خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

شیمی از 0% تا 20%

سلام دوستان،
      من داوطلب کنکور 93 هستم و تازه میخوام استارت بزنم واسه خوندن
      قصدم اینه که تو این 75 روز باقی مونده تا کنکور یک سوم وقتمو اختصاص بدم به شیمی تا بتونم 6-7 سوال از 35 سوال شیمی رو تو کنکور جواب بدم و حدود 20% بزنم.
      متاسفانه من از شیمی بسیار متنفرم و چون زمانم محدوده میخوام فقط شیمی 2 و 3 رو بخونم و قید شیمی پیش رو بزنم،کتابای مهندس بازرگانی(نشر مبتکران) واقعا حجیمن (حتی واسه کسی که وقت کافی داره،چه برسه به من) و همین موضوع باعث شده تا دست به دامان شما شم که یه منبع خوب با حجم معقول(نه خیلی حجیم،نه خیلی کم حجم و بی خاصیت) واسه شیمی دو و سه بهم پیشنهاد بدید تا به زور خودمو راضی کنم که شیمی رو واسه کنکور بخونم(عجیب از شیمی متنفرم )
      استعدادم خیلی بد نیست ولی چون از درس فاصله گرفتم و با شیمی هم رابطه ی خوبی ندارم لطفا کتابایی که آموزششون واسه دانش آموزای سطح بالاست پیشنهاد ندید.
      یه سوال دیگم داشتم;به نظرتون با این شرایطم (هیچی بلد نیستم،از شیمی هم بدم میاد) تو این مدت میتونم به درصد مورد نظرم (حدود 20%) برسم؟
      پیشاپیش از جواباتون سپاسگزارم

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کتابای مبتکران سوالای مهم رو خودش مشخص کرده(مفدمه و... رو بخونین گفته کدوم تستا رو باید بزنین
      اونا رو بزنین حله !! حجمشم کمه:yahoo (4):

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m0hsen نمایش پست ها
      سلام دوستان،
      من داوطلب کنکور 93 هستم و تازه میخوام استارت بزنم واسه خوندن
      قصدم اینه که تو این 75 روز باقی مونده تا کنکور یک سوم وقتمو اختصاص بدم به شیمی تا بتونم 6-7 سوال از 35 سوال شیمی رو تو کنکور جواب بدم و حدود 20% بزنم.
      متاسفانه من از شیمی بسیار متنفرم و چون زمانم محدوده میخوام فقط شیمی 2 و 3 رو بخونم و قید شیمی پیش رو بزنم،کتابای مهندس بازرگانی(نشر مبتکران) واقعا حجیمن (حتی واسه کسی که وقت کافی داره،چه برسه به من) و همین موضوع باعث شده تا دست به دامان شما شم که یه منبع خوب با حجم معقول(نه خیلی حجیم،نه خیلی کم حجم و بی خاصیت) واسه شیمی دو و سه بهم پیشنهاد بدید تا به زور خودمو راضی کنم که شیمی رو واسه کنکور بخونم(عجیب از شیمی متنفرم )
      استعدادم خیلی بد نیست ولی چون از درس فاصله گرفتم و با شیمی هم رابطه ی خوبی ندارم لطفا کتابایی که آموزششون واسه دانش آموزای سطح بالاست پیشنهاد ندید.
      یه سوال دیگم داشتم;به نظرتون با این شرایطم (هیچی بلد نیستم،از شیمی هم بدم میاد) تو این مدت میتونم به درصد مورد نظرم (حدود 20%) برسم؟
      پیشاپیش از جواباتون سپاسگزارم
      فیل شیمی مبتکران واسه دوره جمع بندیه حتما یه نگاه بهش بنداز(توسایتش هست.)
      این کتاب خلاصه درسنامه مبتکرانه ولی واسه کنکور کفایت میکنه.اگه هم خواستی تست بزنی دیگه تالیفی نزن فقط کنکور هارو بزنی بالای 40 هم از الان میتونی به شرطی که وقت بزاری روشون

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      میتونی از جمع بندی مهروماه استفاده کنی شیمی دو که بیشتر جنبه حفظی داره خوب بخونش البت نمیگم مفهومی نیستا نه مفهومی هس ولی بیشتر حفظیه اره میتونی بزنی

5. Top | #5
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام.البته من سال دومم و تو سطحی ام نیستم که بخام مشاوره بدم.فقط میخام به سهم خودم کمکتون کنم.فقط در رابطه با شیمی 2چند چیز رو بهتون میگم:
      1-خط به خط کتاب و شکل ها را با دقت بخونین و حفظ کنین و یاد بگیرین.مخصوصا 20صفحه ی اول و فصل 2و3و5.در ضمن شیمی 2 اونطور که میگن راحت تره.
      2-بهترین کتاب کمک آموزشی هم گاج یا فار که حجمشون نسبت به مبتکران خیلی کمتره.اگه هم نتونستین واسه فصل 4 و 5 و یه کم از شیمی پیش دانشگاهی، فرمول ها وساختارها در شیمی مهرو ماه رو بخونین.هم آموزش داره و هم تست های کنکور.حجمش خیلی کمه.واسه آموزش فصل های دیگه شیمی 2 میتونین از جزوه های اینترتی که در این سایت و سایت های آموزشی دیگه هست استفاده کنین.
      3-در ضمن اگه شیمی 2و شیمی3رو هم به حفظیات و هم به مفاهیمش خوب مسلط بشین میتونین حداقل 50درصدبزنین.چون تقریبا 60درصد سوالا از این دو کتابه.
      4-اونطور که شنیدم میگن کتاب درسی تو شیمی حرف اول رو میزنه.پس هر 3کتاب شیمی رو خط به خط بخونین.

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      شیمی دو رو کامل بخون و همه ی تستای این چند سال اخیر رو بزن کافیه و دیگه تالیفی نمیخواد
      مسائل شیمی پیش آسونتره نسبت به سوم
      فصل چهارم شیمی پیش که 3 تا سوال یعنی 10 درصد رو به خودش اختصاص میده به نظرم یکی از ساده ترین فصل هاست!

اگه من بخوام از الان شروع کنم:
      دوم رو کامل میخونم + فصل چهارم پیش ( در مجموع حدودا 40-45 درصد) >> برا 20 درصد زدن کافیه!
      +
      اگه وقت داشتم:
      - یکمی فصل اول سوم میخوندم که روش حل مسئله رو یاد بگیرم و همچنین واکنش نویسی تا تو خوندن پیش یک به مشکل نخورم
      - فصل سوم شیمی پیش هم میخوندم با وجود زیاد بودن مطالبش اما میشه جواب داد، البته از درسنامه های مبتکران دیگه نمیخوندم چون خیلی زیاده، و فقط از رو فیل میخوندم

- آخرین چیز هم شیمی سه، چرا؟ چون سوالاش بیشتر مسئله ـست هم یادگیریش نیاز به تلاش بیشتر داره و هم جواب دادنش تو کنکور وقت بیشتری میخواد

همه تست هایی از زده میشه کنکور باشه لطفن!

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      از همه ی دوستایی که زحمت کشیدن و وقت گذاشتن ممنونم :-)
      ویرایش توسط m0hsen : 23 فروردین 1393 در ساعت 18:37

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام
      شما میتونید بیشتر از 20 هم بزنید
      از شیمی 2 شروع کنید فصل 1 و 2 و 3 و 5 خیلی اسون هست. از جزوه ی معلمتون یا کتاب فیل شیمی میتونید جمع کنید و فقط تست های کنکور براش حل کنید.
      فصل 1 شیمی 3 رو اگر واکنش ها و روش حل مساله نخونید نمیتونید حتی همون فصل 4 پیش ک از نظر دوستان راحته رو حل کنید. پس باید اون فصل هم بخونید.
      موفق باشید
      تالار کاملا تخصصی شیمی (المپیاد و کنکور)
      http://iroch.ir

iroch.ir/forum

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن