خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 45
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی

آيا دانشجويان انصرافي حق تحصيل مجدد را دارند؟

جواب :بلي . مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف و مجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط :
      1- عدم گذشت
      بیش از یکسال از تاریخ انصراف (قبل از اعزام به خدمت).
      2- انصراف
      قبل از اتمام سنوات تحصیلی مصوب بوده باشد یعنی در سنوات ارفاقی نباشد .
      3-
      انصراف از تحصیل در مقطع ، با اخذ مدرک تحصیلی پایین تر نبوده باشد .(مثلا انصراف از کارشناسی پیوسته با اخذ مدرک کاردانی نباشد، مگر اینکه مدرک اخذ شده در سنوات مجاز تحصیل همان مقطع یعنی مقطع پایین تر به مشمول تعلق گرفته باشد که در این صورت در حکم فارغ التحصیل محسوب شده و ادامه تحصیل وی بلامانع می باشد)
      4- مقطع جدید ،
      تکراری نباشد.(یعنی قبلا از این مقطع فارغ التحصیل نشده باشد.)

منبع:
      سازمان وظیفه عمومی

مواردی از دفترچه کنکور سراسری 93 برای انصراف

پاسخ به سوالات سربازی
      ویرایش توسط Unknown Soldier : 10 تیر 1393 در ساعت 14:45

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      با سلام.من سال91 بار اول کنکور دادم .سال 92 برای مرتبه2 ولی رتبم فقط 700 تا بهتر شد و شدم 4500 منطقه 1.مهرماه دولتی البته تعمدا شبانه ثبت نام کردم. بعد 2 ترم مرخصی گرفتم و کنکور 93 (بارسوم) شرکت کردم. ولی با چالش های متعددی (البته بیشتر چاله بودن تا چالش) روبرو شدم که فکر کنم تو بهترین حالت پزشکی ارتش یا شاید آزاد بیارم.حلا من سوالم از شما اینه اگه از رشتم انصراف بدم مشمول قانون یک ساله(انصراف از رشته و دانشگاه مبدا تا پذیرش در رشته ودانشگاه مقصد ) میشم یا نه؟ اگه میشم با توجه به این که از آغاز شهریور تا روز نوزدهمش زمان انتخاب واحد و 3 روز بعدش آغاز ترم جدید آیا اگه زمان انتخاب واحد انصراف بدم مشکلی پیش نمیاد یا باید زمان دیگه ای انصراف بدم خواهش میکنم راهنماییم کنید چون من همین موضوع از یک مشاور پرسیدم گفتند 2 ترم مرخصی به منزله یک سال وقفه تحصیلیه و نمیتونم سال دیگه شرکت کنم .آیا واقعیت داره ؟اگه نداره لطفا راهنماییم کنید.با تشکر

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط azardin نمایش پست ها
      با سلام.من سال91 بار اول کنکور دادم .سال 92 برای مرتبه2 ولی رتبم فقط 700 تا بهتر شد و شدم 4500 منطقه 1.مهرماه دولتی البته تعمدا شبانه ثبت نام کردم. بعد 2 ترم مرخصی گرفتم و کنکور 93 (بارسوم) شرکت کردم. ولی با چالش های متعددی (البته بیشتر چاله بودن تا چالش) روبرو شدم که فکر کنم تو بهترین حالت پزشکی ارتش یا شاید آزاد بیارم.حلا من سوالم از شما اینه اگه از رشتم انصراف بدم مشمول قانون یک ساله(انصراف از رشته و دانشگاه مبدا تا پذیرش در رشته ودانشگاه مقصد ) میشم یا نه؟ اگه میشم با توجه به این که از آغاز شهریور تا روز نوزدهمش زمان انتخاب واحد و 3 روز بعدش آغاز ترم جدید آیا اگه زمان انتخاب واحد انصراف بدم مشکلی پیش نمیاد یا باید زمان دیگه ای انصراف بدم خواهش میکنم راهنماییم کنید چون من همین موضوع از یک مشاور پرسیدم گفتند 2 ترم مرخصی به منزله یک سال وقفه تحصیلیه و نمیتونم سال دیگه شرکت کنم .آیا واقعیت داره ؟اگه نداره لطفا راهنماییم کنید.با تشکر
      میتونی میتونی!!!
      من خودم همین کارو کردم...انصراف بده مهرماه بعد یه سال فرصت داری...نگران حرف هیچکی هم نباش**

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      دستت درد نکنه داداش پوریا (البته یه وقت فکر نکنی چای نخورده پسر خاله شدم نه این طور نیست آخه من داداش ندارم و به کار بردن این پیشوند حس خوبی رو بهم القا میکنه) فقط یک چیزی تو صحبتات اشاره کردی مهر باید انصراف بدم پس اون فاصله یک ماهه(یک شهریور آغاز انتخاب واحد تا 22 شهریور که شروع ترم جدیده و اون چند روز باقی مونده تا مهرماه )رو باید برم دانشگاه یا نه میتونم نرم و بعد مهر برم برای انصراف. اگه جوابشو میدونی خواهش میکنم زود جواب بده ممنون میشم.راستی فقط یک مورد دیگه من که پارسال جدیدالورود بودم و فقط دو هفته رفتم دانشگاه بعد مرخصی گرفتم الانشروع ترم برام 22 شهریور محسوب میشم یا نه همزمان با ورودی های جدید.دست گلت درد نکنه:yahoo (4):

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام.چقدر زیاااااااد
      شما در سنوات تحصیلی مجاز (در صورتی که در مقطع کارشناسی باشید 5 سال) می توانید انصراف بزنید.
      اگه در دوره روزانه و موسسات اموزش عالی مشغول به تحصیل باشید تا قبل از 28-9-93 باید انصراف زده باشید و فرم مربوطه در دفترچه کنکور سراسری را نیز پر کنید(شامل حال شما نمیشه)

باید طبق مورد زیر عمل کنید.:yahoo (3):

:: هزینه مشاوره : 50 صـلـواتــــــ
      پاسخ به سوالات سربازی

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دستت درد نکنه داداش پوریا (البته یه وقت فکر نکنی چای نخورده پسر خاله شدم نه این طور نیست آخه من داداش ندارم و به کار بردن این پیشوند حس خوبی رو بهم القا میکنه) فقط یک چیزی تو صحبتات اشاره کردی مهر باید انصراف بدم پس اون فاصله یک ماهه(یک شهریور آغاز انتخاب واحد تا 22 شهریور که شروع ترم جدیده و اون چند روز باقی مونده تا مهرماه )رو باید برم دانشگاه یا نه میتونم نرم و بعد مهر برم برای انصراف. اگه جوابشو میدونی خواهش میکنم زود جواب بده ممنون میشم.راستی فقط یک مورد دیگه من که پارسال جدیدالورود بودم و فقط دو هفته رفتم دانشگاه بعد مرخصی گرفتم الانشروع ترم برام 22 شهریور محسوب میشم یا نه همزمان با ورودی های جدید.دست گلت درد نکنه:yahoo (4):
      نو پرابلم هانی!!!!
      اول اینکه بخاطر این گفتم مهر که تا مهر سال بعد مهلت داشته باشی و الا من آبان انصراف دادم!
      نه فک نمیکنم مشکلی باشه...ولی تو با دانشگاه هماهنگ کن...من که ترم جدیدو ثبت نام نکردم و تازه بعد 2 ماه رفتم انصراف دادم...
      شروع ترم جدیدتم همون 22 شهریوره دیگه!!!

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      ممنون بابت همه چی و تشکر از جفتتون که وقت گذاشتید و با دقت وحوصله پرسش من رو جواب دادید.فقط کلام آخر پوریا جان یک سوال هنوز تو ذهن من لا ینحل مونده .شما فرمودی که ترم جدیدو ثبت نام نکردی و تازه 2 ماه بعد رفتی انصراف دادی خب این معنیش چیه یعنی انتخاب واحد نکردی اصلا یک سوال دیگه شما اصلا مرخصی گرفته بودی تو این مدت یا نه. حرف آخر میشه توضیح بدی که چه طوری میشه ثبت نام نکرد و بعد از یک مدت رفت انصراف داد. راستی این ترم جدید که گفتی ثبت نام نکردی ترم چندمت محسوب میشد اول یا بالاتر.ممنون میشم راهنماییم کنی.به علاوه این راهنمایی میشه بگی اگه من شهریور واسه انتخاب واحد نرم و بعد مهر برم(بدون این که سر کلاس حاضر بشم) انصراف مشکل پیش نمیاد آخه میگن عدم انتخاب واحد به منزله انصراف دانشجوست.اگه همین سوالمو جواب بدی منو مدیون خودت میکنی. منتظرم

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنون بابت همه چی و تشکر از جفتتون که وقت گذاشتید و با دقت وحوصله پرسش من رو جواب دادید.فقط کلام آخر پوریا جان یک سوال هنوز تو ذهن من لا ینحل مونده .شما فرمودی که ترم جدیدو ثبت نام نکردی و تازه 2 ماه بعد رفتی انصراف دادی خب این معنیش چیه یعنی انتخاب واحد نکردی اصلا یک سوال دیگه شما اصلا مرخصی گرفته بودی تو این مدت یا نه. حرف آخر میشه توضیح بدی که چه طوری میشه ثبت نام نکرد و بعد از یک مدت رفت انصراف داد. راستی این ترم جدید که گفتی ثبت نام نکردی ترم چندمت محسوب میشد اول یا بالاتر.ممنون میشم راهنماییم کنی.به علاوه این راهنمایی میشه بگی اگه من شهریور واسه انتخاب واحد نرم و بعد مهر برم(بدون این که سر کلاس حاضر بشم) انصراف مشکل پیش نمیاد آخه میگن عدم انتخاب واحد به منزله انصراف دانشجوست.اگه همین سوالمو جواب بدی منو مدیون خودت میکنی. منتظرم
      منم مث خودت بودم
      ترم 1 و 2 رو مرخصی گرفتم...ترم 3 هم از اواخر شهریور شروع میشد که من هیچ کاری نکردم بعدش 1 آبان رفتم انصراف دادم...تو میتونی ثبت نام کنی سر کلاسا هم بری بعد نزدیک دی بری انصراف بدی...خیلی پیچیده نیست!

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      دمت گرم . فقط یه چیز دیگه .قول قول آخرین سوالم تو این مقولس.الان با این تفاسیر لازم نیست اصلا برم دانشگاه و فقط باید مهر برم انصراف. درست فهمیدم فقط این طوری برام غیبت نمیزنن.همین وبس.آها یه چیز دیگه این که میگی ثبت نام نکردی یعنی چی ؟

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دمت گرم . فقط یه چیز دیگه .قول قول آخرین سوالم تو این مقولس.الان با این تفاسیر لازم نیست اصلا برم دانشگاه و فقط باید مهر برم انصراف. درست فهمیدم فقط این طوری برام غیبت نمیزنن.همین وبس.آها یه چیز دیگه این که میگی ثبت نام نکردی یعنی چی ؟
      برو با دانشگاه حتما هماهنگ کن...
      من دیگه دیگه ترم 3 شهریه ندادم و آبان انصراف دادم همین!

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      ببخشید من یکم نسبت به این ادبیات نا آشنام. منظورت از هماهنگ کردن با دانشگاه چیه

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      واقعا این مدت با جوابای شیوا وکاملت شرمندم کردی.فقط یک سوال اگه ایراد نداره میشه بگی سال چندمه کنکوری هستی بعد معافیت داری یانه.همینطور گفتی ثبت نام نکردی و رفتی آبان انصراف دادی مشکلی پیش نیومد یعنی از سربازی معافی یا مشمولی

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

واقعا این مدت با جوابای شیوا وکاملت شرمندم کردی.فقط یک سوال اگه ایراد نداره میشه بگی سال چندمه کنکوری هستی بعد معافیت داری یانه.همینطور گفتی ثبت نام نکردی و رفتی آبان انصراف دادی مشکلی پیش نیومد یعنی از سربازی معافی یا مشمولی
      ویرایش توسط Amin 95 : 13 تیر 1393 در ساعت 20:38

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من سال 2ممه.فعلا با معافیت دانشگاه پیام نور معافم
      پاسخ به سوالات سربازی

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      دستت درد نکنه داش پوریا رفتم سوال کردم گفت یک سال محرومی منتها یادم رفت بگم شبانم. برای زمان انصراف هم گفت هر وقت قبولیت قطعی شد بیا انصراف

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام مجدد. من رفتم قسمت آموزش دانشگاه و پرسیذم گفت هر وقت قبول قطعی شدی بیا انصراف بده.فقط یادم رفت بگم شبانم گفت اگه انصراف بدی و رشته جدید نری یک سال محروم حالا که شبانم محروم نمیشم؟

سلام مجدد. من رفتم قسمت آموزش دانشگاه و پرسیذم گفت هر وقت قبول قطعی شدی بیا انصراف بده.فقط یادم رفت بگم شبانم گفت اگه انصراف بدی و رشته جدید نری یک سال محروم حالا که شبانم محروم نمیشم؟

- ﻛﻠﻴﻪ ﺑﺮادران داﻧﺸﺠﻮي اﻧﺼﺮاﻓﻲ ﻛﻪ ﻋﻼﻗﻪ ﻣﻨﺪ ﺑﻪ ﺷﺮﻛﺖ در آزﻣﻮن ﺳﺮاﺳﺮي ﺳﺎل 1393 ﻣﻲ ﺑﺎﺷـﻨﺪ ﺑﺎﻳـﺪ از ﻧﻈـﺮ ﻣﻘـﺮرات ﺳـﺎزﻣﺎن
      وﻇﻴﻔﻪ ﻋﻤﻮﻣﻲ واﺟﺪ ﻳﻜﻲ از ﺑﻨﺪﻫﺎي 4 ،2 ،1 و ﻳﺎ 9 ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﻣﻘﺮرات وﻇﻴ ﻔﻪ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻨﺪرج در اﻳﻦ دﻓﺘﺮﭼﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ و ﮔﻮاﻫﻲ ﻣﺮﺑﻮط را ﺑﻪ ﻫ ﻨﮕﺎم ﺗﺎﻳﻴـﺪ اﻳـﻦ ﻓـﺮم ارایه نمایند. خب الان من شامل هیچ کدوم از کدهای 1 2 4 و9 نیستم در حالی که گفته برای شرکت درکنکور در صورت انصراف باید یکی از اینا باشی و گواهیشم بدی درحالی که من معافیت پزشکی یا کفالت ندارم واقعا گیج شذم الان من واقعا با این شرایط میتونم کنکور 94 شرکت کنم

- - - - -
      ویرایش توسط Amin 95 : 24 تیر 1393 در ساعت 16:54

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن