خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

انتخاب فصل ها از ریاضی و فیزیک.....

سلام .تا الان روی ریاضی و فیزیک کار نکردم میخوام چندتا فصل رو انتخاب کنم و روی اونا تمرکز کنم به نظرم اینجوری هم باعث نظم ذهنیم میشه هم بهم ارامش میده
      به نظر شما کدوم فصل ها رو انتخاب کنم ؟
      ممنون میشم راهنمایی کنید

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      فیزیک 3 فصل 1 و 2 رو حذف کن

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadali نمایش پست ها
      فیزیک 3 فصل 1 و 2 رو حذف کن
      چرا؟

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      دقیقا من میگم که از فیزیک 3 فصل ترمودینامیک رو بخون و کل پیش 2 و نور هندسی و ویژگی های ماده(همینا رو توی عید کار کنی خودش خیلیه)

​انجام تمامی خدمات پرینتر سه بعدی

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط r-nazary نمایش پست ها
      سلام .تا الان روی ریاضی و فیزیک کار نکردم میخوام چندتا فصل رو انتخاب کنم و روی اونا تمرکز کنم به نظرم اینجوری هم باعث نظم ذهنیم میشه هم بهم ارامش میده
      ممنون میشم راهنمایی کنید
      سلام

دقیقا دارید بهترین روش رو انتخاب میکنید.تسلط بر روی مباحث خاص ( شامل مباحث پرتکرار و مباحثی که یادگیری روان تری دارند ) و بعد از اون اگر تایم اضافه آوردید میرید سراغ مباحث بعدی.

برای انتخاب مباحث , میتونید بودجه بندی کنکور سال های اخیر رو مشاهده کنید و مباحثی که براتون آسون تره و تست خیز تر نیز هستند رو انتخاب کنید و اولویت بندی کنید.چون هر داوطلب یک سری نقاط قوت و ضعف مختص به خودش رو داره و نمیشه نسخه ی کلی پیچید.

توجه داشته باشید که مباحث ریاضی بخاطر ماهیت خرد و پیوستگی موجود بینشان چندان قابل گزینش و مبحث خوانی نیستند , بسیار به هم پیوسته اند.

در حالت کلی , پیشنهاد های من برای تصمیم گیری بهتر شما , بدین ترتیب است :

ریاضیات :

آمار - آنالیز ترکیبی و احتمال - تابع و معادله ( مجموعه بحث های موجود در هر سه کتاب , مثل توابع خاص و ترکیبی و معکوس تابع و اعمال روی توابع و تابع نمایی و لگاریتمی و ... ) - هندسه 1 - تصاعد و دنباله

** اگر پایه ریاضی 3 قوی دارید ، پیشنهاد میشود : مثلثات - حد - پیوستگی - مشتق - کاربرد مشتق - ( در صورت تایم اضافی : انتگرال )

فیزیک :

نور هندسی - گرما - فشار - مغناطیس - القا - فیزیک پیش بجز فصول ا و 2 و 3

باز هم تاکید دارم که بر اساس شناختی که از خود دارید , و با کمک گرفتن از یک مرشد مجرب به انتخاب فصول بپردازید.

موفق و پیروز باشید
      ویرایش توسط Moghadam : 02 فروردین 1393 در ساعت 13:27

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      از بین اینایی که دوستان گفتن، آمار از ریاضی خیلی راحته و سریع جمع میشه و نور هندسی از فیزیک که اونم راحته و بیشترین سهم رو در فیزیک داره

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببخشید من بیشتر فیزیک روخوندم وتست زدم اما الان بعضی فرمول ها و چیزها رو درست بیاد نمیارم واسه ی جمع بندی فیزیک چه کتابی خوبه؟

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali_sa نمایش پست ها
      ببخشید من بیشتر فیزیک روخوندم وتست زدم اما الان بعضی فرمول ها و چیزها رو درست بیاد نمیارم واسه ی جمع بندی فیزیک چه کتابی خوبه؟
      به نظر من واسه جم بندی فیزیک بهترین کتاب مهر و ماه هست تازگی خریدمش،عالیه.

نقل قول نوشته اصلی توسط r-nazary نمایش پست ها
      ممنون میشم راهنمایی کنید
      توی فیزیک دو فشار و گرما و اندازه گیری با یک هفته کار کردن درست و حسابی میتونید رو5تا تست کنکور ازش حساب کنید.
      توی فیزیک3،مباحث مغناطیس و القای معناطیس 4تا تست کنکور رو داره(واسه تجربی رو نمیدونم،شاید واسه تجربی3تاس.)
      بهتره که فعلا رو فصل های الکتریسیته و خازن توی فیزیک3کار نکنید و بذارید واسه ی ماه های اخر،چون یه کمی بنظر من فراره ینی یه قلق هایی داره که دم کنکور کار کنید بهتر یادتون میمونه.
      توی فیزیک پیش دانشگاهی بنظرم فصل های3تا8رو خوب کار کنید چون واقعا چیزی نداره.البته خودِ من با بخشایی از فیزیک اتمی و صوت مشکل دارم اما خب،قوی شدن توشون راحت تره نسبت به دینامیک و سینماتیک.
      فیزیک1هم خودم هنوز شروع نکردم اما فک نکنم خیلی چیز خاصی داشته باشه.
      در کل با توجه به وقت باقی مونده بهتون این توصیه رو میکنم:
      خوندن کتاب جمع بندی مهر و ماه+زدن تست های یه قدم تا صد گاج.
      هر مبحثی رو که از رو مهر و ماه خوندین فرداش برید تستای یه قدم تا صد گاج رو بزنید.
      البته نمیدونم این دو کتابو دارید یا نه،اما بنظرم ترکیب خیلی خوبی میشن باهم.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن