خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 20 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 294
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

♟ سوالات متداول تحصیلی در خصوص سربازی

برای دریافت پاسخ سوالات در خصوص معافیت های تحصیلی و شرکت مجدد در کنکور در صورت داشتن مشکل در مشمولیت میتوانید سوالات خود را در این تاپیک بپرسید.ان شاء ا... که بتونیم با همکاری همگی پاسخ تون رو دریافت کنید.

سعی میشود پاسخ به سوالات سریع داده شود

پاسخ به سوالات سربازی
      ویرایش توسط Unknown Soldier : 21 خرداد 1393 در ساعت 00:25

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سوالات متداول معافیت تحصیلی | منبع پاسخگویی:سازمان وظیفه عمومی

1- از چه تاريخي مشمولان وارد سن مشموليت مي شوند؟
      جواب : تمام افراد ذكور ايراني كه به سن 18 سالگي تمام مي رسند از اول ماه تولد که طی آن ماه وارد 19 سالگی می شوند مشمول قانون وظيفه عمومي مي گردند .
      مثال: 75 + 18 = 93

2- حداكثر زمان معرفي مشمولاني كه قبل از سن مشموليت فارغ التحصيل ، ترك تحصيل يا اخراج مي شوند چه مدت مي باشد؟
      جواب : حداكثر مدت معرفي ايشان 6 ماه پس از رسيدن به 18 سالگي تمام است .
      مثال: دانش آموز متولد 18/2/74 كه قبل از 1/2/92 فارغ التحصيل ، انصراف ، ترك تحصيل يا اخراج از تحصيل شده باشد حد اكثر تا 18/8/92 فرصت معرفي خود را دارد.

3- حداكثر زمان معرفي مشمولاني كه پس از سن مشموليت ، فارغ التحصيل، انصراف، ترك تحصيل يا اخراج مي شوند چه مدت مي باشد؟
      جواب : از تاريخ فراغت ، اخراج يا ترك تحصيل يكسال فرصت دارند تا خود را معرفي نمايند.
      مثال: دانش آموز متولد 18/2/74 كه در تيرماه 1392 فارغ التحصيل، انصراف ، ترك تحصيل ويااخراجي محسوب شوند تاپايان تير ماه 93 مهلت معرفي خواهد داشت.
      از تاريخ فراغت ، اخراج يا ترك تحصيل يكسال فرصت دارند تا خود را معرفي نمايند.
      (جهت ایجاد تسهیلات برای این قبیل مشمولان ، برای شرکت در آزمون دانشگاهها ،تا 6/31/سال بعد از فراغت از تحصیل مهلت معرفی دارند.)

4- دانش آموزاني كه از مهر92 در پايه اول مقطع متوسطه یا پایین تر شروع به تحصيل نموده اند تا چه زماني مجاز به تحصيل خواهند بود؟
      جواب : اينگونه مشمولان حداكثر تاپايان 20 سالگي مجازند برابر ضوابط وزارت آموزش و پرورش ادامه تحصيل دهند ، رشته هاي تحصيلي تاثيري در اين مدت زمان نخواهند داشت.

5- دانش آموزي كه از مهر 92 در پایه دوم یا بالاتر شروع به تحصیل نموده اند تا چه زمانی مجاز به تحصیل خواهند بود؟
      جواب : چنانچه در رشته ي كاردانش يا فني حرفه اي به تحصيل اشتغال دارند حداكثر تا پايان 22سالگي ورشته هاي مختلف پيش دانشگاهي حداكثر تا 24 سالگي مجاز به تحصيل خواهند بود.

6- آيا دانش آموزاني كه درورود به سن مشموليت در مقطع راهنمايي به تحصيل اشتغال دارند حق ادامه تحصيل خواهند داشت ؟
      جواب : بله درصورت پيوستگي تحصيلي حداكثر تاپايان 20 سالگي ميتوانند تحصيل نمايند.

7- آيا دانش آموزان درمهلت يكساله معرفي پس از فراغت ،اخراج، انصراف يا ترك تحصيل مي توانند ادامه تحصيل دهند؟
      جواب : اينگونه مشمولان مي توانند بدون صدور معافيت تاپايان مهلت يكساله وپس از معرفي تاموعد اعزام خود ادامه تحصيل بدهند
      مثال : دانش آموزمتولد 15/8/70 كه در مهر 91 درپايه دوم كاردانش شروع به تحصيل نمايد مي تواند خود را به وظيفه عمومي معرفي نمايد چنانچه مشمول مذكور تا 15/8/92 فارغ التحصيل نشده مي تواند بدون صدور معافيت تحصيلي حداكثر تا15/8/93به تحصيل ادامه دهد وپس از اين تاريخ 15/8/93 درصورت عدم معرفي وارد غيبت خواهد شد.

8 - آيا به مشمولاني كه به صورت داوطلب آزاد تحصيل مي كنند معافيت تحصيلي تعلق مي گيرد؟
      جواب : خير اينگونه مشمولان حق استفاده از معافيت تحصيلي را نخواهند داشت وشروع به تحصيل داوطلب آزاد به عنوان انصراف از تحصيل تلقي مي گردد.

9- متولدين سه ماه اول سال 71 در سال هاي قبل كه در خرداد ماه سال 90 فارغ التحصيل شده اند تاچه زمان مهلت معرفي خود به وظيفه عمومي را داشته اند ؟
      جواب :دانش آموزان تا18/8/90 (قبل از اجراي قانون جديد وظيفه عمومي )فرصت معرفي داشته اند درصورت عدم معرفي از تاريخ 19/8/90 واردغيبت شده اند .

-10 متولدين سه ماهه دوم سال 71 در سال قبل كه درخرداد ماه سال 90 فارغ التحصيل شده اند تا چه زمان فرجه معرفي خود به وظيفه عمومي را دارند؟
      جواب : اينگونه دانش آموزان با توجه به اينكه فرصت معرفي ايشان 18/9/90 بود ( بعد از اجراي قانون جديد وظيفه عمومي) فلذا از يك سال مهلت تعيين در قانون جديد برخوردار بوده وتا خرداد 91 مهلت معرفي خواهند داشت.

11- با عنايت به اجراي قانون جديد وظيفه عمومي ، موضوع تمديد مهلت اعزام متولد نيمه دوم سال چگونه خواهد بود؟
      جواب : با اجراي قانون جديد موضوع تمديد مهلت اعزام اينگونه مشمولان منتفي مي باشد .

12- موعدمعرفي دانش آموزاني كه قبل از 22/4/90 از تحصيل انصراف داده ، ترك تحصيل كرده يا اخراج شده اند چگونه است؟
      جواب :اينگونه مشمولان چنانچه حد اكثر ظرف مدت 4 ماه از تاريخ وقوع خود را معرفي نكرده باشند غايب محسوب مي شوند ومي بايست
      سريعا خود را به وظيفه عمومي معرفي نمايد.
      مثال: دانش آموزي كه در تاريخ 1/3/90 ترك تحصيل يا اخراج شده باشد ، با لحاظ مهلت 4 ماهه حداكثر تا1/7/90 مهلت معرفي داشته فلذا ازآن تاريخ وارد غيبت گرديده ومي بايست سريع خود سريعا خود را به به وظيفه عمومي معرفي نمايند.

13- موعد معرفي دانش آموزان انصرافي ، ترك تحصیل ويا اخراجي كه آخرين موعد معرفي ايشان به لحاظ مهلت 4 ماهه بعداز تاريخ 22/8/90(تاريخ اجراي قانون جديد وظيفه عمومي) بوده چه زماني مي باشد؟
      جواب :اينگونه دانش آموزان از تاريخ وقوع انصراف ، ترك تحصيل و يا اخراج يك سال مهلت معرفي خواهند داشت.
      مثال: مشمول متولد 15/06/71 كه در تاريخ 22/6/90 از تحصيل انصراف داده است باتوجه به -مهلت 4 ماهه قانون قديم وظيفه عمومي تا 22/10/90 فرجه معرفي داشته كه اين تاريخ بعداز تاريخ اجراي قانون جديد وظيفه عمومي بوده ، فلذا مشمول تا22/6/91 مهلت معرفي خواهد داشت.

14- مشمولان فارغ التحصيل دانشگاه ها از چه تاريخ مي توانند از مهلت 1 ساله پس از فراغت خود استفاده نمايند؟
      جواب :مشمولاني كه از تاريخ 22/2/90 به بعد در مقاطع تحصيلي در دانشگاه فارغ التحصيل شده اند حق استفاده از مهلت 1 ساله را خواهند داشت.

15- مشمولان اخراجي،انصرافي،ترك تحصيل ازچه تاريخ درشمول استفاده ازمهلت1ساله پس ازتاريخ وقوع انصراف،ترك تحصيل،اخراج قرار مي گيرند؟
      جواب :مشمولاني كه از تاريخ 22/4/90 به بعد از تحصيل در مقاطع دانشگاهي انصراف، ترك تحصيل و يا اخراج شده باشند .

16- آيا دانشجويان انصرافي حق تحصيل مجدد را دارند؟
      جواب :بلي . مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف و مجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط : 1- عدم گذشت بیش از یکسال از تاریخ انصراف (قبل از اعزام به خدمت). 2- انصراف قبل از اتمام سنوات تحصیلی مصوب بوده باشد یعنی در سنوات ارفاقی نباشد .3-انصراف از تحصیل در مقطع ، با اخذ مدرک تحصیلی پایین تر نبوده باشد .(مثلا انصراف از کارشناسی پیوسته با اخذ مدرک کاردانی نباشد، مگر اینکه مدرک اخذ شده در سنوات مجاز تحصیل همان مقطع یعنی مقطع پایین تر به مشمول تعلق گرفته باشد که در این صورت در حکم فارغ التحصیل محسوب شده و ادامه تحصیل وی بلامانع می باشد)4- مقطع جدید ،تکراری نباشد.(یعنی قبلا از این مقطع فارغ التحصیل نشده باشد.)

17- مشمولان فارغ التحصيل از مقطع متوسطه تا چه زمان مي توانند در دانشگاه پذيرفته وثبت نام نمايند؟
      جواب :چنانچه حداكثر ظرف مدت يكسال از زمان فارغ التحصيل شدن درمقطع ديپلم ياپيش دانشگاهي دردانشگاه پذيرفته شوندمجازبه تحصيل خواهند بود
      ودر صورت سپري شدن بيش از يكسال حق تحصيل نخواهند داشت(قبل از اعزام به خدمت ) منظور از پذيرفته شدن دردانشگاه قبولي قطعي يا ثبت نام در دانشگاه مي باشد ،لیکن بعد از اعزام به خدمت ، سپری شدن بیش از یکسال از تاریخ فراغت مقطع متوسطه مانع نخواهد بود و فقط نداشتن غیبت اولیه و پذیرش در مقطع کارشناسی و بالاتر ملاک می باشد .
      بديهي است زمان اعلام قبولی در آزمون هاي سراسري به منزله پذيرش تلقي خواهد شدو در مورد پذیرش بدون آزمون در دانشگاه ، زمان ثبت نام به منزله تاریخ پذیرش است .
      مثال: فارغ التحصيل1/4/92درمقطع متوسطه كه حداكثرتا 1/4/93 قبولي قطعي ياثبت نام در دانشگاه داشته باشند مي توانند ادامه تحصيل بدهند .

18- فارغ التحصيلان مقطع متوسطه درخردادسال90شرط ثبت نام ياقبولي دردانشگاه آياحق ادامه تحصيل از مهر 91 را دارند؟
      جواب : بله. با توجه به اینکه فارغ التحصیلان خرداد (پس از ورود به سن مشمولیت ) به منزله فارغ التحصیلان شهریور تلقی می گردندتا پایان شهریور سال بعد مهلت معرفی دارند .

19- آيابه دوره هاي فراگيرپيام نور،دوره هاي بين الملل دردانشگاه وپودماني وسايرمقاطع تحصيلي بدون آزمون معافيت تحصيلي تعلق مي گيرد؟
      جواب : بلي درصورت تصويب شوراي گسترش آموزش عالي امكان جذب بدون آزمون واحد آموزشي ، تحصيل اينگونه افراد منعي نخواهد داشت.(به دوره دانشپذیری در دانشگاه پیام نور ، معافیت تحصیلی تعلق نمی گیرد و صرفا از زمان قبولی قطعی و دانشجویی وضعیت مشمول بررسی و در صورت داشتن شرایط معافیت تحصیلی صادر خواهد شد.)

20- آياسربازان وظيفه اي كه به خدمت اشتغال خدمت دارندجهت تحصيل دردانشگاه هااز خدمت ترخيص ميشوند؟
      جواب : درصورت قبولي اينگونه سربازان درمقطع كارشناسي وبالاترترخيص ازخدمت صورت ميگيرد وترخيص براي ادامه تحصيل درمقاطع كارداني مجاز نمي باشد.

21- دانشجوياني كه با انصراف ازتحصيل ،به عنوان دارندگان مدرك معادل درمقطع پايين شناخته مي شوند آيا مجاز به تحصيل در مقاطع بالاتر مي باشند؟
      جواب :خير اينگونه مشمولان تا پايان خدمت دوره ضرورت حق ادامه تحصيل نخواهند داشت .

22- آیا دانشجویان اخراجی مجاز به ادامه تحصیل هستند؟
      جواب :خیر دانشجویان اخراجی تا پایان خدمت یا اخذ معافیت دائم ، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.

23- سقف سنوات هاي مجاز تحصيلي در مقاطع مختلف دانشگاهي ، به چه ميزان مي باشد؟
      جواب : برابر تبصره (1) ماده (33) قانون خدمت وظيفه عمومي ، حداكثر معافيت تحصيلي براي دانش آموزان تا سن بيست سال تمام ودر هر يك از مقاطع تحصيلي كارداني دو و نيم سال، كارشناسي ناپيوسته وكارشناسي ارشد ناپيوسته سه سال، كارشناسي پيوسته پنج سال وكارشناسي ارشد پيوسته شش سال، دكتراي پيوسته هشت سال و دكتراي تخصصي شش سال است.

24- چه كساني ميتوانند از معافيت تحصيلي دانش آموزي در خارج از كشور استفاده نمايند؟
      جواب : فرزندان ايرانيان مقيم خارج از كشور،چنانچه هنگام ورود به سن مشموليت (ماه تولد 18 سال تمام) درمدارس ايراني يا مدارس خارجي مورد تاييد وزارت آموزش وپرورش مشغول به تحصيل در مقطع متوسطه باشند می توانند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند.

25 -آيا تحصيل در دوره هاي زبان در خارج از كشور براي ورود به دانشگاه درشمول معافيت تحصيلي قرار مي گيرند؟
      جواب : خير به اين دوره ها معافيت تحصيلي تعلق نمي گيرد.

26- آيا مشمولاني كه در داخل كشور در مقطع متوسطه فارغ التحصيل مي شوند، حق تحصيل در خارج از كشور را دارند؟
      جواب : خير آنها به عنوان مقيم خارج از كشور محسوب نشده ومجاز به تحصيل در دانشگاه هاي خارج از كشور نمي باشند.

27- چه مشمولاني مي توانند بدون آنكه مقيم كشورهاي خارجي باشند دردانشگاه هاي خارج از كشور تحصيل نموده و از معافيت تحصيلي دانش جويان خارج از كشور بهره مند شوند؟
      جواب : مشمولاني كه در مقاطع كارشناسي يا بالاتر در دانشگاه هاي داخل كشور فارغ التحصيل شده باشند به شرط عدم ورود به غيبت وسپري نشدن بيش از يكسال از تاريخ فراغت از تحصيل با سپردن تضمين لازم مي توانند از اين معافيت استفاده نمايند.(ودیعه لازم فعلا 15 میلیون تومان وجه نقد می باشد.)

28- آیا مرخصی تحصیلی جزء سنوات مجاز تحصیلی محسوب می گردد ؟
      جواب :بله دانشگاه ها باید از درج عبارت مرخصی بدون احتساب در سنوات تحصیلی برای دانشجویان مشمول خودداری نمایند.

29- آیا مشمول غیر غایبی که بعد از مدت یکسال فرصت تعیین شده دانشگاه قبول شود می تواند از معافیت تحصیلی برخوردار شود؟
      جواب :مشمولانی که به دلایل قانونی (معافیت موقت و ... )تاریخ اعزام خود را به تعویق می اندازندچنانچه مدت تعویق آنان از مدت یکسال فرصت تعیین شده در قانون بیشتر گردد، در صورتی که در حین فرصت معرفی تعویق شده (معافیت موقت و ...) در دانشگاه قبول شوند ادامه تحصیل و بهره مندی آنان از معافیت تحصیلی بلامانع خواهد بود .

30- آیا تحصیل همزمان با خدمت امکان پذیر می باشد؟
      جواب :خیر حتی در صورت تایید دانشگاه برای این دسته از دانشجویان معافیت تحصیلی صادر نمی گردد.

31- طلاب حوزه های علمیه پس از انصراف یا اخراج از حوزه علمیه در چه صورت مجاز به ادامه تحصیل می باشند؟
      جواب :طلاب حوزه های علمیه در صورت اخراج و یا انصراف از تحصیل تا پایان خدمت و یا اخذ معافیت دائم ، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند .

پاسخ به سوالات سربازی
      ویرایش توسط Unknown Soldier : 31 فروردین 1393 در ساعت 13:14

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام

یکی از دوستان من الان داره روزانه میخونه و قصد داره واسه کنکور 94 شرکت کنه ، سوال من اینه اگه توی آذرماه یا بهمن ماه انصراف بده ، تا زمان شرکت در کنکور و بعد از اون تا زمان اعلام نتایج انتخاب رشته ها در شهریور 94 غیبت نمیخوره و نیازی به پست کردن دفترچه نداره؟

و یه سوال دیگه مربوط به دبیرستان ، برای جلوگیری از فارغ التحصیلی و پایان اشتغال به تحصیل اگه فقط یک درس به تعداد واحد 3 یا 4 رو نگه داره و قبول نشه این کافیه و دیگه فارغ التحصیل نمیشه یا باید تعداد بالاتری واحد رو نگه داره و قبول نشه ؟

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Predator X نمایش پست ها
      سلام

یکی از دوستان من الان داره روزانه میخونه و قصد داره واسه کنکور 94 شرکت کنه ، سوال من اینه اگه توی آذرماه یا بهمن ماه انصراف بده ، تا زمان شرکت در کنکور و بعد از اون تا زمان اعلام نتایج انتخاب رشته ها در شهریور 94 غیبت نمیخوره و نیازی به پست کردن دفترچه نداره؟

و یه سوال دیگه مربوط به دبیرستان ، برای جلوگیری از فارغ التحصیلی و پایان اشتغال به تحصیل اگه فقط یک درس به تعداد واحد 3 یا 4 رو نگه داره و قبول نشه این کافیه و دیگه فارغ التحصیل نمیشه یا باید تعداد بالاتری واحد رو نگه داره و قبول نشه ؟
      سلام.
      پ س1) ایشون باید تا قبل از تاریخ ثبت نام در کنکور 94 (16آذر ماه) انصرافشو بده.بهترین زمان همون اوایله آبان ماه هستش که کارای تسویه حساب با دانشگاه و ... رو انجام بده.ایشون از تاریخ انصراف به مدت یکسال فرصت معرفی دارن،پس از این مدت در صورت عدم قبولی در دانشگاه غیبت میخورن!در ضمن انصراف فقط یکبار در طول تحصیل و در سنوات تحصیلی مجاز امکان پذیر می باشد.صدور معافیت تحصیلی مجدد برای مقطع قبلی غیر قابل ارائه می باشد.یعنی اگه کارشناسی میخوندن باید یا کاردانی قبول بشن یا کارشناسی ارشد یا دکتری.در این صورت سنوات تحصیلی قبلی در سنوات تحصیلی مقطع جدید محاسبه نمیشه

پ س2) ایشون هر درسی رو که نگه دارن تا زمانیکه نمره قبولی رو اخذ نکنن فارغ التحصیل محسوب نمیشن.اما می بایست تا قبل از 20سالگی تمام در صورت تحصیل در رشته های نظری فارغ التحصیل قطعی شده باشند.
      تاریخ تولدو تاریخ فارغ التحصیلی شو بگو تا اگه راه حلی بود بهت بگم.

{ هزینه مشاوره :60صلوات }{ نفرستی مدیوووووونی }
      پاسخ به سوالات سربازی

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ^ خیلی ممنون .

در مورد دوست دانشگاهیم ، یعنی اگه انصراف بده و دوباره کنکور بده دیگه نمیتونه یه رشته کارشناسی بره؟ حتما باید چیزی غیر از کارشناسی باشه؟

و تاریخ تولد مورد دبیرستانی هم نیمه دوم 74 هستش .

باز هم تشکر

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Predator X نمایش پست ها
      ^ خیلی ممنون .

در مورد دوست دانشگاهیم ، یعنی اگه انصراف بده و دوباره کنکور بده دیگه نمیتونه یه رشته کارشناسی بره؟ حتما باید چیزی غیر از کارشناسی باشه؟

و تاریخ تولد مورد دبیرستانی هم نیمه دوم 74 هستش .

باز هم تشکر
      نوش جان:yahoo (3): صلواتا یادت نره

آيا دانشجويان انصرافي حق تحصيل مجدد را دارند؟

جواب :بلي . مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف و مجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط :
      1- عدم گذشت
      بیش از یکسال از تاریخ انصراف (قبل از اعزام به خدمت).
      2- انصراف
      قبل از اتمام سنوات تحصیلی مصوب بوده باشد یعنی در سنوات ارفاقی نباشد .
      3-
      انصراف از تحصیل در مقطع ، با اخذ مدرک تحصیلی پایین تر نبوده باشد .(مثلا انصراف از کارشناسی پیوسته با اخذ مدرک کاردانی نباشد، مگر اینکه مدرک اخذ شده در سنوات مجاز تحصیل همان مقطع یعنی مقطع پایین تر به مشمول تعلق گرفته باشد که در این صورت در حکم فارغ التحصیل محسوب شده و ادامه تحصیل وی بلامانع می باشد)
      4- مقطع جدید ،
      تکراری نباشد.
      (یعنی قبلا از این مقطع فارغ التحصیل نشده باشد.)

دوستت اگه خرداد93فارغ التحصیل بشن تا شهریور 94 فرصت معرفی دارن.در غیر این صورت اگه توی شهریور93فارغ بشن باز هم تا شهریور 94 فرصت معرفی دارن

{ هزینه مشاوره :20صلوات }{ نفرستی مدیوووووونی }
      پاسخ به سوالات سربازی

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      یک سوالی ازتون داشتم
      من امسال پیش دانشگاهی را تمام کردم و امسال هم کنکور دادم حالا منتظر هستم تا جواب کنکور بیاد اما مطمئن نیستم رشته ای که می خوامو می تونم در بیام یا نه به خاطر همین می خواهم یک بار دیگر کنکور بدم من متولد 74 هستم و تمام درسامو پاس کردم و واحد مونده هم ندارم حالا من می تونم سال بعد هم مجدد کنکور بدم یا باید برم خدمت سربازی و مشمول به خدمت هستم اگر نرم اضافه نمی خورم ؟ من چند ماه پیش از پلیس +10 یک برگه معافیت موقت تحصیلی گرفتم و در پوشه پرورنده دبیرستانم گذاشتم ایا باز باید کاری انجام دهم لطفا اگر کسی پاسخ سوالات منو خوب میدونه منو راهنمایی کنه

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط paye2 نمایش پست ها
      سلام دوستان
      یک سوالی ازتون داشتم
      من امسال پیش دانشگاهی را تمام کردم و امسال هم کنکور دادم حالا منتظر هستم تا جواب کنکور بیاد اما مطمئن نیستم رشته ای که می خوامو می تونم در بیام یا نه به خاطر همین می خواهم یک بار دیگر کنکور بدم من متولد 74 هستم و تمام درسامو پاس کردم و واحد مونده هم ندارم حالا من می تونم سال بعد هم مجدد کنکور بدم یا باید برم خدمت سربازی و مشمول به خدمت هستم اگر نرم اضافه نمی خورم ؟ من چند ماه پیش از پلیس +10 یک برگه معافیت موقت تحصیلی گرفتم و در پوشه پرورنده دبیرستانم گذاشتم ایا باز باید کاری انجام دهم لطفا اگر کسی پاسخ سوالات منو خوب میدونه منو راهنمایی کنه
      نه دوست عزیز شما میتونید یک سال به عنوان پشت کنکوری بمونید! اضافم نمیخورید! :yahoo (94):

9. Top | #9
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستان لطفاً جوابمو حتماً بدین:

من متولد نوزدهم آذر 1374 هستم, امسال (93) کنکور دادم, تصمیمم اینه یکسال دیگه بمونم پشت کنکور, نظام وظیفه مشکلی برام ایجاد می کنه؟ لطفاً هرکاری لازمه انجام بدم بهم بگین مرسی

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط *Yousef* نمایش پست ها
      دوستان لطفاً جوابمو حتماً بدین:

من متولد نوزدهم آذر 1374 هستم, امسال (93) کنکور دادم, تصمیمم اینه یکسال دیگه بمونم پشت کنکور, نظام وظیفه مشکلی برام ایجاد می کنه؟ لطفاً هرکاری لازمه انجام بدم بهم بگین مرسی
      سلام.شما1-9-92 مشمول
      به دلیل فارغ التحصیلی درخرداد93 شما تا پایان شهریور94 فرصت معرفی خواهید داشت.
      کنکور 94 را میتوانید شرکت کنید.

:: هزینه مشاوره : 30 صـلـواتــــــ
      پاسخ به سوالات سربازی

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام . من رشته تجربی هستم و امسال سال اولم بود که کنکور دادم و امسال هم دیپلم رو گرفتم تمام درسا هم تو خردادماه قبول شدم و واحد مونده ندارم .متولد 74 و ماه دی هستم (نیمه دوم). و امسال برای بار اول کنکور دادم اما رتبه ای که می خواستم رو نیاوردم به خاطر همین فقط می تونم دانشگاه ازاد برم ، حالا می خوام یک سال بمونم پشت کنکور و فقط درس بخونم تا شاید سال بعد رتبه بهتری بیارم اما چند سوال ذهن منو مشغول کرده که می خواستم ازتون بپرسم :

1- امسال من باید برم سربازی ؟ یا می تونم یک سال دیگه کنکور بدم ؟
      2-اگر سربازی نرم غیبت می خورم ؟
      3-الان با رتبه ای که اوردم حتما باید انتخاب رشته کنم ولی دانشگاه نرم ؟
      4- اگر سال بعد هم رتبه خوبی نیاوردم می تونم همون ازادو برم یا دیگه نمیشه ؟
      5- الان نیازی نیست خودمو به جایی مثل نظام وطیفه معرفی کنم ؟
      6- ایا سال بعد می تونم از سوابق تحصیلی استفاده کنم و راحت می تونم سوابق رو بگیرم ؟

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط paye2 نمایش پست ها
      سلام . من رشته تجربی هستم و امسال سال اولم بود که کنکور دادم و امسال هم دیپلم رو گرفتم تمام درسا هم تو خردادماه قبول شدم و واحد مونده ندارم .متولد 74 و ماه دی هستم (نیمه دوم). و امسال برای بار اول کنکور دادم اما رتبه ای که می خواستم رو نیاوردم به خاطر همین فقط می تونم دانشگاه ازاد برم ، حالا می خوام یک سال بمونم پشت کنکور و فقط درس بخونم تا شاید سال بعد رتبه بهتری بیارم اما چند سوال ذهن منو مشغول کرده که می خواستم ازتون بپرسم :

1- امسال من باید برم سربازی ؟ یا می تونم یک سال دیگه کنکور بدم ؟
      2-اگر سربازی نرم غیبت می خورم ؟
      3-الان با رتبه ای که اوردم حتما باید انتخاب رشته کنم ولی دانشگاه نرم ؟
      4- اگر سال بعد هم رتبه خوبی نیاوردم می تونم همون ازادو برم یا دیگه نمیشه ؟
      5- الان نیازی نیست خودمو به جایی مثل نظام وطیفه معرفی کنم ؟
      هرکسی میتونه 2بار کنکور رو بده، بدون هیچ انتخاب رشته ای
      فقط باید معافیت تحصیلی رو از پلیس +10 بگیری
      تا آخر شهریور سال کنکورت (یعنی همین شهریور که میاد) درسته که 18 سالت تموم شده ولی مشمول نیستی چون هنوز محصل حساب میشی، ولی از اول مهر امسال مشمول میشی منتهی با گرفتن معافیت تحصیلی میتونی یه سال دیگه تمدیدش کنی (یعنی تا اول مهر 94) تا بتونی واسه کنکور دوم بخونی !
      واسه گرفتن معافیت تحصیلی هم اگه تاحالا اقدام نکردی، باید اول بری مدرسه یه معرفی نامه بهت میدن، معرفی نامه رو میبری پلیس +10 اونجا واست معافیت تحصیلی صادر میشه.. البته من شنیدم تو تابستون معافیت تحصیلی رو نمیدن و باید تا مهر صبر کنی ولی خوب مشکلی نداره چون تو بالاخره این یک سال رو معافی مگر اینکه بری خودتو معرفی کنی به نظام وظیفه
      فقط تو همین تابستون اون معرفی نامه رو از مدرسه ات بگیر..

اینا اطلاعاتی بود که من داشتم، بازم از چند نفر دیگه بپرس..
      موفق باشی دوست عزیز

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hashay نمایش پست ها
      هرکسی میتونه 2بار کنکور رو بده، بدون هیچ انتخاب رشته ای
      فقط باید معافیت تحصیلی رو از پلیس +10 بگیری
      تا آخر شهریور سال کنکورت (یعنی همین شهریور که میاد) درسته که 18 سالت تموم شده ولی مشمول نیستی چون هنوز محصل حساب میشی، ولی از اول مهر امسال مشمول میشی منتهی با گرفتن معافیت تحصیلی میتونی یه سال دیگه تمدیدش کنی (یعنی تا اول مهر 94) تا بتونی واسه کنکور دوم بخونی !
      واسه گرفتن معافیت تحصیلی هم اگه تاحالا اقدام نکردی، باید اول بری مدرسه یه معرفی نامه بهت میدن، معرفی نامه رو میبری پلیس +10 اونجا واست معافیت تحصیلی صادر میشه.. البته من شنیدم تو تابستون معافیت تحصیلی رو نمیدن و باید تا مهر صبر کنی ولی خوب مشکلی نداره چون تو بالاخره این یک سال رو معافی مگر اینکه بری خودتو معرفی کنی به نظام وظیفه
      فقط تو همین تابستون اون معرفی نامه رو از مدرسه ات بگیر..

اینا اطلاعاتی بود که من داشتم، بازم از چند نفر دیگه بپرس..
      موفق باشی دوست عزیز
      خیلی ممنونم از توجه و پاسخ شما
      من اتفاقا 7 ماه پیش همون که وارد پیش دانشگاهی شدم یک ماه بعدش زود رفتم یک معافیت تحصیلی از پلیس +10 گرفتم گذاشتم لای پرونده مدرسه . باز هم باید برم بگیرم ؟ یا همون کافیه ؟

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام من متولد 75 فروردین هستم و خرداد همین 93 فارغ التحصیل شدم اما امسال پزشکی مشهد یا دارو تهران قبول نمیشم میتونم سال دیگه کنکور بدم؟ باید تا کی دفترچه رو بفرستم ؟ از کجا باید این دفترچه رو گرفت وپر کرد ؟.راستی من به مدرسه از طرف پلیس +10 یک برگه سبز دادم ایا این همون دفترچه است؟

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من به چندنفر که دوبار کنکور داده بودن و میخواستن برای سال سوم هم کنکور بدن و محبور بودن سربازی هم برن ی روشی رو ک دیده بودم انجام میدن رو پیشنهاد دادم.میخواستم ببینم بهشون اشتباه نگفتم ک؟
      اینکه این دوستان برای فرار از سربازی برن دانشگاه پیام نور ثبت نام کنن.بعد از ثبت نام بلافاصه همون روز مرخصی بگیرن.بیان برای کنکور 94 بخونن.بعدش ک قبول شدن مثلا پزشکی سراسری از اونجا انصراف یدن؟؟؟؟

صفحه 1 از 20 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن