خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

Unhappy درخواست مشاوره کنکوری (انسانی)

با سلام کسی از دوستان سابقه استفاده از کتاب های مهر و ماه جمع بندی زردرنگ هستن رو داره چه عمومی چه اختصاصی رشته من انسانیه من درس ها رو میخونم ولی یادم میره چند بارم مرور میکنم ولی باز دو هفته دیگه یادم نمیاد دیگه من منابع زیر رو دارم :
      دینی:خیلی سبز زیاده حجمش و بعد مدتی از یادم میره
      ادبیات : انواع منابع از جزوات دبیران گرفته تا همایش آقای سبطی آرایه و زبان فارسی و قرابتم هم خوبه در حد 7/9 کنکور آرایه هم طول میکشه تشخیص بدم
      زبان انگلیسی : سطح لغتم خوبه و بالاتر از کتاب درسی ولی گرامر اندکی مشکل دارم منبعم هم فقط گاج سفید هست.
      عربی: نگو که دلم داغه عربی میکرو همون نقره ای گاج رو دارم ترجمم خوبه درک مطلب تا حالا لغت نخوندم میخوام 50% بزنم حداقل
      -به نظرتون چیکار کنم تو عمومی وقت کم نیارم زبان نقطه قوت منه تو عمومی ها نمیدونم تو کنکور از زبان شروع کنم می ترسم از اول شروع کنم برا زبان وقت کم بیاد-
      اختصاصی هآ : ریاضیم که خوبه به نسبت خیلی از بچه های انسانی که تو این درس ضعف شدید دارن شاید در حد 30 و 40% اقتصادم خوبه بعد تاریخ و جغرافیا و علوم اجتماعی و منطق و فلسفه اینا از یادم میره فکر نکنم تو این فرصت کم بتونم باز از اول بخونمشون میخوام اینا رو جمع بندی کنم تا بتونم حداقل تو ازمون به ترتیب 50% و 50% و 30% بزنم و بعد روان هم خوبه ادبیات اختصاصی هم که کمر آدم رو خم میکنه شاید فقط تاریخ ادبیات و ارایه و چند تا قرابت و قافیه و عروض و شاید هم نقد و سبک شناسی رو بزنم حداکثر50% عربی اختصاصی هم نمیدونم از چی بخونم .
      لطفا با توجه به وضعم بهم کمک کنید تو این فرصت باقی مانده چه جوری و از کدوم منابع بخونم تا بتونم تو حقوق تبریز قبول بشم خیلی به کمکتون نیازمندم اگه منابعم نیاز به تغییر داره یا شیوه درس خوندنم بهم بگین
      --به امید قبولی تو سراسری دانشگاه تبریز حقوق--
      http://ilna.ir/news/mi_news/Original...all/136660.JPG

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a.reza نمایش پست ها
      با سلام کسی از دوستان سابقه استفاده از کتاب های مهر و ماه جمع بندی زردرنگ هستن رو داره چه عمومی چه اختصاصی رشته من انسانیه من درس ها رو میخونم ولی یادم میره چند بارم مرور میکنم ولی باز دو هفته دیگه یادم نمیاد دیگه من منابع زیر رو دارم :
      دینی:خیلی سبز زیاده حجمش و بعد مدتی از یادم میره
      ادبیات : انواع منابع از جزوات دبیران گرفته تا همایش آقای سبطی آرایه و زبان فارسی و قرابتم هم خوبه در حد 7/9 کنکور آرایه هم طول میکشه تشخیص بدم
      زبان انگلیسی : سطح لغتم خوبه و بالاتر از کتاب درسی ولی گرامر اندکی مشکل دارم منبعم هم فقط گاج سفید هست.
      عربی: نگو که دلم داغه عربی میکرو همون نقره ای گاج رو دارم ترجمم خوبه درک مطلب تا حالا لغت نخوندم میخوام 50% بزنم حداقل
      -به نظرتون چیکار کنم تو عمومی وقت کم نیارم زبان نقطه قوت منه تو عمومی ها نمیدونم تو کنکور از زبان شروع کنم می ترسم از اول شروع کنم برا زبان وقت کم بیاد-
      اختصاصی هآ : ریاضیم که خوبه به نسبت خیلی از بچه های انسانی که تو این درس ضعف شدید دارن شاید در حد 30 و 40% اقتصادم خوبه بعد تاریخ و جغرافیا و علوم اجتماعی و منطق و فلسفه اینا از یادم میره فکر نکنم تو این فرصت کم بتونم باز از اول بخونمشون میخوام اینا رو جمع بندی کنم تا بتونم حداقل تو ازمون به ترتیب 50% و 50% و 30% بزنم و بعد روان هم خوبه ادبیات اختصاصی هم که کمر آدم رو خم میکنه شاید فقط تاریخ ادبیات و ارایه و چند تا قرابت و قافیه و عروض و شاید هم نقد و سبک شناسی رو بزنم حداکثر50% عربی اختصاصی هم نمیدونم از چی بخونم .
      لطفا با توجه به وضعم بهم کمک کنید تو این فرصت باقی مانده چه جوری و از کدوم منابع بخونم تا بتونم تو حقوق تبریز قبول بشم خیلی به کمکتون نیازمندم اگه منابعم نیاز به تغییر داره یا شیوه درس خوندنم بهم بگین
      سلام.

کتابای سیب (جمع بندی) مهروماه برای دروس عمومی و اختصاصی انسانی قوی بوده اما در کل ، ادبیات اختصاصی و روان شناسی و علوم اجتماعی رو میپسندم.برای دروس عمومی نیز دین و زندگی.

برای جلوگیری از فراموشی باید از مرور های اصولی و طبق برنامه استفاده کنید.ضمنا بعد مطالعه تعدادی تست هم بزنید تا با تیپ سوالات آشنا بشید و فراموشی هم کاهش پیدا میکند..

دین و زندگی خیلی سبز کتاب خوبیه.اما اگر با دین و زندگی جمع بندی مهروماه هم کار کنی خوبه. سعی کن با یک برنامه مدون , دروس دین و زندگی رو بخونی و تست هاش رو بزنی.

برای زبان ؛ تسلط شما روی لغات میتونه کمک کنه که گرامر رو راحتتر یاد بگیری.سعی کن از خلاصه گرامرهای کتب کمک درسی مثل شبقره یا همون گاج سفید استفاده کنی و جزوه خوانی گرامر رو انجام بدی و نهایتا تست های گرامر چندسال اخیر رو بزنی.حتما روی گرامر کار کن.

برای عربی با شرایطی که شرح دادی توصیه میکنم علاوه بر کار کردن روی ترجمه و درک مطلب, دو یا سه مبحث قواعد رو که برات آسون تره یا قبلا مطالعه داشتی رو هم بخون تا خیالت از رسیدن به درصد حداقل 50 راحت باشه.برای رسیدن به درصد 50 ، اکتفا کردن به صرفا تست ترجمه و درک مطلب درست نیست.

برای ترتیب پاسخ به سوالات دفترچه کنکور ، با توجه به توضیحاتت توصیه میکنم درس عربی و زبان رو جابجا کنی.

برای دروس اختصاصی ، درس ریاضی میتونه نقطه قوت باشه.توصیه میکنم علاوه بر کار کردن روی مباحثی که قبلا خوندی (با مرور جزوه + حل تست های علامت دار و سراسری سال های اخیر) ، چند مبحث تست خیز ( با درنظر گرفتن درجه سختی و آسونی ) رو انتخاب کن و به تدریج مطالعه کن.

برای تاریخ و جغرافیا , اگر تا الان مطالعه قوی نداشتی , یکی از پایه ها رو انتخاب کن (مثلا جغرافیای دوم و تاریخ پیش) و به مطالعه دقیق بپرداز.برای سایر پایه ها نیز تست های کنکور سراسری 5 سال اخیر رو به روش آموزش بخون.یعنی پاسخنامه رو بصورت نکته و تست مطالعه کن.

توصیه میکنم حتما علوم اجتماعی رو مطالعه کن.(با توجه به حجم و تعداد تست)

برای ادبیات عمومی ، پیشنهاد میکنم بصورت فشرده لغات و تاریخ ادبیات و مفاهیم آرایه رو کار کن و بعد آزمون جامع بده.میتونی این برنامه رو برای ادبیات اختصاصی هم اجرا کنی.

بازم سوالی داشتید بپرسید.

موفق و پیروز باشید

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      سلام . بنده هم توضیحات آقای مقدم را تایید میکنم اما منابع زیر را بهد شما پیشنهاد میکنم :
      کتابهای مهر و ماه بسیار خوب هستند و خلاصه قوی دارند کتابهای :
      کالج برتر / چکیده تخته سیاه / نگرش روز / خط قرمز / نشر دریافت / پایندگان راه دانش و یا توفیقیان ( البته این دو انتشارات شاید کتاهاش رو به سختی پیدا کنی ) / نوبل / لوح و قلم / آزاد راه گاج هم از کیفیت مناسبی برخوردار هستند .
      برنامه ای برای مطالعه و یا جمع بندی داشته باش . تلاش کن و بهانه ت خدایی نکرده نداشتن جزوه خاص نباشه .

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خیلی ازتون سپاس گذارم امیدوارم بتونم تو رشته و دانشگاه مورد نظرم قبول بشم
      --به امید قبولی تو سراسری دانشگاه تبریز حقوق--
      http://ilna.ir/news/mi_news/Original...all/136660.JPG

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن