خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

چطوری سرعت محاسبه استوکیومتری رو بیشتر کنیم؟

آقا تو رو خدا کمک من هرچی زور میزنم بازم نمیتونم سرموقع استوکیوتری جواب بدم
      خیلی طول میکشه حتی با این که به روش تناسب مسلطم بازم نمیشه سریع زد
      توروخدا کمک من کلی واسه این زحمت کشیدم نمیخام به این راحتیا تستاشو از دست بدم

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط omidak نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز!
      خب تو کنکور سراسری که فقط از استوکیومتری سوال نمی دن؟! در کنار تست های سخت استوکیو، ما تست های راحت و حفظی رو داریم که تو کمتر از مدت زمان مد نظر حل می شن.. و اینجاست که مدیریت زمان مطرح می شه!!! شما باید وقتتون رو طوری تنظیم کنید که زمان تست های ساده رو ذخیره کنید و اونارو روی تست های سخت استوکیو صرف کنید..
      یه توصیه!!! اگه ضریب تبدیل رو خوب بلدید تو آزمون از همون استفاده کنید و فقط تو تست هایی که جرم مولی یا غلظت یا ضریب رو می خوان یا ترکیب ترمودینامیک و استوکیو هستش از روش تناسب استفاده کنید...
      من خودم شیمی رو 86 زدم و این تجربه ایه که با حل حداقل شش یا هفت هزار تست شیمی به دست آوردم... شما هم سعی کنید با روش ضریب تبدیل جلو برید.. مطمئن باشید که ضرر نمی بینید...
      www.venus-students.ir

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط حمید فتوت نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز!
      خب تو کنکور سراسری که فقط از استوکیومتری سوال نمی دن؟! در کنار تست های سخت استوکیو، ما تست های راحت و حفظی رو داریم که تو کمتر از مدت زمان مد نظر حل می شن.. و اینجاست که مدیریت زمان مطرح می شه!!! شما باید وقتتون رو طوری تنظیم کنید که زمان تست های ساده رو ذخیره کنید و اونارو روی تست های سخت استوکیو صرف کنید..
      یه توصیه!!! اگه ضریب تبدیل رو خوب بلدید تو آزمون از همون استفاده کنید و فقط تو تست هایی که جرم مولی یا غلظت یا ضریب رو می خوان یا ترکیب ترمودینامیک و استوکیو هستش از روش تناسب استفاده کنید...
      من خودم شیمی رو 86 زدم و این تجربه ایه که با حل حداقل شش یا هفت هزار تست شیمی به دست آوردم... شما هم سعی کنید با روش ضریب تبدیل جلو برید.. مطمئن باشید که ضرر نمی بینید...
      آقا دمت گرم من فقط منظورت رو از ضریب تبدیل نفهمیدم
      ضریب تبدیل همون روش مدرسه ست؟
      راستی خود شما به طور متوسط تو چه زمانی جواب میدید به این تستا؟

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      آقا دمت گرم من فقط منظورت رو از ضریب تبدیل نفهمیدم
      ضریب تبدیل همون روش مدرسه ست؟
      راستی خود شما به طور متوسط تو چه زمانی جواب میدید به این تستا؟
      بله همون روش مدرسه!!!
      من اکثر تست های استوکیو رو زیر 2 دقیقه حل می کردم و فقط ضرب و تقسیم ازم وقت می گرفت چون اونقدر این روش رو تمرین کرده بودم که ضریب تبدیل هارو در عرض سه سوت می نوشتم...
      www.venus-students.ir

5. Top | #5

bahat-ghahram
      نمایش مشخصات
      اقای فتوت براشیمی بامبتکران خوندی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      دردی که انـــــــسان را به سکوتـــــــــــ وامیدارد .......
      بسیار سنگــــــین تر از دردی اســـــــت که انسان را به فریــــــــاد وامیدارد
      و انسان ها
      فقط به فریــــــاد هم میرسند نه به سکوتـــــــــ هم...............
      فروغ فرخزاد

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بله همون روش مدرسه!!!
      من اکثر تست های استوکیو رو زیر 2 دقیقه حل می کردم و فقط ضرب و تقسیم ازم وقت می گرفت چون اونقدر این روش رو تمرین کرده بودم که ضریب تبدیل هارو در عرض سه سوت می نوشتم...

وقتی چندهزار تست زدید پس حتما مبتکرانم خوندید دیگه!!!!یعنی روش تناسب رو اصلا استفاده نکردید؟؟؟
      ضریب تبدیل با یکم تمرین آدم سریع دستش تند میشه ولی میترسم استفاده کنم احساس میکنم همه جا جواب نمیده....همون طور که خود آقای بازرگان گفتن

یه سوال خیلی مهم به غیر از مبتکران از چه کتابایی تست میزدید؟؟؟واسه همه پایه ها رو بگید لطفا

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      راه سریع نداره.همون کسرای پیش ساخته برو.نیاز نیس هی فک کنی این عدد الان ب 26ساده میشه یا چ عدد بزرگی.خیلی سریع با عددای کوچیک سادش کن.البته اینم بگم معمولا بعضی موارد یکی از همون عددای توی کسر رو مثلا ضرب در 3یا هر عددی میکنی اون یکی عدد بدست میاد.باید تست بزنی تا دستت بیاد ک چی میگم

8. Top | #8
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

آقا یه نصیحت از من بشنو که تو 12 سال تحصیل هیچیو مثل این درک نکردم !!!

=>>>>> تمرین و تست بیشتر = سرعت بیشتر = تسلط بیشتر !!!!!

بخدا حاضرم قسم بخورم فقط همینه ......!!! ( البته بعد از سادگیری دقیق و مفهومی !!!! )

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اولا باید بدونین که تست های استوکیومتری مخصوصا اونایی که توشون پارامترهای زیادی مثل چگالی گاز و غلظت محلول و ... هست اصولا در مدتی بالای 3 دقیقه باید حل بشن خود آقای مصلایی سال 93 گفت که من بدون ماشین حساب 5 تا مساله از ریاضی 93 رو در 15 دقیقه حل کردم همینطور آقای امیر قاسمی هم در صفحه خودش مطلبی داره که که نوشته برای تست های سال های اخیر تا 4 دقیقه وقت گذاشته باشین کند نیستین.
      شما سعی کنین اعداد رو ضرب و تقسیم نکنین و منتظر باشین تا عددهای جدید هم به دست بیان تا ساده کنین. مضرب های بزرگتر و کوچکتر عدد 22400 رو هم حفظ باشین که خیلی به درد میخورن. فقط در جواب پایانی ضرب و تقسیم رو انجام بدین. برای جواب نهایی هم میتونین فقط با محاسبه رقم یکان جواب نهایی چندتا گزینه رو رد کنین.

کلا دنبال راه میانبر برای مسایل شیمی نباشین.

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      منم ازروش مدرسه استفاده میکنم امادیگه واحدهارونمینویسم خیلی راحت تره
      همون روش لقمه ی مهروماه هست

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دی وی دی شیمی 3 مهندس بازرگان رو 2 بار ببینید!

بعد فقط تمرین کنید.

12. Top | #12
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز!

من ضریب تبدیل رو فراموش کردم میشه یکبار اموزشش بدین؟

13. Top | #13
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_hps نمایش پست ها
      من ضریب تبدیل رو فراموش کردم میشه یکبار اموزشش بدین؟
      سلام
      بهترین روش حل مسائل استوکیومتری تناسب هست.... والسلام...
      بذارید با یک تست ساده ، تفاوت ضریب تبدیل و تناسب رو نشونتون بدم ، این تست مال آزمون 6 مرداد قلمچی همین یک هفته پیش بوده:
      untitled.png
      خود قلمچی این تست رو با روش ضریب تبدیل حل کرده:
      untitled.png
      یعنی اومده یکی یکی حساب کرده...
      خب این تست با تناسب خیلی خیلی راحت تر حل میشه... ببین:
      untitled.png

قدرت روش تناسب اینجاها مشخص میشه....

14. Top | #14
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ActionSpider نمایش پست ها
      سلام
      بهترین روش حل مسائل استوکیومتری تناسب هست.... والسلام...
      بذارید با یک تست ساده ، تفاوت ضریب تبدیل و تناسب رو نشونتون بدم ، این تست مال آزمون 6 مرداد قلمچی همین یک هفته پیش بوده:
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.png
مشاهده: 126
حجم: 156.9 کیلو بایت
      خود قلمچی این تست رو با روش ضریب تبدیل حل کرده:

مشاهده: 126
حجم: 148.9 کیلو بایت
      یعنی اومده یکی یکی حساب کرده...
      خب این تست با تناسب خیلی خیلی راحت تر حل میشه... ببین:

مشاهده: 127
حجم: 27.7 کیلو بایت

قدرت روش تناسب اینجاها مشخص میشه....

دست شما درد نکنه دقیقا تو فیلم های اقای اقا جانی یک همچین چیزی گفته شده انگار ایا همونا هستن؟ عکسشو الان میفرستم
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 20170805_104912.jpg  

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      با همون روشی که کتاب گفته بنویس و اعداد رو از صورت و مخرج ها باهم ساده کن تا نهایتا ی ظرب و تقسیم کوچولو بمونه
      اگر واکنش نویسی رو مسلط باشی و بدونی مسئله چی میخواد زیر 1 دقیقه جواب درمیاد

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن