خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 43 از 43
    1. Top | #31
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina نمایش پست ها
      معلم شیمی ما هم گفتش!خخخ
      فک کنم همه معلما میگن!دی!
      ولی شما استفاده نکن!
      ###کنکوری 93 هستی یا 94؟!

Sent from my ST25i using Tapatalk 2
      94
      شیمیو تابستون میخونم.
      این که میگم من درآوردیه ینی تو کتاب منبع ندیدم مثلا تو ولهارد یا موریسون بوید همچین چیزی ذکر نشده.
      خود این منابع هم زیاد رو نام گذاری آلکان ها مانور ندادن.
      اینکه بر اساس جرم باشه یادم هست تو هالوآلکان ها ولی برای گروه های بزرگ که از بیس و تریس و تتراکیس و ... استفاده میکنن یادم نیس بر اسا جرمه یا حروف الفبا
      کلا نامگذاری خیلی پیچیده س بابا! ساده ترینش ایزو اکتانه ببین چند تا ایزومر داره!

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط ali761 نمایش پست ها
      معلم ما خودش رشته ی ارشدش شیمی آلی بوده ولی به ما هم جمع بستن رو گفته.حتیتو دو سه تا نامگذاری اصلا اینکه از کدوم طرف زودتر به شاخه ی اصلی می رسیم رو رعایت نکرده.
      راست میگی من دراوردیه؟فک کنم آخه همشون همین رو میگن.حتی معلممون میگفت اینکه اول اتیل رو بنویسیم یا متیل رو یا برم رو و...براساس جرم مولیشون هستش ولی چون بر اساس حروف الفبا هم جور در میاد واسه راحتی کار این و به بچه ها میگیم.دیگه نمیدونم این چقد درسته!!
      طراح محترم منظورش این بوده که اگه از سمت راست برید شاخه دوم رو همون دومین کربن واقع شده ولی از سمت چپ بریم شاخه دوم روی کربن سومی هستش. به خاطر همین گفته شاخه دوم نزدیک تره و از سمت راست شرو به نام گذاری کرده ولی من با اطلاعاتی که دارم باید از سمت پرتراکم ینی چپ شروع به نامگذاری کنه

2. Top | #32
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      اون دوست عزیزی که از موریسون و ولهارد و سولومونز صحبت کرد لطفا اون صفحه ای که توش نوشته باید بر اساس جرم باشه رو به من نشون بده
      تو موریسون- ولهارد- سولومونز- مک موری- وید - و کتاب های ایرانی شیمی الی دکتر سیدی و شیمی الی بهروز بهنام (این کتابها رو مطالعه کردم) بر اساس همون الفبا هست البته یه سری قواعد مخصوص هم داره که اینجا جاش نیس
      اما برای کنکور لطف کنید همون روشی که یکی از بچه ها گفت هر طرف عددمون کوچیکتر میشه رو بکار ببرید.
      تالار کاملا تخصصی شیمی (المپیاد و کنکور)
      http://iroch.ir

iroch.ir/forum

3. Top | #33
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali761 نمایش پست ها
      تو کتاب شیمی آلی دکتر سیدی نوشته اولویت اول واسه شماره گذاری اینه که زودتر به شاخه ی فرعی برسیم ولی اینجا از هر دو طرف همزمان به شاخه ی فرعی میرسیم.پس میریم سراغ اولویت دوم:اگر فاصله ی اولین شاخه از دوسوی زنجیر یکسان باشد،شماره گذداری از طرفی آغاز میشود که به شاخه ی دوم نزدیک تر باشد.پس گزینه ی یک درست تره.
      نمیدونم چرا تو مدارس جمع شاخه های فرعی رو مد نظر قرار میدن ولی تو این کتاب اصلا از مجموعشون حرفی نزده.
      نه نه اشتباه نکنید . روش جمع زددن کاملا درسته .
      به گاج و قلمچی نیست که . قبلا می گفتن باید شماره شاخه ها رو کنار هم قرار بدیم و جمع نکنیم ولی الان آیوپاک گفته باید جمع کنیم هر کدوم کوچکتر شد اونو انتخاب می کنیم ..
      جواب این تست هم در پاسخ سنجش 2 بود

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      گزینه 2

5. Top | #35
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bahar155 نمایش پست ها
      این یه نمونه از ساده ترین شماره گذارییه اگه توجه کنید من بیشترین زنجیره رو انتخاب کردم و از طرفی شماره گذاری کردم که به متیل نزدیک تره اگر باز مشکلی است شکلشو بکشید.

http://www.uploadax.com/images/07440933274652679986.jpg

عکسشو ببنید.
      شکلت اشتباس چرا بچه ی مردم رو گمراه میکنی

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramin Safavi نمایش پست ها
      من تا همین چند روز پیش این قاعده رو قبول داشتم تا اینکه به این سوال کنکور 89 ریاضی برخوردم:

فایل پیوست 9545

من هر انتشاراتی (از جمله گاج،نشر دریافت،قلمچی) رو نگاه کردم جواب این سوال رو گزینه 1 زده در صورتی که جمع شماره شاخه ها در گزینه 1 برابر 23 و در گزینه 2 برابر 22 میشه.دلیلشم تو گاج نوشته که اگه از سمت راست بیایم به دو شاخه فرعی و از سمت چپ شروع کنیم یه یک شاخه فرعی، زوردتر، بر میخوریم.
      حتی به نظرم میاد که تراکم تو سمت چپ بیشتره، پس چرا اینجوری شد؟:yahoo (2):
      فک کنم منظور از تراکم اینه که روی اولی کربن بیشترین تعداد زنجیره ی فرعی متیل باشه
      مـ ـنـ می تونــ ـــ ــــ ــــ ـــ ـــ ـــ ـــ ـــــ ــــ ــــ ـــ ـــ ــمـ تکـ رقـ ــمـیـ بیــ ــارمـ

6. Top | #36
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ramin Safavi نمایش پست ها
      من تا همین چند روز پیش این قاعده رو قبول داشتم تا اینکه به این سوال کنکور 89 ریاضی برخوردم:

فایل پیوست 9545

من هر انتشاراتی (از جمله گاج،نشر دریافت،قلمچی) رو نگاه کردم جواب این سوال رو گزینه 1 زده در صورتی که جمع شماره شاخه ها در گزینه 1 برابر 23 و در گزینه 2 برابر 22 میشه.دلیلشم تو گاج نوشته که اگه از سمت راست بیایم به دو شاخه فرعی و از سمت چپ شروع کنیم یه یک شاخه فرعی، زوردتر، بر میخوریم.
      حتی به نظرم میاد که تراکم تو سمت چپ بیشتره، پس چرا اینجوری شد؟:yahoo (2):
      گزینه ی 1 درسته:yahoo (4):
      مـ ـنـ می تونــ ـــ ــــ ــــ ـــ ـــ ـــ ـــ ـــــ ــــ ــــ ـــ ـــ ــمـ تکـ رقـ ــمـیـ بیــ ــارمـ

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      امکان نداره گزینه 2 هستش

بچه ها دیدید گفتم انتشارات رو ولش

کلید سازمان سنجش گزینه 2 هست

سوال 210
      ویرایش توسط hassanhafezi : 17 خرداد 1393 در ساعت 08:17

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      ساده ترين روش شماره گذاری ، از هر دو طرف شماره گذاری را انجام دهيد سپس شماره كربن های دارای شاخه را از كوچك به بزرگ كنار هم قرار دهيد عدد كوچك تر شماره گذاری صحيح را نشان می دهد.
      مثال : 344 و 334 كه 334 را انتخاب می نماييد
      پس نام 3و4 - دی اتيل 4 - متيل اشتباه و نام 3و4 - دی اتيل 3- متيل هپتان صحيح است.( زنجير اصلی 7 كربن درنظر گرفته شد)
      اميدوارم سوال شما را درست متوجه شده باشم و پاسخ كامل باشد

9. Top | #39
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alishendi نمایش پست ها
      نه نه اشتباه نکنید . روش جمع زددن کاملا درسته .
      به گاج و قلمچی نیست که . قبلا می گفتن باید شماره شاخه ها رو کنار هم قرار بدیم و جمع نکنیم ولی الان آیوپاک گفته باید جمع کنیم هر کدوم کوچکتر شد اونو انتخاب می کنیم ..
      جواب این تست هم در پاسخ سنجش 2 بود
      پس الان اولویت اول شد جمع شاخه ها؟!!
      پس اینکه از کدوم طرف زود تر به شاخه ی فرعی برسیم،دخالتی نداره یا الویت دومه؟!!!!
      گوش دادن به هر حرفی نمی صرفه
      رادیو زندگی رو موج منفی نمی چرخه

10. Top | #40
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hassanhafezi نمایش پست ها
      امکان نداره گزینه 2 هستش

بچه ها دیدید گفتم انتشارات رو ولش

کلید سازمان سنجش گزینه 2 هست

سوال 210
      1 درسته

11. Top | #41
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من فکر کردم این بحث دیگه تموم شده...
      یه بار میگم برا آخرین بار:
      دو تا روش داره (طبق مبتکران شیمی، دیگه مبتکرانو که قبول دارین؟!)
      اولیش همینه که این دوستمون گفتند:

نقل قول نوشته اصلی توسط رحيمي نمایش پست ها
      سلام
      ساده ترين روش شماره گذاری ، از هر دو طرف شماره گذاری را انجام دهيد سپس شماره كربن های دارای شاخه را از كوچك به بزرگ كنار هم قرار دهيد عدد كوچك تر شماره گذاری صحيح را نشان می دهد.
      مثال : 344 و 334 كه 334 را انتخاب می نماييد
      پس نام 3و4 - دی اتيل 4 - متيل اشتباه و نام 3و4 - دی اتيل 3- متيل هپتان صحيح است.( زنجير اصلی 7 كربن درنظر گرفته شد)
      اميدوارم سوال شما را درست متوجه شده باشم و پاسخ كامل باشد
      دومیشم همون روش تقدمه.
      یعنی ببینیم شاخه اول از کدوم طرف نزدیکتره. اگه از هر دوطرف یکسان بود ببینینم شاخه دوم از کدوم طرف نزدیکتره. اگه بازم یکسان بود، شاخه سوم،چهارم و الی آخر رو به ترتیب بررسی میکنیم ببینیم از کدوم طرف نزدیکتره و از اون طرف نامگذاری رو شروع میکنیم.
      بعضی وقتا بازم جواب نمیده که در این صورت از طرفی شروع میکنیم شاخه اول از نظر الفبایی مقدم باشه.
      مثلا 3-برمو 4-متیل هگزان درسته ولی 4-برمو 3-متیل هگزان درست نیست.(شکلشو واسه خودتون بکشید)

در ضمن من این روش جمع زدن رو فقط از معلممون شنیدم و تو هیچ کتاب معتبری (از جمله مبتکران، گاج، قلمچی...) ندیدم.

12. Top | #42
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستان یکی لطف کنه اول کلید سنجش رو بذاره تا مطمئن بشیم کدوم گزینه صحیح هست بعد راجع به قواعد به نتیجه برسیم

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      به نظر می رسد دوستان هنوز به نتيجه نرسيده اند
      به تست شماره 210 سراسری رياضی سال 90 و تست 210 سراسری رياضي سال 91 دقت كنيد هر دو تست مربوط به يك ماده است اما پاسخ را مقايسه نماييد ( هر دو پاسخ از كتاب مجموعه پرسش ها و پاسخ های تشريحی درس شيمی از انتشارات سازمان و سنجش آموزش كشور انتخاب شده است )
      تست سال 90 : گزينه 2 ( 2 ، 3 ، 3 ، 7 و 7 – پنتا متيل اوكتان ) بعنوان گزينه صحيح انتخاب شده است ( ساير گزينه ها اشتباه است ) علت اين انتخاب : از ميان نام های پيشنهادی در گزينه ها تنها گزينه 2 بر اساس قواعد آيوپاك درست است.
      تست سال 91 : گزينه 1 ( 2 ، 2 ، 6 ، 6 و 7 – پنتا متيل اوكتان ) بعنوان گزينه صحيح انتخاب شده است علت اين انتخاب : شماره گذاری اتم های كربن بر اساس قاعده كوچك ترين عدد ممكن ، توجه شود كه گزينه 2 اين سوال 2 ، 3 ، 3 ، 7 و 7 – پنتا متيل اوكتان است كه بعنوان گزينه صحيح انتخاب نشده است.

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن