خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Question چطور ميشه رتبه تكرقمي كنكور شد؟؟؟؟

سلام استاد ممنون از اينكه در پست قبلي راهنمايي كردين
      ببخشين استاد چطور ميتونم رتبه تك رقمي بيارم؟(امسال پيش تجربي هستم و تابستان رو تقريبا خوب خوندم و 80درصد مطالب پايه رو در تابستان كامل خوندم و تست هاشو حل كردم واسه همه درسا-تا بحال اصلا كلاس شيمي كنكوري نرفتم . در پست قبلي گفتين كه اگه بخواهم برم كلاس بايد از يك معلم عالي استفاده كنم ولي متسفانه در شهر ما معلم كنكور خوبي وجود نداره و بايد خودم از كتب تستي استفاده كنم و همه معلم هاي مدرسمان هم در حد امتحان نهايي درس ميگن با اينكه در مدرسه خاص درس ميخونم-در كل من اين توانايي رو در خودم ميبينم كه بتونم رتبه تك رقمي بيارم اگه درباره نحوه مطالعه كليه دروس به ويژه شيمي براي رسيدن به اين هدف را راهنمايي كنين ممنون ميشم- ميدونم كيفيت مطالعه مهم است ولي حتما براي رسيدن به چنين هدفي با هر هفته 80ساعت درس خوند و در كلاس كنكور شركت كرد ؟؟البته من وقتمو خيلي تلف نميكنم و درس هارو مفهومي و با كيفيت بالا ميخونم ولي نميتونم ساعت مطالعه ام رو به80ساعت برسونم-آزمون گزينه2ثبتنام كرده ام بااينكه جامعه آماري اش پايينه ولي سوالاش عاليه آزمون رو تقريبا چطور بزنم اميدواركننده است؟ استاد افشار رو هم نتونستم پيدا كنم!!-ميشه راهنمايي كنين كه كلا چطور برنامه ريزي كنم و درس بخونم؟؟

ليدا از آذربايجان غربي

آقا شايان لطفا نگين كه (سوال تكراري نپرس)
      ویرایش توسط leda : 15 مهر 1391 در ساعت 10:43

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تک رقمی یکم زیاد نگفتی ؟
      حالا اگه دو رقمی بشی به آرزوت نمیرسی ؟ مثلا 10 یا 11 ؟
      ماشالاه به اعتماد به نفساتون بخدا
      من اگه 3 رقمی بشم پرواز میکنم

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

افرین بر شما

سلام لیدا خانم
      ارزو می کنم رتبه یک شوید
      به نطر من با ید تسلط کافی بر کتاب از جمله کتا ب های عمومی و شیمی
      با امید موفقیت

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط leda نمایش پست ها

ببخشين استاد چطور ميتونم رتبه تك رقمي بيارم؟(امسال پيش تجربي هستم و تابستان رو تقريبا خوب خوندم و 80درصد مطالب پايه رو در تابستان كامل خوندم و تست هاشو حل كردم واسه همه درسا-تا بحال اصلا كلاس شيمي كنكوري نرفتم . در پست قبلي گفتين كه اگه بخواهم برم كلاس بايد از يك معلم عالي استفاده كنم ولي متسفانه در شهر ما معلم كنكور خوبي وجود نداره و بايد خودم از كتب تستي استفاده كنم و همه معلم هاي مدرسمان هم در حد امتحان نهايي درس ميگن با اينكه در مدرسه خاص درس ميخونم-در كل من اين توانايي رو در خودم ميبينم كه بتونم رتبه تك رقمي بيارم اگه درباره نحوه مطالعه كليه دروس به ويژه شيمي براي رسيدن به اين هدف را راهنمايي كنين ممنون ميشم- ميدونم كيفيت مطالعه مهم است ولي حتما براي رسيدن به چنين هدفي با هر هفته 80ساعت درس خوند و در كلاس كنكور شركت كرد ؟؟البته من وقتمو خيلي تلف نميكنم و درس هارو مفهومي و با كيفيت بالا ميخونم ولي نميتونم ساعت مطالعه ام رو به80ساعت برسونم-آزمون گزينه2ثبتنام كرده ام بااينكه جامعه آماري اش پايينه ولي سوالاش عاليه آزمون رو تقريبا چطور بزنم اميدواركننده است؟ استاد افشار رو هم نتونستم پيدا كنم!!-ميشه راهنمايي كنين كه كلا چطور برنامه ريزي كنم و درس بخونم؟؟

ليدا از آذربايجان غربي

سلام!
      شما موفق خواهید شد. البته با تلاش بسیار!
      80 درصد پایه رو خوندید.
      درس شیمی بسیار شیرینه. سعی کنید درصد این درس رو به 90 نزدیک کنید.
      ضمنا روی دروس عربی ریاضی و زیست بسیار سرمایه گذاری کنید. این سه درس ، موتور پیشران رتبه های برتر کنکور هستند.
      دین و زندگیتون نباید زیر 70 یا 80 باشه. همچنین ادبیات باید بالا بزنید.
      اما دروس عربی زیست و ریاضی در جابجایی رتبه بسیار اهمیت دارد.
      موفق باشید
      مشاوره ی رایگان کنکور به مناسبت عید سعید قربان

برنامه ریزی و رفع اشکال برنامه از تاریخ 9 مهرماه تا 14 مهرماه 93 بصورت رایگان...

پیشاپیش عید همه ی دوستان مبارک

09306469796 محمودی
      moshaver2026@yahoo.com

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط KoolDisc نمایش پست ها
      تک رقمی یکم زیاد نگفتی ؟
      حالا اگه دو رقمی بشی به آرزوت نمیرسی ؟ مثلا 10 یا 11 ؟
      ماشالاه به اعتماد به نفساتون بخدا
      من اگه 3 رقمی بشم پرواز میکنم
      نه چیش زیاده
      من 1400 شدم موندم برا تک یا دو رقمی
      من مسئول چیزی هستم که میگم،
      نه چیزی که تــــــو ازش برداشت میکنی ....!!!
      ...
      گفتنی ها بس بود...نوبت خاموشیست...(ح)
      ...
      سکوت میکنم ... سه نقطه و علامت تفکر...(ح)

6. Top | #6
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط leda نمایش پست ها

ليدا از آذربايجان غربي

چند نکته ایمنی رو توجه کنید. البته من در مشاور و برنامه ریزی کلی تخصصی ندارم:
      1- سعی نکنید که ساعات مطالعه رو خیلی بالا ببرید چون که از نظر روحی باگذشت زمان تحمل چنین شرایطی سخت میشه باید تا خط آخر کنکور انرژی داشته باشید
      2- سعی کنید کاملا مفهومی و با لذت درس بخونید نه اینکه با استرس فرمول حفظ کنید.
      3- به نظر من کسانی لایق رتبه تک رقمی هستند که 3 شرط زیر را رعایت کنند:
      - در مرحله اول به کتاب درسی کاملا تسلط داشته باشد اونهم وقتی امکان پذیر است که تمام مطالب درسی رو تجزیه تحلیل کنید و و بتونید از هر بحث برای خودتان در ذهن خودتان چندین سوال از آن بحث طراحی کنید.
      - مرحله دوم: تستهای کتابهای کنکور (مخصوصا خیلی سبز ) رو سعی کنید کاملا تفسیر کنید و یاد بگیرید نه اینکه زور بزند هی تست زیادی حل کنید چون یاد گرفتن برای شما موفقیت است نه اینکه تست زیاد زدن.
      -مرحله سوم: تکنیکهای تستی رو بلد باشید چطور استفاده کنید.
      - مرحله چهارم:روی وقت و زمان تستهای هر درس آنقدر تمرین کنید که دیگر مشگل زمان نداشته باشید
      -مرحله پنجم: خلاصه نویسی برخی مطالب مهم و کلیدی.
      ویرایش توسط استاد مشمولی : 21 مهر 1391 در ساعت 21:10

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m_mashmuli نمایش پست ها
      چند نکته ایمنی رو توجه کنید. البته من در مشاور و برنامه ریزی کلی تخصصی ندارم:
      1- سعی نکنید که ساعات مطالعه رو خیلی بالا ببرید چون که از نظر روحی باگذشت زمان تحمل چنین شرایطی سخت میشه باید تا خط آخر کنکور انرژی داشته باشید
      2- سعی کنید کاملا مفهومی و با لذت درس بخونید نه اینکه با استرس فرمول حفظ کنید.
      3- به نظر من کسانی لایق رتبه تک رقمی هستند که 3 شرط زیر را رعایت کنند:
      - در مرحله اول به کتاب درسی کاملا تسلط داشته باشد اونهم وقتی امکان پذیر است که تمام مطالب درسی رو تجزیه تحلیل کنید و و بتونید از هر بحث برای خودتان در ذهن خودتان چندین سوال از آن بحث طراحی کنید.
      - مرحله دوم: تستهای کتابهای کنکور (مخصوصا خیلی سبز ) رو سعی کنید کاملا تفسیر کنید و یاد بگیرید نه اینکه زور بزند هی تست زیادی حل کنید چون یاد گرفتن برای شما موفقیت است نه اینکه تست زیاد زدن.
      -مرحله سوم: تکنیکهای تستی رو بلد باشید چطور استفاده کنید.
      - مرحله چهارم:روی وقت و زمان تستهای هر درس آنقدر تمرین کنید که دیگر مشگل زمان نداشته باشید
      -مرحله پنجم: خلاصه نویسی برخی مطالب مهم و کلیدی.
      سلام استاد مشمولی..
      یه سوال داشتم خدمتتون...
      این که آیا مرحله خلاصه نویسی مرحله پنجم باید باشه یعنی بعد از تسلط کامل کامل بر درس؟!
      منظورم اینه که مثلن من فصل یک شیمی رو روی کتاب کمک آموزشی ای که دارم کاملن بخونم و درک کنم بعد برم سراغ تستای کم (مثلن فقط سراسری ها) و کاملن تفسیر کنم بعد اگه وقت شد تستای زیاد و حل مشکل زمان...
      آخر از همه خلاصه برداری کنم!؟؟
      (آخه پارسال مرحله اول خلاصه برداری میکردم و مرحله دوم تست سراسری(البته تقریبن نصف مباحث رو خوندم فقط!!!)
      من مسئول چیزی هستم که میگم،
      نه چیزی که تــــــو ازش برداشت میکنی ....!!!
      ...
      گفتنی ها بس بود...نوبت خاموشیست...(ح)
      ...
      سکوت میکنم ... سه نقطه و علامت تفکر...(ح)

8. Top | #8
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hhossein21 نمایش پست ها
      سلام استاد مشمولی..
      یه سوال داشتم خدمتتون...
      این که آیا مرحله خلاصه نویسی مرحله پنجم باید باشه یعنی بعد از تسلط کامل کامل بر درس؟!
      منظورم اینه که مثلن من فصل یک شیمی رو روی کتاب کمک آموزشی ای که دارم کاملن بخونم و درک کنم بعد برم سراغ تستای کم (مثلن فقط سراسری ها) و کاملن تفسیر کنم بعد اگه وقت شد تستای زیاد و حل مشکل زمان...
      آخر از همه خلاصه برداری کنم!؟؟
      (آخه پارسال مرحله اول خلاصه برداری میکردم و مرحله دوم تست سراسری(البته تقریبن نصف مباحث رو خوندم فقط!!!)
      ابتدا مطالب آموزشی را بخونید بعد اینکه احساس کردید خوب بلدید خلاصه نویس را شروع کنید ئر حین تست زدن نکات جدیدی که یاد می گیرید به یاداشتهای قبلی تان اضافه کنید

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)