خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

یه سوال اسون از شیمی 2 فصل دوم

سلام دوستان
      شرمنده

این سوال رو میتونید حل کنید؟؟
      من اینا رو بلد نیستم

نکته کنکوری چزی داره؟؟
      دستتون درد نکنه

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

یه سوال اسون از شیمی 2 فصل دوم

سلام
      تا اونجايي كه من ميدونم اين مال فصل ١ هستش!

عدد اتمي = (عدد جرمي - اختلاف نوترون و پروتون) \ ٢

اينجا اختلاف نوترون و إلكترون به ما داده شده و با توجه به ٥+ بودن عنصر، پروتون ها ٥تا از الكترون ها بيشترن پس اختلافشون با نوترون ميشه ١١

عدد اتمي= ٢ / (١١ - ٩٣)

(M.B) Sent from my iPhone using Tapatalk
      ویرایش توسط soheyl : 21 فروردین 1393 در ساعت 00:44

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      N-(Z-5)=17
      N-Z+5=16
      N-Z=11
      N=11+Z
      از طرفی هم A=N+Z پس 93=2Z+11
      2Z=82
      Z=41
      بازم اگه مشکلی داشتی بگو
      عدد اتمی 41 هم در تناوب پنجم قرار میگیره اگه با بدست آوردن شماره گروه و تناوب هم مشکل داری درسنامه مبتکرانو بخون حله :yahoo (4):

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دو جور از این سوالا رو داریم که در بعضی هاشون اختلاف پروتون ونوترون و در بعضی هاشون اختلاف نوترون والکترون میدن که با دوتا فرمول زیر حل میشن واسه ی تناوبش هم اگه تناوب گاز های نجیب و عدد اتمی اون ها رو حفظ باشی میشه هم تناوب با گازنجیبی که عدد اتمی اون بعد از 41 هست که زنون با عدد اتمی 54 هست.
      imag0455.jpg

5. Top | #5
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام.چون یون5بار مثبته پس تعداد الکترون ها از پروتون ها 5 تا کمه پس اختلاف پروتون و نوترون میشه11
      پس عدد اتمی میشه11-93تقسیم بر 2که میشه 41که در تناوب بعد کریپتون 36قرار داره که میشه پنجم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اینم راه من،گرچه همه ی دوستان ره حل های خودشون رو نوشتن.
      ببین،میدونی ک همیشه تعداد نوترون ها بزرگتر،یا مساوی تعداد پروتون هست؟این نکته رو تو ذهنت داشته باش تا بریم ادامش.
      سوال گفته کهn-e=16
      اگه نگاه کنی بالای اتمه نوشته+5و این ینی اینکه ما ازش5تا الکترون گرفتیم خب؟حالا اگه این 5الکترون رو بهش برگردونیم مگه نمیشه همون تعداد الکترون های واقعیش یا در واقع همون تعداد پروتون هاش؟خب دیگه،تموم شد!اگه به رابطه یn-e=16،پنج تا الکترون از دست رفته رو اضافه کنیم مثل این میمونه ک به جایeنوشتیمpینی داریمn-p=11
      حالا از طرفی داریمn+p=93که میشه یه دستگاه ک حلش کنی هم تعداد نوترون هارو بهت میده هم عدد اتمی.که نوترون هاش میشه52و عدد اتمیش یا همون پروتون هاش میشه41.
      حالا صبر کن،اون اول حرفام نوشتم که:"میدونی ک همیشه تعداد نوترون ها بزرگتر،یا مساوی تعداد پروتون هست؟"خب،اگه تو به این نکته توجه نمیکردی،ینی مثلا مینوشتیp-n=11،بعد از حل دستگاه عدد اتمیت در میومد52 و احتمالا گزینه ی 2 رو میزدی!(گرچه که تناوب گزینه دو واسه عدد اتمی52هم غلطه!)
      واسه فهمید اینکه توی چه تناوبی هم قراره داره من طبق گاز های نجیب رفتم گفتم ک عدد41بعد از کریپتونه،پس میوفته توی تناوب پنجم

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون از همه

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi Mir نمایش پست ها
      N-(Z-5)=17
      N-Z+5=16
      N-Z=11
      N=11+Z
      از طرفی هم A=N+Z پس 93=2Z+11
      2Z=82
      Z=41
      بازم اگه مشکلی داشتی بگو
      عدد اتمی 41 هم در تناوب پنجم قرار میگیره اگه با بدست آوردن شماره گروه و تناوب هم مشکل داری درسنامه مبتکرانو بخون حله :yahoo (4):

شرمنده
      من جایی هستم که اصلا دسترسی به بیرون ندارم

امکانش هست اون قسمت اموزشی برای بدست اوردن شماره گروه و تناوب را بگید
      ممنون میشم

9. Top | #9
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      بزرگ ترين ضريب ارايش الكتروني=شماره تناوب

1 . به sختم شد:شماره گروه=توانs+توانd
      2. به p ختم شد:توان p+ 12=شماره گروه

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ببین اول که باید گازهای نجیب + عدد اتمی هاشون+تناوبشون بلد باشی :
      تناوب 1) HE=2
      تناوب 2) Ne=10
      تناوب 3) Ar=18
      تناوب 4) Kr=36
      تناوب 5) Xe=54
      تناوب 6) Rn=86
      حالا اگه اینارو حفظ باشی هر عدد اتمی که بهت بدن راحت میشه تناوبشونو بدست آورد . مثلا عدد اتمی 24 رو میدن بهت همونطور که میدونی در یک تناوب از چپ به راست عدد اتمی زیاد میشه. خوب تو باید پیش خودت بگی این عنصر تناوب اول که نمیتونه قرار داشته باشه چون He که آخرین عنصر تناوب اوله عدد اتمیش 2 هس. تناوب دومم که نمیتونه قرار داشته باشه چون آخرین عنصرش Ne عدد اتمیش 10 هس . تناوب سوم هم که نمیتونه قرار داشته باشه چون آخرین عنصرش یعنی Ar عدد اتمیش 18 هس . اما وقتی میرسی به تناوب چهارم میفهمی که این عنصر باید همینجا قرار داشته باشه چون آخرین عنصر یعنی Kr عدد اتمیش 36 هست یعنی از 24 بیشتر . پس باید عنصر ما قبل از Kr قرار گرفته باشه پس در نتیجه چون Kr در تناوب چهارمه پس عنصر ما هم تناوب چهارم قرار داره.
      حالا هی عدد اتمی واسه خودت گیر بیار تناوبشو در بیار واسه خودت بعد برو چک کن ببین درست گفتی یا نه . راه میوفتی سریع

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن