خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 38
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط نادر مهرآزما نمایش پست ها
      سلام
      سلام بر شما

سوالاتی که دارم:

1)در حال حاضر تا آخر تابستان جایی مشغول به کار هستم و فقط چند درس رو می تونم تا آخر تابستان بخونم.پیشنهاد شما اینه که کدوم درس ها رو حتما بخونم و کدوم درس ها رو حتی اگر از مهر شروع کنم دیر نیست؟
      به نظر بنده ، چون یک نفر هم عین شما هست که برای مشاوره همراهیش میکنم ( البته خانم هستن ) بنده پیشنهاد میکنم شما زیست و شیمی رو تا تابستون تموم کنین. البته به این معنی نه که فقط بخوانید ، خودتون بهتر میدونین که باید تست هم بزنین. سعی کنین تسلط روی شیمی و زیست داشته باشین.

2)من تا حالا زیست نخوندم اصلا نمی دونم که راجع به چه مباحثی هست با این توصیف چه روشی برای شروع بهم پیشنهاد می کنید و چه منابعی معرفی می کنید؟(علت علاقه ای که به زیست دارم زیست گیاهی هست که به صورت مطالعه آزاد می خوندم)
      درمورد زیست ، پیشنهاد من به شما و تمام کسانی که از رشته های دیگه میخوان کنکور تجربی بدن ، این هست که زیست رو از زیست سال اول دبیرستان شروع کنن. چون زیست سال دوم کمی تخصصی تر هست. و یک سری اسامی رو شاید شما به گوشتون هم نخورده باشه. برای همین زیست سال اول دبیرستان رو اول یک دور روزنامه وار بخونین و بعد سراغ کتاب درسی زیست برید. بهترین منبع برای زیست ، کتاب درسی هست .
      بعد از اینکه کتاب درسی رو کامل خواندید ، نوبت تست زنی هست که بنده کتاب جامع خانه زیست شناسی ( گربه ) رو معرفی میکنم.
      اگه واسه این رشته ها که گفتید میخونید ، که همون تست و کتاب درسی کافیه. ولی اگه احیانا خواستید واسه رشته های بهتری بخونین ، کتاب همایش نشر دریافت ( نوشته دکتر عمارلو ) عالی هست.

3)واقعا توصیه های خوبی برای انتخاب منابع کنکور در سایت هست ، اگر ممکنه برای فردی با شرایط من(که در بالا توضیح دادم) بهترین منابع دروس زیر رو معرفی کنید:
      توصیه میکنم به وب سایتم برید و منابعی که گفتم رو یک نگاه بندازین ( برای افرادی مثه شما هم هست )
      ریاضیات تجربی: شما سطح ریاضیتون بالا هست. ولی میتونین بهترش هم بکنین . به نظر بنده کتاب ریاضی مبتکران مولف مهندس بیاتی رو بگیرید. اگر درسنامه لازم ندارید ، فقط بانک طلایی اونو بگیرید. بهترین کتابی هست که برای ریاضی اومده ( چاپ دومش هست )

فیزیک تجربی:علاوه بر ذکر منبع لطفا بفرمایید چه مباحثی با فیزیک ریاضی فرق دارد یا حذف می شود. آبی کانون یا گاج نقره ای . فصل اول فیزیک 3 ، و حالت جامد فیزیک 2 و قسمت هایی از فصل 2 و بعضی فصل های پیش مثه فصل 8 برای تجربی نیست
      دین و زندگی: گاج نقره ای یا مهروماه

برای زبان کتاب قرمز رنگ شهاب اناری دارم.خوبه؟ با توجه به اینکه زبانتون خوب هست ، آره. تست بزنین بیشتر . میتونین کتاب دکتر کیاسالار ( شبقره ) رو هم بگیرید

واقعا ممنون میشم که راهنماییم کنید.
      درضمن ، شما از الان تا کنکور 94 وقت زیاد دارین و این توانایی رو دارید که برای رشته های پردرآمدتر و بهتر درس بخونین. رشته هایی که شما گفتید خوبن. ولی در حال حاضر بازار کسب کارشون رونق زیادی نداره

بهتر هست توی یک برنامه ریزی ، زیست ، شیمی و ادبیات رو بذارید توی برنامتون تا تابستون. البته اگه بتونین از این 3 درس بیشتر بخونین ، بهتره
      امید همیشه هست. حتی در ظلمت شب توی کویر ، هیچ نوری نباشه. باز هم مهتاب هست.

با عرض معذرت ، بخاطر مشکلات شخصی ، نمیتونم چند وقتی پاسخگو باشم . و به طور کلی نمیتونم به نت وصل بشم.
      از همه شما معذرت میخواهم.

میتوانید سوالات خودتان را از استاد بزرگوار آقای علی سلیمانی ، بپرسید
      ویرایش توسط امین فرجی : 07 اردیبهشت 1393 در ساعت 18:05

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali761 نمایش پست ها
      سلام.البته اینم اضافه کنم. ادبیات 25تست در 18دقیقه عربی25تست در 20دقیقه
      معارف 25تست در 17دقیقه زبان 25 تست در 20دقیقه
      زمین شناسی 25 تست در 20 دقیقه ریاضی 30تست در 47دقیقه
      زیست 50تست در 36دقیقه فیزیک 30 تست در 37دقیقه
      شیمی 35تست در 35دقیقه
      ضرایب دروس رو هم میدونید؟
      متشکرم.نه ضرایب دروس رو نمی دونم؟

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امین فرجی نمایش پست ها
      درضمن ، شما از الان تا کنکور 94 وقت زیاد دارین و این توانایی رو دارید که برای رشته های پردرآمدتر و بهتر درس بخونین. رشته هایی که شما گفتید خوبن. ولی در حال حاضر بازار کسب کارشون رونق زیادی نداره

بهتر هست توی یک برنامه ریزی ، زیست ، شیمی و ادبیات رو بذارید توی برنامتون تا تابستون. البته اگه بتونین از این 3 درس بیشتر بخونین ، بهتره
      خیلی ممنونم از راهنمایی و وقتی که گذاشتید. یه سوال دیگه هم از خدمتتون دارم.

در مورد شرکت در آزمون های آزمایشی چه موسسه ای رو پیشنهاد می کنید و به نظرتون از تابستون بهتره شرکت کرد یا از ابتدای مهر؟قبلا قلم چی شرکت می کردم احساس می کردم که فقظ قصد داشت سوالات رو بپیچونه.ولی شنیدم که قلم چی و گزینه 2 بهترین برای تجربی هستن و سوالات سال های اخیرشون خیلی به کنکور نزدیک بوده.شما کجا رو پیشنهاد می دید.(حوزه قلم چی 20 دقیقه با من فاصله داره و بقیه حوزه ها بیش از 1 ساعت.)
      اون موقع من در قلم چی ها رتبه ای بین 4000 تا 6000 می گرفتم و وقتی جامع سنجش دادم رتبه 2000 آوردم.

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hossein1377 نمایش پست ها
      با عذرخواهی بسیار از سرور بنده (محمد عزیز)

باید بگم مبتکران دو جلدی واسه منبع ریاضی معرفی شده ، خواستید با جامع خیلی سبز(جلد زرد رنگ) مقایسه کنید و در آخر خودتون تصمیم بگیرید

دینی هم : از بین الگو ، همگامان و میکرو گاج ، مقایسه کنید و یکی رو به امید خدا بخرید

در مورد زبان هم ، زبانِ جامعِ خیلی سبز(در دست ویرایش ) ، گاج نقره ای ، مهر و ماه ، پک شبقره و جامع دکتر اناری ، بهترین گزینه ها هستن

فقط در مورد زیست خواستم بگم تو دام سی دی نیفت فقط اگر میخوای یک دید کلی نسبت بهش پیدا کنی و نمیخوای معلم بگیری ، میتونی از گنجینه تدریس مبتکران یا لوح گسترش استفاده کنی

اولی 4 هزار تومن ، دومی 11

کتاب هم چون تغییر رشته ای هستید فعلا همون 8000 تست بهترینه ولی ایشالله بعد از حرفه ای شدن الگو :-)

===========
      با عذرخواهی دوباره از محمد عزیز

هر کسی در مورد منابع نظرِ خودش رو داره

پسر خاله ی من زبان رو 100 زد با خیلی سبز(دکتر جابری)

رفیقش هم 21 درصد زد با جامعِ مبتکران (دکتر اناری )

پس با هر کتابی راحت تری همون رو تهیه کن
      خیلی ممنونم.حتما این منابع رو در لیستم یادداشت می کنم.خیلی کامل نوشتید مرسی.

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی ممنونم از راهنمایی و وقتی که گذاشتید. یه سوال دیگه هم از خدمتتون دارم.

در مورد شرکت در آزمون های آزمایشی چه موسسه ای رو پیشنهاد می کنید و به نظرتون از تابستون بهتره شرکت کرد یا از ابتدای مهر؟قبلا قلم چی شرکت می کردم احساس می کردم که فقظ قصد داشت سوالات رو بپیچونه.ولی شنیدم که قلم چی و گزینه 2 بهترین برای تجربی هستن و سوالات سال های اخیرشون خیلی به کنکور نزدیک بوده.شما کجا رو پیشنهاد می دید.(حوزه قلم چی 20 دقیقه با من فاصله داره و بقیه حوزه ها بیش از 1 ساعت.)
      اون موقع من در قلم چی ها رتبه ای بین 4000 تا 6000 می گرفتم و وقتی جامع سنجش دادم رتبه 2000 آوردم.
      خواهش میکنم

آره. قلم چی و گزینه 2 برای تجربی خوبن. سنجش تنهایی نمیتونه تکمیل کنه تجربی رو . ریاضی رو میتونه ، ولی تجربی رو نه.
      به نظر من کانون بهتره . ولی در کنارش آزمون های سنجشی که هم زمان باهاش نیستن رو هم شرکت کنین.

البته ، اگه واسه اون رشته ها میخونی ، سنجش کفایت میکنه. از مهر ثبت نام کن.
      اگه میتونی یکی از آزمون های سنجش امسال رو شرکت کن. خودتو محک بزن

با عرض معذرت ، بخاطر مشکلات شخصی ، نمیتونم چند وقتی پاسخگو باشم . و به طور کلی نمیتونم به نت وصل بشم.

6. Top | #21
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام.از لینک زیر استفاده کنید.فقط چند توضیح ضرایب درس های عمومی در تمام زیر گروه ها اینطوره:
      ادبیات 4 عربی 2 معارف 3 زبان2
      در ضمن ضرایب اختصاصی در سه ضرب میشه یعنی مثلا در زیر گروه یک ضریب زیست 12 و ضریب شیمی 9 و ضریب ریاضی و فیزیک 6است.بقیه ی زیر گروه ها هم همین طوریه.
      برنامه ریزی تحصیلی - ضریب دروس تجربی
      از لینک زیر هم کارنامه هارو ببینید.
      مشاهده کارنامه های کنکور سراسری - گزینه دو
      موفق باشید

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با عرض سلام مجدد به دوستای عزیزم.
      یه سوال جدید برام به وجود اومده :دوست عزیزم ali761 دو لینک مفید برای اطلاع از ضرایب و کارنامه قرار دادن.با توجه به اینکه زمان کنکور تجربی برای همه یکسان هست چه زمانی برای درس زمین شناسی در نظر گرفته میشه و آیا یک تست زن حرفه ای اول زمین شناسی رو از اختصاصی ها جواب میده یا نه بعد از بررسی همه دروس اگر وقتی اضافه بود سراغ این درس می ره؟مثلا در پزشکی ضریب زمین شناسی 0 هست ولی در بررسی که من کردم تقریبا همه رتبه های زیر 500 که پزشکی می خونن بین 20 تا 30 درصد زمین شناسی جواب داده بودن.
      نمی تونم درک کنم که با داشتن زمان مساوی چطوری باید به زمین شناسی هم رسید و آیا اصلا ارزش داره؟وقتی که کنکور ریاضی می دادم خیلی واضح دفترچه اختصاصی رو به ترتیب و در زمان خاص هر درس چواب می دادم ولی دفترچه اختصاصی تجربی برای من که آشنایی ندارم یه مقدار از این جهت گیج کننده شده.

8. Top | #23
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یه سوال جدید برام به وجود اومده :دوست عزیزم ali761 دو لینک مفید برای اطلاع از ضرایب و کارنامه قرار دادن.با توجه به اینکه زمان کنکور تجربی برای همه یکسان هست چه زمانی برای درس زمین شناسی در نظر گرفته میشه و آیا یک تست زن حرفه ای اول زمین شناسی رو از اختصاصی ها جواب میده یا نه بعد از بررسی همه دروس اگر وقتی اضافه بود سراغ این درس می ره؟مثلا در پزشکی ضریب زمین شناسی 0 هست ولی در بررسی که من کردم تقریبا همه رتبه های زیر 500 که پزشکی می خونن بین 20 تا 30 درصد زمین شناسی جواب داده بودن.
      نمی تونم درک کنم که با داشتن زمان مساوی چطوری باید به زمین شناسی هم رسید و آیا اصلا ارزش داره؟وقتی که کنکور ریاضی می دادم خیلی واضح دفترچه اختصاصی رو به ترتیب و در زمان خاص هر درس چواب می دادم ولی دفترچه اختصاصی تجربی برای من که آشنایی ندارم یه مقدار از این جهت گیج کننده شده.
      سلام.در این رابطه باید مشاوران محترم نظر بدهند.فقط همون طوری که گفتی اکثر رتبه های برتر کنکور این درس رو میزنن و درسته در زیر گروه 1 ضریبش 0هست اما در رتبه ی کل نقش داره.بعدشم شما زمان زیادی دارید پس بخونید .و رتبه های بربتذ هم در مصاحبه هاشون گفتن فقط بین 10-15دقیقه وقت و میگیره.یعنی بین5-10دقیقه اضافه میمونه.بازم میگم مشاوران محترم باید نظر بدن

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام. زمین شناسی برای پزشکی و ... رتبه کل رو ارتقا میده و به رتبه زیر گروه تاثیر نداره.
      ترتیب سوالات ، به نظر خیلی ها باید به همون صورتی که هست پیش بره. ولی بستگی به توانایی شما توی یک درس هم داره. شیمی آخر هست. اگه شیمی شما بهتر از ریاضی هست ، جاشونو برای خودتون عوض کنین ولی مواظب باید باشین که اشتباه نکنین.
      زمان گیری خیلی مهمه . حتما یک ساعت سر آزمون داشته باشید

واسه زمین اگه مباحث آسون رو بخونین راحت 20 - 30 درصد میزنین

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلی ممنونم.حتما این منابع رو در لیستم یادداشت می کنم.خیلی کامل نوشتید مرسی.
      خواهش درسهای دیگه هم خواستید کتاب های خوب زیاد هست

فقط خواهشاً به هیچگونه سی دی اعتماد نکنید :-)

مگر طرف خیلی معتبر باشه مثلِ دکتر اناری که کتابش رو هم داری که ایشون سی دی جمعبندی دارن

====================
      علی عجم 2 کشوری : زمین : 0

رتبه 41 کشوری : زمین 0

رتبه 43 کشوری : زمین 0

رتبه 69 کشوری : زمین 0

رتبه کشوری74 : زمین 0

یکی از رتبه های 77 کشوری : زمین 0

رتبه 93 کشوری : 2/6-

رتبه 42 کشوری : 1/3 -

رتبه 91 کشوری : 0

رتبه 12 کشوری : 0

رتبه 33 کشوری : 0

رتبه 54 کشوری : 0

رتبه 57 : کشوری : 0

رتبه 80 کشوری : 0

رتبه 95 : 0

رتبه 98 : 0

============
      درصدای زمین بودن

از سایتِ کانون

توجه کنید همه ی دانش آموزان کانونی نیستند
      ویرایش توسط hossein1377 : 08 اردیبهشت 1393 در ساعت 16:35

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فردا احتمالا بتونم یه سری به انقلاب برای خرید کتاب بزنم.ولی الان وزیر آموزش پرورش اومده بود می گفت که کتاب های دبیرستان بازدهی لازم رو ندارند و قصد دارن که تمام کتاب ها رو برای سال بعد تغییر بدن.به نظرتون میتونن؟ و برای کنکور 94 آن ها منبع می شن یا همین کتاب های امسال رو بخرم.اه اصلا شانس ندارما!!!!! زمان خودمم که پیش بودم همین اتفاق برای دینی و فکر کنم شیمی 2 افتاد.

12. Top | #27
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      فردا احتمالا بتونم یه سری به انقلاب برای خرید کتاب بزنم.ولی الان وزیر آموزش پرورش اومده بود می گفت که کتاب های دبیرستان بازدهی لازم رو ندارند و قصد دارن که تمام کتاب ها رو برای سال بعد تغییر بدن.به نظرتون میتونن؟ و برای کنکور 94 آن ها منبع می شن یا همین کتاب های امسال رو بخرم.اه اصلا شانس ندارما!!!!! زمان خودمم که پیش بودم همین اتفاق برای دینی و فکر کنم شیمی 2 افتاد.
      یه دفه ای که نمیتونن همه رو بکوبن از نو بسازن
      ضمنا واسه کنکور 94منابع دوم وسوم کاملا مشخصه فقط منابع پیش رو باید صبر کنیم ببینیم تغییری دارن یا نه!
      منابع کنکور94 سال دوم چاپ91-92 وسال سوم 92-93هست

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام من میخوام واسه کنکور 94 پزشکی شرکت کنم راستش به کمکتون نیاز دارم کلی سوال دارم .اول اینکه من باید کتاب درسی چاپ چه سال هایی رو داشته باشم بعد اینکه من واسه هر درسی ی کتاب خوب و جامع میخوام معرفی کنید ک فقط همون ی کتاب و بخونم دچار سردرگمی نشم و اینکه شیوه خوندن هر درس و وقتی ک باید واسش بذارم راستش ی ی ماهی شروع کردم زیست میخونم اما چون برنامه دقیقی ندارم اصلا از این وضع راضی نیستم لطف میکنید اگه کمک کنید من تنها هدفم اینکه پزشکی قبول شم و تمام وقتمو ب جز ی کلاس زبان ازاد برای درس خوندنم گذاشتم .ممنونم

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra22 نمایش پست ها
      سلام من میخوام واسه کنکور 94 پزشکی شرکت کنم راستش به کمکتون نیاز دارم کلی سوال دارم .اول اینکه من باید کتاب درسی چاپ چه سال هایی رو داشته باشم بعد اینکه من واسه هر درسی ی کتاب خوب و جامع میخوام معرفی کنید ک فقط همون ی کتاب و بخونم دچار سردرگمی نشم و اینکه شیوه خوندن هر درس و وقتی ک باید واسش بذارم راستش ی ی ماهی شروع کردم زیست میخونم اما چون برنامه دقیقی ندارم اصلا از این وضع راضی نیستم لطف میکنید اگه کمک کنید من تنها هدفم اینکه پزشکی قبول شم و تمام وقتمو ب جز ی کلاس زبان ازاد برای درس خوندنم گذاشتم .ممنونم
      سلام.
      همه دروس چاپ سال قبل رو بخرید.برای پیش کتاب نخرید چون قراره کتاب ها تغییر کنه.برای برنامه ریزی هم من مقالات همین سایت رو دارم می خونم و همچنین یه مشاور هم قرار بگیرم ولی برای تابستون. شما چند سال از کنکور دور بودید؟

15. Top | #30
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra22 نمایش پست ها
      سلام.
      همه دروس چاپ سال قبل رو بخرید.برای پیش کتاب نخرید چون قراره کتاب ها تغییر کنه.برای برنامه ریزی هم من مقالات همین سایت رو دارم می خونم و همچنین یه مشاور هم قرار بگیرم ولی برای تابستون. شما چند سال از کنکور دور بودید؟
      نه عزیز
      دوم چاپ2سال پیش
      سوم چاپ همین امسال
      پیش هم که باید تا مهرمنتظر موند
      _____
      درضمن گمون نکنم کتاب اون سال هاگیرتون بیاد یا اگر بیاد چون کمیاب هستن گرون میفروشن مثلا7-8هزار تومن(شایدم بیشتر)
      پس از سایت تالیف کتب درسی چاپ مورد نظر رو دانلود کنید

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)