خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

فرق رشته های هنرستان با ریاضی و فیزیک

درود
      می خواستم فرق رشته های هنرستان مثل عمران و برق و... رو با رشته های ریاضی مثل برق و عمران و... بدونم ؟
      تفاوتشون در چی هست ؟ کدوم آینده شغلی مناسبی دارن؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      :yahoo (4): اون رشته عمران توی دبیرستان خونده میشه ولی اون اول میری رشته ریاضی بعدش پیش بعدش کنکور ( یا بدون کنکور) :yahoo (4): بعدش میری دانشگاه رشته عمران میخونی! کلا فرق داره ! ولی به نظر من یک مهندس ( میشه : هندسه دان ! ) باید ریاضیش خوب باشه ولی متاسفانه هنرستان هایی که من دیدم(تو shz ) کلا ریاضی تعطیل هست ! و کلا کسی میره که از درس فراری باشه بخواهد همین طوری یک چیزی بخونه! تازه من نمیدونم خودمم آخرش چجوری هست کلا انگار دانشگاه فنی ها فرق داره ! :yahoo (4):
      کلا چیز بیشتری در مورد آینده شغلی و اینا نمیدونم ! کلا از هرکی پرسیدم نمیدونست ! منم زدم ریاضی!

3. Top | #3
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام،کسی میدونه کنکور هنرستانی ها کی برگزار میشه و اینکه آیا هنرستانی ها دانشگاه مخصوصی دارند(چون بعضی جاها دیدم)؟؟کلا من هیچ اطلاعی ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید.

4. Top | #4
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      up

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Mashkok
      نمایش مشخصات
      درود
      طبق اطلاعاتی که سال ها پیش داشتم، بچه های هنرستان اول تو کنکور کاردانی شرکت میکنن (اگر مدرک پیش دانشگاهی رو بگیرن میتونن تو کنکور سراسری هم شرکت کنن)
      بعد از قبولی و فارغ التحصیل شدن، کنکور کاردانی به کارشناسی رو شرکت میکنن (تو این مقطع رقیبا فقط بچه های فنی حرفه ای و... نیستن...ممکنه کسی تو دانشگاه کاردانی قبول شده باشه(مثلاً از رشته های گروه ریاضی فیزیک) اونا هم میتونن تو این کنکور شرکت کنن البته تا جایی که یادم مونده)
      بعد از گرفتن مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد هست که اینجا هر کسی میتونه به عنوان رقیب باشه
      در مقطع کارشناسی ارشد تا جایی که اطلاع دارم هر کسی میتونه در هر رشته ای کنکور بده بدون توجه به مدرک و رشته ی لیسانسش......ولی تو مقطع دکتری قضیه فرق میکنه و رشته هایی که میتونی امتحان بدی محدود هستن. از لحاظ اینکه اون رشته ها مرتبط با رشته ی ارشدت هستن.
      ..........................................
      به صورت کلی بچه های هنرستان معمولاً(معمولاً گفتم نه همه رو!) ریاضی رو خوب نمیخونن شایدم براشون تو هنرستان خیلی ارجحبت نداره....ولی جاهایی که با بچه های ریاضی رقیب میشن، برگ برنده دست بچه های ریاضی هست تو اون درسا...عوضش کارای عملی و سواد عملی بچه های فنی بالاتره. ولی خب تو کنکور تئوری ارزش داره.
      .................................................. ......
      پیشنهاد من اینه:
      اگر دنبال مدرک هستی برا راحت بدست آوردنش کنکور سراسری راه خوبیه...لیسانس رو راحت قبول میشی...در مورد قسمت عملی هم خودت میتونی یاد بگیری....تو دانشگاه ها هم کارگاه دارن برا درسایی که واحد عملی هم دارن.
      ولی خب برای رشته ی برق از طریق کنکور سراسری، یکم زحمت بیشتری باید بکشی...اگر این رو قبول بشی و تو دانشگاهت جزو فک کنم 10 درصد اول باشی(بین بچه های ورودی خودت) دانشگاهت برا ارشدت برمیدارتت...دغدغه ی کنکور ارشد رو هم نداری.
      اگر هم دنبال این هستی که سریعتر وارد بازار کار بشی درسته که هر کی کاربلد باشه رو مثلاً یه شرکت نگه میداره....ولی اینو باید در نظر گرفت که شرط اول وارد شدن به شرکت مدرک هست...بند پ رو هم اکثریت ملت ندارن.
      اگر کارت با کاردانی حل میشه، هنرستان بخون...ولی خب قضیه چند سال نیست که....برا یه عمره.
      اگر صرف قبولی ( و نه فارغ التحصیلی) شما میتونین جایگزین پدرتون باشین و اگر شرایطت طوری هست که امکان صبر کردن برای یه سال رو هم داری(1 سال برا گرفتن مدرک پیش)، برو ریاضی بخون...به شرطی که درست و حسابی تلاش بکنی.
      برای اینکه در یه جایی بتونی بمونی باید کار رو بلد باشی.
      تو میتونی برق رو از طریق ریاضی، کنکور سراسری، لیسانس رو بخونی.....تو دوره ی لیسانس هم میتونی کارش رو یاد بگیری (مهارت های عملی ت رو زیاد کنی)....مطمئناً اینقدر فرصتت زیاده که کفایت میکنه...ولی خب اگر میدونی که با ریاضی و درساش تو دبیرستان راحت نیستی و احتمالش رو میدی که نتونی خوب بخونیش، برو هنرستان رو بخون.
      البته اینم بگم که میتونی هنرستان بخونی و اینکه دانشگاه های غیر دولتی و غیر انتفاعی هم هست... شهریه میگیرن...تو میتونی کاردانی رو دوره روزانه قبول شی...اگر هم امکانش هست میتونی غیر انتفاعی بخونی...برا لیسانس هم غیر انتفاعی و... هست...براحتی میتونی بری بخونی البته اگر مدرک لازمت بود
      .................................................. ........
      ویرایش توسط a_67 : 06 فروردین 1393 در ساعت 12:41

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط N I L O O نمایش پست ها
      سلام،کسی میدونه کنکور هنرستانی ها کی برگزار میشه و اینکه آیا هنرستانی ها دانشگاه مخصوصی دارند(چون بعضی جاها دیدم)؟؟کلا من هیچ اطلاعی ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید.
      برو به سایت سازمان سنجش
      سازمان سنجش آموزش کشور
      این بعضی جاها رو هم میتونی با دانلود دفترچه هاش مطمئن بشی که کجاها هست.

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان این واقعیت داره که امسال(سال93) 700نفر در کل ایران میرن دانشگاه ؟
      منظورم اونایی هست که برق (هنرستان)میخونن؟
      ویرایش توسط کوروش : 06 فروردین 1393 در ساعت 19:00

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن