خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

كمك در مطالعه ي هندسه

سلام
      دوستان من تا حالا هنسه پايه خيلي كم خوندم
      اين چند وقته به علت اينكه تونستم درساي ديگرو زود تر تموم كنم و اينكه سوالاي كنكور ٩٢ رو ديدم ، ترغيب شدم بيام هندسه روبخنوم ، اما خيلي گيجم ، نم دونم چي روبخونم ،مثلا دايره رو بچه ها ميگفتن اسون هستش ،رفتم خوندم
      امابعد از كلي تمرين تست كنكور ٩٢ رو كه زدم ديدم بعد بعداز كلي وقت اشتباه زدم ،
      خلاصه به نظر شما چي كار كنم ؟چه بخشايي رو بخونم كه بتوم به احتمال زياد تستاش رو بزنم ؟
      كتابام : نشر الگو ، ابي قلم چي ، سيب مهر و ماه

خيييييييلي خييييييلي ممنون

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alikonkuri نمایش پست ها
      سلام
      اين چند وقته به علت اينكه تونستم درساي ديگرو زود تر تموم كنم و اينكه سوالاي كنكور ٩٢ رو ديدم ، ترغيب شدم بيام هندسه روبخنوم ، اما خيلي گيجم ، نم دونم چي روبخونم ،مثلا دايره رو بچه ها ميگفتن اسون هستش ،رفتم خوندم
      خلاصه به نظر شما چي كار كنم ؟چه بخشايي رو بخونم كه بتوم به احتمال زياد تستاش رو بزنم ؟

سلام
      اگر داری خودتو برا کنکور ریاضی آماده میکنی، یه درسی هم به نام هندسه تحلیلی داری که هندسه پایه به نظرم در مقایسه باهاش ساده تره مخصوصاً که به مبحث دایره اشاره کردین. اگرم کنکور تجربی قراره بدین که هندسه 1 مباحثش سنگین نیست و تو فصل 5 ریاضی پیش هم راجع به همین مقاطع مخروطی بحث شده که دایره هم جزو اش هست.
      در هر صورت، برای حل سوالات هندسه اول از همه باید به خود کتاب درسی تسلط کافی رو داشته باشین تسلط داشتن هم مستلزم این هست که که اون درس رو یاد بگیرید قوانینش رو بلد باشین همراه با تمرینات کافی و مفید؛ تمرین هم معنیش اینه که اونقدر مساله حل کنین که بدونین چطوری قوانین رو در جای صحیحش استفاده کنین.
      در نتیجه توصیه من یه شما اینه که قوانین و قضایای خود کتاب رو خوب یاد بگیرین و تو تمرینات توجه داشته باشین که چه قانونی رو استفاده کردین و یا باید استفاده کرد و توی حل تست ها هم همینطور بعلاوه اینکه دقت کافی رو داشته باشین و مسیر صحیح رو پیش ببرید در حل تست ها و از قوانین و قضایا و طرز حل منطقی تخطی نکنید. راهش همینه.
      موفق باشی

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط araz67 نمایش پست ها
      سلام
      اگر داری خودتو برا کنکور ریاضی آماده میکنی، یه درسی هم به نام هندسه تحلیلی داری که هندسه پایه به نظرم در مقایسه باهاش ساده تره مخصوصاً که به مبحث دایره اشاره کردین. اگرم کنکور تجربی قراره بدین که هندسه 1 مباحثش سنگین نیست و تو فصل 5 ریاضی پیش هم راجع به همین مقاطع مخروطی بحث شده که دایره هم جزو اش هست.
      در هر صورت، برای حل سوالات هندسه اول از همه باید به خود کتاب درسی تسلط کافی رو داشته باشین تسلط داشتن هم مستلزم این هست که که اون درس رو یاد بگیرید قوانینش رو بلد باشین همراه با تمرینات کافی و مفید؛ تمرین هم معنیش اینه که اونقدر مساله حل کنین که بدونین چطوری قوانین رو در جای صحیحش استفاده کنین.
      در نتیجه توصیه من یه شما اینه که قوانین و قضایای خود کتاب رو خوب یاد بگیرین و تو تمرینات توجه داشته باشین که چه قانونی رو استفاده کردین و یا باید استفاده کرد و توی حل تست ها هم همینطور بعلاوه اینکه دقت کافی رو داشته باشین و مسیر صحیح رو پیش ببرید در حل تست ها و از قوانین و قضایا و طرز حل منطقی تخطی نکنید. راهش همینه.
      موفق باشی
      ممنون از اينكه وقت گذاشتين
      فقط باتوجه به زمان كم مي رسم ؟
      من خودم گفتم فقط چند تا بخشش رو كه حس مي كنم اسون بخونم، مثل هندسه فضايي و تيبديل

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Mashkok
      نمایش مشخصات
      ممنون از اينكه وقت گذاشتين
      فقط باتوجه به زمان كم مي رسم ؟
      من خودم گفتم فقط چند تا بخشش رو كه حس مي كنم اسون بخونم، مثل هندسه فضايي و تيبديل
      خواهش میکنم
      به نظرم وقت زیادی ازت نمیگیره یاد گرفتن دایره و تمریناتش
      تحلیلی رو چقدر بلدی؟ و تو کنکور چقد سوال ازش میاد؟

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      هندسه تحلیلی در کل 8 تا سوال میاد و هندسه پایه هم 8 تا
      منم همین مشکل رو دارم خواهشا کمک کنید

​انجام تمامی خدمات پرینتر سه بعدی

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من خيلي رو تحليلي وقت گذاشتم ، تقريبا خوب بلدم

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Mashkok
      نمایش مشخصات
      به نظرم برای اینکه بتونین استفاده ی بهتری از وقت داشته باشین سوالات سال های قبل رو بررسی کنین مخصوصاً سوالاتی که بهم شبیه هستن و یه جوری میشه گفت مباحث تکراری هستن اونا رو مشخص کنین رو همونا کار کنین.
      اگر مبحثی هم نیاز به یه مبحث پیش نیاز داشت پیش نیاز رو هم در کنار اون مبحث بخونید. لازم نیست از صفر شروع کنین چون وقت این اجازه رو بهتون نمیده. البته تو سه ماه میشه هندسه رو خوب جمع و جور کرد ولی خب درسای دیگه هم هستن و اینطوری حجم مطالعه تون زیاد میشه.
      حتی درسای دیگه رو هم به این شیوه میشه خوند تو کنکور همه ی درس ها مهم هستن بنابراین به طور متعادلی مطالعه بفرمایین.
      مباحث ساده و ضروری هر درسی رو باید بلد باشین. اگه با یه سوال ترکیبی هم مواجه میشین همون موقع با نگاه کردن به راه حلش بدونین که چه مباحثی درگیر این سوال هستش و اونا رو یاد بگیرید.
      حالا که تصمیم گرفتین گزینشی مباحث رو بخونید شاید سوال ترکیبی بدن که شما اگر یه مبحث رو بلد نباشین ولی بقیش رو بدونی، ممکنه نتونی اون سوال رو حل کنی. پس پیشنهاد میکنم سوالات کنکور رو بررسی کنین و طرز حل یک یک شون رو یاد بگیری و اگر فرصتی بود میتونی برگردی مباحث ساده تر رو تکمیل بکنی تست زدن هاشو خوندش رو که همه میخونن. منظورم تست و تمرین هست.

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام

سلام داوش .....

برو کتاب زرد جمع بندی هندسه مهروماه رو بگیر .... هندسه اش عالیه ... بهت قول میدم حداقل 4 تا تست هندسه رو تو کنکور 93 میزنی ...

من خودم هندسه 1خوندم بعد رفتم تستای 91 و 90 تجربی و ریاضی رو هر کدوم زیر 1 دقیقه میزدم .... همه میگن هندسه پایه سخته ولی من میگم اسونه...

خدایی کتابش عالیه ... معجزه میکنه ........

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فقط اینکه مرور کنیو از خوندنش خسته نشی هندسه پایه خیلی واست اسون میشه .......

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      جمع بندي دارم انصافا عاليه اما پيش خودم گفتم مگه مي شه با اين كتابكوچيك تستاي سخت كنكور ر زد ؟

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

Ashegh
      نمایش مشخصات
      روزی حدود 15 تست هندسه پایه کار کن، چیزی نیس که از پسش بر نیاد کسی. دیگه از مشتق تو دیف سختتر که نی، انشالله یک برنامه مطالعاتی ریاصی نوروز میزارم، طبق اون روزانخ تست میزارم با رفقا همه با هم تا اخر تعطیلات مهمترین مباحث حداقل ریاضیات رو اساسی بلد باشیم.چ

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن