستی المپیادی ها شما که از المپیادی بودنتون پشیمون نیستین؟الان اون درس رو تو آزمون ها بالای 80-90میزنید؟از بقیه ی درس هاکه نموندین؟
      گوش دادن به هر حرفی نمی صرفه
      رادیو زندگی رو موج منفی نمی چرخه

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بابا بی خیالکنکورو بچسب

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali761 نمایش پست ها
      فک کنم دوم تجربی هستی.منم همین طور.از چند هفته پیش شروع کردم المپیاد خوندن.المپیاد شیمی.شیمی 3رو هم حداکثر تا پایان خرداد تموم میکنم.بعدشم سایر منابع المپیادی.ولی این به معنیایناست که بقیه ی درس هارو نمیخونم.مثلا الان هر روز شیمی و زیست میخونم.ولی بیشتر شیمی.تابستون هم حداکثر زیست رو کنار شیمی میخونم.اونم زیست 2(سال سوم).تا المپیاد همین طور میخونم.بعد مر حله ی یک نمیرم مدرسه و فقط واسه المپیاد شیمی میخونم.زیت رو هم شاید مرحله ی یک شرکت کنم.ولی مطمئنن زیست 2رو تابستون میخونم.تو هم میتونی سوالات المپیاد هارو از اینترنت دانلو کنی و مقایسه کنی.ادبیات به دردت نمیخوره.چون باید درسهای رشته ی انسانی رو هم بخونی ومخصوص انسانی هاست.زیست المپیادش با کنکور فرق میکنه.سوالاتشو میگم.اگه بخوای زیست بخونی باید واسه مرحله ی او.ل رو زیست 1و2 و پیش مسلط بشی.بعدش عمومی کمپل رو بخونی که 5-6جلده که دقیقا نمیدونم کدوم جلد هارو باید بخونی.بعدشم واسه مرحله ی دو بری و کتابای تخصصی زیست رو بخونی.اما شیمی قضیش فرق میکنه.سوالاتش تا حدی شبیه سوالات کنکور.واسه مرحله ی اول باید شیمی 2و3 روبخونی و یه سری منابع غیر درسی دیگه.واسه مرحله ی دوم هم باید شیمی پیش و یه سری منابع تخصصی دیگه بخونی.به مدالم فک نمیکنم چون یه کم دیر شروع کردم و باید واسه مدال فقط شیمی بخونم که یه جور ریسکه بزرگه.ولی به قبولی در مرحله ی دوم فک میکنم و امیدوارم.
      به هرحال سوالارو از اینترنت گیر بیار و نگاه کن و مقایسه کن و انتخاب کن.من شیمی رو پیشنهاد میکنم.ولی انتخاب با خودت.من خودم با سواد دوم شیمی المپیاد سال قبل رو تو خونه 20-25درصد زدم ولی زیست که نگاه کردم زور بزنم 1-2تا سوال به زور بتونم حل کنم.
      راستی المپیادی ها شما که از المپیادی بودنتون پشیمون نیستین؟الان اون درس رو تو آزمون ها بالای 80-90میزنید؟از بقیه ی درس هاکه نموندین؟
      علی جان جایی میری آزمون؟گاج...قلم چی؟!

8. Top | #8
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ezio auditore77 نمایش پست ها
      علی جان جایی میری آزمون؟گاج...قلم چی؟!
      نه.چه طور مگه؟مدرسه هم به زور میرم!!!از شر این امتحانا هم اگه خلاص میشدیم ....

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نه.چه طور مگه؟مدرسه هم به زور میرم!!!از شر این امتحانا هم اگه خلاص میشدیم ....
      هیچی همینطوری...راستی تابستون حتما بیا قلم چی

10. Top | #10
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ezio auditore77 نمایش پست ها
      هیچی همینطوری...راستی تابستون حتما بیا قلم چی
      مگه قلم چی چه خبره؟راستش از الان به فکر کنکور و درصد و رتبه بودن زوده.الن باید درسهارو خوب یاد گرفت ونباید وارد جو کنکور شد.نگین یه سال آخر نمیشه و دیره.اصلا کنکور هدفش این نیست مه یه دانش آموز از سال دوم و یا حتی سوم بخونه واسه کنکور و نتونه اون لذتی که تو بعضی درسها هست(دقت کنید میگم بعضی.اگه بگین ریاضی هم ناراحت میشم هم عصبانی!!!)رو دریابه.به هرحال نمیگم درسهای دیگه رو نباید خوند بلکه باید خوب یاد گرفت ولی نه با هدف کنکور بلکه به خاطر خودشون.راستی شما هم دومید؟به نظرم هر طور راحتین بخونین.اگه رفتن به قلم چی انگیزه ایجاد میکنه واسه خوندن بد نیست.منم قبل المپیاد کلی تحقیق کردم و با خودم کلنجار رفتم.میتونم بگم بیشتر از یک ماه.آخرشم تصمیم گرقتم فعلا برم المپیاد.چون اصلا از الان واسه کنکور انگیزه نداشتم و تنبلی میکردم و میگفتم زوده و زیاد نمیخوندم.البته الانم تنبلی میکنم ها ولی نه به اندازه ی قبل.مثلا الان به جز اون روزاییکه میرم امتحان و بعد امتحان خسته میشم صبح ها زیاد مطالعه نمیکنم،بقیه ی روزها حداقل حداقل 7ساعت میخونم.مثلا یک شنبه 8.5ساعت خوندم و امروزم تا الان 7.5ساعت.
      راستی چرا من هر چی امروز پست میفرستم این قد طولانی میشه؟

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مگه قلم چی چه خبره؟راستش از الان به فکر کنکور و درصد و رتبه بودن زوده.الن باید درسهارو خوب یاد گرفت ونباید وارد جو کنکور شد.نگین یه سال آخر نمیشه و دیره.اصلا کنکور هدفش این نیست مه یه دانش آموز از سال دوم و یا حتی سوم بخونه واسه کنکور و نتونه اون لذتی که تو بعضی درسها هست(دقت کنید میگم بعضی.اگه بگین ریاضی هم ناراحت میشم هم عصبانی!!!)رو دریابه.به هرحال نمیگم درسهای دیگه رو نباید خوند بلکه باید خوب یاد گرفت ولی نه با هدف کنکور بلکه به خاطر خودشون.راستی شما هم دومید؟به نظرم هر طور راحتین بخونین.اگه رفتن به قلم چی انگیزه ایجاد میکنه واسه خوندن بد نیست.منم قبل المپیاد کلی تحقیق کردم و با خودم کلنجار رفتم.میتونم بگم بیشتر از یک ماه.آخرشم تصمیم گرقتم فعلا برم المپیاد.چون اصلا از الان واسه کنکور انگیزه نداشتم و تنبلی میکردم و میگفتم زوده و زیاد نمیخوندم.البته الانم تنبلی میکنم ها ولی نه به اندازه ی قبل.مثلا الان به جز اون روزاییکه میرم امتحان و بعد امتحان خسته میشم صبح ها زیاد مطالعه نمیکنم،بقیه ی روزها حداقل حداقل 7ساعت میخونم.مثلا یک شنبه 8.5ساعت خوندم و امروزم تا الان 7.5ساعت.
      راستی چرا من هر چی امروز پست میفرستم این قد طولانی میشه؟
      قلم چی برنامش عالیه برنامش یجوریه که مجبورت میکنه بخونی(امتحان-کنکور) خب بنظرت اگه درسارو خوب یاد بگیری بعدش آزمون بدی ضرری داره؟!در هر صورت آزمون شرکت کنی درس خوندنت هدفدار میشه المپیاد چه مزیتی داره؟دانشگاه بدون آزمون میگیره؟!اونوقت چه رشته هایی؟!!

12. Top | #12
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خوب اگه طلا بشی بدون کنکور میری دانشگاه ولی اصلا هدف من این نیست.اولین و مهم ترین دلیلش اینه که تو کنکور لااقل این درس رو با میزنی و درصد خوبی نسبت به بقیه کسب میکنی.دوما چند ماه تلاش میکنی و درس میخونی و دیگه سال کنکور درس خوندن برات سخت نمیشه.سوما از درس خوندن تو سال های پایه لذت میبری.چهارما اگه تو دانشگاه رشته ی مرتبط با رشته ی المپیادیت بخونی خیلی بهت کمک میکنه و از بقیه ی دانشجو ها سوادت بیشتر میشه وکمتر دچار مشکل میشی.پنجما این حجم های سنگین رو میخونی و تجزیه و تحلیل میکنی و به نوعی ذهنتو پرورش میدی نه فقط اینکه صرفا ذهنتو پر بکنی از چیزای بی ارزش و دیگه درسهای مدرسه با اون حجم چیزی در نظرت نمیاد.ششما اگه مرحله ی دوم هم قبول شی و ترازت تو کنکور دقیق نمیدونم ولی بین 10-20درصد افزایش پیدا میکنه.هفتما(این یکی خیلی حال میده)حال معلمت رو میگیری آخه خیلی ادعاش میشه.چیزی به ذهنم نمیرسه که بگم ولی اگه رسید بازم اضافه میکنم.

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      رفتم یه سرچ کردم دیدم به غیر از طلا هر مدال دیگه ای بگیری 15% تو کنکور تاثیر داره البته به غیر از کسانی که تو آخر دوره تابستون به طور کاملا مودبانه شوتشون میکنن بیرون:yahoo (4):

14. Top | #14
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اینا چرا شوت میکنن؟این تاثیر مال اونایی که برن جمع 40نفر یا فقط اوناییه که مدال بگیرن؟

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      اینا چرا شوت میکنن؟این تاثیر مال اونایی که برن جمع 40نفر یا فقط اوناییه که مدال بگیرن؟
      البته تمام افرادی که توی مرحله 2 قبول میشن عضو بنیاد ملی نخبگان میشن و از مزایاش استفاده میکنن
      تو دوره تابستونه تعداد مشخصی مدال میگیرن و بقیه لوح میگیرن و میرن بیرون بدون هیچ سهمیه ای اونایی که مدال میگیرن اگه طلا نگیرن 15% سهمیه دارن
      تو رشته کامپیوتر 8 نفر
      ریاضی 12 نفر
      فیزیک10 نفر
      شیمی 8 نفر
      نجوم 10 نفر
      زیست 10 نفر
      ادبی 18 نفر طلا میگیرن
      این تعداد کنکور معافن و بقیه باید کنکور بدن و بهتره که رو اون سهمیه زیاد حساب باز نکنی مثل اینکه ممکنه بدن ممکنه ندن

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن