خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 29
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Exclamation چیکار کنم که درصد های ریاضی و فیزیک رو بالاتر ببرم

سلام بچه ها من سال دومم هست که میخوام کنکور بدم تا الان شیمی رو تموم کردم شیمی 2 رو 3 بار و شیمی 3 رو دو بار و شیمی پیش رو 1 بار خوندم.یعنی توی شیمی مشکلی ندارم.درس فیزیک رو تاحالا نخوندم به اون صورت فقط آیینه و عدسی و فشار و الکتریسته ساکن با سیناتیک رو خوندم که چند وقت پیش که تست های 92 ریاضی فیزیک رو حل کردم 20 درصد زدم ولی من میخوام برسونم 40 درصد ریاضی رو هم میتونم 30 بزنم ولی باید تا 45 بیاد بالا ازتون میخوام یه راهنمایی بکنین به من چطوری این دو تا درس رو بین 15 تا 20 درصد بالا ببرم.رتبه ی مورد نظرم 3000 تا 4500 هست من منطقه دو هستمهمین حالا که کنکور بدم اینا رو میزنمادبیات:50عربی:30دینی:60-70خارجه:50-65ریاضیات:25-30فیزیک:20-25شیمی:50-60 میتونم 70 هم بزنم اگه بیشتر وقت بزارمبه نظر شما من چیکار کنم که درصد های ریاضی و فیزیک رو بالاتر ببرم اگه زود جواب بدین خیلی ممنون میشم

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bahat-ghahram
      نمایش مشخصات
      سلام وعلیکم.....
      شمادوست گرامی پیشنهاد من برای بالابردن درصد ریاضی اینه که ازهمین امشب تا شب کنکور شبی 20 تا تست بزنین از ریاضی پایه ودیف الان از تا اخرفروردین مبحثی کار کنین ولی بعدش برین تو خط مختلط تست زدن که مثلا 5 تا از دنباله بعد 5 تاحد و5تامشتق و5تادرجه دو انتخاب کنین از کتاب تستی ک دارین وقاطی بزنین و اینک حتما هم مختلط بزنین چون سر کنکور هم از حد پریده سوال مشتق اینطوری ک کار کنین ذهنتون اماده میشه....برای فیزیک هم مباحث فصل های نیمه دوم فیزیک پیش یاهمون پیش2خیلی تست های اسونی میاد ازش وراحته به نسبت خوب این مطالب هم بخونین ک انشا... درصداتون بالا بیاد......
      موفق وموید باشید

3. Top | #3
      مدیر کل

نمایش مشخصات
      قوانین ارسال پست و تاپیک

8-
      برای تاپیک ها از عنوان مناسب استفاده کنید. عنوان هایی که شامل کلماتی مثل " ضروری " فوری " کمک " باشند حذف خواهند شد.عنوان تاپیک باید به خودی خود نشانگر محتوا و گفتگوی های تاپیک باشد. لطفا در هنگام ایجاد تاپیک به این نکته توجه کنید تا تاپیک شما بیشتر مورد توجه سایر کاربران قرار گیرد
      عنوان نامناسب : تورو خدا کمک کنید ........ !
      عنوان مناسب : سوال در رابطه با درس ریاضی

عنوان ویرایش شد

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohadeseh نمایش پست ها
      سلام وعلیکم.....شمادوست گرامی پیشنهاد من برای بالابردن درصد ریاضی اینه که ازهمین امشب تا شب کنکور شبی 20 تا تست بزنین از ریاضی پایه ودیف الان از تا اخرفروردین مبحثی کار کنین ولی بعدش برین تو خط مختلط تست زدن که مثلا 5 تا از دنباله بعد 5 تاحد و5تامشتق و5تادرجه دو انتخاب کنین از کتاب تستی ک دارین وقاطی بزنین و اینک حتما هم مختلط بزنین چون سر کنکور هم از حد پریده سوال مشتق اینطوری ک کار کنین ذهنتون اماده میشه....برای فیزیک هم مباحث فصل های نیمه دوم فیزیک پیش یاهمون پیش2خیلی تست های اسونی میاد ازش وراحته به نسبت خوب این مطالب هم بخونین ک انشا... درصداتون بالا بیاد......موفق وموید باشید
      سلام دوست عزیز ممنون بابت جوابی که دادین برای ریاضی همینکارو که گفتین حتما انجام میدم به نظرم کاملا درسته.فیزیک هم پیش 2 اینطوری نیست که هیچی بلد نباشم همشو نمیزنم ولی چندتاشو چرا یعنی با همون 3 یا 4 تایی که از پیش 2 میزنم میشه 25 درصد تقریبا حالا اگه بقیشو بخونم حتما بالاتر میره.میشه بخش های آسون تر فیزیک پایه رو بگین که روشون تمرکز کنم همینایی که خوندم کافیه؟یعنی بازم همینارو بخونم مسلط تر شم بهتره یا اینکه بقیه فصل ها رو بخونم؟بازم ممنون بابت راهنمایی
      ویرایش توسط amin_19 : 19 فروردین 1393 در ساعت 15:19

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      منم همین مشکل رو دارم ممنون میشم بیشتر کمک کنید

​انجام تمامی خدمات پرینتر سه بعدی

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به نظر من واسه ریاضی معلم شرط اوله (شرط لازم و کافی و ضروری و ...)
      اگه معلم خوب نداری یه جزوه خوب + تمرین + تمرین + تمرین + تمرین + .... .... .... .... ... ... .... + تمرین

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بهترین توصیه ای ک میتونم برای فیزیکت بکنم توی این زمان اینه ک کتاب جمع بندی فیزیک مهر و ماه رو بخری.اگه هر مبحثی رو ک میخوای بخونی یه چیزایی ازش یادت باشه با این کتاب میتونی هر مبحث رو به طور قابل قبولی ببندی.اگرم خیلی از مباحث رو توی فهمشون مشکل داری باید کتاب اموزشی هم داشته باشی اما توی این زمان سخته هم اموزش خوندن هم تست زدن(و روی تمامی مباحث هم کار کردن)
      من خودم واسه فیزیک ناامید بودم ک کلی از مباحث پایه مونده ک هنوز شروع هم نکردم اما وقتی ک اینو گرفتم خیلی از مباحث پایه رو تموم کردم و فقط دو بخش از فیزیک2و3بخش از فیزیک3مونده که نگاشونم نکردم.
      حالا خودتم برو کتابه رو ببین،شاید به حرف من رسیدی ک کتاب خوبیه.
      موفق باشی(م)

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bahat-ghahram
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amin_19 نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز ممنون بابت جوابی که دادین برای ریاضی همینکارو که گفتین حتما انجام میدم به نظرم کاملا درسته.فیزیک هم پیش 2 اینطوری نیست که هیچی بلد نباشم همشو نمیزنم ولی چندتاشو چرا یعنی با همون 3 یا 4 تایی که از پیش 2 میزنم میشه 25 درصد تقریبا حالا اگه بقیشو بخونم حتما بالاتر میره.میشه بخش های آسون تر فیزیک پایه رو بگین که روشون تمرکز کنم همینایی که خوندم کافیه؟یعنی بازم همینارو بخونم مسلط تر شم بهتره یا اینکه بقیه فصل ها رو بخونم؟بازم ممنون بابت راهنمایی http://forum.konkur.in/images/smilie...ahoo%20(3).gif
      خب اول تا الان هرچی فیزیک خوندین روشون تمرکز کنین وتست زیاد ومختلف بزنین از مباحث ک کاملا روشون مسلط بشین ک خدایی نکرده درصدتون از همینی هم ک هست کمتر نشه.بعد از فیزیک پایه ببینین کدوم مباحث براخودتون اسونن.مغناطیس والقا خوبه وگرماوقانون گازهاوترمودینامیک ونوسان هم از فیزیک4 خوبه بنظرم اگه ایناراهم خوب کار کنین درصدای خوبی میگیرین فقط اینا نظر منه شما ببینین از کدومش راحتتره براتون وتست بزنین.
      امیدوارم مفید واقع بشه.
      موفق باشید

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bl4Ck_96 نمایش پست ها
      به نظر من واسه ریاضی معلم شرط اوله (شرط لازم و کافی و ضروری و ...)
      اگه معلم خوب نداری یه جزوه خوب + تمرین + تمرین + تمرین + تمرین + .... .... .... .... ... ... .... + تمرین
      معلم خوب پارسال داشتم جروه ی خوب هم برا دیف و ریاضی پایه دارم هندسه گسسته وضعم بد نیست مشکل اصلیم با دیفرانسیل.توی دیفرانسیل هم حد و پیوستگی و مجانب اصلا مشکل ندارم با انتگرال هم هیچ مشکلی ندارم دنباله رو که نمیخونم پس میمونه مشتق که 8 تا هم تست داره من روی ی دونه هم حساب نکردم .مشکل اینجاست اعتماد به نفس کافی برای زدن تست های مشتق رو ندارم وقتی مبحثی مشتق کار میکنم اکثر تست ها رو میزنم ولی وقتی مختلط میشه کلا به هم میریزم مشکلم اینه
      ویرایش توسط amin_19 : 19 فروردین 1393 در ساعت 13:35

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ebi18 نمایش پست ها
      بهترین توصیه ای ک میتونم برای فیزیکت بکنم توی این زمان اینه ک کتاب جمع بندی فیزیک مهر و ماه رو بخری.اگه هر مبحثی رو ک میخوای بخونی یه چیزایی ازش یادت باشه با این کتاب میتونی هر مبحث رو به طور قابل قبولی ببندی.اگرم خیلی از مباحث رو توی فهمشون مشکل داری باید کتاب اموزشی هم داشته باشی اما توی این زمان سخته هم اموزش خوندن هم تست زدن(و روی تمامی مباحث هم کار کردن)
      من خودم واسه فیزیک ناامید بودم ک کلی از مباحث پایه مونده ک هنوز شروع هم نکردم اما وقتی ک اینو گرفتم خیلی از مباحث پایه رو تموم کردم و فقط دو بخش از فیزیک2و3بخش از فیزیک3مونده که نگاشونم نکردم.
      حالا خودتم برو کتابه رو ببین،شاید به حرف من رسیدی ک کتاب خوبیه.
      موفق باشی(م)
      اتفاقا دارم کتابشو ولی فکر نمیکردم خوب باشه! پس اگه خوبه روش کار کنم جواب بده خیلی خوب میشه فیزیک پایه رو هم با مهروماه پیش رفتم.به نظرتون میتونم با این درصد ها رتبه ای تا 4500 بیارم منطقه دو؟آخه هدفم فقط یه دانشگاه اونم فردوسی مشهد حتما باید برم این دانشگاه که آخرین رتبه ای که رشته ی مهندسی کامپیوتر روزانه قبول میکنن 4500 شبانه هم تا 6000 تا 7000 میگیرن

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اتفاقا دارم کتابشو ولی فکر نمیکردم خوب باشه! پس اگه خوبه روش کار کنم جواب بده خیلی خوب میشه فیزیک پایه رو هم با مهروماه پیش رفتم.به نظرتون میتونم با این درصد ها رتبه ای تا 4500 بیارم منطقه دو؟آخه هدفم فقط یه دانشگاه اونم فردوسی مشهد حتما باید برم این دانشگاه که آخرین رتبه ای که رشته ی مهندسی کامپیوتر روزانه قبول میکنن 4500 شبانه هم تا 6000 تا 7000 میگیرن
      آره کتاب خوبیه،اما مقدمشم بخونی بد نیس،توش نوشته بهتره ک علاوه بر حل این نمونه تست هایی ک توی کتابش هست،تستای بیشتر خودمون حل کنیم.ینی شما اول از رو کتاب مهر و ماه مثلا میای اول کل مبحث آینه مقعر و محدب رو میبندی،بعدش میری اون کتاب تستی ک داری یه20-30تا دیگم از رو اون حل میکنی تا فول شی اون مبحث رو.منم واسه فیزیک یک اول مهر و ماه رو خوندم بعد رفتم پراکنده تستای یه قدم تا صد گاجو زدم.در مورد رتبه و دانشگاه من اطلاع زیادی ندارم از دوستان بپرس تا بیشتر کمکت کنند.

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      معلم خوب پارسال داشتم جروه ی خوب هم برا دیف و ریاضی پایه دارم هندسه گسسته وضعم بد نیست مشکل اصلیم با دیفرانسیل.توی دیفرانسیل هم حد و پیوستگی و مجانب اصلا مشکل ندارم با انتگرال هم هیچ مشکلی ندارم دنباله رو که نمیخونم پس میمونه مشتق که 8 تا هم تست داره من روی ی دونه هم حساب نکردم .مشکل اینجاست اعتماد به نفس کافی برای زدن تست های مشتق رو ندارم وقتی مبحثی مشتق کار میکنم اکثر تست ها رو میزنم ولی وقتی مختلط میشه کلا به هم میریزم مشکلم اینه
      میدونم که میدونی مشتق رو هم بلدی ... وقتی حدرو بلدی باید مشتق رو قورت بدی .... گفتی که جزوه خوبی داری ... پس مشتقو از اون بخون با تمرینایی که توشه ... بعد تمرینای کتابو حل کن ... همشو .... خیلی مهم ان ......... بعدشم یه ذره درکتو بالا ببری ... زاویه دیدتو عوض کن ....

چون تو میگی با حد مشکل نداری اگر خوب تمرین کنی قول میدم 6 تا از 8 رو جواب میدی ..

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bl4Ck_96 نمایش پست ها
      میدونم که میدونی مشتق رو هم بلدی ... وقتی حدرو بلدی باید مشتق رو قورت بدی .... گفتی که جزوه خوبی داری ... پس مشتقو از اون بخون با تمرینایی که توشه ... بعد تمرینای کتابو حل کن ... همشو .... خیلی مهم ان ......... بعدشم یه ذره درکتو بالا ببری ... زاویه دیدتو عوض کن ....

چون تو میگی با حد مشکل نداری اگر خوب تمرین کنی قول میدم 6 تا از 8 رو جواب میدی ..
      تا حالا به کتاب درسی دست نزدم!اون درک هم که میگی مشکلی است بس اساسی که به این راحتیا حل نمیشه.حد رو کامل بلدم ولی مشتق رو نه از روی یه کتاب هم تست های سراسری رو کامل زدم همه ی سراسری ها رو ولی بی هدف تست زدم نمیدونم منظورمو متوجه میشی یا نه یعنی تست زدم ولی فایده نداشت برام تست ها رو حل میکردم بیشترشون رو ولی وقتی تست ها ترکیب میشن همه چی یادم میره نمیدونم این سوال چی ازم میخواد؟راه حلش کدومه؟و این موارد.ممنون از راهنماییت

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تا حالا به کتاب درسی دست نزدم!اون درک هم که میگی مشکلی است بس اساسی که به این راحتیا حل نمیشه.حد رو کامل بلدم ولی مشتق رو نه از روی یه کتاب هم تست های سراسری رو کامل زدم همه ی سراسری ها رو ولی بی هدف تست زدم نمیدونم منظورمو متوجه میشی یا نه یعنی تست زدم ولی فایده نداشت برام تست ها رو حل میکردم بیشترشون رو ولی وقتی تست ها ترکیب میشن همه چی یادم میره نمیدونم این سوال چی ازم میخواد؟راه حلش کدومه؟و این موارد.ممنون از راهنماییت
      پس از هر کتابی که داری تست مشتقو بزن ... جواب تستو دقیق بخون ... بخون تو صورت سوال چی گفته تو جواب چه دلیل و منطقی براش اورده ...اگه چنتا مسئله رو اینجوری حل کنی مطمئنا تو بعدیا میفهمی که وقتی صورت سوال اینو میگه این روشو باید بری (مثلا) و ....

مثلا تو مبحث مماس ... وقتی میگه شیب خط مماس در نقطه ی 2 .... یعنی حاصل مشتق تابع به ازای 2 ... اگر میگه شیب خط قائم یعنی عکس و قرینه ی شیب خط مماس ...

منظورمو متوجه شدی؟
      برو خوب بخون ... 8 تا تستو مفتی از دست ندی

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

•●درصد بالای ریاضی فیزیک برای کنکور●•

سلام دوستان
      برای بالا زدن درصد ریاضی فیزیک باید چیکار کنم؟؟ من توشون ضعف ندارم ریاضی فیزیک نهایی امسالم رو 19ونیم گرفتم میدونم ربطی نداره به کنکور اما بیسم خوبه بد نیست
      من برای ریاضی فعلا تست های تالیفی معلمم رو میزنم و از این هفته مهروماه رو شروع میکنم
      و برای فیزیک هم دارم فقط گاج کار میکنم
      آیا این ها کافیه؟
      با توجه به تسلط بیشترم روی زیست و شیمی براشون تایم بیشتری میزارم درنتیجه یکم ریاضی فیزیک رو کم کار میکنم همین نگرانم کرده من برای این دو درس درصد حداقل 60 رو میخوام
      باید چیکار کنم؟؟
      دوستان با تجربه لطفا نظراتتان رو اعلام کنید
      با تشکر فراوان 🌸🌸🌸🌸🌸

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن