خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 29
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات

Question پاسخ گویی به سوالات عربی

سلام دوستان ........ پویا دقتی مدرس درس عربی در استان های همدان - کرمانشاه - ایلام - کردستان - لرستان هستم
      در این مکان پاسخ گوی سوالات شما در درس عربی هستم
      شماره تماس : 0918*******
      ویرایش توسط M o h a m m a d : 28 اسفند 1392 در ساعت 23:47 دلیل: گذاشتن شماره توی پست هاتون ممنوعه/فقط چون معلم هستید میتونید توی امضاتون بذارید:)

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      سلام اقای دقتی پیشاپیش با تبریک سال نو میخواستم بدونم که چنتا سوال عربی قواعده و چنتا معنی تو کنکور اگر هم مشخص نیست میخواستم میانگین بگین

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
      خیلی ضعیفی اگه دنبال آرزوهات نری

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام استاد
      ببخشید من تو معنی کردن مشکل دارم ممنون میشم راهنماییم کنید که برای بهتر شدن معنی کردن چیکار باید انجام بدم.
      نوروزتون پیشاپیش مبارک
      ....

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سلام ....... عید شما هم مبارک باشه
      ببینین تو کنکور 25 سوال میاد که از این تعداد :
      7 سوال ترجمه است که با دونستن چند تا تکنیک ساده میشه به اونا جواب داد
      1 سوال مفهوم جمله است که باید مفهوم جمله رو بفهمین و بعد با گزینه ها تطبیق بدین
      4 سوال درک مطلبه که برا جواب دادنش نیاز به ترجمه کامل متن نیست و فقط باید مفهوم آن را فهمید
      2 سوال حرکت گذاریه که باید قواعد رو بلد باشین و با رد گزینه هم میشه به جواب رسید
      3 سوال تحلیل صرفیه که راحته و باید قواعد رو بلد باشین
      8 سوال بعدی هم که کلا قواعده
      پس به طور کلی میشه گفت که 12 سوال به بخش ترجمه و 13 سوال به بخش قواعد تعلق داره
      موفق باشین

5. Top | #5
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام.دانش آموز دوم تجربی منطقه ی 3 هستم.اگه بخام از الان رو عربیم واسه کنکور کار کنم به طوریکه دیگه تو پیش دانشگاهی وقت زیادی رو عربی نذارم چیکار باید بکنم؟از چه منابعی استفاده کنم و هفته ای چند ساعت مطالعه کنم؟به طوری که بالای 80یا90درصد بشم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط صبوادلا نمایش پست ها
      سلام استاد
      ببخشید من تو معنی کردن مشکل دارم ممنون میشم راهنماییم کنید که برای بهتر شدن معنی کردن چیکار باید انجام بدم.
      نوروزتون پیشاپیش مبارک
      ....
      سلام ....... عید شما هم مبارک باشه
      اگه منظورتون ترجمه در کنکوره که چند تا تکنیک ساده داره مثلا لم + مضارع = ماضی منفی
      پس نیازی به ترجمه کامل نیست باید این تکنیک ها رو بلد باشین
      اگه منظورتون ترجمه تو امتحانات تشریحیه باید متن کتاب های درسی رو خوب یاد بگیرین و بعد در جمله داده شده به زمان فعل ... ضمایر .... اسامی اشاره .... توجه کنین
      موفق باشین

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      تا جایی که من یادمه:

ماضی + مضارع = ماضی استمراری

کان + مضارع = ماضی استمراری

لن + مضارع = آینده منفی

لم + مضارع = ماضی ساده/نقلی منفی

قد + مضارع = مضارع التزامی

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خب دیگه،
      شاید برای شما اتفاق "بیفتد"
      ب + افتد ==> مضارع التزامی

!!!!!

@mk.meydani

9. Top | #9
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط melika_z نمایش پست ها
      خب دیگه،
      شاید برای شما اتفاق "بیفتد"
      ب + افتد ==> مضارع التزامی

!!!!!

@mk.meydani
      نه !‌ خخخ من خواستم همینجوری یه مثالی بزنم ! اینجا مضارع التزامی به خاطر شایدی هست که تو فارسیش هست ! ولی همیشه نیست اینجوری ! مثلا قد یذهب :‌ گاهی میرود ‌!

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali761 نمایش پست ها
      سلام.دانش آموز دوم تجربی منطقه ی 3 هستم.اگه بخام از الان رو عربیم واسه کنکور کار کنم به طوریکه دیگه تو پیش دانشگاهی وقت زیادی رو عربی نذارم چیکار باید بکنم؟از چه منابعی استفاده کنم و هفته ای چند ساعت مطالعه کنم؟به طوری که بالای 80یا90درصد بشم
      سلام
      ببینین برای کسب درصد خوب در درس عربی باید بتونید جملات کتاب درسی رو تجزیه و تحلیل کنین ...... مثلا یک جمله کتاب را بخوانین و نقش تک تک کلمات را مشخص کنین ...... این کار ممکنه اولش سخت به نظر برسه ولی هر چی بیشتر تمرین کنین براتون راحت تر میشه تا جایی که با یه نگاه میتونین جمله رو تجزیه و تحلیل کنین ....... قواعد هر درس رو به خوبی یاد بگیرین سپس به کاربرد اون قواعد توی جمله توجه کنین ....... برای تمرین در تست زنی و به خصوص کسب مهارت در سوالات ترجمه میتونین از کتاب های تست موجود در بازار مثل نشر الگو استفاده کنین
      بازم اگه سوالی دارین در خدمتتون هستم
      موفق باشین

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط melika_z نمایش پست ها
      تا جایی که من یادمه:

ماضی + مضارع = ماضی استمراری

کان + مضارع = ماضی استمراری

لن + مضارع = آینده منفی

لم + مضارع = ماضی ساده/نقلی منفی

قد + مضارع = مضارع التزامی
      سلام
      لطف کردین این موارد رو هم اضافه کردین فقط اگه اجازه بدین یک موردش رو اصلاح کنم
      قد + ماضی = ماضی نقلی قد ذهب = رفته است
      نکته : هر گاه قد قبل از فعل مضارع بیاید تغییری در معنای آن فعل ایجاد نمیکند و فقط به معنی گاهی می باشد
      قد یذهب : گاهی می رود

12. Top | #12
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام.دانش آموز دوم تجربی منطقه ی 3 هستم.اگه بخام از الان رو عربیم واسه کنکور کار کنم به طوریکه دیگه تو پیش دانشگاهی وقت زیادی رو عربی نذارم چیکار باید بکنم؟از چه منابعی استفاده کنم و هفته ای چند ساعت مطالعه کنم؟به طوری که بالای 80یا90درصد بش م
      سلام
      ببینین برای کسب درصد خوب در درس عربی باید بتونید جملات کتاب درسی رو تجزیه و تحلیل کنین ...... مثلا یک جمله کتاب را بخوانین و نقش تک تک کلمات را مشخص کنین ...... این کار ممکنه اولش سخت به نظر برسه ولی هر چی بیشتر تمرین کنین براتون راحت تر میشه تا جایی که با یه نگاه میتونین جمله رو تجزیه و تحلیل کنین ....... قواعد هر درس رو به خوبی یاد بگیرین سپس به کاربرد اون قواعد توی جمله توجه کنین ....... برای تمرین در تست زنی و به خصوص کسب مهارت در سوالات ترجمه میتونین از کتاب های تست موجود در بازار مثل نشر الگو استفاده کنین
      موفق باشین

من همین کاررو یه چند ماهیه از روی گاج سبز انجام میدم.آیا واسه تست زدن گاج سبز کافیه؟البته تعداد تست کمی واسه هر درس داره

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali761 نمایش پست ها
      سلام.دانش آموز دوم تجربی منطقه ی 3 هستم.اگه بخام از الان رو عربیم واسه کنکور کار کنم به طوریکه دیگه تو پیش دانشگاهی وقت زیادی رو عربی نذارم چیکار باید بکنم؟از چه منابعی استفاده کنم و هفته ای چند ساعت مطالعه کنم؟به طوری که بالای 80یا90درصد بش م
      سلام
      موفق باشین

من همین کاررو یه چند ماهیه از روی گاج سبز انجام میدم.آیا واسه تست زدن گاج سبز کافیه؟البته تعداد تست کمی واسه هر درس داره
      سلام ..... کار شما تا الان عالی بوده همین کار رو ادامه بدین و همون تست های گاج سبز رو بزنین ...... در تابستان کتاب را مرور کنین و همین روند رو تا انتهای سال سوم ادامه بدین
      در سال کنکور چون شما درس رو بلد هستین میتونین از خودتون آزمون بگیرین .... مناسبترین کتاب برای این مرحله کتاب سازمان سنجش میباشد ..... این کتاب رو چند بار بزنین ...... ان شا الله که
      در کنکور درصد مناسبی به دست میارین ...... اگر باز هم سوالی داشتین در خدمتتون هستم ....... موفق باشین

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      اگه موافق باشین تا زمانی که تا کنکور مونده یه جمع بندی از درس عربی انجام بدیم
      فقط قبل از شروع نظرات و پیشنهاد های خودتون رو در مورد این طرح بفرمایین تا بتونیم به نحو احسن در خدمتتون باشیم
      ان شا الله به زودی این کار رو شروع میکنیم
      منتظر نظرات شما هستم
      موفق باشین
      دقتی

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سلام
      دوستان در این تاپیک میتونین اشکالات خودتون رو بپرسین و من هم در کمتر از 24 ساعت پاسخ گوی سوال شما هستم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)