خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 6 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 78

موضوع: کشاورزی

1. Top | #31
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kind نمایش پست ها
      من علوم کشاورزی خوندم..کشاورزی یعنی خود اشتغالی.خودت یه گلخونه ای چیزی بزن نمیخاد براش بری دانشگاه که. والا:yahoo (1):
      لطفا بگید کدوم شاخه از کشاورزی رو خوندید؟؟؟
      تازه اگه علمش رو یاد بگیری خیلی بهتر میتونی کار کنی.
      چرخ یک گاری در حسرت واماندن اسب
      اسب درحسرت خوابیدن گاریچی
      ومرد گاریچی در حسرت مرگ

2. Top | #32
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      علوم کشاورزی.گرایشم این بود.
      من پیام نور بودم چیزی یاد نمیدادن.

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kind نمایش پست ها
      علوم کشاورزی.گرایشم این بود.
      من پیام نور بودم چیزی یاد نمیدادن.
      علوم کشاورزی صدتا گرایش داره.
      زراعت؟باغبانی؟ترویج؟آب و خاک؟آبادانی روستا ها و...
      به نظر من مهم نیست کدم دانشگاه باشی مهم اینه خودت چی بخوای.
      ومرد گاریچی در حسرت مرگ

4. Top | #34
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      رشته کشاورزی.گرایش علوم کشاورزی(چندبخشی)خیلیا با گرایشم اشنا نیستن.
      اره صد البته من خودمم طالب نبودم ولی اونا هم...
      وقتی بردنمون عملیات کشاورزی تمام گیر وجین کردن بودیم.انگار کارگر افغانی بردن...

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      الان.99 درصد فارغ التحصیلان کشاورزی بیکار هستن

6. Top | #36
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali47 نمایش پست ها
      حتی بهترین دانشجوهای ارشد کشاورزی هم توی شرکت ها و دولت نمیتونن استخدام بشن.
      من هرچی کشاورزی میشناسم تو کارهای غیر مرتبط با رشتشون هستن یکیشون کارگر در و پنجره سازی pvc هست که درآمدش بالاست یکیش پروتئین سرا داره و ...

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SNIPER نمایش پست ها
      حتی بهترین دانشجوهای ارشد کشاورزی هم توی شرکت ها و دولت نمیتونن استخدام بشن.
      من هرچی کشاورزی میشناسم تو کارهای غیر مرتبط با رشتشون هستن یکیشون کارگر در و پنجره سازی pvc هست که درآمدش بالاست یکیش پروتئین سرا داره و ...

اولا حیف نیست ارشد رشته ای مثل کشاورزی رو بگیری و منتظر استخدام دولتی باشی؟؟؟
      دوما حتی پزشک بیکار هم داریم و این برای تمامی رشته ها ثابته.
      وقتی تو یه شهر کوچیک مثل مریوان دوتا دانشگاه وجود داره که هرکدوم 3 هزار دانشجو دارن طبیعیه که کمبود بازار کار به وجود بیاد.
      سوما یکی از نقاط قوت رشته های فنی مهندسی بی نیاز بودن از کار دولتیه.
      وضع کشاورزی ایران که معلومه شما برید دانشش رو یاد بگیرید و یه گوشه کار رو بگیرید.
      چندتا پست قبلی رو بخونید ببینید چی بودیم و چی شدیم...
      ومرد گاریچی در حسرت مرگ

8. Top | #38
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali47 نمایش پست ها

این آمار رو کی بهت داده؟؟؟
      من که هنوز ترم سوم کشاورزی هستم دارم زندگیم رو از همین راه میگزرونم.
      ومرد گاریچی در حسرت مرگ

9. Top | #39
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط :کمدین: نمایش پست ها

اولا حیف نیست ارشد رشته ای مثل کشاورزی رو بگیری و منتظر استخدام دولتی باشی؟؟؟
      دوما حتی پزشک بیکار هم داریم و این برای تمامی رشته ها ثابته.
      وقتی تو یه شهر کوچیک مثل مریوان دوتا دانشگاه وجود داره که هرکدوم 3 هزار دانشجو دارن طبیعیه که کمبود بازار کار به وجود بیاد.
      سوما یکی از نقاط قوت رشته های فنی مهندسی بی نیاز بودن از کار دولتیه.
      وضع کشاورزی ایران که معلومه شما برید دانشش رو یاد بگیرید و یه گوشه کار رو بگیرید.
      چندتا پست قبلی رو بخونید ببینید چی بودیم و چی شدیم...
      100% وجود داره حتی پزشک متخصص عفونی داریم که بیکار هست. ولی بیکاری رشته هایی مثل برق و it خیلی کمتر هست.
      یه خانم مهندس یا یه آقای مهندس 28 ساله چطور بره کشاورزی کنه؟ اصلا به تیپ و شخصیت یه مهندس نمیخوره که بتونه توی خارج از شهر کشاورزی کنه. فکر میکنین آدم میتونه بره توی روستا زمین بخره و دیم بکاره؟ شرایط کارکردن توی خارج از شهر خیلی سخته باهات لج میشن یه روز عصر که توی شهرت هستی گاو و گوسفنداشونو میریزن توی زمینت و گندم هاتو میخورن
      باغداری هم که کار یه آدم تحصیلکرده نیست. باید دلال بشناسی بدونی کدوم محصول رو به کدوم دلال بفروشی چون دولت هیچی خرید نمیکنه ازت.

کلا بنده

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      100% وجود داره حتی پزشک متخصص عفونی داریم که بیکار هست. ولی بیکاری رشته هایی مثل برق و it خیلی کمتر هست.
      یه خانم مهندس یا یه آقای مهندس 28 ساله چطور بره کشاورزی کنه؟ اصلا به تیپ و شخصیت یه مهندس نمیخوره که بتونه توی خارج از شهر کشاورزی کنه. فکر میکنین آدم میتونه بره توی روستا زمین بخره و دیم بکاره؟ شرایط کارکردن توی خارج از شهر خیلی سخته باهات لج میشن یه روز عصر که توی شهرت هستی گاو و گوسفنداشونو میریزن توی زمینت و گندم هاتو میخورن
      باغداری هم که کار یه آدم تحصیلکرده نیست. باید دلال بشناسی بدونی کدوم محصول رو به کدوم دلال بفروشی چون دولت هیچی خرید نمیکنه ازت.

کلا بنده
      مشکل خیلی ریشه ای تر از این حرفاست.
      ما میریم تو یه دانشگاه درپیتی یه مدرک درپیتی تر میگیریم و به خودمون میگیم مهندس غافل از اینکه مهندس بودن یعنی درگیری با کار.
      یارو تو آمریکا دکتری کشاورزیه صد برابر منو شما هم احترام اجتماعی داره اونوقت میره بوفه ارائه محصول رزرو میکنه.
      ماها از دکتر مهندس شدن فقط ریش و تیپ شون بهمون رسیده.
      چه ایراده داره مهندس کشاورزی هستی بری تو یه روستا زمین اجاره کنی و روش کار کنی.
      منم اگه یکی بیاد و خودشو مهندس بدونه و رو زمین کنار دستم کار کنه و همه اعتقاداتمو زیر سوال ببره (منظورم کشاورزیه سنتیه) میزنم پدر زمینشو در میارم حالا چه برسه به یه روستایی ساده ولی اگه سر نماز جمعه ها بشینی و مشکلات کشاورزی روستارو مورد بحث قرار بدی، با بقیه کشاورزا رابطه خوبی داشته باشی، به حرفاشون گوش بدی مثل بت میپرستنت.(و اینو خودم شخصا تجربه کردم)
      ومرد گاریچی در حسرت مرگ

11. Top | #41
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اینجور که 100% میشه ولی وقت زیادی باید برای کشاورزی بزاری. یعنی باید آرامشت رو کاهش بدی به خاطر علاقت. از تفریحات و خوشگذرون هات کم کنی. مثل همشهری من که واسه اینکه جراح بشه انقدر درس خوند که زنش ازش جدا شد

12. Top | #42
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اینجور که 100% میشه ولی وقت زیادی باید برای کشاورزی بزاری. یعنی باید آرامشت رو کاهش بدی به خاطر علاقت. از تفریحات و خوشگذرون هات کم کنی. مثل همشهری من که واسه اینکه جراح بشه انقدر درس خوند که زنش ازش جدا شد
      کشاورزی اینجوری نیست.
      درسته درحد پدر دراومدن خسته میشی ولی با روحت بازی میکنه.
      من 6 ماه روستام 6 ماه هم تو شهرم و باور کن الان دلتنگ اونجام و وقتی هم که اونجام اصلا احساس دلتنگی های شهر رو ندارم.
      (فقط زمان فروش محصول یه کم استرسی میشی)
      ومرد گاریچی در حسرت مرگ

13. Top | #43
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط :کمدین: نمایش پست ها
      کشاورزی اینجوری نیست.
      درسته درحد پدر دراومدن خسته میشی ولی با روحت بازی میکنه.
      من 6 ماه روستام 6 ماه هم تو شهرم و باور کن الان دلتنگ اونجام و وقتی هم که اونجام اصلا احساس دلتنگی های شهر رو ندارم.
      (فقط زمان فروش محصول یه کم استرسی میشی)
      6 ماه روستا ؟؟؟؟ من یه بار 4 روز رفتم واسه هفت پشتم بس بود !
      کاملا هم اونجوره که من گفتم. شما فقط به خاطر علاقت داری اینقدر پشتکار نشون میدی.. اصلا نمیشه گفت مهندسای کشاورزی مثل شما هستن. خیلی کم بشه کشاورزی پیدا کرد که هدفش همون کشاورزی بوده باشه ( نمیدونم هدف شما بوده یا نه ) ولی اکثر دانشگاهها همه دانشجوهاشون کشاورزی رو انتخاب آخرشون گذاشته بودن که بتونن دانشگاه برن.دانشگاه آزادی ها که همشون هیچی قبول نشدن و خود سایت آزمون.دات.نت براشون انتخاب شش/هفتم قرار داده. کسی با شرایط شما علاقه و تلاش داشته باشه حتی رشتش آفتابه شناسی هم باشه بازم به بالاترین جاها میرسه. ولی متاسفانه واقع بینی هم لازمه دیگه بعضی جاها. اینکه مجبور باشی 6 ماه روستا باشی و بعد ببینی همکلاسی دوران دبیرستانت که نرم افزار یا برق خونده با روزی 9 ساعت کار کردن درآمدش دو برابر شماست و کلی هم خوش میگذرونه ..... من که باشم در این شرایط یا صبح تا شب حرص میخورم یا افسرده میشم.

ولی خوش به حال شما که 6 ماه لبنیات بدون روغن پالم میخوری

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      6 ماه روستا ؟؟؟؟ من یه بار 4 روز رفتم واسه هفت پشتم بس بود !
      کاملا هم اونجوره که من گفتم. شما فقط به خاطر علاقت داری اینقدر پشتکار نشون میدی.. اصلا نمیشه گفت مهندسای کشاورزی مثل شما هستن. خیلی کم بشه کشاورزی پیدا کرد که هدفش همون کشاورزی بوده باشه ( نمیدونم هدف شما بوده یا نه ) ولی اکثر دانشگاهها همه دانشجوهاشون کشاورزی رو انتخاب آخرشون گذاشته بودن که بتونن دانشگاه برن.دانشگاه آزادی ها که همشون هیچی قبول نشدن و خود سایت آزمون.دات.نت براشون انتخاب شش/هفتم قرار داده. کسی با شرایط شما علاقه و تلاش داشته باشه حتی رشتش آفتابه شناسی هم باشه بازم به بالاترین جاها میرسه. ولی متاسفانه واقع بینی هم لازمه دیگه بعضی جاها. اینکه مجبور باشی 6 ماه روستا باشی و بعد ببینی همکلاسی دوران دبیرستانت که نرم افزار یا برق خونده با روزی 9 ساعت کار کردن درآمدش دو برابر شماست و کلی هم خوش میگذرونه ..... من که باشم در این شرایط یا صبح تا شب حرص میخورم یا افسرده میشم.

ولی خوش به حال شما که 6 ماه لبنیات بدون روغن پالم میخوری
      خوب میدونم چی میگی چون میدونم همکلاسی هام کیا هستن ولی دوست عزیز این نباید باعث کم ازرش شدن کشاورزی بشه.
      من خودم یکی از اونا بودم که به زور رفتم کشاورزی، منم تا دوسال پیش یه شب هم تو روستا نخوابیده بودم، معدل دیپلمم 9.8 بود، از سال اول دبیرستان تا ورود به دانشگاه نمره بیشتر از 13 نداشتم ولی الان معدلم شده 15.5 ترم دوم کارشناسی من مقاله پژوهشی نوشتم، من الان 6 ماه از سال رو تو روستا زندگی میکنم و بهش هم افتخار میکنم چون اهمیت کشاورزی رو درک کردم.
      هرکسی باید این اهمیت رو درک کنه شما میگی فلان کس بیکاره؟؟؟
      منم میگم اولا تو هر رشته ای این احتمال وجود داره.
      دوما مطمئنی اون آدم میتونسته چیز دیگه ای بخونه و اومده کشاورزی یا اصلا مطمئنی اون آدم اگه رشته دیگه ای میخوند موفق میبود؟؟؟(بعضیا هستن کلا گند کارن و هرکاری بکنن نتیجه نمیگیرن)
      شما میگی درآمد کسی که مهندسی نرم افزار میخونه از کسی که مهندسی کشاورزی میخونه (مخصوصا اگه رشتش زراعت و یا اصلاح نباتات باشه) بیشتره؟؟؟
      پس چرا میگن بازگشت سرمایه تو کشاورزی بیشتر از هر کار دیگه ایه؟؟؟
      .........................
      من با اون شرایطی که گفتم کشاورزی خوندم و الان به هرکس در دوروبر خودم نگاه میکنم آرزوشونه که زندگی منو داشتن
      ومرد گاریچی در حسرت مرگ

ویرایش توسط Joker72 : 14 بهمن 1393 در ساعت 02:56

15. Top | #45
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آقای Joker72....

به شخصه از خوندن پستات ، لذت بردم .....

انصافا کشور مابه وجود آدمایی مثل شما احتیاج داره .....

شخصیت و نوع تفکر شما واسه خیلیا از جمله خود من فوق العاده قابل احترامه......

حتی اون کسایی هم که به ظاهر حرفای شما رو قبول ندارن ، یه جورایی متوجه عمق مساله نیستن و از طرفی فوق العاده نیازمند به محصول کاری که شما داری انجامش می دی ، هستن.....

پس به خودت و به کاری که داری انجام می دی ، افتخار کن.......!!!!!!!

خیلی مخلصیم....
      یا علی.....

صفحه 3 از 6 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن