خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 14 از 14 نخستنخست ... 41314
    نمایش نتایج: از 196 به 205 از 205
    1. Top | #196
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      استاد هر اسمی بعد اسم اشاره میاد عطف اسم اشاره است و اعرابش مثل اسم اشاره هست>؟؟؟

ژان وال ژان: مرا برای دزدیدن تکه نانی به زندان بردند و پانزده سال در آنجا نان مجانی خوردم! این دیگر چه دنیاییست!!!
      بینوایان-ویکتور هوگو

2. Top | #197
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arman_b100 نمایش پست ها
      استاد هر اسمی بعد اسم اشاره میاد عطف اسم اشاره است و اعرابش مثل اسم اشاره هست>؟؟؟

ببینین اسمی که بعد از اسم اشاره میاد اگه ( ال ) داشته باشه اعرابش همون اعراب اسم اشاره هست ...... مثلا در جمله ( هذه الاشجار الباسقة ) کلمه ( هذه ) مبتدا میشه و ( الاشجار )

میشه تابع که اعرابش همون اعراب اسم اشاره یعنی مرفوعه ..... ولی اگه اسمی که بعد از اسم اشاره میاد ( ال ) نداشته باشه اون اسم خودش نقش میگیره مثلا در جمله

( هذه اشجار باسقة ) کلمه ( هذه ) میشه مبتدا و ( اشجار ) میشه خبر ..... از این نکته پارسال یه تست جدید ساختن ..... حتما تست 21 رشته هنر سال 92 رو حل کنین

اشکالی هم داشتین بفرمایین تا پاسختون رو بدم

3. Top | #198
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      استاد پس کی صفت و موصوف میشن؟؟؟

ژان وال ژان: مرا برای دزدیدن تکه نانی به زندان بردند و پانزده سال در آنجا نان مجانی خوردم! این دیگر چه دنیاییست!!!
      بینوایان-ویکتور هوگو

4. Top | #199
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      استاد پس کی صفت و موصوف میشن؟؟؟

ببینین وقتی که کلمه بعد از اسم اشاره ( ال ) داشته باشه میشه گفت مثل موصوف و صفت هستن یعنی هر اعرابی رو اسم اشاره بگیره کلمه بعدشم اونو میگیره

اگه جمله خاصی مد نظرتون هست مطرحش کنین تا روی اون پاسختون رو بدم

5. Top | #200
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina نمایش پست ها
      چی شده؟!بمون
      واقعا خوب و مفید بودی....و مشکل بچه هارو حل میکردی
      البته مهم ترین نکته ک من دیدم بی حاشیه بودنت بود....
      هر جا میری موفق باشی

شما لطف دارین .... حقیقتش بعد از کنکور ساعت هایی رو تعیین میکنم و تو اون ساعت ها خدمت بچه ها میرسم و رفع اشکال میکنم

6. Top | #201
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pooya1392 نمایش پست ها

ببینین وقتی که کلمه بعد از اسم اشاره ( ال ) داشته باشه میشه گفت مثل موصوف و صفت هستن یعنی هر اعرابی رو اسم اشاره بگیره کلمه بعدشم اونو میگیره

اگه جمله خاصی مد نظرتون هست مطرحش کنین تا روی اون پاسختون رو بدم
      منظورم اینه مثلا جمله داد گفت کدوم صفت داره اسم اشاره و اسم ال دار موصوف و صفت محسوب میشن؟

بینوایان-ویکتور هوگو

7. Top | #202
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      منظورم اینه مثلا جمله داد گفت کدوم صفت داره اسم اشاره و اسم ال دار موصوف و صفت محسوب میشن؟
      ببینین در این نوع سوالات دنبال صفت مفرد و جمله وصفیه باشین چون تشخیص صفت بودن کلمه بعد از اسم اشاره به قواعدی احتیاج داره که در کتاب نیامده ....

8. Top | #203
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pooya1392 نمایش پست ها
      ​پاسخ دوستمون درسته
      استاد چقدر جالب این (رای)که چند روز پیش یکی از بچه ها اومد پرسید تو سوال کنکور ریاضی امروز اومد

9. Top | #204
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سلام دوستان

کنکور 93 هم تموم شد ........ امسالم درس عربی روتین بود و میشد با کمی دقت درصد بالای 70 رو به دست آورد ..... چون تو این درس فقط با صورت سوال بازی میشه و عملا دست طراح برای

طرح سوال کاملا جدید بسته است ..... به هر حال توصیه من به داوطلبان کنکور 94 اینه که بعد از یادگیری

قواعد تست های سال های قبل رو چند بار بزنن تا آمادگی لازم برای شرکت در آزمون رو پیدا کنن ...... میتونین از برنامه ای هم که تو وبلاگمون قرار دادیم استفاده کنین

دوستانی هم که تمایل دارن در طرح ما شرکت کنن با شماره بنده تماس بگیرن چون حقیقتا کسی که تو طرح ما شرکت کنه میتونه درصد بالای 70 رو به دست بیاره

به هر حال
      امیدوارم تو این مدت که در خدمتتون بودم تونسته باشم بهتون کمکی کرده باشم ....... اگه مطلبی یا فرمایشی دارین بفرمایین چون این تاپیک رو تا شب می بندم

البته یه تاپیک جدید درست میکنم تا داوطلبان کنکور 94 بتونن سوالاتشونو اونجا مطرح کنن ..... منم هفته ای 2 شب ( دوشنبه و جمعه ) به انجمن میام و پاسخگوی سوالات و اشکالاتتون

هستم

موفق و موید باشین

10. Top | #205
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      ( تاپیک بسته شد )

صفحه 14 از 14 نخستنخست ... 41314

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن