خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: انرژی یونش

1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Question انرژی یونش

سلام خدمت استاد
      میشه بخش انرژی یونش را به طور کامل تو ضیح دهی و بگویی که چکونه تست ها ی این قسمت را حل کنیم
      با تشکر

2. Top | #2
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      [QUOTE=22529574;3392]سلام خدمت استاد
      میشه بخش انرژی یونش را به طور کامل تو ضیح دهی و بگویی که چکونه تست ها ی این قسمت را حل کنیم
      با تشکر[/QUOTE
      سوال رو بپرسید به سوال جواب بدم چون تو اینجا نمی تونم کامل توضیح بدم ویا از لینک زیر جزوه من رو بگیرید بخونید بعد سوالی باشه من توضیح میدم.
      کنکور - استاد مشمولی ، مشاور درس شیمی

3. Top | #3

نمایش مشخصات
      سلام استاد یه سوال داشتم اگه جواب بدین ممنون میشم (چون جواب من با جواب کتاب کمک آموزشیم یکی نیست)

سومین انرژی یونش در کدام یک از عنصرهای زیر بیشتر است؟
      13Al 12 Mg 14 Si 15 P

لطفا کامل توضیح بدین
      باتشکر
      ویرایش توسط J A V A D : 22 آبان 1391 در ساعت 12:43

4. Top | #4
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط javad.6647 نمایش پست ها
      سلام استاد یه سوال داشتم اگه جواب بدین ممنون میشم (چون جواب من با جواب کتاب کمک آموزشیم یکی نیست)

سومین انرژی یونش در کدام یک از عنصرهای زیر بیشتر است؟
      13Al 12 Mg 14 Si 15 P

لطفا کامل توضیح بدین
      باتشکر
      فکر میکنم این سوال از جزوه خودم بود به هر حال دومین یونش گروه به گروه گازهای نجیب می افتد و سومین یونش گروه دوم به گازهای نجیب می رسد بدیهی است که منیزیم یعنی گزینه 3 سومین یونش بیشتری دارد

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تو باید ببینی که وقتی مثلا انرژی سومین یونشو میخواد باید ببینی که کدوم اتم اگه 2تا الکترون از دست بده میشه گاز نجیب .چون برای از دست دادن سومین e باید از یک اتم کاملا پایدار یه e بکنه که روشنه که باید انرژی بسیار زیادی رو صرف کنه. دلیل اینکه IE1 گازای نجیب هم از همه بیشتره همینه .اینو میتونی گسترشش بدی و برای پاسخ دادن به همه ی سوالای انرژی یونش ازش استفاده کنی .پاسخ این تست تو هم Mg12 هستش.

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_md نمایش پست ها
      تو باید ببینی که وقتی مثلا انرژی سومین یونشو میخواد باید ببینی که کدوم اتم اگه 2تا الکترون از دست بده میشه گاز نجیب .چون برای از دست دادن سومین e باید از یک اتم کاملا پایدار یه e بکنه که روشنه که باید انرژی بسیار زیادی رو صرف کنه. دلیل اینکه IE1 گازای نجیب هم از همه بیشتره همینه .اینو میتونی گسترشش بدی و برای پاسخ دادن به همه ی سوالای انرژی یونش ازش استفاده کنی .پاسخ این تست تو هم Mg12 هستش.
      البته اگه 2 تا از عناصر هم گروه بودن یه کم قضیه فرق میکرد و اونوقت باید تفاوت انرزش یونش گازهای نجیب رو با هم مقایسه کنید.
      مشاوره ی رایگان کنکور به مناسبت عید سعید قربان

برنامه ریزی و رفع اشکال برنامه از تاریخ 9 مهرماه تا 14 مهرماه 93 بصورت رایگان...

پیشاپیش عید همه ی دوستان مبارک

09306469796 محمودی
      moshaver2026@yahoo.com

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Cool

کد PHP:
      [QUOTE=moshaver20;6552]البته اگه 2 تا از عناصر هم گروه بودن یه کم قضیه فرق میکرد و اونوقت باید تفاوت انرزش یونش گازهای نجیب رو با هم مقایسه کنی 
      اونکه روشنه هرچی e ها به هسته ی اتم نزدیک تر باشن IEاونا بیشتره. چون پایدار تره و باید بیشتر انرژی بزاریم تا e کنده شه. یعنی هر چی اتم کوچکتر ,IE بیشتر.

8. Top | #8

نمایش مشخصات
      ممنون از همگی بخاطر پاسخگویی به سوال دست گلتون واقعا درد نکنه
      کلا اینی که گفتین رو فهمیدم چی شد- فقط علت اینکه برای مقایسه nامین انرژی یونش یه یون باید ببینیم کهn-1 تا اتم از کدوم برداریم تا به آرایش گاز نجیب برسه رو نمیدونم؟
      من فکر میکردم برای مقایسه سومین انرژی یونش دقیقا سه تا الکترون از کدوم برداریم تا به آرایش گاز نجیب برسه اونوقت به جواب آلومینیوم میرسیدم

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      [QUOTE=javad.6647;6606]ممنون از همگی بخاطر پاسخگویی به سوال دست گلتون واقعا درد نکنه
      کلا اینی که گفتین رو فهمیدم چی شد- فقط علت اینکه برای مقایسه nامین انرژی یونش یه یون باید ببینیم کهn-1 تا اتم از کدوم برداریم تا به آرایش گاز نجیب برسه رو نمیدونم؟
      من فکر میکردم برای مقایسه سومین انرژی یونش دقیقا سه تا الکترون از کدوم برداریم تا به آرایش گاز نجیب برسه اونوقت به جواب آلومینیوم میرسیدم[

ببین وقتی تو 2تا e ازMg12 برداری میشه گاز نجیب. حالا تو اگه بخوای سومین e رو برداری باید از گاز نجیب برداری که کارت خیلی سخته . برای گروه های دیگه هم ممینطور تو باید به شمار گروه (یعنی همونnتا) بایدeبرداری تا به گازنجیب برسه .حالا پس از اینکه به گاز نجیب رسید , برای کندن eبعدی باید انرژی بیشتری بزاری تا اونو بکنی که اون میشه جهش بزرگت.

10. Top | #10

نمایش مشخصات
      احسان خیلی عالی توضیح دادی واقعا دستت درد نکنه
      خیلی خوب بود (کامل دو زاریم افتاد) استعدادت واسه تدریس خوبه نزاری حیف شه

در کل ممنون

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن