خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

متن آیات دینی

سلام
      به نظرتون باید متن آیات دینی رو هم حفظ باشیم یا فقط مفهم آیه و موضوعیت آیه رو بلد باشیم ؟ ..... بعد اونوقت توی این مدت کم چطور 250 تا آیه رو حفظ کنیم؟
      ممنون

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خود آیه رو باید فهمید،نه اینکه متن عربی اش رو حفظ کرد،معنیش و مفهوم رو باید دونست.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به نظر من با فهمیدن معنی فعل ها و نشانه گذاری بشه تست ها را درست زد
      میبارم

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nonna نمایش پست ها
      خود آیه رو باید فهمید،نه اینکه متن عربی اش رو حفظ کرد،معنیش و مفهوم رو باید دونست.
      پس توی این سوالاتی که مثلا چند کلمه از آیه رو میده و بقیه رو نقطه چین میزاره چی ؟
      یعنی اول آیه رو دیدیم باید تا آخرش رو بفهمبم چیه؟

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dars khoon نمایش پست ها
      پس توی این سوالاتی که مثلا چند کلمه از آیه رو میده و بقیه رو نقطه چین میزاره چی ؟
      یعنی اول آیه رو دیدیم باید تا آخرش رو بفهمبم چیه؟
      سوالای مقاطع مختلف یه ترتیب خاصی داره،یعنی 9 تای اولی برای دوم،فکر کنم 9 تا 8 بعدی برای سوم و بقیه برای پیش هست،پس این یه نکته.
      دیگه اینکه تقریبن یا میشه گفت توی همه سوالات آیه دار،دو تا گزینه حذف میشن،میمونه دوتا،بعدشم اینکه جوابا توی گزینه ها مشخص و نزدیک به همه،مطالب ِ پراکنده نیست.(نمیدونم منظورم رو رسوندم یا نه)

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      بعضی قست ها رو باید حفظ کنی
      مثال (حالا فکر کنم ی همچین آیه ای نداشته باشیم مثلا دارم میگم) : ی آیه داده میگه (مثلا عربی داده هاااااااااا) خدا مخلوقات رو با ویژگی خاصی آفرید و خداوند دانا است بعضی وقتا قسمت اول آیه رو میدن میپرسن از این آیه چی استنباط میشه؟
      1)خداوند آگاه است
      2)عادل است
      3...
      مثال دوم: دو تا آیه بود مفهوم کاملا مشترکی داشت حتی معنیش هم خیلی شبیه بود (فکر کنم درس 1یا 2 دینی سوم بود) ولی بعد یکیش اومده بود : و خداوند با حکمت است بعد سوال داده بودن حکمت خداوند از کدام آیه استنباط میشود؟
      جفت آیه ها هم تو گزینه ها بود
      اینم بگم ب احتمال 99% قسمت اول آیه ب دومش ربط نداره یعنی نمیتونی تا حفظ نباشی جواب بدی
      بعضی جاها هم ک آیه مخاطب خاصی داره باید حفظ باشی مثلا یاایهالناس ...
      بعضی قسمت ها هم که نکات مهمی داره باید حفظ کنی مثلا ویژگی کافران
      دیگه فکر نکنم بقیه جاها نیاز باشه

7. Top | #7
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اصلا نیاز به حفظ ایات نیست شما باید پیام ایاتو بلد باشین ببینید چی میخواد منکه تا حالا یه ایم حفظ نکردم اکثر سوالارو هم جواب میدم کی میتونه اینقد ایه رو حفظ کنه

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      در مورد قضیه حفظ کردن ایه ها
      سه جور تست من رو درگیر کردن:yahoo (4):
      اول:
      بعضی ایه ها خیلی شبیه هم اند و مفهوم تقریبا یکسانی هم دارند بعد تو تست ها هر دو رو میدند ولی خوب فقط یکی جواب میشه
      ممکنه یکی از اونها کامل تر از دیگری باشه و مفهومش نزدیک تر باشه یا بعضی موقع ها هم یه دلیل الکی بسازند براش مثل این تست سنجش
      از دقت در ایه شریفه ی ....... مفهوم می گردد که راه وصول به عزت و کرامت .....است
      الف: من کان یرید العزه فلله العزه جمیعا- ایمان
      ب: من کان یرید العزه فلله العزه جمیعا- اطاعت
      ج: ولله العزه و الرسوله و للمؤنین- اطاعت
      د:ولله العزه و الرسوله و للمؤنین- ایمان
      حالا قسمت دومش که معلومه اطاعت میشه
      ولی اگه ایه ها رو مفهومی یاد گرفته باشید میبینید هر دوتا ایه درسته ولی اینجا اونی رو درست گرفته که دقیقا تو متن کتاب بهش اشاره شده
      ایه منافقون 8 (ولله العزه و الرسوله و للمؤنین)
      البته این تست به نظر من اشتباهه چون
      تو خود ازمایی 3 این درس هم گفته ایه 10 سوره فاطر(من کان یرید العزه فلله العزه جمیعا) چه پیامی داره که دقیقا میشه پیامش جواب همین تست ولی خوب انگار برا طراح متن مهم تر خود ازمایی بوده دی:
      البته بعضی جاها یه کلیدواژه هایی تو صورت سوال میذارند که دیگه اشتباه نمیشه و معلومه دقیقا منظورشون کدوم یکی از ایه ها بوده و باید به اینها دقت کرد
      مثلا دو تا ایه بدند که هر دو به یک موضوع اشاره داره ولی یکیشون نتیجه اش برا مومن هاست یکی دیگه برا پاکان که این قسمت که مشخص میکنه برا مومنه یا برای پاکان رو تو تست نمیدن ولی شما باید بدونی هر کدوم از ایه ها مربوط به کدومه
      دوم: قسمت های مختلف یه ایه رو میدن که حتی شاید شبیه به هم باشند ولی باز اومدند برا هر تیکه یه مفهوم در نظر گرفتن در راستای سخت تر کردن تست دی:
      یه تست دیگه از سنجش
      قران کریم مسلمانان زمان پیامبر را از چه چیزی بیم میدهد؟
      الف:افان مات او قتل
      ب:فلن یضر الله شیئا
      ج:و من ینقلب علی عقبیه
      د:انقلبتم علی اعقابکم
      که هر 4 تا گزینه از یه ایه است و گزینه سه و چهارم خیلی شبیه همه ولی باید دقیقا بدونید قسمت اصلی ایه که بیم میده کجاست دی: که میشه گزینه چهار
      سوم:یه سری تست دیگه هم هست که باز ممکنه گیج کنه ادمو
      مثلا تو یه گزینه میدن (جعل لکم من انفسکم ازواجاً) و یه گزینه دیگه میدن (خلق لکم من انفسکم ازواجاٌ)
      الان این دوتا فقط فرقشون تو جعل و خلق است ولی خوب مفهوم هر ایه یه چیزه متفاوته که خودتون بهتر میدونید
      که اگه ایه رو کامل میدادن خیلی راحت میشد فهمید ولی باز برا اینکه سخت تر بشه اینجوری ناقص میدن

پس صرفا دونستن مفهوم ایه کافی نیست باید دقیقا بدونید هر ایه دقیقا به چی اشاره داره و نکته ریز هاش چیه
      من برا این جور ایه ها نشونه میذارم یعنی کلش رو حفظ نمیکنم به جاش کلمات کلیدیش رو حفظ میکنم که با ایه مشابهش یا قسمت دیگه ی ایه متفاوته
      حالا نمیدونم اسم این ها رو میذارید حفظ کردن ایه یا چیز دیگه ولی برا تست ها اینجوری باید بدونید

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      الان دیگه لازم نیست حفظ کنید چون جدیدا از کنکور 92 قرار شده کل آیه رو بدن امسال هم بری نگاه کنی همه آیه ها رو کامل داده بود.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parmoon نمایش پست ها
      الان دیگه لازم نیست حفظ کنید چون جدیدا از کنکور 92 قرار شده کل آیه رو بدن امسال هم بری نگاه کنی همه آیه ها رو کامل داده بود.
      این خبر رو منبع خاصی اعلام کرده ؟ ..... چقدر به خبرش اطمینان دارید؟
      ممنون

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      لطفا تجربیات کنکور امسال رو در اختیار بچه های دیگه قراربدید.آیا نیازی هست که ایات حفظ بشه؟تو کنکور چه مدلی سوالات دینی اومده بود؟
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      فقط اونایی که کنارشون ستاره هست رو حفظ کن!

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ایات رو همه رو باید حفظ باشی
      واسه جواب دادن به سوالات کنکور تا معنی یه ایه ای رو ندونی
      نمیتونی جواب بدی
      تازه بیشتراین ایات رو یا اصلا همه رو درطول سال خوندیم
      و فقط الان برای کنکور باید دقیق تر بخونیم

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط فاططمه نمایش پست ها
      ایات رو همه رو باید حفظ باشی
      واسه جواب دادن به سوالات کنکور تا معنی یه ایه ای رو ندونی
      نمیتونی جواب بدی
      تازه بیشتراین ایات رو یا اصلا همه رو درطول سال خوندیم
      و فقط الان برای کنکور باید دقیق تر بخونیم
      ببخشید ایشون منظورشون متن ایات بود نه معنیش!

مقدمه کتاب دین و زندگی رو مطالعه بکنید توش اشاره شده که برای ازمون ورودی دانشگاه فقط ایاتی که ستاره دار هستند باید حفظ شود!

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ensany نمایش پست ها
      ببخشید ایشون منظورشون متن ایات بود نه معنیش!

مقدمه کتاب دین و زندگی رو مطالعه بکنید توش اشاره شده که برای ازمون ورودی دانشگاه فقط ایاتی که ستاره دار هستند باید حفظ شود!
      بله درسته
      بخشید توجه نکردم
      اره فقط باید ایات ستاره دار حفظ بشن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن