خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

دو راهی بین انتخاب کتاب کمک درسی ( دوستان کتاب شناس کمک لطفا !!! )

دوستان سلام
      راستش من چند تا از تاپیک های راجع به منابع رو خوندم ( دوستانی مثل پاپا پوریا , Faraz و ... دم همشون هم گرم : دی ) خوب بعضی از منابع رو هم انتخاب کردم ولی هنوز برای انتخاب بعضی هاشون دو دلم ...
      از دوستان ممنون میشم که به سوالات من بادقت جواب بدن و اگه ممکنه بگن که درسنامه داره یا نه ، کلا کدوم کتاب بهتره .
      دوستان من اگه خدا بخواد درصد بالای 70 می خوام و خوب اگه شد مثلا دو تا کتاب معرفی کنن ( علامت + بزارید بهتره ... )
      قیمت هم خیلی مهم نیست ( شده دوتا کلیه هام رو میفروشم کتابارو میخرم : دی )

1- کتاب کمکی برای ریاضی سال به سال بگیرم یا مثلا کتابی که حالت جامع داشته باشه ؟ اگه جامع که جامع خیلی سبز بهتره یا دو جلدی مبتکران ؟
      2- زبان اگه فقط شبقره رو داشته باشم به درصد بالای 70 می رسم ؟ (سطح زبانم نسبتا خوبه )
      3- زیست همایش و خیلی سبز واسه زیست 1 رو دارم لازمه واسه تست الگو رو هم بگیرم ؟
      4- واسه دینی جامع مهر و ماه بهتره یا جامع خیلی سبز یا جامع گاج ؟
      5- کتاب برنامه ریزی لازمه بگیرم ؟ اگه آره برنامه ریزی صفر کلوین چطوره ؟
      6- ادبیات موضوعی بهتره یا جامع خیلی سبز ؟ بعد مثلا اگه موضوعی رو بگیرم بازم لازم کتاب های آرایه ، لغت و املا و قرابت معنایی بگیرم ؟
      7- فیزیک الگو بهتره میکرو گاج ؟
      8-عربی جامع خلی سبز بهتره یا گاج طوسی یا گاج سفید ؟
      9- جزوه ی زیست آقای قدیر زاده چطوره ؟ میگن خیلی عالیه و از جزوه ی دکتر عمارلو بهتر هم هست ؟ کسی میدونه چه جوریه ؟ کسی تا حالا خریده ؟ قیمتش هم 65 هزار تومن هستش و 4 قسمت هم هست زیست 1 ، 2 ، پیش 1 و 2 ، کارگاه ژنتیک.

دوستان اگه کتابی می شناسید که من نام نبردم و بهتره حنما بگید و اگه چن تا کتاب رو مکمل هم دیدید بگید ممنون میشم.
      ببخشید که تعداد سوالا زیاده ...
      از همه ی دوستان ممنون ...
      ویرایش توسط mvila : 26 فروردین 1393 در ساعت 19:11

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوست خوبم

خسته نباشید!

1- چون رشته ام ریاضیه اطلاعی ندارم

2- کتاب زبان من گاج نقره ای رو توصیه میکنم + درک مطلب مبتکران + تیک ایت!

3-اینم همینطور

4- واسه دینی که گاج نقره ای غوغایی به پا کرده

5-برنامه ریزی لازمه،چ با کتاب چ بی کتاب

من خودم پارسال مهرو ماه داشتم و امسال صفر کلوین

خودم از صفر کلوین بیشتر راضیم چون انعطافش با برنامه من بیشتره

6-ادبیات موضوعی که بنا به گفته ی اونایی که دارن حرف نداره،من خودم متاسفانه ندارم

اما خیلی زیاد از 5 تا کتاب موضوعی الگو راضیم(از نظر من این 5 کتاب فوق العاده ان)

7- اگر میخوای توی ازمون های ازمایشی ترازت خوبه شه الگو اما اگه میخوای کنکور نتیجه بگیری صد در صد کتاب نقره ای گاج پیش و پایه

8-عربی بی برو برگرد گاج نقره ای + کتاب لقمه لغت مهر و ماه + درک مطلب به همین سادگی گاج!

اگر من تاکیدم روی کتابای نقره ایه واسه اینه که منبع کاملی از سوالای کنکور سالای گذشتن و تقریبا 70 درصد سوالای کنکور های جدید رو تشکیل میدن

موفق باشی
      تو هستی من شدی از آنی همه من

من نیست شدم در تو از آنم همه تو

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Emadi نمایش پست ها
      سلام دوست خوبم

خسته نباشید!

1- چون رشته ام ریاضیه اطلاعی ندارم

2- کتاب زبان من گاج نقره ای رو توصیه میکنم + درک مطلب مبتکران + تیک ایت!

3-اینم همینطور

4- واسه دینی که گاج نقره ای غوغایی به پا کرده

5-برنامه ریزی لازمه،چ با کتاب چ بی کتاب

من خودم پارسال مهرو ماه داشتم و امسال صفر کلوین

خودم از صفر کلوین بیشتر راضیم چون انعطافش با برنامه من بیشتره

6-ادبیات موضوعی که بنا به گفته ی اونایی که دارن حرف نداره،من خودم متاسفانه ندارم

اما خیلی زیاد از 5 تا کتاب موضوعی الگو راضیم(از نظر من این 5 کتاب فوق العاده ان)

7- اگر میخوای توی ازمون های ازمایشی ترازت خوبه شه الگو اما اگه میخوای کنکور نتیجه بگیری صد در صد کتاب نقره ای گاج پیش و پایه

8-عربی بی برو برگرد گاج نقره ای + کتاب لقمه لغت مهر و ماه + درک مطلب به همین سادگی گاج!

اگر من تاکیدم روی کتابای نقره ایه واسه اینه که منبع کاملی از سوالای کنکور سالای گذشتن و تقریبا 70 درصد سوالای کنکور های جدید رو تشکیل میدن

موفق باشی
      آقای عمادی ممنون.
      شما هم موفق باشید.

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

1- کتاب کمکی برای ریاضی سال به سال بگیرم یا مثلا کتابی که حالت جامع داشته باشه ؟ اگه جامع که جامع خیلی سبز بهتره یا دو جلدی مبتکران ؟ من خودم خیلی سبز دارم ولی به نظرم تانک تخته سیاه بگیر
      2- زبان اگه فقط شبقره رو داشته باشم به درصد بالای 70 می رسم ؟ (سطح زبانم نسبتا خوبه زبان که فرقی ندارن زیاد ولی گاج خ
      3- زیست همایش و خیلی سبز واسه زیست 1 رو دارم لازمه واسه تست الگو رو هم بگیرم ؟ کلا که باید زیست جامع گاج رو بخری اون تستاش خیلی بهتره
      4- واسه دینی جامع مهر و ماه بهتره یا جامع خیلی سبز یا جامع گاج ؟ و خداوند گاج را افرید
      5- کتاب برنامه ریزی لازمه بگیرم ؟ اگه آره برنامه ریزی صفر کلوین چطوره ؟ نمیدونم
      6- ادبیات موضوعی بهتره یا جامع خیلی سبز ؟ بعد مثلا اگه موضوعی رو بگیرم بازم لازم کتاب های آرایه ، لغت و املا و قرابت معنایی بگیرم ؟ من خیلی علاقه دارم موضوعی رو داشته باشم ولی وقت نیس ولی تعرفش رو زیاد شنیدم کتابای الگو هم خوبن
      7- فیزیک الگو بهتره میکرو گاج ؟ من گاج دارم فک نکنم زیاد فرقی داشنه باشن معجزه مهروماه هم تکنیکای چالبی داره
      8-عربی جامع خلی سبز بهتره یا گاج طوسی یا گاج سفید ؟ و خداوند گاج خاکستری را افرید
      9- جزوه ی زیست آقای قدیر زاده چطوره ؟ میگن خیلی عالیه و از جزوه ی دکتر عمارلو بهتر هم هست ؟ کسی میدونه چه جوریه ؟ کسی تا حالا خریده ؟ قیمتش هم 65 هزار تومن هستش و 4 قسمت هم هست زیست 1 ، 2 ، پیش 1 و 2 ، کارگاه ژنتیک فقط کتاب درسی واقعا جزوه زیست بخری که چی؟؟ همایش بهترین چزوهس تازه تو خودت باید تحلیل کنی زیستو نه اینکه یکی نکته واست بگه

ژان وال ژان: مرا برای دزدیدن تکه نانی به زندان بردند و پانزده سال در آنجا نان مجانی خوردم! این دیگر چه دنیاییست!!!
      بینوایان-ویکتور هوگو

5. Top | #5
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mvila نمایش پست ها
      دوستان سلام
      راستش من چند تا از تاپیک های راجع به منابع رو خوندم ( دوستانی مثل پاپا پوریا , Faraz و ... دم همشون هم گرم : دی ) خوب بعضی از منابع رو هم انتخاب کردم ولی هنوز برای انتخاب بعضی هاشون دو دلم ...
      از دوستان ممنون میشم که به سوالات من بادقت جواب بدن و اگه ممکنه بگن که درسنامه داره یا نه ، کلا کدوم کتاب بهتره .
      دوستان من اگه خدا بخواد درصد بالای 70 می خوام و خوب اگه شد مثلا دو تا کتاب معرفی کنن ( علامت + بزارید بهتره ... )

1- کتاب کمکی برای ریاضی سال به سال بگیرم یا مثلا کتابی که حالت جامع داشته باشه ؟ اگه جامع که جامع خیلی سبز بهتره یا دو جلدی مبتکران ؟
      2- زبان اگه فقط شبقره رو داشته باشم به درصد بالای 70 می رسم ؟ (سطح زبانم نسبتا خوبه )
      6- ادبیات موضوعی بهتره یا جامع خیلی سبز ؟ بعد مثلا اگه موضوعی رو بگیرم بازم لازم کتاب های آرایه ، لغت و املا و قرابت معنایی بگیرم ؟
      9- جزوه ی زیست آقای قدیر زاده چطوره ؟ میگن خیلی عالیه و از جزوه ی دکتر عمارلو بهتر هم هست ؟ کسی میدونه چه جوریه ؟ کسی تا حالا خریده ؟ قیمتش هم 65 هزار تومن هستش و 4 قسمت هم هست زیست 1 ، 2 ، پیش 1 و 2 ، کارگاه ژنتیک.

دوستان اگه کتابی می شناسید که من نام نبردم و بهتره حنما بگید و اگه چن تا کتاب رو مکمل هم دیدید بگید ممنون میشم.
      1- جامع خیلی سبز
      2-نمیدونم خودم مبتکران دارم خیلی خوبه
      3- زیست میکرو گاج بگیر
      4-همه میگن گاج ولی خیلی سبزم بد نیست
      5-بدون کتابم میشه برنامه ریزی کرد
      6- نظری ندارم!
      7- هردو خوبن
      8-گاج خاکستری
      9-........

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      پیشنهاد میدم چون میخوایید پول بدید حتی شده 2 ساعت وقتتون رو بزارید تو کتابخونه

کتابهای متفاوت رو مقایسه کنید

منابع هم همه بلدن که اما خودم نظرم رو میگم

1. مبتکران
      2.پک شبقره
      3.زیست سوم الگو - جامع گاج
      4.به جز منابع که گفتید دینی همگامان و الگو رو هم ی نگا بندازید
      5. بخرید یا نخرید خیلی فرق نداره
      6.نظری نیست
      7.سطح بالا - الگو ، خیلی سبز - متوسط گاج
      8.خیلی سبز عالیه (امسال برای کنکور 94 ویرایش میشه گفتن نمایشگاه میاد ) - درسنامه واسه قبل از تست هم میخوای عربی همراه (لقمه ) مهر و ماه -
      9. از این سایت میتونید جزوه عمارلو دان کنید (g-alm.ir )

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستان سلام

توی ریاضی منابع سال به سال(فقط گاج از دوم تا پیش)خوبن
      وبین جامع ها 2جلدی مبتکران به نظرم که جلد صورتیه درس جلد زرده تست و پاسخ و نکته
      انتخاب بین اینا کاملا سلیقه ایه چون هم کتابای گاج هم کتابای جامع در1حد هستن
      و به نظر من اگر جامع میخواید به هیچ وجه سراغ مهروماه نرید
      خیلی سبز ویرایش جدیدش خوبه ولی بازم بعضیا هستن که باهاش کنار نمیان خوب متوجهش نمیشن
      ولی با مبتکران به نظرم همه دانش آموزا میتونن به درصد خوبی برسن فقط دوستان ریاضی رو خیلی جدی بگیرید....تمرین تمرین تمرین

اگر دارید که هیچی چون جزء منابعه خوبه
      ولی به نظر من اگر میخواید بخرید مبتکران بخرید
      مخصوصا اینکه لغت رو به بهترین شکل آموزش داده و کار شده

من میگم خیلی سبز رو کلا بیخیال شو
      همایش رو بخون+کتاب درسی رو خیییلی دقیق+الگو ولی صبر کن نمایشگاه امسال الگو ویرایش جدیدش میاد اونو بخر چون قراره تستاشو بکوبن و از نو مثل کنکور بسازن

منابع دینی همشون خوبن و بازم انتخاب سلیقه ایه
      ولی بین اینایی که گفتی گاج-خیلی سبز ویرایش جدید-مهروماه

صفر کلوین خوبه ولی از نظر من جدول برنامه ریزی رو خودتون متانسب با نیازهاتون رسم کنید و برنامه ریزی کنید
      به نظرمن تنها کتاب مشاوره ای لازم قلم چی هست که ثبت کنی چقد مطالعه داشتی

موضوعی گاج
      زبان فارسی تاریخ ادبیات به نظرم کتاب جدا میخواد ---و لغت رو اگر لازم داری(میگم اگر چون خیلی از بچه ها کتاب آموزش سال به سال حالا گاج کلک یا تخته سیاه دارن و لغات اونا کفایت میکنه به نظرم

از نظر درسنامه گاج>الگو
      استانداردی تست گاج>الگو
      ولی هر دو منابع خوبی هستن
      ولی اگر جزوه ی خوبی ندارید100% گاج
      این حرف دوستمون هم درسته"
      7- اگر میخوای توی ازمون های ازمایشی ترازت خوبه شه الگو اما اگه میخوای کنکور نتیجه بگیری صد در صد کتاب نقره ای گاج پیش و پایه"
      اول بگم گاج سفید درسنامه نداره
      ولی عربی جامع خیلی سبز و میکرو هر2خوبن
      بازم هر کدوم راحت تری

خوندن دقیق کتاب درسی از هزار تا جزوه بهتره
      ولی عمارلو بهتره
      علاوه بر این کتابای زیست آقای جوادی هم قراره از تیر وارد بازار بشن که اونا هم خوبن
      ولی چون عمارلو تمرکز زیادی رو متن کتاب داره اون بهتره
      کتاب آقای جوادی هم که میاد اگر با کتاب درسی خونده بشه اونم چیزی کم نداره

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hossein1377 نمایش پست ها
      پیشنهاد میدم چون میخوایید پول بدید حتی شده 2 ساعت وقتتون رو بزارید تو کتابخونه

کتابهای متفاوت رو مقایسه کنید

منابع هم همه بلدن که اما خودم نظرم رو میگم

1. مبتکران
      2.پک شبقره
      3.زیست سوم الگو - جامع گاج
      4.به جز منابع که گفتید دینی همگامان و الگو رو هم ی نگا بندازید
      5. بخرید یا نخرید خیلی فرق نداره
      6.نظری نیست
      7.سطح بالا - الگو ، خیلی سبز - متوسط گاج
      8.خیلی سبز عالیه (امسال برای کنکور 94 ویرایش میشه گفتن نمایشگاه میاد ) - درسنامه واسه قبل از تست هم میخوای عربی همراه (لقمه ) مهر و ماه -
      9. از این سایت میتونید جزوه عمارلو دان کنید (g-alm.ir )
      داداش شهر ما یه کتابخونه داره اونم که توش کتابهای عهد بوق رو ماشاالله نگه میدارن ...
      به خاطر اون سایت هم ممنون.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M o h a m m a d نمایش پست ها
      1-
      خوندن دقیق کتاب درسی از هزار تا جزوه بهتره
      ولی عمارلو بهتره
      علاوه بر این کتابای زیست آقای جوادی هم قراره از تیر وارد بازار بشن که اونا هم خوبن
      ولی چون عمارلو تمرکز زیادی رو متن کتاب داره اون بهتره
      کتاب آقای جوادی هم که میاد اگر با کتاب درسی خونده بشه اونم چیزی کم نداره
      اگه همایش رو بگیرم لازمه که جزوه ی عمارلو رو بگیرم ؟ و بالعکس اگه جزوه عمارلو رو بگیرم لازمه همایش رو بگیرم ؟
      ممنون.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اگه همایش رو بگیرم لازمه که جزوه ی عمارلو رو بگیرم ؟ و بالعکس اگه جزوه عمارلو رو بگیرم لازمه همایش رو بگیرم ؟
      ممنون.
      اگر جزوه رو بگیرید نه
      ولی اگر همون همایش رو هم با کتاب درسی بخونید چیزی خاصی از اون جزوه کم نداره
      واسه تست هم از الگو استفاده کنید(که سومش عالیه:دوم و پیشش هم داره ویرایش میشه که دومش نمایشگاه اردیبهشت میرسه ولی پیش رو گفتن احتمالا خرداد)
      خب داشتم میگفتم
      واسه تست هم از الگو استفاده کنید تمامی نکات دیگه رو پوشش میده و نگران چیزی نمیخواد باشی ولی توی خوندن کتاب باید تیز باشی
      خوبی بارز عمارلو همینه که متن کتاب رو موشکافانه مشخص کرده دور کوچکترین کلمه ی مهم هم خط کشیده هرچند بعضی جاها رو فراموش کرده
      اگر کتاب رو اینجوری بخونید به نظر من نیازی به جزوه نیست ولی اگر نمیتونید انقدر دقیق باشید اون جزوه کمک زیادی هم به خوندنتون میکنه هم به درصداتون

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      داداش شهر ما یه کتابخونه داره اونم که توش کتابهای عهد بوق رو ماشاالله نگه میدارن ...
      به خاطر اون سایت هم ممنون.
      داداش به نظرم می ارزه یه روز به مرکزِ استانتون بری و مقایسه کنی آخه خیلی تاثیر داره

مثلا شما یه نفر پیدا نمیکنی بگه آموزش مفهومی ریاضی 2 مبتکران تالیف : محمود نصیری

بده

ولی من میگم بدِ چون از نظر بازم من حشو توضیح داده ولی شاید ریاضی 2 سبزِ کانون رو کسی قبول نداشته باشه ولی من میگم بهتره

یا مثلاً ژنتیک همه رو هوا میگن تخته سیاه !!!!

اما شما کتابِ ژنتیک مندلی - خیلی سبز رو باش مقایسه کنی خیلی سرتره

یخاطر همین میگم مقایسه کنید

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hossein1377 نمایش پست ها
      داداش به نظرم می ارزه یه روز به مرکزِ استانتون بری و مقایسه کنی آخه خیلی تاثیر داره

مثلا شما یه نفر پیدا نمیکنی بگه آموزش مفهومی ریاضی 2 مبتکران تالیف : محمود نصیری

بده

ولی من میگم بدِ چون از نظر بازم من حشو توضیح داده ولی شاید ریاضی 2 سبزِ کانون رو کسی قبول نداشته باشه ولی من میگم بهتره

یا مثلاً ژنتیک همه رو هوا میگن تخته سیاه !!!!

اما شما کتابِ ژنتیک مندلی - خیلی سبز رو باش مقایسه کنی خیلی سرتره

یخاطر همین میگم مقایسه کنید
      داداش کسی رو هوا نمیگه تخته سیاه چون خوب تره میگن من هردو رو دارم و خیلی سبز حالت عرفانی داره

ژان وال ژان: مرا برای دزدیدن تکه نانی به زندان بردند و پانزده سال در آنجا نان مجانی خوردم! این دیگر چه دنیاییست!!!
      بینوایان-ویکتور هوگو

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arman_b100 نمایش پست ها
      داداش کسی رو هوا نمیگه تخته سیاه چون خوب تره میگن من هردو رو دارم و خیلی سبز حالت عرفانی داره

داداش ممنون که نظرت رو گفتی :-)

خدمتِ جناب نویسنده تاپیک :

یکی از اختلافات رو دیدید ؟

اینِ که میگم مقایسه کنید

14. Top | #14
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      به نظر من برای ریاضی سال به سال بگیر. تو کتاب های سال به سال هم گاج طوسی عالی کار کرده.

2- زبان اگه فقط شبقره رو داشته باشم به درصد بالای 70 می رسم ؟ (سطح زبانم نسبتا خوبه)
      زبان سلیقه ای ـه. ببین با اگه با این کتاب راحتی بگیر کار کن و از تعدد منابع خودداری کن.

برای زیست همایش نشر دریافت هر دو جلد. برای سال دوم خیلی سبز یا 8000 تست گاج، سال سوم الگو و 8000، سال چهارم هم الگو و 8000. گاج طوسی هم جامع ـش که اومده بعد از اومدن پاسخنامه اش بگیر.

جامع گاج. یا می تونی متن کتاب رو بخونی و آیات رو از رو کتاب آیات و نکاتش بخونی.

به نظر من که صفرکلوین رو حتما بگیر چون مشاوره هاش عالیه، در کنارش یا هفته های من گاج یا تاک تیک گاج رو بگیر برای برنامه ریزی..

ادبیات موضوعی بهتره یا جامع خیلی سبز ؟ بعد مثلا اگه موضوعی رو بگیرم بازم لازم کتاب های آرایه ، لغت و املا و قرابت معنایی بگیرم ؟
      من هر دو کتاب رو دارم و به نظرم موضوعی بهتره و دیگه هم لازم نیست کتاب تست دیگه ای بگیری مگر برای پرکاری تستی و اینا!

به نظر من میکروی گاج. اما برای سال دوم گاج پرسمان پیشرفته خیلی خوب کاکرده و حتما هم میکرو رو بگیر هم این پرسمان رو.

از بین عربی جامع خیلی سبز و گاج طوسی یکی رو به سلیقه خودت انتخاب کن.

از جزوه های آقای قدیرزاده هم اطلاعی ندارم.

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Silence نمایش پست ها

برای زیست همایش نشر دریافت هر دو جلد. برای سال دوم خیلی سبز یا 8000 تست گاج، سال سوم الگو و 8000، سال چهارم هم الگو و 8000. گاج طوسی هم جامع ـش که اومده بعد از اومدن پاسخنامه اش بگیر.

دوستِ عزیز والا خیلی سبز من ویرایش آخرش(سالِ دوم رو دارم ) به لحاظ تست اصلاً به کنکورا نزدیک نیست

ولی پاسخ تشریحی ها نقطه قوتِ

در مورد 8000 تست مطمئنید آخه دوستای من هر کی داشته میگه خیلی مبتدیه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن