خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 19
    1. Top | #1
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

سه سوال از ترکیبیات ریاضی 2

از هر یک از شهرهای بیرجند و بوشهر و سنندج و زاهدان و یزد 20دانش آموز به اردوگاه دانش آموزی میرزا کوچک خان دعوت شده اند،به چند طریق میتوان سه دانش آموز انتخاب کرد که دو به دو غیر هم شهری باشند؟
      این سوال رو معلم ما یه جور ،گاج یه جور و جزوه ی اینترنتی که دارم یه جور دیگه حل کردن.در کل 3جواب متفاوت و 3روش متفاوت.سوال کنکور هم هستش.هر کی میتونه حش کنه.فقط توضیح فارسی یادتون نره.

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      شاید درست باشه!!!
      ویرایش توسط صبوادلا : 16 اردیبهشت 1393 در ساعت 00:22

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      5 شهر داریم از هر کدوم 20 نفر کلا 100 دانش اموز داریم . سه نفر میخوایم که دو به دو غ همشهری باشند یعنی از سه شهر مختلف واینجا ترتیب انتخاب شهرها مهم نی بس ترکیبه ترکیب 3 از 5 داریم برا انتخا ب شهرا که ضرب در سه تا ترکیب 1 از 20 میکنیم چون میخوایم 3 دانش امز غ همشهری انتخاب کنیم وجمعیت دانش اموزان هرشهرم 20 نفره تقسم بر ترکیب 3 از 100 میکنیم .
      زندگی حس غریبی است که یک مرغ مهاجر دارد

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط نارین نمایش پست ها
      5 شهر داریم از هر کدوم 20 نفر کلا 100 دانش اموز داریم . سه نفر میخوایم که دو به دو غ همشهری باشند یعنی از سه شهر مختلف واینجا ترتیب انتخاب شهرها مهم نی بس ترکیبه ترکیب 3 از 5 داریم برا انتخا ب شهرا که ضرب در سه تا ترکیب 1 از 20 میکنیم چون میخوایم 3 دانش امز غ همشهری انتخاب کنیم وجمعیت دانش اموزان هرشهرم 20 نفره تقسم بر ترکیب 3 از 100 میکنیم .
      یه عذری خواهی که عکس نیفتاده اگه پیدا کردید
      فکر کنم نباید تقسیم بر ترکیب 3 از 100 بکنیم چون احتمال نخواسته و ترکیب هست

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بله شما راس درست میگید ببخشید
      زندگی حس غریبی است که یک مرغ مهاجر دارد

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      علی سوال مال کنکور کدوم ساله ؟‌ من نتونستم تو گاج پیداش کنم

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      حواب این سوال 80000 میشه جالا چجوری ؟
      گفته میخوایم سه نفر رو انتخاب کنیم ولی ما چند تا شهر داریم ؟ درسته ما 5 شهر داریم پس اول باید سه تا از این شهر ها رو انتخاب کنیم (داری میگی انتخاب) پس انتخاب 3 از 5 (مرحله اول)
      حالا میایم مرحله بعد : سوال گفته هم شهری نباشن دیگه یعنی از هر شهر یه نفر باید باشه ......... پس میایم از شهر اول از 20 نفرش یه نفر انتخاب میکنیم => انتخاب 1 از 20 ........... برای شهر های دوم و سوم هم همین کار رو انجام میدیم که کلا میشه 3 تا انتخاب 1 از 20( یعنی 3 تا انتخاب 1 از 20 رو در هم ضرب کن ) (مرحله دوم )
      و در آخر جواب نهایی میشه : (مرحله اول)*(مرحله دوم)
      امیدوارم فهمیده باشی
      توضیحات : اینکه من نوشته انتخاب x از Y ممکنه معلم یا کتابی که دارید گفته باشه ترکیب X از Y استاد ما اینطوری گفته منم عادت کردم
      ویرایش توسط imohammad : 16 اردیبهشت 1393 در ساعت 14:34

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط imohammad نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز
      حواب این سوال 600 میشه جالا چجوری ؟
      گفته میخوایم سه نفر رو انتخاب کنیم ولی ما چند تا شهر داریم ؟ درسته ما 5 شهر داریم پس اول باید سه تا از این شهر ها رو انتخاب کنیم (داری میگی انتخاب) پس انتخاب 3 از 5 (مرحله اول)
      حالا میایم مرحله بعد : سوال گفته هم شهری نباشن دیگه یعنی از هر شهر یه نفر باید باشه ......... پس میایم از شهر اول از 20 نفرش یه نفر انتخاب میکنیم => انتخاب 1 از 20 ........... برای شهر های دوم و سوم هم همین کار رو انجام میدیم که کلا میشه 3ضربدر انتخاب 1 از 20 (مرحله دوم )
      و در آخر جواب نهایی میشه : (مرحله اول)*(مرحله دوم)
      امیدوارم فهمیده باشی
      توضیحات : اینکه من نوشته انتخاب x از Y ممکنه معلم یا کتابی که دارید گفته باشه ترکیب X از Y استاد ما اینطوری گفته منم عادت کردم
      پاسختون اشتباهه

فكر كنيد ببينيد مشكل كجاس

Sent from my iPhone (M.B) using Tapatalk

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یه سوالم من مطرح میکنم تست سراسری هست.
      -تعداد جایگشت های 3 حرفی از حروف کلمه seresht کدام است؟
      الف)60 ب)72 ج)84 د)96

پاسخ هاتون رو بفرستین ببینیم جواب کی سریعتر و راحت تره
      --به امید قبولی تو سراسری دانشگاه تبریز حقوق--
      http://ilna.ir/news/mi_news/Original...all/136660.JPG

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali761 نمایش پست ها
      از هر یک از شهرهای بیرجند و بوشهر و سنندج و زاهدان و یزد 20دانش آموز به اردوگاه دانش آموزی میرزا کوچک خان دعوت شده اند،به چند طریق میتوان سه دانش آموز انتخاب کرد که دو به دو غیر هم شهری باشند؟
      این سوال رو معلم ما یه جور ،گاج یه جور و جزوه ی اینترنتی که دارم یه جور دیگه حل کردن.در کل 3جواب متفاوت و 3روش متفاوت.سوال کنکور هم هستش.هر کی میتونه حش کنه.فقط توضیح فارسی یادتون نره.
      من 80000 در آوردم...
      اول از 5 شهر 3 شهر انتخاب میکنیم... بعد از هر یک از این 3 شهر یک نفر از 20 نفر اون شهر انتخاب میکنیم جواب میشه 10x20x20x20 این 10 همون انتخاب 3 از 5 هس..

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      این درسته

Sent from my iPhone (M.B) using Tapatalk

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بلهه
      اه اه اه چه سوتی بدی دادم ببخشید

13. Top | #13
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin ZD نمایش پست ها
      علی سوال مال کنکور کدوم ساله ؟‌ من نتونستم تو گاج پیداش کنم
      این آخرین مسئله ی کتاب ریاضی 2 هستش.یه سوالم شبیه به این تو گاج وجود داره (سوال 86صفحه ی 328)که معلممون میگفت تو کنکور از این نوع سوالات اومده

14. Top | #14
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ayda.gonbadi نمایش پست ها
      من 80000 در آوردم...
      اول از 5 شهر 3 شهر انتخاب میکنیم... بعد از هر یک از این 3 شهر یک نفر از 20 نفر اون شهر انتخاب میکنیم جواب میشه 10x20x20x20 این 10 همون انتخاب 3 از 5 هس..
      ممنون.ایول به معلم خودم!!پس این سوال هم این طور حل میشه.البته من یه اشتباه کردم اونم این بود که فک کردم گاج هم یه روش متفاوت رو دنبال کرده ولی در کل گاج هم این طور حل کرده.
      ممنون از همگی

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali761 نمایش پست ها

با سلام دوست خوبم این سوال سوال 6 مسائل صفحه ی 190 هست و عینا در کنکور اومده .
      خب حالا میگه 3 دانش آموز قراره انتخاب شه از 5 شهر پس میشه انتخاب 3 از 5
      حالا از 20 نفر باید انخاب بشن اینا خودشم دو به دو غیر همشهری میشه ترکیب 1 از 20 که سه بار باید در خودش ضرب شه

حالا هر 4 تا رو به هم ضرب کنی یعنی 3 تا ترکیب 1 از 20 و 1 دونه ترکیب 3 از 5 میشه 80000 و جوابم همینه

(فک میکنم خوب توضیح ندادم )

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن