خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 14 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 205
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات

Arrow جمع بندی عربی کنکور

سلام دوستان
      پویا دقتی هستم مدرس درس عربی در استان های همدان - کرمانشاه - ایلام - کردستان - لرستان
      تو این فرصتی که تا کنکور مونده میخوایم چند تا از سوالات مهم و دشوار سال های اخیر رو با هم بررسی کنیم
      شما هم با نظرات خودتون ما رو در بهتر ارایه دادن درس همکاری کنین
      تا چند لحظه دیگه اولین سوال رو با هم بررسی میکنیم

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      خب کارمون رو از اولین تست قواعد رشته ریاضی سال 92 شروع میکنیم
      سوال 1) عین الخطا فی العلامه الاعراب الفرعیه
      1) المتقون فی المجتمعنا الحاضر کثیرون
      2) وُلد ولدیه التوامین قبل شهرین
      3) کانوا صامتین اثنا درس المعلم
      4) یشاهد الطفلان ذلک الرجل الغریب

خب گزینه ها رو بررسی میکنیم
      در گزینه اول واضح است که المتقون مبتدا و کثیرون خبر آن است که هر دو باید مرفوع باشند که ( و ) نشانه رفع است
      پس این گزینه درست است
      در گزینه دوم از آنجا که فعل ماضی با ضمه شروع شده است و یا از طریق معنی نتیجه میگیریم که فعل مجهول است و میدانیم که فعل مجهول به نایب فاعل نیاز دارد که آن هم مرفوع است اما ( ولدیه ) که نایب فاعل آن است مرفوع نیست چون ( ی) نشانه نصب و جر است ....... پس پاسخ این تست گزینه دوم است
      گزینه سوم را هم بررسی میکنیم در این جمله ضمیر ( و ) اسم کان و محلا مرفوع است و صامتین خبر کان است که با ( ی ) منصوب است که درست است
      و در گزینه چهارم الطفلان فاعل جمله و مرفوع با ( ا ) که درست است

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      خب دوستان در ادامه بررسی سوالات به حل دومین تست رشته انسانی در آزمون 92 می پردازیم
      سوال ) عین المنقوص یختلف من حیث علامه الاعراب
      1) ان القاضی العادل یقصد حصحصه الحق
      2) کل الناس یریدون من القاضی ان یحکم بالعدل
      3) فی کل الحکم بعض الناس یرضون و بعضهم لا یرضون عن القاضی
      4)الناس یتکلمون عن حکم القاضی دایما اما بالرد و اما بالقبول

خب برای پاسخ گویی به سوال اول باید اسم منقوص رو مشخص کنیم حتما میدونید که کلمه قاضی منقوصه
      در ضمن میدونیم که اعراب کلمات منقوص در حالتای رفع و جر تقدیریه و فقط در حالت نصب اصلیه پس اگه یه
      کلمه در جایی باشه که نقشش مرفوعی باشه مثله مبتدا ..... خبر ..... فاعل ..... نایب فاعل .... اسم افعال ناقصه .....خبر حروف مشبهه
      و یا نقشش مجروری مثله مجرور به حرف جر و یا مضاف الیه باشه اعرابش تقدیریه و اگه کلمه در نقش منصوبی باشه مثلا مفعول به .....
      خبر افعال ناقصه ..... اسم حروف مشبهه باشه اعرابش ظاهری اصلیه خب پس بیاین نقش کلمه ( قاضی ) رو تو گزینه ها پیدا کنیم

گزینه 1 ) خب اینجا ( قاضی ) اسم انّ میباشد که منصوبه پس اعراب در این حالت ظاهریه اصلیه

گزینه 2 ) میدونیم که ( من ) از حروف جره و ( قاضی ) بعد اون اومده پس مجرور به حرف جر میشه که اعرابش تقدیریه

گزینه 3 ) مثل گزینه 2 چون ( عن ) از حروف جره پس ( قاضی ) مجرور به حرف جر میشه و اعرابش تقدیری

گزینه 4 ) از معنی مشخصه که ( قاضی ) مضاف الیه و مجروره که اعرابش در این حالتم تقدیریه

پس نتیجه میگیریم که فقط در گزینه 1 علامه اعراب با بقیه فرق داره و جواب این تست میباشد

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pooya1392 نمایش پست ها
      خب دوستان در ادامه بررسی سوالات به حل دومین تست رشته انسانی در آزمون 92 می پردازیم
      سوال ) عین المنقوص یختلف من حیث علامه الاعراب
      1) ان القاضی العادل یقصد حصحصه الحق
      2) کل الناس یریدون من القاضی ان یحکم بالعدل
      3) فی کل الحکم بعض الناس یرضون و بعضهم لا یرضون عن القاضی
      4)الناس یتکلمون عن حکم القاضی دایما اما بالرد و اما بالقبول

خب برای پاسخ گویی به سوال اول باید اسم منقوص رو مشخص کنیم حتما میدونید که کلمه قاضی منقوصه
      در ضمن میدونیم که اعراب کلمات منقوص در حالتای رفع و جر تقدیریه و فقط در حالت نصب اصلیه پس اگه یه
      کلمه در جایی باشه که نقشش مرفوعی باشه مثله مبتدا ..... خبر ..... فاعل ..... نایب فاعل .... اسم افعال ناقصه .....خبر حروف مشبهه
      و یا نقشش مجروری مثله مجرور به حرف جر و یا مضاف الیه باشه اعرابش تقدیریه و اگه کلمه در نقش منصوبی باشه مثلا مفعول به .....
      خبر افعال ناقصه ..... اسم حروف مشبهه باشه اعرابش ظاهری اصلیه خب پس بیاین نقش کلمه ( قاضی ) رو تو گزینه ها پیدا کنیم

گزینه 1 ) خب اینجا ( قاضی ) اسم انّ میباشد که منصوبه پس اعراب در این حالت ظاهریه اصلیه

گزینه 2 ) میدونیم که ( من ) از حروف جره و ( قاضی ) بعد اون اومده پس مجرور به حرف جر میشه که اعرابش تقدیریه

گزینه 3 ) مثل گزینه 2 چون ( عن ) از حروف جره پس ( قاضی ) مجرور به حرف جر میشه و اعرابش تقدیری

گزینه 4 ) از معنی مشخصه که ( قاضی ) مضاف الیه و مجروره که اعرابش در این حالتم تقدیریه

پس نتیجه میگیریم که فقط در گزینه 1 علامه اعراب با بقیه فرق داره و جواب این تست میباشد
      سلام فقط تست بررسی میکنین یا آموزش هم کار میکنین مثلا یه جزوه ای بذارین رو سایت؟

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام شوما که دارین زحمت خودتونو میکشین اگه میشه ی جزوه جمع بندی کوچولو هم واسمون بزارین ممنون میشیم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      از توجه شما به مطالب گفته شده تشکر میکنم
      هدفم اینه که این روزا یه تعداد از تست های مهم و پر تکرار آزمون سراسری رو با هم بررسی کنیم تا شما با تکینک های پاسخ گویی به سوالات آشنا بشین
      دوستانی از من جزوه خواستند که من هم در پاسخ این عزیزان میگم که ان شا الله از 15 فروردین جمعه ها با تدریس یک موضوع در خدمت شما میباشم ..... ضمنا برای نتیجه گیری بهتر از این کلاس من تکالیفی رو هر هفته به شما ارایه میدم تا شما اونا رو انجام بدین و همچنین میتونین اشکالات خود را مطرح کنین ....... برای هماهنگی بیشتر در تمرین ها خوبه که همه از کتابی استفاده کنیم که سوالات کنکور سراسری رو داشته باشه که بهترین منبع کتاب عربی سازمان سنجش میباشد
      فقط این رو به یاد داشته باشین که جزوات مختلفی از اساتید گوناگون وجود داره ولی چیزی که شما رو به درصد مطلوبی در کنکور میرسونه حل تمرین و تست زدنه ...... پس از جزوات برای یادگیری مطالب استفاده کنیم و با تست زدن مهارت خود را در پاسخگویی به سوالات افزایش بدیم
      موفق و موید باشین

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      اگه موافق باشین یه تست دیگه رو هم بررسی کنیم
      کنکور سال 91 رشته ریاضی :
      عین الوصف جمله
      1) من آمن و ینفق من امواله الطیبه فی سبیل الحق نجا
      2) ان اللحم غذا مفید تکنز فیه مقادیر کثیر من البروتین
      3) لا تشغل نفسک بامور غیر مهمه فتغفل عما ینفعک و یهمک
      4) علی المر من یتواضع لمن علمه و یحاول ان اصبح افضل منه

خب از ما جمله وصفیه رو میخواد میدونیم که باید یه اسم نکره پیدا کنیم و بعدش یه جمله که اون اسم نکره را توصیف کنه

در گزینه 1 که اصلا اسم نکره وجود نداره

در گزینه 2 غذا اسم نکره است و فعل تکنز داره اونو توصیف میکنه پس همین گزینه جمله وصفیه داره

در گزینه 3 امور اسم نکره است ولی فعل تغفل اونو توصیف نمیکنه پس جمله وصفیه نیست

در گزینه 4 هم که جمله وصفیه وجود نداره

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      استاد عـــالیه لطفا همینجوری ادامه بدید و تک تک گزینه ها رو هم که بررسی میکنید خیلی خوبه.
      مرسی

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      دوستان سلام
      یه تست دیگه رو میخوایم بررسی کنیم از گروه ریاضی سال 91
      عین العباره التی تبین حاله الفاعل
      1) ان الانبیا یهدون الناس ضالین
      2) نبهته امه نادما من عمل السیی
      3) استیقظت الطفله من النوم قلقه
      4) لاساعد الاخوانی المسلمین مظلومین

خب صورت تست میگه که در کدوم عبارت صاحب حال فاعله پس باید حال رو تو گزینه ها پیدا کنیم و بعد ببینیم که حالت چه نقشی رو بیان میکنه :

گزینه 1 ) تو این جمله که ( ضالین ) حاله ...... پس باید ببینیم که به چه کسی برمیگرده ....... هدایت میکنند مردم را در حالی که گمراه هستند ........پس (ضالین) حالت (الناس) رو بیان میکنه که تو این جمله مفعوله ....... پس این گزینه درست نیست

گزینه 2 ) اینجا ( نادما ) حاله ........ تنبیه کرد او را در حالی که پشیمان بود پس اینجا هم صاحب حال مفعوله

گزینه 3 ) اینجا (قلقه) حاله ........ بیدار شد از خواب در حالی که نگران بود ......... اینجا ( الطفله) صاحب حاله که تو این جمله فاعله ..... پس همین گزینه جواب تسته

گزینه 4) اینجا (مظلومین) حاله ...... باید کمک کنم برادران مسلمانم را در حالی که مظلوم هستند ...... پس صاحب حال مفعوله

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      استاد شما جزوه ای دارین بتونیم بخریم
      --به امید قبولی تو سراسری دانشگاه تبریز حقوق--
      http://ilna.ir/news/mi_news/Original...all/136660.JPG

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      ببینین شما نباید دنبال جزوه خاصی باشین ...... همون جزوه ای رو که در اختیار دارین برای یادگیری درس استفاده کنین ..... تو سایت کنکور هم جزوات زیادی وجود داره
      اینو بدونین که جزوات تفاوت زیادی با هم ندارن و تنها چیزی که شما رو از بقیه متمایز میکنه حل تست و تمرینه .... پس از جزوات برای یادگیری درس استفاده کنین و از کتاب های تست برای تمرین کردن که یکی از بهترین کتاب های تست کتاب عربی سازمان سنجشه .......هر وقت هم که اشکالی داشتین در خدمتتون هستم
      موفق و موید باشین

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      یه تست دیگه از آزمون سال 92 گروه تجربی
      عین الحال
      1) انی استقیظت من النوم کل یوم و الشمس لم یطلع
      2) ساله عن حقایق الامور و لکنها لم یقدر ان یجیب عنها
      3) التمرینات الذهنیه تزید من قوه الدرک و تنقض من النسیان
      4) کانت تتکلم مع صدیقتها باللغه العربیه و لکنی ما کنت معهما

برای پاسخ گویی به این سوال کافیه که این نکته رو بدونیم که هرگاه در وسط جمله ای یک جمله اسمیه با ( و ) شروع بشه اون جمله حالیه است
      تو گزینه 1 هم همین اتفاق افتاده پس جمله ( الشمس لم یطلع ) حالیه و اون ( و ) هم واو حالیه است

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza64 نمایش پست ها
      ســـــــــــــــلام آقـــای دقتـــــــــــــــــی

ممنون ک زحمت می کشین و تست میزارین و تک ب تک گزینه رو تحلیل می کنین

بی زحمت واسی کنکور94 هم تاپیک آمــــــــوزشـــــی بـــزنین

ممــــــــــــنون از شما
      سلام دوست عزیز
      لطف کردین که نظر دادین ............. اجازه بدین دوستانتون کنکور 93 رو با موفقیت پشت سر بذارن بعدش برای شما هم برنامه داریم
      موفق و موید باشین

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      خب یه تست دیگه رو بررسی میکنیم
      عین الحال یختلف نوعها من البقیه :
      1) بدا کلام و هو یعلم ان الوقت سینهی
      2) تنقضی الایام و هی لا تعود مره الاخری
      3) مازلت اعمل الخیر راجیا ان یبقبل الله
      4) شرعت بمطالعه الکتاب الجدید یتکلم عن اسرار الخلقه

خب همون طور که در تست قبلی گفتیم هر گاه در وسط جمله یک جمله اسمیه با ( و ) شروع بشه اون جمله حالیه میگن ....... پس گزینه 1 و 2 دارای جمله اسمیه حالیه است
      در گزینه 3 ( راجیا ) حاله پس از نوع حال مفرده و در گزینه 4 ( یتکلم ) حاله چون داره حالت یک اسم معرفه یعنی ( الکتاب ) رو بیان میکنه پس این گزینه هم حال جمله فعلیه داره
      پس نوع حال در گزینه های 1 و2 و 4 از نوع جمله و فقط در گزینه 3 از نوع مفرده پس با بقیه فرق داره

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pooya1392 نمایش پست ها

1) المتقون فی المجتمعنا الحاضر کثیرون

باسلام و تشکر از زحمات آن استاد ساعی
      به عرض می رساند در گزینه ی ا کلمه ی ( المجتمع ) مضاف شده پس لزوماً باید بدون ال بیایید بصورت ( مجتمعنا ) نه المجتمعنا
      باسپاس مجدد از زحمات

صفحه 1 از 14 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن