خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 65
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      شما باید اول از همه هدفت رو واسه خودت مشخص کنی که چی می خوایی و واسه چی می خوایی و هدف از خوندن چیه
      اگه به این سوال ها واسه خودت بتونی جواب بدی و هدفت رومشخص کنی که با این برنامه ریزی و این خوندن ها می خوایی به چی برسی نصف راهت رو رفتی
      من الان یک هدفی دارم و باید برنامم رو متناسب با این هدفی که دارم جلو ببرم
      خب از اول زندگیمون بهمون می گن خواستن توانستن هست ولی به نظر من اصلا و ابدا اینطوری نیست
      خواستن مقدمه ای برای توانستن هست
      احساس نیاز هست که موجب توانستن می شه
      خواستن یعنی رویای چیزی رو داشتن ولی احساس نیاز یعنی رویای چیزی رو داشتن و عملی کردن آن رویا
      اگر این احساس نیاز رو در خودت به وجود بیاری و بدونی که واسه چی تلاش می کنی راه برات آسون می شه
      دیگه از این به بعد می افتی به راه مستقیم نه بیراهه
      هر چقدر راهت رو بهتر بشناسی یا به اصطلاح راه بلد باشی بهترین نتیجه رو می گیری
      اگر چند روز اول شروع کارت به برنامه ریزیت حساس باشی که باید دقیقا سر ساعت انجام بشه یقین بدون که دیگه در اجرا برنامت مشکلی برات به وجود نمی یاد
      الان دیگر برای یک کنکوری مهمتر و اولویت دار ترین کار مطالعه هست و بس
      کار های تلف کن وقتت رو به حداقل برسون که به امید خدا برنامه خودت رو بدون هیچ نقصی جلو ببری
      به خدا توکل کن و برای اجرا هر چه بهتر برنامت قدمی محکم و استوار بردار
      آرزوی موفقیت

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      سلام بر شما دوست عزیزم.
      قال الامام علی علیه السلام : فی القُنُوطِ اَلتَّفرِیطُ.
      «بحار الأنوار، ج 77، ص 211»

امام علی علیه السلام فرمود: نومیدی، موجب تفریط و تقصیر می شود.

دوست عزیزم در هر کاری نه زیاد افراط کن و نه تفریط متعادل رو و میانه رو باش.
      درس خواندن به خوب خواندن هست . چرا نا میدی ؟؟ مگر مسلمان نیستی؟مگر خدا رو قبول نداری؟با خدا بودن فقط به گفتار نیست بلکه به عمل هست.

سیاهی را کند روشن سپیدی
      بشوید مِی ز دل زنـگ پلیـــدی
      کلیـد باب مشکلها امیــد است
      که ره بر مـرگ دارد نا امیـــدی
      نا امید نباش و به خدا توکل کن.کار نشد نداره
      این حرف ها شعار نیستند بلکه واقعیت هست.گاهی تنبلی ها باعث میشه ما از درس و کار و تلاش اعراض کنیم.پس ( وقت است تا بار سفر بر باره بندیم ) / سفری به سوی موفقیت - به سوی ساحلی از آرامش.
      دوست عزیزم چند راهکار :
      الف ) فصول مهم - آسان و پر سوال را انتخاب و مطالعه کن و به تسلط برسید.چنانچه وقت باقی ماند سراغ بقیه دروس و فصول هم میریم.
      ب ) از زمین شناسی غافل نشو.
      پ) درس خوندن به ساعت بالا نیست بلکه به خوب خواندن و با کیفیت خوندن هست .
      ت ) برنامه ریزی مناسب داشته باش و افراط و تفریط های مشاوره ای جدا پرهیز کن.
      ث) سعی کن تا حد امکان تک منبعی باشی و از منابع و کتب متعدد استفاده نکنید.
      ج) از جزوات و cd و dvd های مختلف تبلیغاتی که بعضی از اونها غیر استاندارد هستند استفاده نکن .
      چ) میتوانی از کتب خلاصه شده ( مهر و ماه - کالج -تخته سیاه - خیلی سبز- نگرش روز - خط قرمز - نشر دریافت و... ) استفاده کنی .
      ح ) تستهای کنکور های سال 80 تا 92 اعم از خارج و داخل کشور را که در کتابهای انتشارات چکیده (وابسته به شرکت تعاونی خدماتی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور ) موجود هست استفاده کنی . کتابهای زرد قلم چی و دور دنیا در چهار ساعت گاج و.. پیشنهاد میشود.
      در پایان برای شما سال سرشار از موفقیت در پناه خدا و زیر سایه امیرالمومنین آرزومند هستم.یا علی

3. Top | #18
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ammir نمایش پست ها
      من 21 سالمه
      بنا به دلایلی انقدر تاخیر افتاده برام
      ببینید من تا الان اینا رو خوندم بنظرتون چیا رو بخونم دیگه و روزی چند ساعت که بتونم پزشکی هر جایی هر دانشگاهی قبول شم
      انقدر استرس دارم از این که عقبم سر درس میرم تمرکزم صفره و همش نگران عقب موندگی های درسیمم
      ادبیات
      ادبیات 2 کل کتاب + تعداد کافی تست زدم
      ادبیات 3 درس 1و 2 و 10 و 11 و 12 و 13و 14 با تست
      زبان فارسی واج و تکواژ فول
      ادبیات پیش درس 15 و 16 با تست

عربی
      اسم و فعل فول

دینی
      دین 2 تا اخر درس 12 با تست
      دین پیش درس 1 و 6 و 7 با تست

زبانم خوبه مشکلی ندارم

ریاضی
      تابع از دوم و سوم مباحثش کامل
      لگاریتم و نمایی
      مثلثات
      ماتریس
      حد و پیوستگی و مشتق
      تست خیلی نزدم اما یه مقداری تست داشتم

زیست (عمق فاجعه )
      زیست 1 درس 1 تا پایان 4 با تست فول
      زیست 2 درس 1تا پایان 8 با تست (فقط مسائل ژنتیک مونده )
      زیست پیش فصل 6 با تست

فیزیک
      از پایه الکتریسیته رو فول بستم
      از پیش نوسان و موج 1 و نصف موج 2

شیمی
      شیمی 2 فول
      شیمی 3 یکم فصل 1

خیلی اوضاعم داغونه ؟
      امید پزشکی نداشته باشم ؟
      منم تازه شروع کردم.... درسته وقت کمی داریم .. ولی غیر ممکن وجود نداره.. همه چیز با اراده ی خودمون و توکل به خدا امکان پذیره... به امید موفقیت همه ی ما درررررر کنکوررررررر

4. Top | #19

نمایش مشخصات
      دبیر عربیمون میگفت اگه واقعا اراده کنین و واقعا بخواین حتی یک ماه مونده به کنکور هم میتونین موفق شین
      کافیه فکر کنین کنکور همون عروسیه که تا یک و دو نصفه شب بیدار میمونین براش و اصلا هم خسته نمیشین از بیدارموندنتون و حتی متوجه گذشت زمان نمیشین...

مطمئن باشین اگه اراده کنین... اگه فکر کنین امسال می تونین...حتما می تونین

موفق باشید..درپناه حق
      Lady in Red

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      جدی شروع کنی ولی روزی کمتراز10 ساعت نخونی مطمئن باش میاری حالا بهشتی یا ایران نشد یه دانشگاه دیگه....منطقه چند هستی؟

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      کسی نیـــــــــــــــــــــــ ـــــــــست؟؟؟؟

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      باز هم از همه ی دوستان ممنون
      سارا خانوم من منطقه 1 هستم

من تو این مدت نشستم یه برنامه ی جامع برای خودم ریختم حدود 7 ساعت سایر درس ها در روز و بین 3 تا 4 ساعت هم فقط زیست
      انشالله اگر کامل اجراش کنم که همین طور هم میشه پیش بینی می کنم
      ادبیات رو بین 65 تا 75 بزنم
      عربی رو بین 50 تا 60
      دینی بین 65 تا 80
      زبان بین 85 تا 100
      ریاضی بین 35 تا 45
      زیست بین 55 تا 65
      فیزیک بین 35 تا 45
      شیمی بین 45 تا 55

با این درصدا اگه بزنم پزشکی میشه اورد؟
      این شرط معدل هم نگرانم کرده البته من معدلم 16.54 بود و نمره زیستم 18.5 و زبان 20 و ادبیات 17.5 دیتی 17 و شیمی 16
      بقیه درسا نمره ام پایین تر بود ولی تک نداشتم پایین ترش عربی بود 11 ریاضی و فیزیک هم فکر کنم 13-14 شدم

8. Top | #23
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      سلام

اختصاصی ها رو باید بیاری بالاتر. ریاضی و فیزیک رو حداقل باید برسونی به 60 ( کار سختی نیست)

زیست و شیمی هم هدفتو بذار حداقل 70 و برای رسیدن به این درصد برنامه ریزی کن.

اگر براساس کنکورهای سالهای قبل می خوای درصد هاتو تعیین کنی باید یه حاشیه اطمینان بالاتر حداقل 20 یا 30درصدی هم برای خودت در نظر بگیری .

درسای عمومی هم حدود 60 درصد کافیه.منظورم برنامه ریزی و تعیین زمانی هست که برای این دروس می خوای کنار بذاری حالا اگر تو یه درسی قوی هستی و درصد بالاتری کسب کنی که خوش به حالت.

نکته آخر هم اینکه از همین الان تا می تونی تست بزن به صورت کاملا برنامه ریزی شده.. یه ایرادی که تو همچین شرایط خاصی پیش میاد اینه که طرف میگه بذار درسها رو اول بخونم و کامل تموم کنم بعد میام مثلا کل خرداد ماه تست می زنم . مشکل اینجاست که به احتمال بسیار زیاد شما نمیرسی دقیقا طبق برنامه ریزی جلو بری و زمانی درسها رو تموم می کنی که فرصتی دیگه نمونده. حالا هم استرس داری هم اینکه مطالبی که قبلا خوندی رو روشون تسلط نداری. یعنی حتی به اندازه دانسته هاتم نمیتونی تو کنکور جواب بدی.

یه DeadLine برای خودت تعیین کن. از اون تاریخ به بعد دیگه مطلب جدید نخون و سعی کن روی مطالبی که خوندی مسلط بشی و مرور شون کنی. و تست هاشون رو تو زمان تعیین شده مشابه کنکور حل کنی. بعد از این مرحله اگه زمانی مونده بود میتونی بذاری برای خوندن یه مطلب جدید تو درسهایی مثل زیست یا شیمی.

و در نهایت اینکه به قول مولوی :

کد:
      کوشش بیهوده به از خفتگی                یار دارد دوست این آشفتگی

و مطمئن باش کوشش شما هم اصلا بیهوده نخواهد بود.
      ویرایش توسط stephanie : 11 فروردین 1393 در ساعت 13:29

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      کافیه فقط شیمی و یکی ازدو درس ریاضی یا فیزیکتو ببری بالاتر...
      منم خود کتاب نخونده دارم و دندون پزشکی یا تغذیه دوس دارم بیارم..دارم تلاشمو میکنم....من خودم منطقه3 هستم..
      میگم شما نمیدونی منطقه 3 بودن چ تاثیری داره؟یا اصلا نداره؟

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام بچه ها من همین الان بعد از خوندن این تاپیک عضو این سایت شدم تا شاید شما بتونید کمکم کنید.من فارغ تحصیل سال 87هستم تو کنکور88 هم رتبم1800منطقه سه بود.
      به خاطر یه سری مشکلات چند سالی از تحصیل دور بودم.امسال هم که برای کنکور93ثبت نام کردم متاسفانه ابان ماه پدرم رو از دست دادم..و از نظر روحی واقعا داغون شدم اما الان تصمیم گرفتم ک خودم رو از این شرایط بیرون بکشم .من دانش اموز فوق العاده درس خونی بودم.معدل نهاییم هم19بود.
      اگه میشه راهنماییم کنید تا ببینم چه جوری میتونم تو این80روز خودم رو به پزشکی تبریز برسونم؟اصلا میشه ؟
      البته خودم از سوالم خندم میگیره چون غیر ممکن به نظر میرسه...
      پدرم وقتی مرد
      اسمان ابی بود...

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      این درصدا چیه میگین دل بچه مردمو خالی میکنین
      اینا برای پزشکی تهران هم کفایت میکنه دوستان عزیز!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 این بنده خدا داره میگه پزشکی و تاکیدی روی تهران نداره
      دوست عزیز شما میانگین زیست و شیمی رو ببر بالای 80 ریاضی و فیزیک همون درصدا تازه بالا هم هستن . عمومی ها هم برو بالای 70 راحت شهرهای خوب قبولی نه پزشکی های حتی شهرهایایین.

12. Top | #27
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ammir نمایش پست ها
      باز هم از همه ی دوستان ممنون
      سارا خانوم من منطقه 1 هستم

من تو این مدت نشستم یه برنامه ی جامع برای خودم ریختم حدود 7 ساعت سایر درس ها در روز و بین 3 تا 4 ساعت هم فقط زیست
      انشالله اگر کامل اجراش کنم که همین طور هم میشه پیش بینی می کنم
      ادبیات رو بین 65 تا 75 بزنم
      عربی رو بین 50 تا 60
      دینی بین 65 تا 80
      زبان بین 85 تا 100
      ریاضی بین 35 تا 45
      زیست بین 55 تا 65
      فیزیک بین 35 تا 45
      شیمی بین 45 تا 55

با این درصدا اگه بزنم پزشکی میشه اورد؟
      این شرط معدل هم نگرانم کرده البته من معدلم 16.54 بود و نمره زیستم 18.5 و زبان 20 و ادبیات 17.5 دیتی 17 و شیمی 16
      بقیه درسا نمره ام پایین تر بود ولی تک نداشتم پایین ترش عربی بود 11 ریاضی و فیزیک هم فکر کنم 13-14 شدم
      زیست و شیمی بالای 80 بقیش زیاد هم هستن ((:
      اگر تهران میخوای البته.

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوستان.من تا الان ب دلالی نتونستم خوب بخونم.از این به بعد میخام درست بخونم.عمومیا میتونم تقریبا جمعش کنم (عربی اصلا قصد زدن ندارم متنفرم ازش)ولی اختصاصیا ریاضی ک هیچی نخوندم، فیزیک هم ن اون طور ک باید میخوندم،ریست هم بد نیست،شیمی هم ی کاری میشه بکنی،زمین هم ک وقت نمیشه و واسه پزشکی بدرد نمیخوره زمین.
      میخام برم پزشکی حالا دانشگاهش مهم نی ازاد یا بین الملل.
      الان تمام فکر و ذکرم کنکوره و نمیدونم چیکار کنم لطفا اگه میتونید ی راه بذارین جلو من
      با تشکر

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط badboy313 نمایش پست ها
      سلام دوستان.من تا الان ب دلالی نتونستم خوب بخونم.از این به بعد میخام درست بخونم.عمومیا میتونم تقریبا جمعش کنم (عربی اصلا قصد زدن ندارم متنفرم ازش)ولی اختصاصیا ریاضی ک هیچی نخوندم، فیزیک هم ن اون طور ک باید میخوندم،ریست هم بد نیست،شیمی هم ی کاری میشه بکنی،زمین هم ک وقت نمیشه و واسه پزشکی بدرد نمیخوره زمین.
      میخام برم پزشکی حالا دانشگاهش مهم نی ازاد یا بین الملل.
      الان تمام فکر و ذکرم کنکوره و نمیدونم چیکار کنم لطفا اگه میتونید ی راه بذارین جلو من
      با تشکر
      پول الملل نه ببخشید بین الملل که دیگه رتبه نمیخواد با 6000 و 7000 هم میشه قبول شد. فقط بهشون ثابت کن پولشو داری..

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط باران23 نمایش پست ها
      سلام بچه ها من همین الان بعد از خوندن این تاپیک عضو این سایت شدم تا شاید شما بتونید کمکم کنید.من فارغ تحصیل سال 87هستم تو کنکور88 هم رتبم1800منطقه سه بود.
      به خاطر یه سری مشکلات چند سالی از تحصیل دور بودم.امسال هم که برای کنکور93ثبت نام کردم متاسفانه ابان ماه پدرم رو از دست دادم..و از نظر روحی واقعا داغون شدم اما الان تصمیم گرفتم ک خودم رو از این شرایط بیرون بکشم .من دانش اموز فوق العاده درس خونی بودم.معدل نهاییم هم19بود.
      اگه میشه راهنماییم کنید تا ببینم چه جوری میتونم تو این80روز خودم رو به پزشکی تبریز برسونم؟اصلا میشه ؟
      البته خودم از سوالم خندم میگیره چون غیر ممکن به نظر میرسه...
      کسی نمیتونه من رو رراهنمایی کنه؟
      پدرم وقتی مرد
      اسمان ابی بود...

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن