خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 50
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ساحل نمایش پست ها
      من باهمین روشا کنکور92 عربی رو 30 درصد زدم..هیچی از قواعد ترجمه نمیدونم..فقط ترجمه کردنم توی عربی یکم خوبه.. ولی امشال یکم درصد بالاتر میخوام.. مرسی از کمکتون.. اره درصد بالا به منب زیاد نیست..منبع که زیاد باشه ادم گیج میشه..
      یکی از توصیه هایی که بهتون دارم اینه به درصد زیر60 فکر نکنید. اگه سوالات 93 تجربی مثل 92 باشه میگم درصد زیر80.چونکه هم ترجمه هم قسمت متن و هم قواعد بسیار سوالات روتین و قابل حلی داشت و با درست خوندن می تونستید خیلی راحت بالا بزنید در مورد قواعد هم قسمت منصوبات تمییز و حال و مستثنی که بر پایه ترجمه هستن و حدود10.11تست از 25رو میشه با ترجمه9 زد تو قسمت درک مطلب 4 سوال مفهومی هم که ترجمه هست و با ترجمه می تونید به بخش زیادی از سوالات جواب بدین.درمورد ترجمه عربی هم نیازی نیست کتابهای مختلف و نکات زیادی بخونید.مطمعن باشید با6.7نکته کل تست های ترجمه کنکورهارو با سرعت بالا میزنید و به درصد خیلی بالایی می تونید برسید.

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      منم مثل تو بودم ولی یه مدته روزی45دقیقه فقط کل کتاب عربیو تجزیه و ترکیب مینم الام خیلی بهتر شدم به تو هم پیشنهاد میکنم امتنحانش کنی

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام بچه ها
      خوبین؟

خوشین؟

میگم من توی عربی یه مشکل اساسی دارم واونم اینکه هیچ نمیفهمم..تاحالا هم هرچی سعی کردم بخونم فایده نداشته..قبلا یه 30 درصد میزدم اما ازمون قبل شد منفی!
      به نظرتون چیکار کنم؟؟
      کتابای مختلفی دارم..از جمله:فوتوفن..تست خیلی سبز..مبتکران..گاج سبز ..وگاج نقره ای هم تو راهه..مهروماه ولقمه واین کتابای کوچیکو هم دارم
      ولی مشکل من اینه از عربی چیزی نمیفهمم..یا باید بگم که نمدونم چطور بخونمش..
      اگه شوما راه حلی دارین ممنون میشم بگین..
      من به درصد عربی خیلی نیاز دارم..

ممنون از کمکتون

سلام دوست عزیز!
      عربی از دروس بسیار تاثیر گذار تو کنکور هستش و من خودم عربی رو تو کنکور پارسال 85.4 زدم!
      به نظر من و چن تا از دوستام که اکثرا عربی رو تو کنکور بالا زدیم بهترین کتاب کمک درسی برای عربی، کتاب عربی آقای مهدی شرفی ( انتشارات تخته سیاه ) هستش. شما اول باید این کتاب رو خط به خط بخونید و جاهایی که بلد نیستین رو هایلایت کنین و دفعه بعد که می خواین مرور کنید از اول کتاب تا جایی که خوندین رو قسمت های هایلایت شده ش رو بخونید و بعدش برید سراغ قسمت های جدید. شما می تونید تو این مرحله اولویت اول رو بدین به ترجمه و بعدش برین به سراغ قواعد چون ترجمه از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تره!!!! بعد اتمام این مرحله باید برید سراغ تست های کنکور سراسری! البته باید این تست هارو به صورت آزمون جامع کار کنین که تاثیرش بیشتر باشه! تست های مهم رو هایلایت کنید که بعدا دوباره بتونید اون رو مرور کنید. ضمنا نکات مهمی که توی تست ها وجود داره رو کنار تست یا توی دفترچه خلاصه تون بنویسید.
      این روشی که من گفتم رو اگه روزی نیم الی 3/4 ساعت روش وقت بذارین در عرض یک و نیم ماه تموم میشه ولی اگه بخواین زودتر تموم کنید میتونید روزانه وقت بیشتری بذارید مثلا دو ساعت!
      www.venus-students.ir

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اجی خوبه دی وی دیاش؟؟
      باشه میگیرم
      مرسی گلم
      اگه می خواین دی وی دی بگیرین دی وی دی های عربی استاد آزاده ( موسسه ونوس ) از همه ی موسسات بهتره...
      www.venus-students.ir

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منم یه مشکل اساسی که دارم اونم اینه که هر چی لغت میخونم یادم میره،در نتیجه اون درک مطلبی که میدن و لازمه که ترجمه بشه،میمونم.

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      لغات عربی مهر و ماه هم میتونه به دردتون بخوره
      لغت ها رو نوشته و بعد معنی و بعد تحلیل صرفی
      عربی همراهشم خوبه! از کامل ترین منابعه
      حتما استفاده کنین به درتون میخوره
      بعد تست هم درهم بزنین نه موضوعی
      چون توی مبحثی تست زدن فقط به یه نکته دقت میکنین و آخرش نمی دونین که یاد گرفتینش یا نه !!!

اما حل مشکل اصلیتون !!‌
      لغات رو توی متن یاد بگیرین نه تک تک !!‌لغتو تو یه جمله به کار ببرین و با معنی جمله , معنی لغتو حفظ کنین
      تصویر سازی ذهنی هم خوبه !!!‌ مثل همین مثالی که همیشه احمدی میگه :
      فارٍَه !! یه موشو در نظر بگیر داره فرار میکنه !! پس موش میشه فاره

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nonna نمایش پست ها
      منم یه مشکل اساسی که دارم اونم اینه که هر چی لغت میخونم یادم میره،در نتیجه اون درک مطلبی که میدن و لازمه که ترجمه بشه،میمونم.
      سلام
      لغت چرا میخونین ؟ ....... ببینین سوال ( درک مطلبه ) نه ( ترجمه مطلب ) ........ شما فقط کنکورهای سال های قبل رو کار کنین درک مطلب رو بفهمین و بعد سعی کنین به سوالاتش جواب بدین ..... تو این مرحله اگه واقعا به دونستن معنی یک لغت خاص نیاز داشتیم معنیش رو ببینین

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pooya1392 نمایش پست ها
      سلام
      لغت چرا میخونین ؟ ....... ببینین سوال ( درک مطلبه ) نه ( ترجمه مطلب ) ........ شما فقط کنکورهای سال های قبل رو کار کنین درک مطلب رو بفهمین و بعد سعی کنین به سوالاتش جواب بدین ..... تو این مرحله اگه واقعا به دونستن معنی یک لغت خاص نیاز داشتیم معنیش رو ببینین
      نمیدونم چرا به این قسمت که میرسم فکر میکنم موندم،مغزمم دیگه لغت قبول نمیکنه،یعنی خیلی باید تکرار شه،که وقت نیست،گفته ی شما رو عملی میکنم.

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط modares konkor نمایش پست ها
      یکی از توصیه هایی که بهتون دارم اینه به درصد زیر60 فکر نکنید. اگه سوالات 93 تجربی مثل 92 باشه میگم درصد زیر80.چونکه هم ترجمه هم قسمت متن و هم قواعد بسیار سوالات روتین و قابل حلی داشت و با درست خوندن می تونستید خیلی راحت بالا بزنید در مورد قواعد هم قسمت منصوبات تمییز و حال و مستثنی که بر پایه ترجمه هستن و حدود10.11تست از 25رو میشه با ترجمه9 زد تو قسمت درک مطلب 4 سوال مفهومی هم که ترجمه هست و با ترجمه می تونید به بخش زیادی از سوالات جواب بدین.درمورد ترجمه عربی هم نیازی نیست کتابهای مختلف و نکات زیادی بخونید.مطمعن باشید با6.7نکته کل تست های ترجمه کنکورهارو با سرعت بالا میزنید و به درصد خیلی بالایی می تونید برسید.
      ممنون میشم اگه اون 6-7 نکته رو بزارید

​انجام تمامی خدمات پرینتر سه بعدی

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      بهترین راه برای مسلط شدن روی عربی تجزیه و ترکیب هست. سعی کن تجزیه و ترکیب زیاد تمرین کنی تا رو قواعد مسلط بشی بعد بری تست بزنی. تست نکته یاد میده ولی تجزیه و ترکیب تسلطط رو نشون میده. اگه از پس تجزیه و ترکیب بر بیایی یجورایی عربی رو خوردی:yahoo (4):

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      از دوستانی که برای بنده پیام خصوصی ارسال کرده و کمک خواستن تو زمینه های مختلف عذر خواهی می کنم که نمی تونم جواب هاشونو بدم.به خاطر اینکه تازه عضو شدم و هنوز سیستم اجازه ارسال پیام خصوصی رو به بنده نمیده.انشاالله زود جواب همه دوستان رو خواهم داد.

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad74 نمایش پست ها
      ممنون میشم اگه اون 6-7 نکته رو بزارید
      باتوجه به درخواست شما دوست عزیز.
      1.به ضمیر و اسم(مفرد و جمع) بسیار بسیار دقت کنید.
      2.لن+مضارع-->مستقبل منفی. لم+مضارع--->ماضی منفی. کان + مضارع--->ماضی استمراری.
      3.اسمی که نکره هست باید با " ی " یا یک قبل اون ترجمه شه یعنی سوراخی: ثقباً(ص). الثقب ( غ)
      4.اسمی که هم صفت دارد هم مضاف الیه در عربی ابتدا مضاف الیه می آید بعد صفت ( در تعریب بسیار به درد میخوره) ماهی بزرگ دریا میشه ماهی دریا بزرگ
      4. لای نفی جنس معنی هیچ...نیست را در جمله میده.
      5.به اعداد اصلی و ترتیبی دقت کنید.حدودا نکاتی که نوشتم به اولویت هستن.سعیی کنید این اولویت رو داشته باشین.
      نمونه ای همک از تست های کنکور که با این روش و توضیح در جزوم قرار داره میذارم تا استفاده کنید.
      ))من عرف الدنيا معرفة حقيقة.لاتخدع قلبه ظواهرها لخلابة!(( -
      ١(اگر كسي واقعا دنيا را بشناسد ظاهر دلربايش او را فريب نمي دهد
      ٢(انكه حقيت دنيا را شناخته باشد ظاهر فريبنده آن فريبش نمي دهد
      ٣(آن كسي كه دنيا را عميقا شناخت به ظواهر خوش آن دل خوش نمي كند
      ٤(كسي كه دنيا را بطور واقعي بشناسد ظواهر دلرباي آن قلبش را نمي فريبد
      توضيح:اولين كاري كه در ترجمه ميكنيم به دنبال يك كلمه اي ميگرديم كه به ضميري چسبيده باشد پس
      از پيدا كردن آن كلمه با بررسي سريع گزينه ها ميبينيم آيا اين كلمه درست ترجمه شده است يا
      نه.دربيشتر موارد ٢گزينه با اين كار حذف مي شود.
      باتوجه به توضيح بالا كلمه قلبه:معني قلبش را ميدهد با بررسي سريع گزينه ها تنها گزينه اي كه درست
      ترجمه شده است گزينه 4 بوده و جواب تست است.
      روش دوم.كلمه قلب در گزينه هاي ١و ٢ترجمه نشده است پس حذف ميشوند.در گزينه ٣ فعل شرط و
      جواب شرط رعايت نشده است و بازهم جواب گزينه ٤ ميشود
      روش سوم.كلمه خلابه يعني دلربا.در گزينه ١دلربايش ترجمه شده است كه ضمير؛ش؛ اضافه
      دارد.گزينه ٣ دل خوش ترجمه شده هم چنين ظواهر جمع است در گزينه ١و ٢مفرد آمده است

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط modares konkor نمایش پست ها
      باتوجه به درخواست شما دوست عزیز.
      1.به ضمیر و اسم(مفرد و جمع) بسیار بسیار دقت کنید.
      2.لن+مضارع-->مستقبل منفی. لم+مضارع--->ماضی منفی. کان + مضارع--->ماضی استمراری.
      3.اسمی که نکره هست باید با " ی " یا یک قبل اون ترجمه شه یعنی سوراخی: ثقباً(ص). الثقب ( غ)
      4.اسمی که هم صفت دارد هم مضاف الیه در عربی ابتدا مضاف الیه می آید بعد صفت ( در تعریب بسیار به درد میخوره) ماهی بزرگ دریا میشه ماهی دریا بزرگ
      4. لای نفی جنس معنی هیچ...نیست را در جمله میده.
      5.به اعداد اصلی و ترتیبی دقت کنید.حدودا نکاتی که نوشتم به اولویت هستن.سعیی کنید این اولویت رو داشته باشین.
      نمونه ای همک از تست های کنکور که با این روش و توضیح در جزوم قرار داره میذارم تا استفاده کنید.
      ))من عرف الدنيا معرفة حقيقة.لاتخدع قلبه ظواهرها لخلابة!(( -
      ١(اگر كسي واقعا دنيا را بشناسد ظاهر دلربايش او را فريب نمي دهد
      ٢(انكه حقيت دنيا را شناخته باشد ظاهر فريبنده آن فريبش نمي دهد
      ٣(آن كسي كه دنيا را عميقا شناخت به ظواهر خوش آن دل خوش نمي كند
      ٤(كسي كه دنيا را بطور واقعي بشناسد ظواهر دلرباي آن قلبش را نمي فريبد
      توضيح:اولين كاري كه در ترجمه ميكنيم به دنبال يك كلمه اي ميگرديم كه به ضميري چسبيده باشد پس
      از پيدا كردن آن كلمه با بررسي سريع گزينه ها ميبينيم آيا اين كلمه درست ترجمه شده است يا
      نه.دربيشتر موارد ٢گزينه با اين كار حذف مي شود.
      باتوجه به توضيح بالا كلمه قلبه:معني قلبش را ميدهد با بررسي سريع گزينه ها تنها گزينه اي كه درست
      ترجمه شده است گزينه 4 بوده و جواب تست است.
      روش دوم.كلمه قلب در گزينه هاي ١و ٢ترجمه نشده است پس حذف ميشوند.در گزينه ٣ فعل شرط و
      جواب شرط رعايت نشده است و بازهم جواب گزينه ٤ ميشود
      روش سوم.كلمه خلابه يعني دلربا.در گزينه ١دلربايش ترجمه شده است كه ضمير؛ش؛ اضافه
      دارد.گزينه ٣ دل خوش ترجمه شده هم چنين ظواهر جمع است در گزينه ١و ٢مفرد آمده است
      خیلی ممنون منتظر جزوه هستیم:yahoo (4):

​انجام تمامی خدمات پرینتر سه بعدی

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط حمید فتوت نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز!
      عربی از دروس بسیار تاثیر گذار تو کنکور هستش و من خودم عربی رو تو کنکور پارسال 85.4 زدم!
      به نظر من و چن تا از دوستام که اکثرا عربی رو تو کنکور بالا زدیم بهترین کتاب کمک درسی برای عربی، کتاب عربی آقای مهدی شرفی ( انتشارات تخته سیاه ) هستش. شما اول باید این کتاب رو خط به خط بخونید و جاهایی که بلد نیستین رو هایلایت کنین و دفعه بعد که می خواین مرور کنید از اول کتاب تا جایی که خوندین رو قسمت های هایلایت شده ش رو بخونید و بعدش برید سراغ قسمت های جدید. شما می تونید تو این مرحله اولویت اول رو بدین به ترجمه و بعدش برین به سراغ قواعد چون ترجمه از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تره!!!! بعد اتمام این مرحله باید برید سراغ تست های کنکور سراسری! البته باید این تست هارو به صورت آزمون جامع کار کنین که تاثیرش بیشتر باشه! تست های مهم رو هایلایت کنید که بعدا دوباره بتونید اون رو مرور کنید. ضمنا نکات مهمی که توی تست ها وجود داره رو کنار تست یا توی دفترچه خلاصه تون بنویسید.
      این روشی که من گفتم رو اگه روزی نیم الی 3/4 ساعت روش وقت بذارین در عرض یک و نیم ماه تموم میشه ولی اگه بخواین زودتر تموم کنید میتونید روزانه وقت بیشتری بذارید مثلا دو ساعت!
      منظورتون این کتابه؟؟؟؟
      23.jpg

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام

دوست عزیز به نظرم شما که داری منفی میزنی فعلا قواعد رو ول کن

خدا رو شکر گاج نقره ای هم که داری، بشبن بخش ترجه رو کامل کار کن (یا اگر دی وی دی گاج رو داری از روی اونم میشه خوند)(این مرحله هم نمیفهمم و از عربی بدم میاد و ... نداره چون خداوکیلی هیچی نداره هر کسی میتونه جواب بده)

و وقتی که روی ترجه مسلط شدی ، فهمیدی که حداقل 30 درصد ذخیره داری، به آرامش ذهنی رسیدی، شروع کن به منصوبات رو خوندن، تست ها رو دو سه سری حل کن، دو سه سری که نکاتش ملکه ی ذهنت بشه

کتاب هم که به نظرم کلا با توجه به وقت باقیمانده مبتکران و فوت و فن رو بزار کنار و بچسب به همون گاج نقره ای (کلا به نظرم اگر وقت زیاد هم داشته باشی باز گاج نقره ای خیلی بهتره)

امیدوارم موفق باشی

پ . ن: پست های دوستان رو نخوندم شاید تمام حرفایی که زدم تکراری باشه، ببخشید
      سردم است

و زمستان در این میان

نقشی ندارد ...

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن