خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 38
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

راهنمایی در مورد رشته تجربی و نحوه مطالعه دروس

سلام
      قبل هر چیز بگم که من 24 ساله هستم و تصمیم دارم در کنکور تجربی رشته علوم آزمایشگاهی یا زیست شناسی قبول بشم. کلا به زیست گیاهی و رشته های مرتبط علاقه دارم.

رشته دوران دبیرستانم ریاضی بود و کنکور ریاضی دادم و بعد از یه وقفه چند ساله به خاطر سربازی و.... امسال دوباره فرصت می کنم که کنکور بدم.(منظورم کنکور 94 هست که تیر سال دیگه برگزار می شه.)

می دونم که ریاضی و فیزیک و زبان انگلیسیم قوی هست یعنی سوالات 92 و 91 و 90 رو که بررسی می کردم تست های ریاضی تجربی و زبان رو می تونستم خیلی راحت جواب بدم(هر چند که بعضی چیز ها یادم رفته بود ولی کلیت سوالات برام آسون و مباحثی مثل مشتق و حد و انتگرال و آمار و هندسه و ترکیبیات کاملا مسلط تست می زدم و نکات یادم بود.) و فیزیک رو هم تیپ سوالا رو قبلا دیده بودم و سوالات دینامیک و سینماتیک و الکتریسیته رو بعد چند سال وقفه درست می تونستم جواب بدم.

سوالاتی که دارم:

1)در حال حاضر تا آخر تابستان جایی مشغول به کار هستم و فقط چند درس رو می تونم تا آخر تابستان بخونم.پیشنهاد شما اینه که کدوم درس ها رو حتما بخونم و کدوم درس ها رو حتی اگر از مهر شروع کنم دیر نیست؟

2)من تا حالا زیست نخوندم اصلا نمی دونم که راجع به چه مباحثی هست با این توصیف چه روشی برای شروع بهم پیشنهاد می کنید و چه منابعی معرفی می کنید؟(علت علاقه ای که به زیست دارم زیست گیاهی هست که به صورت مطالعه آزاد می خوندم)

3)واقعا توصیه های خوبی برای انتخاب منابع کنکور در سایت هست ، اگر ممکنه برای فردی با شرایط من(که در بالا توضیح دادم) بهترین منابع دروس زیر رو معرفی کنید:
      ریاضیات تجربی:
      فیزیک تجربی:علاوه بر ذکر منبع لطفا بفرمایید چه مباحثی با فیزیک ریاضی فرق دارد یا حذف می شود.
      دین و زندگی:
      برای زبان کتاب قرمز رنگ شهاب اناری دارم.خوبه؟

واقعا ممنون میشم که راهنماییم کنید.

2. Top | #2
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام وراستی چرا به پزشکی فک نمیکنید؟اگه قسمت قلب رو بخونید عاشقش میشید.خود من در دوران راهنمایی با خوندن قلب عاشق زیست شدم.البته 3 فصل اول زیست 1مقدمه ی مطالعات بعدی زیست هست و کاملا به نظرم واجبه.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali761 نمایش پست ها
      سلام وراستی چرا به پزشکی فک نمیکنید؟اگه قسمت قلب رو بخونید عاشقش میشید.خود من در دوران راهنمایی با خوندن قلب عاشق زیست شدم.البته 3 فصل اول زیست 1مقدمه ی مطالعات بعدی زیست هست و کاملا به نظرم واجبه.
      سلام- ممنون میشم که لینک قسمت قلب رو بهم بدید . مثلا در مورد همین 3 فصل اول زیست 1 اگر ممکنه یه روش مطالعه برای کسی که چیزی راجع به زیست نمی دونه بگید می خوام بدونم چجوری شروع کنم و اینکه بهترین منبع چیه که خیلی مفصل و ساده شروع کرده باشه( در این حد که اسامی که نوشته شده رو نمی دونم تلفظشون چیه.)

4. Top | #4
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط نادر مهرآزما نمایش پست ها
      سلام- ممنون میشم که لینک قسمت قلب رو بهم بدید . مثلا در مورد همین 3 فصل اول زیست 1 اگر ممکنه یه روش مطالعه برای کسی که چیزی راجع به زیست نمی دونه بگید می خوام بدونم چجوری شروع کنم و اینکه بهترین منبع چیه که خیلی مفصل و ساده شروع کرده باشه( در این حد که اسامی که نوشته شده رو نمی دونم تلفظشون چیه.)
      زیاد نمیتونم بهتون کمک کنم.اطلاعاتم کمه.منبع خاصی هم که از صفر شروع کنه نمیدونم.فقط زیست نیاز به مرور زیاد داره.هم باید مفهوم درس رو خوب بلد باشین و هم تک تک جملات کتاب رو حفظ باشین.طوریکه باید قید هایی مثل اکثرا بعضا همه و...حتی کلماتی مثل جانداران جانوران تک سلولی و....جزوه های زیر تقریبا بهترین جزوه های زیست هستن (دکتر عمارلو)که واسه شروع فک نکنم مناسب باشه ولی بعدا به دردتون میخوره(بقیه اش در پایین همون لینک دانلود کنید)http://g-alm.ir/post/1153/%D8%B2%DB%...1%D9%84%D9%88/.از لینک زیر میتونین کتابهای درسی دوره ی دبیرستان رو دانلود کنید.
      کتاب های درسی - گزینه دو

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      متاسفانه من سومم و نمیتونم نظری بدم ولی دو نفر رو واست تگ کردم
      محمد منابع رو مثل آدرس خونشون بلد!!!!!
      آقای سلیمانی هم آس مشاور ها هستن اگه بشه ک خودت بری تو پروفایلشون خوبه
      آقای رهبر خواهش میکنم بذارید بخونه بعد حذف کنید
      (((
      [B][

دریـ~~ا نیــازیــ نــــدارـهـ بــــــزرگـــــیــشـو ثــابـتــ کــنـهــ

ـهــیــــچ صـخـــرـهـ ایــ نـمـیــتــونــهــ رودخـ~~ـونـهــ رو ســ ــاکـتــ کــنــهــ

/B]

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شما به نظرم واسه زیست کتاب درسی رو به همراه8000تست گاج رو بخونید سعی کنید زود تمومش کنید تا برسید و تستای خوب هم که مثل کنکور باشن کار کنید
      تلفظ ها رو هم1کاری کن دیگه از اطرافیان یا همینجا بپرس
      البته این چیزی که شما میگید حتی تلفظ هم نمیدونید باید بگم که زیست براتون درسیه نسبتا زمان بر و باید خوب و کلمه به کلمه تجزیه و تحلیلش کنیناز یه دونه "و" کتاب درسی هم غافل نشو فک کنم اینجوری که میگید علاقه دارید اونم به مضخرف ترین قسمت زیست(گیاهی) فک نکنم با زمان بر بودنش مشکلی داشته باشید

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M o h a m m a d نمایش پست ها
      شما به نظرم واسه زیست کتاب درسی رو به همراه8000تست گاج رو بخونید سعی کنید زود تمومش کنید تا برسید و تستای خوب هم که مثل کنکور باشن کار کنید
      تلفظ ها رو هم1کاری کن دیگه از اطرافیان یا همینجا بپرس
      البته این چیزی که شما میگید حتی تلفظ هم نمیدونید باید بگم که زیست براتون درسیه نسبتا زمان بر و باید خوب و کلمه به کلمه تجزیه و تحلیلش کنیناز یه دونه "و" کتاب درسی هم غافل نشو فک کنم اینجوری که میگید علاقه دارید اونم به مضخرف ترین قسمت زیست(گیاهی) فک نکنم با زمان بر بودنش مشکلی داشته باشید
      ممنونم از راهنمایی شما. پس زیست رو از کتاب درسی میخونم و از گاج 8000 تست می زنم.یه کتابایی هست به اسم راهنمای معلم که خود آموزش و پرورش برای هر کتابی که چاپ کرده می ده بیرون. فکر می کنید از انقلاب بتونم این کتاب رو گیر بیارم یا بهتره وقتم رو براش تلف نکنم؟
      می تونید در موارد دیگه هم که پرسیدم راهنماییم کنید. بیشتر منابع برای ریاضی و فیزیک و دینی/

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط طراوت نمایش پست ها
      متاسفانه من سومم و نمیتونم نظری بدم ولی دو نفر رو واست تگ کردم
      محمد منابع رو مثل آدرس خونشون بلد!!!!!
      آقای سلیمانی هم آس مشاور ها هستن اگه بشه ک خودت بری تو پروفایلشون خوبه
      آقای رهبر خواهش میکنم بذارید بخونه بعد حذف کنید
      (((
      خیلی ممنونم از راهنماییتون.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنونم از راهنمایی شما. پس زیست رو از کتاب درسی میخونم و از گاج 8000 تست می زنم.یه کتابایی هست به اسم راهنمای معلم که خود آموزش و پرورش برای هر کتابی که چاپ کرده می ده بیرون. فکر می کنید از انقلاب بتونم این کتاب رو گیر بیارم یا بهتره وقتم رو براش تلف نکنم؟
      می تونید در موارد دیگه هم که پرسیدم راهنماییم کنید. بیشتر منابع برای ریاضی و فیزیک و دینی/
      نه کتاب معلم چیز خاصی نداره---هیچ نیازی نیست
      _______
      فیزیک:پیش و پایه میکرو گاج+معجزه فیزیک مهروماه(((پ ن :اگر بتونی فیزیک پیش دریافت رو هم بخری،بخر درسنامه پیش از اون استفاده کن تست از گاج بزن مخصوصا تو پیش1دریافت بهتر از گاجه ولی پیش2چون حفظی ان تقریبا مثل هم هستن)
      داخل کتابا نوشتن که کجاش واسه ریاضی هست نگران نباش
      ولی دوم که مشترکه
      سوم ترمودینامیک مخصوص ریاضی ها هست
      پیش هم حرکت پرتابی تو سینماتیک مخصوص ریاضیا هست
      بقیه مباحث اگر اشتباه نکنم مشترکن

دینی:میکروگاج

زبان:حرف میزنیا----جامع مبتکران حرف نداره فقط الانشو داری دیگه چاپ اون موقع که درس میخوندی نباشه

ریاضی:بر حسب سلیقه یا مورد1 یا 2رو انتخاب کن
      1:جامع===>2جلدی مبتکران

2.سال به سال====> دوم و سوم میکرو گاج....پیش آموزش ریاضی عمومی با طعم پزشکی(انتشارات کوله پشتی)---البته پیش گاج هم کتاب خیلی خوبیه ولی من کوله پشتی رو بیشتر میپسندم چون پاسخای بهتری داره----
      نمیدونم میتونید یا نه ولی به نظر من اینا رو حتما تابستون تموم کن
      زیست دوم وسوم
      ادبیات دوم و 1/4سوم
      دینی دوم و نصف سوم
      شیمی سوم و شیمی2(فصل3.4.5)
      فیزیک1و2(میتونی فصلای حرکت و نیرو که تو پیش باز تکرار میشه رو در حد خوندن بذرای و تست کار نکنی)
      ریاضی2+ریاضی 3(تابع و حد و مشتق)
      زبان هم تونستی و خواستی 3تا درس اول سوم رو بخون(البته میگم اگه خواستی چون اینجا خودمو در نظر گرفتم که زبانم نسبتا خوبه)
      عربی هم مبحثی برو جلو تابستون درک مطلب و ترجمه رو خوب فول بشو
      بعدش تو طول سال تحصیلی(البته واسه شما که سال تحصیلی نیست) طبق برنامه یه موسسه که آزمون میدی هم به مرور ترجمه و درک مطلب برس هم قواعد بخون

ویرایش توسط M o h a m m a d : 06 اردیبهشت 1393 در ساعت 22:33

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      البته1چیزی هم هست واسه فصل4شیمی2 یه سری پیش نیاز از فصل2هم میخواد
      اگر اونا یادت نیست
      فصل5شیمی رو فعلن بیخیال شو بجاش فصل1تا4رو بخون+اینکه از اون درسای دیگه هم یکیش که برات راحتتره یا حذف کن یا کمتر کن

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      محمد جان خیلی لطف کردی و از راهنماییهات سپاسگزارم.سعی میکنم تا اواخر هفته این منابع رو بخرم.واقعا خوشحال شدم که با دوستان خوبی مثل شما آشنا شدم سعی می کنم هر روز بعد کار یه سری به سایت بزنم.اگر از سر کارم شد که چه بهتر!.

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یه سوال دیگه هم دارم زمان بندی هر درس در کنکور تغییری کرده؟
      زمان ما عمومی ها 100 دقیقه بود.کل زمان آزمون هم 240 دقیقه اگر اشتباه نکنم.
      ممکنه بگید که برای اختصاصی های تجربی چجوری زمان بندی می کنید و وقت اختصاص داده شده به هر درس چقدره؟

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممکنه بگید که برای اختصاصی های تجربی چجوری زمان بندی می کنید و وقت اختصاص داده شده به هر درس چقدره؟
      خوش به حالت اون موقع
      بد به حالت واسه الان))
      عمومی ها100سوالِ که75دقیقه وقت داره هر تست45ثانیه
      اختصاصی های تجربی هم170تا سوالِ تو مدت 175دقیقه

14. Top | #14
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام.البته اینم اضافه کنم. ادبیات 25تست در 18دقیقه عربی25تست در 20دقیقه
      معارف 25تست در 17دقیقه زبان 25 تست در 20دقیقه
      زمین شناسی 25 تست در 20 دقیقه ریاضی 30تست در 47دقیقه
      زیست 50تست در 36دقیقه فیزیک 30 تست در 37دقیقه
      شیمی 35تست در 35دقیقه
      ضرایب دروس رو هم میدونید؟

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      با عذرخواهی بسیار از سرور بنده (محمد عزیز)

باید بگم مبتکران دو جلدی واسه منبع ریاضی معرفی شده ، خواستید با جامع خیلی سبز(جلد زرد رنگ) مقایسه کنید و در آخر خودتون تصمیم بگیرید

دینی هم : از بین الگو ، همگامان و میکرو گاج ، مقایسه کنید و یکی رو به امید خدا بخرید

در مورد زبان هم ، زبانِ جامعِ خیلی سبز(در دست ویرایش ) ، گاج نقره ای ، مهر و ماه ، پک شبقره و جامع دکتر اناری ، بهترین گزینه ها هستن

فقط در مورد زیست خواستم بگم تو دام سی دی نیفت فقط اگر میخوای یک دید کلی نسبت بهش پیدا کنی و نمیخوای معلم بگیری ، میتونی از گنجینه تدریس مبتکران یا لوح گسترش استفاده کنی

اولی 4 هزار تومن ، دومی 11

کتاب هم چون تغییر رشته ای هستید فعلا همون 8000 تست بهترینه ولی ایشالله بعد از حرفه ای شدن الگو :-)

===========
      با عذرخواهی دوباره از محمد عزیز

هر کسی در مورد منابع نظرِ خودش رو داره

پسر خاله ی من زبان رو 100 زد با خیلی سبز(دکتر جابری)

رفیقش هم 21 درصد زد با جامعِ مبتکران (دکتر اناری )

پس با هر کتابی راحت تری همون رو تهیه کن

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)