خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 74
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

تاثیر منطقه ( 1 2 3 و سایر سهمیه ها ) در پذیرش دانشگاه ها

درود
      1برای کنکور منطقه 3 باشی بهتره یا منطقه 1 ؟

2میشه یه توضیحی راجع به مناطق بدین؟ کجا تا کجا منطقه 1 هست ؟ 2 چی؟ 3 ؟

3اردبیل ،تبریز و زنجان به ترتیب جزو کدوم یک از مناطق هستن؟

4 کسانی که پدرشون جانباز 25%هست ، درصد قبولیشون بالا میره ؟

5.کسانیکه که عموشون آزاده یا جانباز هست چطور ؟

کلا این جانبازی به چه درد کنکوری ها میخوره ؟

2. Top | #2
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
      درود
      1برای کنکور منطقه 3 باشی بهتره یا منطقه 1 ؟

2میشه یه توضیحی راجع به مناطق بدین؟ کجا تا کجا منطقه 1 هست ؟ 2 چی؟ 3 ؟

3اردبیل ،تبریز و زنجان به ترتیب جزو کدوم یک از مناطق هستن؟

4 کسانی که پدرشون جانباز 25%هست ، درصد قبولیشون بالا میره ؟

5.کسانیکه که عموشون آزاده یا جانباز هست چطور ؟

کلا این جانبازی به چه درد کنکوری ها میخوره ؟
      1- میگن منطقه 3 بهتره!

2-منطقه 1و2 مراکز استانها هستن کلا جاهایی که امکاناتشون خوبه 3شهرستانها کلا جاهایی که امکاناتشون کمتره

3-تبریز فک کنم 1 ولی اردبیل و زنجان 2

4- بله

5-عمو دیگه فک نکنم تاثری داشته باشه نمیدونم شایدم داشته باشه

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط javad_603 نمایش پست ها
      1- میگن منطقه 3 بهتره!

2-منطقه 1و2 مراکز استانها هستن کلا جاهایی که امکاناتشون خوبه 3شهرستانها کلا جاهایی که امکاناتشون کمتره

4- بله

سهمیه جانبازان چقدر تاثیر داره؟
      اگه میشه یکم دربارش توضیح بدین

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط javad_603 نمایش پست ها
      1- میگن منطقه 3 بهتره!

4- بله

خب منطقه سه کجاش بهتره، توضیح؟!!!
      من الان منطقه سه ـم میدونم با درصدای به نسبت پایین تر میتونم رتبه ی منطقه ی به نسبت بهتری بیارم ولی رتبه ی کشوریم آخرش پایین تره و شانش قبولی تو دانشگاه های بزرگ کمتر!
      تازه منطقه سه جاییه که امکانات کمِ کــــــم یعنی باید خودخوان باشی! البته همه جا مثل هم که نیست
      در مجموع با این تقسیم بندی مناطق تقریبن عدالت برقرار میشه

5. Top | #5
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      آقا تو این منطقه بندیا خیلی خیلی بی عدالتی شده شهرستان ما در اوج بدبختی و نداری با 16 هزار جمعیت و بدون هیچ امکانات خاصی ( یه گزینه دو و یه قلمچی زورکی داریم ) تو دل کویر شده منطقه 2 اونوقت جاهایی مثل کرج و یزد و ... با چن ملیون نفر جمعیت و تو اوج امکانات هم شدن منطقه دو اونوقت جاهایی مثل ایلام و آبادان و تربت حیدریه و ... با چن صد هزار جمعیت و امکانات فراوان و موقعیت مناسب شدن منطقه سه اخه این عدالته ؟!!!
      درمورد سهمیه هم که دیگه حرفا و انتقادا قدیمی شده ولی فایده ای نداره . آقا پدرای خیلیا رفتن جبهه جهاد کردن جاباز شدن یا شهید شدن یا اسیر شدن دم همشون گرم خاک پای همشون هستیم اجرشون با اقا سیدالشهدا ولی به نظر من این بی عدالتیه که فرزندا و خانواده های اونا تو کنکور انقد امتیاز بالایی دارن کنکور میخواد یه شایسته سالاری بکنه ببینه کی برا کار تو آینده برا مملکت مفیدتره . اینایی که سهمیه دارن یکی بشون بگه گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تورا چه حاصل ؟!
      من به چشم تاثیر ناعادلانه ی این سهمیه رو دیدم اقا یه بچه های پارسال مدرسه ما که درسش متوسط بود و زیاد درس نمیخوند و شاگرد پنجم شیشم بود مهندسی مکانیک دانشگاه تهران قبول شد با سهمیه ای که داشت اما شاگرد اول کلاسشون مکانیک کاشون قبول شد با رتبه 3500 !
      یا یکی دیگه میشناسم هیچی درس بارش نبود با سهمیه صنایع صنعتی شریف قبول شد من اگه این سهمیه رو داشتم الآن باید هاروارد استادی میکردم !!!!
      اگر مهربان باشی تورا به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند ولی مهربان باش ...
      اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند ولی شریف و درستکار باش ...
      نیکی های امروزت را فراموش می کنند ولی نیکوکار باش ...
      بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچگاه کافی نباشد ...
      در نهایت میبینی هرآنچه هست همواره میان تو و خداوند است نه میان تو مردم
      ( کورش کبیر )

6. Top | #6
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سهمیه جانبازان چقدر تاثیر داره؟
      اگه میشه یکم دربارش توضیح بدین
      چقدشو نمیدونم فقط میدونم تاثیر داره!:yahoo (4):

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid sharifzade نمایش پست ها
      آقا تو این منطقه بندیا خیلی خیلی بی عدالتی شده شهرستان ما در اوج بدبختی و نداری با 16 هزار جمعیت و بدون هیچ امکانات خاصی ( یه گزینه دو و یه قلمچی زورکی داریم ) تو دل کویر شده منطقه 2 اونوقت جاهایی مثل کرج و یزد و ... با چن ملیون نفر جمعیت و تو اوج امکانات هم شدن منطقه دو اونوقت جاهایی مثل ایلام و آبادان و تربت حیدریه و ... با چن صد هزار جمعیت و امکانات فراوان و موقعیت مناسب شدن منطقه سه اخه این عدالته ؟!!!
      درمورد سهمیه هم که دیگه حرفا و انتقادا قدیمی شده ولی فایده ای نداره . آقا پدرای خیلیا رفتن جبهه جهاد کردن جاباز شدن یا شهید شدن یا اسیر شدن دم همشون گرم خاک پای همشون هستیم اجرشون با اقا سیدالشهدا ولی به نظر من این بی عدالتیه که فرزندا و خانواده های اونا تو کنکور انقد امتیاز بالایی دارن کنکور میخواد یه شایسته سالاری بکنه ببینه کی برا کار تو آینده برا مملکت مفیدتره . اینایی که سهمیه دارن یکی بشون بگه گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تورا چه حاصل ؟!
      من به چشم تاثیر ناعادلانه ی این سهمیه رو دیدم اقا یه بچه های پارسال مدرسه ما که درسش متوسط بود و زیاد درس نمیخوند و شاگرد پنجم شیشم بود مهندسی مکانیک دانشگاه تهران قبول شد با سهمیه ای که داشت اما شاگرد اول کلاسشون مکانیک کاشون قبول شد با رتبه 3500 !
      یا یکی دیگه میشناسم هیچی درس بارش نبود با سهمیه صنایع صنعتی شریف قبول شد من اگه این سهمیه رو داشتم الآن باید هاروارد استادی میکردم !!!!
      یعنی اینقدر زیاد هست تاثیرش ؟
      مثلا کسی که رتبش شد 7000با سهمیه رتبش چقدر میشه ؟

8. Top | #8
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRD@D نمایش پست ها
      خب منطقه سه کجاش بهتره، توضیح؟!!!
      من الان منطقه سه ـم میدونم با درصدای به نسبت پایین تر میتونم رتبه ی منطقه ی به نسبت بهتری بیارم ولی رتبه ی کشوریم آخرش پایین تره و شانش قبولی تو دانشگاه های بزرگ کمتر!
      تازه منطقه سه جاییه که امکانات کمِ کــــــم یعنی باید خودخوان باشی! البته همه جا مثل هم که نیست
      در مجموع با این تقسیم بندی مناطق تقریبن عدالت برقرار میشه
      منم نوشتم میگن بهتره خودم نمیدونم دقیقا چرا بهتره :yahoo (4): ولی خب همون منطقه میتونی رتبه خوبی بیاری بیشترم رشته ها رو بر اساس رتبه منطقه میگن میتونی قبول بشی یا ن

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یعنی اینقدر زیاد هست تاثیرش ؟
      مثلا کسی که رتبش شد 7000با سهمیه رتبش چقدر میشه ؟
      ؟؟؟؟؟

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid sharifzade نمایش پست ها

داداش خوبم میشه بهم بگی کی بهت گفته جمعیت شهرا واسه سهمیه بندی مهمه؟؟؟؟نه خدایی خودت از این حرفات راضی هستی؟؟؟من ایلامم و منطقه 3 واسم حساب میشه.خب عزیزم به جمعیت نیست به وضعیت محروم بودن.ما تو کل استانمون ی دبیر فیزیک خوب نداریم یکی خوبه اونم داره روش های آقای مسعودی رو کپی میکنه توی کلاساش.دبیر زیست هم من از مهر ماه دارم به یکی زنگ میزنم همش میگه هفته ی بعد.من الان که داریم وارد اردیبهشت میشیم میخوام زیست و ریاضی برم کلاس.چرا؟؟؟چون از نظر دبیر و سطح علمی و فرهنگی زیر صفریم.بعد شمایی که توی یکی از پستاتون خوندم که با آقای مسعودی در ارتباطین و درمورد سوالات باهاش بحث میکنین بازم باید بیای روی جمعیت قضاوت کنی؟؟؟
      اول حرفاتو تحلیل کن بعد بنویس

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      داداش درکل فرقی نداره.چون شایدرتبه های منطقه ای اعدادمتفاوتی بشه ولی درکل رتبه کشوری هست.یعنی رقابت باکل کشور.بعد اینوبگم یه سری رشته ها بومی وقطبی محسوب می شوند که برای افرادی که توی اون قطب به نفعشان هست.مثلاکسی که توی خطه ی آذربایجان هست اگه رشته ای مثل عمران که قطبی هست بخوادقبول شه شانسش تودانشگاه های تبریزوارومیه واردبیل خیلی بیشترازجاهای دیگه است.البته اگه رتبه ی خوبی داشته باشه هرجا می تونه قبول بشه.ولی درکل رتبه های منطقه1کمی واقعی ترونزدیک تربه رتبه کشوری هست.مثلااین مثالی که می خوام بزنم ازکارنامه هایی که روقلم چی هست می زنم نه ازخودم.مثلاخانومی رتبه ی منطقه یک اش شده2109ورتبه کشوری3893واهل فارس بوده وشیرازمهندسی عمران قبول شده.ولی آقایی رتبه منطقه سه اش شده368وکشوری4333که اهل قرچک بوده و مهندسی صنایع دانشگاه علم وصنعت قبول شده.ولی واقعا درکل عدالت رعایت میشه.

12. Top | #12
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      تاثیر سهمیه فک کنم اینه:
      مثلا تو دانشگاه تبریز واسه یه رشته 100 نفر ظرفیت وجود داره که دانشگاه میگه مثلا 20 نفر منطقه 1 30نفر منطقه2 50 نفر منطقه3 نسبت به رتبه تو سهمیه و انتخاب رشته این ظرفیت رو تکمیل کنید که سهمیه مناطق محروم تر بیشتر میشه و قطبی و بومی بودن هم دخیله البته مثلا منی که تو اهر آذربایجان شرقیم نمیدونم تا کجا و کدوم استان ها بومی هستم ولی 100/ تو استان خودتون بومی هستید
      ویرایش توسط G3N3R4L : 16 فروردین 1393 در ساعت 18:15

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سهمیه توی انتخاب رشته کسی میدونه چیه؟
      چطوری باید ازش استفاده کرد؟ ( یعنی چطوری باید اقدام کرد ؟ )
      ممنون

14. Top | #14
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سهمیه 25 درصد خیلی تاثیری نداره فقط موقع انتخاب رشته ممکنه یه اولویت هایی داشته باشین
      یه روزی دوباره خورشید رد میشه از بغض ابرا
      دوباره بوسه و لبخند میشه سرگرمی دنیا

15. Top | #15
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      سلام...سهمیه جانبازی یا آزادگی فقط برای اقوام درجه 1 ، 40 درصد تأثیر داره...

و در مورد نحوه استفاده هم فکر میکنم یه مقدار دیر باشه...زمان ثبت نام باید کد سهمیه رو از ازگان مربوطه(سپاه یا ارتش) دریافت و وارد فرم ثبت نام کرد.
      ویرایش توسط Dr.ali : 16 فروردین 1393 در ساعت 20:22

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن